Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 21:54:54

PepaČadek: další dotaz mám k magnetické brzdě. Jde o to, že zmiňuješ umístění magnetů přímo na cívce. Je to tak?
Vím, zmiňuješ fakt, že s magnetickou brzdou nemáš zkušenosti. V tom případě nemáš střílet od boku a raději si zjisti více informací. Protože pak se objeví nějakej šťoural a bude šťourat.

    NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 21:49:29

    PepaČadek: správně! Jenže ty píšeš, že u lehkých nástrah máš: „nejlehčí možnost“ a to použité jen dva lehčí piny. A zde je první kámen úrazu.
    Jde o to, že mám-li lehkou nástrahu, mám i jeden problém navíc. A to ten, že lehké nástraze udělím stejné počáteční zrychlení jako nástraze těžší, ale vzhledem k nízké hmotnosti lehčí nástrahy klesá výrazněji její rychlost letu než u nástrahy těžší… A pozor, hned v úvodní části náhozu!
    Z toho plyne, že je výhodnější využít plné nastavení odstředivé brzdy. Vzdálenost náhozu je tímto omezena minimálně.

      NPepaČadek - Profil | St 21.1.2009 21:39:47

      Piscicapus >> aby se to na začátku hodu (v okamžiku kdy nástraha odlétá) nepřetočilo a neudělal se mi chuchvalec.

        NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 21:37:21

        PepaČadek: optám se tě. Víš proč je v MP odstředivá (magnetická) brzda?
        Jaký je její význam?

          NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 20:36:29

          Pepa z depa: sice nevím co je to pracovní brzda, ale snad tě má odpověď uspokojí. U MP je kromě zdolávací brzdy ještě zapotřebí mechanická brzda a buď odstředivá, nebo magnetická, případně obě tyto brzdy. Jde o to, že každá plní svou funkci tzn.: mechanická pracuje po celou dobu letu nástrahy a zajistí zastavení cívky po dopadu nástrahy na hladinu.
          Kdežto odstředivá (magnetická) hlavně v počáteční fázi hodu, kdy zamezuje přetočení cívky a následnému zamotání vlasce/šňůry.

            NDenny - Profil | St 21.1.2009 20:18:14

            Pepa z depa >> muzu potvrdit,ze Piscicapus tomu nerozumi,vzdyt do multiku "dela" sotva 20 roku,za tu dobu na to nemohl prijit :-))) Vid Jardo? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

              NPepa z depa - Profil | St 21.1.2009 20:14:02

              Piscicapus >> Víš minulej tejden sem se tady ptal na to proč je na multiku pracovní a mechanická brzda a jestli by nestačila jenom jedna a nikdo mi neodpověděl.

                Ndoktor.fiSh - Profil | St 21.1.2009 20:03:55

                Nat >> no jasné že rozmýšľal, čo som pozeral na rsp, tak TD 2,4m 3-14g by možno bolo k premieru vhodné... ale v tomto smere moc neviem, nejaké žihadlo by som k tomu chcel, môže byť aj 2,1m aj jednodiel, nerobí mi to problém :-))

                  NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 19:44:14

                  Rasto: čím víc kamínků v odstředivé brzdě, tím lépe.
                  Samozřejmě k opotřebení dochází, ale neměj obavy. Spíš než k opotřebení dojde k vyleštění brzdového bubínku. Zatím jsem měnil kamínky jen jednou, a to se jednalo o fíbrové kamínky do staré 5001C.

                    NRasto. - Profil | St 21.1.2009 16:53:51

                    Nat pozri sa aj tu http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/castingove/

                    A ohladom toho verklu myslim si ze je to jednocestne lozisko co mas v pecku. Skus ho rozobrat preplachnut od maziva a namazat niecim kvalitnym ci to nieje mazivom.Ak to nepomoze tak spare parts na nete.

                    pepa Cerveny ambasador ma 6 pinov. Je to dobre alebo zle? Inak tak nejak sa obavam ci pri castejsom pouzivani pinov ich nevyderiem. Aby sa samovolne neaktivovali a nedeaktivovali. Predsa len mi to pride take titerne plastove

                      NNat - Profil | St 21.1.2009 8:46:52

                      doktor.fiSh >> čau, motania a nahadzovania sa neboj, zvládneš to max za 1deň. Prvé hody pôjdu rovno pod nohy, ale potom to bude lietať. ja som sa naučil hádzať asi za 4hodinky a teraz my nerobí problém hodiť presne do miesta kam chcem.
                      O castingovom prúte si už uvažoval? Chcel by som ešte nejaký taký ako si teraz zaobstaral Izi.

                      PČ - nepošleš my nejaké linky na prúty tak okolo 2,40-2,70m do cca 70-80g, lebo akosi neviem nič normálne najsť okrem nejakého Rozemeijer Qualifier Cast & Troll 40-70g. Chcel by som to prevažne na štuky. Dík

                        Ndoktor.fiSh - Profil | Út 20.1.2009 22:02:06

                        pepa-č >> PepaČadek >> aha, no dúfam že u susedov bude aj II.diel

                          NPepaČadek - Profil | Út 20.1.2009 21:59:57

                          doktor.fiSh >> nevím, o tom nerozhoduji, já napsal a odevzdal, tím to pro mě končí. :-)

                            Ndoktor.fiSh - Profil | Út 20.1.2009 21:58:56

                            pepa-č >> PepaČadek >> už sa teším, kedy to asi bude ?

                              NPepaČadek - Profil | Út 20.1.2009 21:54:31

                              doktor.fiSh >> silnější vlasec, půjde ti rozmotávat a řezat ho nebolí, bo je levnější. Bude v druhém díle.

                                Ndoktor.fiSh - Profil | Út 20.1.2009 21:53:27

                                pepa-č >> PepaČadek >> s čím je lepšie učiť sa hádzať, v článku to buď nebolo alebo som slepý, vlasec alebo šnúra ? Niečo si raz vravel, že si kúpil multík robený s veľkou presnosťou a šnúra/vlasec sa do tej škvíry už nezmestil, takéto info pri tom premieri nie sú ?

                                  Ndoktor.fiSh - Profil | Út 20.1.2009 21:41:11

                                  pepa-č >> PepaČadek >> to je len dobre :-)) Ale sviňa stojí dosť.

                                    NPepaČadek - Profil | Út 20.1.2009 21:38:30

                                    doktor.fiSh >> "tvůj" Premier není lepší nebo horší, ve svý kategorii naprostá špička. :-)

                                      Ndoktor.fiSh - Profil | Út 20.1.2009 21:36:49

                                      pepa-č >> PepaČadek >> musí to byť pecka, ale ja som za zamiloval do premiera (nie politik)