Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NPepaČadek - Profil | Pá 16.1.2009 21:11:10

doktor.fiSh >> máš pravdu, 179g - koukal jsem se teď do katalogu.

    Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 16.1.2009 21:09:39

    pepa-č >> PepaČadek >> no vraj 179g, pokiaľ v katalogu neklamú... v ravenbrno letáku je na jednej stránke. Edit: nevieš na čo je určený (L, M, H atď) ??

      NPepaČadek - Profil | Pá 16.1.2009 21:01:18

      doktor.fiSh >> Revo Premier je top model (pokud nepočítáš řadu Toro) vajíček od Abu, je mimořádně lehký. 2??g. Ve svý kategorii špička. 180dolarů je velmi dobrá cena.

        Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 2.1.2009 10:49:19

        pepa-č >> PepaČadek >> od vicxa som čítal, ale pre istotu idem znova :-)))

          NPepaČadek - Profil | Pá 2.1.2009 10:46:26

          doktor.fiSh >> na multíku jsou brzdy 3. V současným a příštím Kajmanovi je článek, který tohle všechno shrnuje a vysvětluje. Sepsal jsem ho právě pro začátečníky, lidi, co si chtějí koupit multík. Piscicapus tam nenajde nic zajímavýho, ale začátčníkovi snad pomůže. Potom by se měl objevit i tady na Mrku. Zatím seštuduj tohle: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=556 a http://www.chytej.cz/clanky.php?clanek=612

            Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 2.1.2009 10:40:11

            pepa-č >> PepaČadek >> To by bolo na h...
            Ako fungujú tie brzdy na multíku ? Keď stlačíš nahadzovacie tlačidlo tak sa brzdy uvoľnia tak ako si si ich nadstavil a po jeho pustení sa zablokujú a ide to už na tvrdo ?

              NPepaČadek - Profil | Pá 2.1.2009 10:36:06

              doktor.fiSh >> ide to. ale musíš mít multík s lehkou cívkou, ideálně vajíčko, s brzdama nastavenýma do lehka a odpovídající prut. Pak budeš mít házitelné minimum níž. Ale bude to hodně na tvým umu. Rozhodně bych to nedoporučil začátečníkovi. A stejně jsem přesvědčen, mající víc jak deset let zkušeností s multíkama, že to bude OO. Ozajstná onánia. Na lehkou přívlač - pro mě jsou to ty nástrahy okolo 5g a míň, opravdový mikromrdkování neprovozuju vůbec - bych volil smekáč.

                Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 2.1.2009 10:18:10

                pepa-č >> PepaČadek >> Ja som sa len pýtal, lebo na jerkbait.pl som videl že lekki a pstragowy casting, tak som chcel vedieť či to ide. :-)) Ale ako teraz pozerám, tak tam používajú aj Hornety 4 aj rotny 2, takže to bude omyl :-)

                  NPepaČadek - Profil | Pá 2.1.2009 0:48:47

                  doktor.fiSh >> a čo vy máte pod takým lehká přívlač?
                  Multíkem to dost dobře nejde. Existujou určitý limity, daný fyzikou hodu. Musíš tu cívku nějak roztočit. Cívka, je-li malá/lehká nepotřebuje moc.
                  Umím házet věcí okolo 5g (Shad Rap 5, Original 9). Ale 10g je smysluplné minimum.
                  Na UL je lepší smekáč.

                    Ndoktor.fiSh - Profil | Pá 2.1.2009 0:35:15

                    Mám otázočku, chytá tu niekto s multíkom aj lahkú prívlač ?

                      NRasto. - Profil | Po 29.12.2008 14:55:59

                      Este ze sa to vyriesilo nakolko mam 2 rovnake kusky :-) Ja mam na oboch zatial vlasec..........teraz pojdu do skrine.Pred tym ale este musim pozriet co kde ako namazat .........nemapatam si to takze budem listovat......

                        NPiscicapus - Profil | Po 29.12.2008 11:56:40

                        Minno: další z důvodů proč na MP nepoužívat šňůru. :-) :-)

                        Nemáš za co děkovat.

                          NMinno - Profil | Po 29.12.2008 11:30:58

                          pepa-č >> PepaČadek >> rozmyslal som presne nad tym istym :), dakujem
                          Piscicapus >> tak tak, ako pises, banalna prokotina, vtedy som sa z neho strasne tesil a rychlo rychlo som na nom musel mat snuru, aby som uz mohol ist vyskusat a tu je vysledok :), dik moc

                            NPiscicapus - Profil | Po 29.12.2008 11:20:45

                            Minno: ne, žádná vymezovací matka ani šroub tam nejsou.
                            Jsem rád, že je MP v pořádku, a jak jsem dříve psal o prkotině, tak se naštěstí i stalo.

                              NPepaČadek - Profil | Po 29.12.2008 10:22:25

                              Minno >> Naspod cívky nalepím pásku. Pak dělám uzel dle ABU (máš ho namalovaný někde v těch hnědých papírech, co přišli s tvým MP). Pak udělám několik ovinů a ještě jednou přelepím kouskem pásky. Jak se to do sebe zařízne a páska je přilepená v relativně velké ploše (v porovnání s dotykovou plochou mezi cívkou a vlascem), tak to drží.
                              Páska se doporučuje na pletenky, ale já tam tak "zakládám" i vlasec.

                                NMinno - Profil | Ne 28.12.2008 23:26:47

                                pepa-č >> PepaČadek >>to si uz nepametam, ale zrejme len provizorne a casom som na to pozabudol :( aj ta snura je starsia vyradena whiplash, na zvladnutie nahodov dostacujuca...

                                  NPepaČadek - Profil | Ne 28.12.2008 20:29:23

                                  Minno >> jak jsi to měl naspodku navázaný?

                                    NMinno - Profil | Ne 28.12.2008 20:15:40

                                    sliver - samolibý vůl >> sliver >> mal si pravdu, toci sa cely navin :(, teraz som to dokladne pozrel este raz a je to tak, takze zahada vyriesena :)
                                    Piscicapus >> MP Abu ma aj nadalej cisty stit :)
                                    sliver, Piscicapus >> dakujem Vam za pomoc a zaroven sa ospravedlnujem za nespravne tvrdenie na adresu MP Abu

                                      NMinno - Profil | Ne 28.12.2008 19:29:01

                                      Piscicapus >> mp som si objednaval este v lete z cabelas.com, takze predpokladam, ze rozoberany nebol. nie je tam nejaka matica resp. skrutka, ktora urcuje maximalne mozne dotiahnutie brzdy?
                                      sliver: nie, cely navin sa urcite nepretaca, regulerne sa otaca cievka