- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Privlac s multiplikatorom
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
217x v oblíbených a 37x v ignorovaných.
NPiscicapus - Profil | Ne 28.12.2008 13:38:10
Domníváš se správně a brzdu by mělo být možné utáhnout mnohem víc než popisuješ. Sice jsme neměl nikdy potřebu brzdu zablokovat, ale ani nebyl sebemenší problém se poprat se sumcem okolo 140cm. A to jsem brzdu dotahoval s citem a v utahování zbývala určitě slušná rezerva.
Jediné co mne v tuto chvíli napadá je to, že se nejspíš jedná o závadu.
Kupoval jsi MP nový, nebo od někoho? Ptám se kvůli tomu, jestli ho někdo před tebou neměl rozebraný a třeba špatně složil lamely…
Když brzdu utahuješ, zvyšuje se odpor hvězdicové matky?
Stále nad tím přemýšlím a nemohu tomu přijít na kloub, ale je velmi pravděpodobné, že se jedná o prkotinu, protože představa o poruše MP od Abu - no hlava mi to nebere.
Skutečně vytahuješ rukou šňůru z MP při dotažené cívce a ta je zabrzděna co to jde? Pozoruhodné!!!
Vliv teploty je naprosto vyloučen, dokonce i hluboko pod bodem mrazu jsem nikdy nepozoroval jakoukoli změnu na její funkčnost.
Ani při absolutní nule… Ha ha hááá. :-) :-)
NMinno - Profil | Ne 28.12.2008 12:46:28
NMinno - Profil | Ne 28.12.2008 12:34:55
NPiscicapus - Profil | Ne 28.12.2008 11:42:54
Takže, když utáhneš hvězdicovou brzdu, je brzda volná? Nemůže být problém v tom, že ji povoluješ?
Jasně, asi ne a nechci tě v žádném případě podceňovat.
Určitě však není problém v tom, že bys něco špatně nastavil (samozřejmě s výjimkou viz výše), ale může se jednat o vadu MP, což by bylo poprvé, co jsem se doslechl o problému s MP Abu Ambassadeur.
NMinno - Profil | Ne 28.12.2008 10:45:37
Ndoktor.fiSh - Profil | So 15.11.2008 21:55:23
NPiscicapus - Profil | So 15.11.2008 13:42:04
Prohlédni si odkaz od Rasta, je tam k vidění jedna z verzí.
NNat - Profil | So 15.11.2008 13:10:38
Npoldeci - Profil | Pá 14.11.2008 16:33:45
NPiscicapus - Profil | Pá 14.11.2008 15:12:52
Tvůj závěr a postup ohledně maziva byl naprosto logický.
Jediný rozdíl mezi antireversem u MP od Abu a např. Shimanem bude v třeba v tom, že Abu používá průmyslový výrobek, kdežto Shimano si to peče doma po večerech. Budu se muset podívat na pokusné MP Shimano, abych tu nekecal.
Jen do mě a nešetři mě! :-) :-)
S tvým názorem ohledně vhodnosti toho kterého lubrikantu se shoduji.
Na odkaz se mrknu později, nějak nestíhám.
NPiscicapus - Profil | Pá 14.11.2008 15:03:19
Nechci zbytečně a opakovaně a samozřejmě vždy po zásluze napadat značku Shimano, ale jejich krkolomná konstrukce a zbytečná složitost... No, stejně bych se opakoval.
Mimochodem jakou vazelínu značky Abu jsi tenkrát použil? Silicote s PTFE, či tu normální?
Perlama??? Ale jdi ty. I když, jednalo se o Japonce, že? Tenkrát ještě Shimano tak nějak na Silstar a D.A.M. stačilo. Ale dnes... ;-) ;-)
Jo a olej u MP velice rychle vyplaví voda, takže pak na sucho? Vlastně ne, za vydatného chlazení vodou.
Ber poslední větu s nadsázkou, díky.
NRasto. - Profil | Pá 14.11.2008 15:00:03
Tento link to potvrdzuje http://www.tackletour.com/articlebearings301pg4.ht
Not Locking (after cleaning/adding lube) Grease is too heavy or oil is too viscous (possible over lube?) Clean and switch to lighter lube (or don’t add as much lube)
Jo a aj sliver potvrdzuje moje slova.
Nrudolf - Profil | Pá 14.11.2008 12:44:22
Nsliver - Profil | Pá 14.11.2008 12:39:04
NPiscicapus - Profil | Pá 14.11.2008 12:22:10
Dle mého soudu je jedno zda vazelinou, či olejem. Co myslíš, co vydrží v onom ložisku déle? Olej, nebo vazelína?
Samozřejmě nechci zpochybňovat tvé zkušenosti, naopak, budu rád pokud se o ně podělíš.
Ano, četl jsem tu několik zpráv o vyřazení jednocestného ložiska vazelínou z provozu... Ale osobně jsem toto nezažil. Možná mám navijáky s jiným typem ložisek. I když na druhou stranu, princip je stejný.
To je pravda, co člověk, to názor a doporučení na základě vlastních zkušeností. Ale co neuznávám je "že jedna paní povídala, či jeden známý slyšel, že..."
Také převody mažu vazelínou a olej na šicí stroje rovněž používám. Ona je otázka mazání hodně široká a můžou se vést dlouhé diskuze.
NRasto. - Profil | Pá 14.11.2008 8:54:47
poldeci:v norsku som nebol ale ako vhodnu zostavu to nepovazujem. Palica dole je do 50gr nie jerk druk ani pilkrovaci druk. Osobne si myslim ze na lov sumca ci hlavatky potrebujes dlhsi prut ako na pilkrovanie v norsku.
NPiscicapus - Profil | Čt 13.11.2008 20:42:50
MP je jednoduché konstrukce, proto je rozebírání snazší než u SN. Ano, existují výjimky, ale to už se bavíme o MP značky např. Shimano (mnou tolik oblíbené). No a zde výrobce kol používá tolik součástek, že u Abu by z jednoho Shimana udělali 1,471 ks multiplikátoru…
Tak to vidíš, máš vykročeno správným směrem a přeji ti, aby se ti rodinka pěkně rozrůstala.
Jo a ještě se zeptám: jak jsi přišel na to, že se jednocestné ložisko nesmí mazat, protože je pak kaput?
Osobně mažu, a kdo maže, ten jede… :-) :-)
Npoldeci - Profil | Čt 13.11.2008 17:13:04
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33424
NFotky ryb pouze na přívlač107199
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVýroba woblerů31008
NVláčenie z člnu27208
NRare woblery - Rapala14054
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NRybářské kajaky Hobie2737
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
Kde to žije - dravci
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:56NBurza na přívlačové nástrahy 33420
13:21NRare woblery - Rapala 14054
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















