Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NNat - Profil | So 17.1.2009 9:48:29

pepa-č >> PepaČadek >> No nevadí, skúsim ho zobrať do servisu, lebo nerád by som ho niekomu predal s poruchou. Chcem ísť do Abu ale nemám ešte uplnú predstavu že do ktorého. Čo by si my odporučil na jerkovanie, hlavne že aku veľkosť zobrať či 5000 alebo 6000. Pri Abučkach si sa nestretol s takýmto problémom?

    NPepaČadek - Profil | So 17.1.2009 9:41:01

    Nat >> nevím, možná je ochozené jednocestné ložisko, možná blbne tlačítko (mechanismus) uvolnění pro nahazování. Ale nten MP vůbec neznám.

      NPepaČadek - Profil | So 17.1.2009 9:39:50

      Pepa z depa >> nevím, myslím že se nedá říct, že jedna je lepší a druhá horší

        NNat - Profil | So 17.1.2009 9:39:09

        pepa-č >> PepaČadek >> čau, už som to tu písal ale akosi som nedostal odpoveď. Mam MP fladen corvalus a občas pri jerkovaní keď pošklbavam nastrahou tak my v momete keď šklbnem a následne potočím kľukou tak sa my pretočí kúsok späť, ako keby bola chyba v spätnom chode. Mám s ním už dosť odkrútene. Čo môže byť problém? Dík

          NPepa z depa - Profil | So 17.1.2009 9:24:13

          pepa-č >> Aha a která je z nich lepší?

            NPepaČadek - Profil | So 17.1.2009 9:18:35

            Pepa z depa >> magnetická funguje vlastně stejně, jenom brždění zajištují ty magnety, které se při rozočení cívky dostávají blíž k nějakýmu protikusu a víc brzdí. Ale já s magnetickou nikdy nechytal a vím to jen teoreticky.

              NPepa z depa - Profil | So 17.1.2009 9:15:37

              A v čem je odstřediva lepší než magnetická?

                NPepa z depa - Profil | So 17.1.2009 9:11:07

                pepa-č >> Nojo ale ten premiér má magnetickou.

                  NPepaČadek - Profil | So 17.1.2009 9:06:14

                  Pepa z depa >> menší tudíž lehčí (teoreticky - ne u každého vajíčka musí být nutně cívka lehčí než u každého kulatetého MP - ale v zásadě to tak bude) cívka. Menší hmotnost rotujících součástí je snazší při náhozu roztočit i lehkou nástrahou. A vajíčka mají (většinou) odstředivku schopnou nastavení více do lehka.

                    NPepa z depa - Profil | So 17.1.2009 8:56:36

                    pepa-č >> Proč právě vajíčko?

                      NPepaČadek - Profil | Pá 16.1.2009 23:11:17

                      doktor.fiSh >> to znám (ty videa) ale na to je třeba právě vajíčko a krátký mimořádně rychlý prut a s přiměřenou gramáží vůči nástraze. Vyladění celku musí být perfektní. Až si ten Premier koupíš, tak k němu nějakého X-Fast HM80, nebo HM90 :-) (pokud tehdy už bude HM90)

                        Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 16.1.2009 22:38:36

                        pepa-č >> PepaČadek >> pozrel si flipcast a spiralcast ? Ten spiral mi príde už ako freestyle v prívlači :-)

                          Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 16.1.2009 22:14:12

                          pepa-č >> PepaČadek >> no už aj ja :-)) Ten pitching vyzerá jednoducho, ale keď som niečo podobné raz skúšal so smekáčom, skoro som mal na prstoch pearsing :D Ale ten rollcast sa mi páči, celkom srandovné :-)) Tu je niečo ďaľšie, aj video :D http://www.jerkbait.pl/?p=173

                            NPepaČadek - Profil | Pá 16.1.2009 22:01:11

                            doktor.fiSh >> tak jsem si prohlídl ty videa. Tak pitching umím, ale s mýma prutama 10 a 11ft je to skoro neproveditelný, leda když stojíš na šlasně na jezu třeba :-) A rollcast? Já, ani náhodou. Ale zase takovou "lehkou" sestavu nemám. :-)

                              Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 16.1.2009 21:58:52

                              pepa-č >> PepaČadek >> to je otázka budúcnosti (rok až dva), teraz nie :( ... :-)))

                                NPepaČadek - Profil | Pá 16.1.2009 21:53:58

                                doktor.fiSh >> tak jestli s něčím chceš tohle provozovat, tak Revo Premier je ten správný stroj. Ale není to,zrovna to nejlehčí na naučení, ale poradíš si. :-)

                                  Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 16.1.2009 21:46:05

                                  pepa-č >> PepaČadek >> pochopil som, vieš ja od prírody špekulant rozmýšľam nad lahkým castingom - http://www.jerkbait.pl/?p=169 a keď vidím toto, mám pocit že by to šlo :-)) Je tam aj inštruktážne video...

                                    Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 16.1.2009 21:20:35

                                    pepa-č >> PepaČadek >> Ďakujem...

                                      NPepaČadek - Profil | Pá 16.1.2009 21:18:12

                                      doktor.fiSh >> vzhledem k tomu, že to bude mít super lehkou cívku a má to na multík relativně malou kapacitu vlasce 145m/0,30 tak spíš light. Ale multíkové light. ale na druhou stranu jsou Abu vajíčka dost bombomfestový a klidně snousou věci co by smekáč snášel nerad.

                                        Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 16.1.2009 21:14:41

                                        pepa-č >> PepaČadek >> nepíšu tam určenie, do akých podmienok ? Či heavy alebo light ?