Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NRasto. - Profil | Čt 13.11.2008 16:21:21

Mal som len jednu na jerk ale moc som toho este nenajerkoval.Bola potme

    NNat - Profil | Čt 13.11.2008 15:45:23

    kde by som mal hladat to jednocestne lozisko, inac nema volu ani mm spat iba ako som pisal sem tam pod zatazou.

    Skusal si jerkovat aj po tme, lebo vcera som supol 4stuky uz po tme tak by som isiel vyskusat chytit nejaku gozzilu na jerk.

      NRasto. - Profil | Čt 13.11.2008 15:33:11

      Pravdepodobne by to malo zabezpecovat jednocestne lozisko ak v tom case ked si ho kupoval uz ho pouzivali (pozor teraz hodnotim podla smekacov). Skusal si ho vycistit premazat atd? Pokial viem jednocestne lozisko sa nesmie vazelinovat na to bacha.Resp je to lozisko kaput.Pripadne skus pozriet na nete na konkretny typ co mas schematics,diagram a pozri sa ako na tom tvojom konkretnom funguje antireverse.........

      http://www.tackletour.com/articlereelmaintenanceaburecord.html

        NNat - Profil | Čt 13.11.2008 15:15:16

        caute, ja som vytiahol zo skrine nejaky multik po x rokoch ale nezda sa my na nom antireverz lebo sem tam v niektorej polohe klucky ako keby mal spatny chod ale iba pod zatazou. Ked skusam na prazdno tak v poho. Cim to bude? Znacku neviem lebo je uz dost osuchany a volakedy som ho vymenil za smekaci. A ani som nevedel ze ho mam. Ktora suciastka sluzi na spatne zastavenie klucky? nebude to taky 12hran na oske kluky.

          NRasto. - Profil | Čt 13.11.2008 10:16:25

          vicx ano presne tak to je. Vcera som to este skumal a viac menej aj ty a teraz aj piscicapus ste moju domienku potvrdili.Vse je jak ma byt. Tiez som si nad tym lamal hlavu len preto ze som si to vsimol po zlozeni verklu pri nastavovani odstredivky. Zaskocilo ma to a myslel som si ze som nieco posral. Pri dalsom skumani som zistil ze suciastka 23461 je tam uchytena pruzne a jej "konicky" tvar napoveda ze ma cievka zapadat v jednom smere.

          dik vsetkym

          Piscicapus tie selske rozumy u vas vam raz neskutocne pozdvihnu HDP. Smekace som uz rozoberal preto som si myslel ze multak bude o niecom podobnom. Ako ale vidis su suciastky ktore ma zaskocia :-) Musel som zapojit viac nez spetku.Ta spetka mi ale hovori ze mi radis aby som dalej neriesil ale lapal.

          A v tomto duchu idem v sobotu zabiehat 5601CB .Tak ako si predpovedal neskoncil som pri jednom MP a ani to tak dlho netrvalo.

            Nvicx - Profil | Čt 13.11.2008 0:16:09

            Rasto. >> neviem ci som ta dobre pochopil, ale ked rychlo kluckou roztocis cievku, a potom tu klucku okamzite zastavis, tak sa cievka este zotrvacnostou otoci o kusok a vtedy to rapka. Lamal som si nad tym hlavu x-rokov do zadu, ale nema to vplyv na chod a ani som neskumal preco to robi. robi to UC5601C aj UC6601C. dalsia vec je, ze to sa ti pri vode nestane, lebo kluckou neroztacas cievku do blba. inak klucka nejde spatne otocit ani o kusok, pretoze je tam okamzity antreverz.

              NPepaČadek - Profil | St 12.11.2008 10:40:34

              pepa-č >> PepaČadek >> ano, taky se to protočí přes brzdu.

                NRasto. - Profil | St 12.11.2008 10:37:58

                Pepa opacne zatoc.Ako keby si chcel navijat.Len klucku drz

                  NPepaČadek - Profil | St 12.11.2008 10:37:07

                  Rasto. >> zkousel jsem to, to se normálně protočí přes brzdu.

                    NRasto. - Profil | St 12.11.2008 10:33:39

                    PC umh vidim.Ale tiez sa mi zda ze 23461 je u teba konicke.To znamena ze pri skladani resp zatoceni kluckou to zapadne tam kde ma.Skusal si aj podrzat klucku a otocit cievkou k sebe? Vted mi to robi. Ked klucku pustim otacanim cievky sa mi toci aj klucka.No pevne verim ze som tam nieco neposral.Dotahoval som to jemne pri skladani a zdalo sa mi ze to sadlo. Dufam ze som neposrla niektore z tych teflonovych ozubenych koliesok. Kazdopadne ako hovorim pri pouzivani som nezbadal ziadnu poruchu

                      NPepaČadek - Profil | St 12.11.2008 9:50:29

                      Rasto. >> teď jsem to zkousel, mně to "nerapká". Ale ty moje Ultracasty mají ten přenos momentu z kličky na osu trochu jinak konstukčně řešený. V 23366 http://www.abu-garcia.com/view_schematic.php?s_id=1406&id=226.228.1400 je kolmo k ose taková tyčka a ta zapadá do 23461

                        NRasto. - Profil | St 12.11.2008 9:41:09

                        Pepa rovnako to je aj pri 5601 ke.Ta suciastka ide ako by som to nazval konicky?Mam pocit ze ked tocis kluckou tak to zapadne spravne ked tocis spat rukou pri pridrzani klucky tak to ako keby vyskakovalo odtial (nieco ako poistka) Fakt neviem ale pri pouzivani to nicomu nevadi.Ked tocis kluckou tak je vsetko ok. Ked ho ale roztocim a prudko zastavim klucku tak sa cievka bez zataze pretoci zotrvacnostou a zarapka.

                          NPepaČadek - Profil | St 12.11.2008 9:17:32

                          To je divný. Moje multíky jsou řešený trošičku jinak, ale to by "rapkat" nemělo, musíš při sestavování dobře usadit výstupky z 19372 přesně do vybrání v 24953. Moc jsem ti neporadil, já nemám žádný 6tkový. Napiš SZ ostatním.

                            NRasto. - Profil | St 12.11.2008 9:10:34

                            ide o suciastku 24953 a 19372 do nej zapada. Tu je schema http://www.abu-garcia.com/view_schematic.php?s_id=1575&id=#

                              NRasto. - Profil | St 12.11.2008 9:05:07

                              Tak je doma aj 5601.Otazka na skusenych.Zistil som pri nastavovani odstredivej brzdy ze sa mi na tej 6601 ked ju naprazdno roztocim a zastavim cievka pretoci a zarapka to.Najskor som si myslel ze som to zle zlozil a nieco posral. Neskor ale ked som sa pozeral na cievku tam kde je odstrediva brzda su tam dva take kovove vystupky.Tie zapadaju do casti kde je klucka. Preco je to takto konstrukcne riesene? Ked podrzim klucku a cievkou pohnem k sebe tak ta cievka na tom krizovom udelatku preskakuje.Je to dufam v poriadku a nic som neposr. Skusal som s tym hadzat, navijat, brzdy vsetky funguju.Jo nevsimajte si moje odborne nazvy jednotlivych suciastok :-)

                                NRasto. - Profil | Pá 24.10.2008 14:27:09

                                5601 CB na ceste. Buduci rok jerk druk a hotovo.......... :-)

                                  NRasto. - Profil | St 22.10.2008 12:41:56

                                  0,10 nepouzivam ani na strednu vlacku :-)

                                    Nrudolf - Profil | St 22.10.2008 11:40:04

                                    PČ: je to pravda . Už se mi to podařilo o kamen urvat. Budu šňůru měnit.

                                      NPepaČadek - Profil | St 22.10.2008 10:50:24

                                      Šňůra 0,10 je recept na katastrofu, takovou nástrahou a prutem to dokážeš při troše "snahy" upálit při náhozu a na 0,10 stačí jedno dvě drcnutí do kamene a je to fuč.

                                        NNat - Profil | St 22.10.2008 8:50:45

                                        0,10 snura nieje, trocha malo na 70g prut a cca 50g nastrahu. Isiel by som skor aspon do 0,20. teraz mam 60-120 a chcem nieco take troska jemnejsie lebo potrebujem na jednej vode dost daleko hadzat a mam dost nastrah okolo 20-30g. MP mam shakespeae ale jezisko prinesie abbu ))