Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NPiscicapus - Profil | Út 23.9.2008 10:03:46

Člověče nejanči, práce tě sice šlechtí, stejně jako tvé vynálezy, ale všeho s mírou. Práce neuteče a hlavně, práce kazí figuru.
Ale jinak tě zdravím.

Takže klasika 2 + 1. Nejspíš mám doma exota, který bude časem stoupat na hodnotě rychleji než ty vaše okleštěné 2 + 1 chudinky. :-) :-)
A ono se to blíží, za pár let už budou i MP od Abu kompletně spotřebka. Nakonec jejich staronová série Pro/ Silver/Black Max je toho důkazem.

    NPepaČadek - Profil | Út 23.9.2008 6:22:00

    Ahoj, vstávat, já už mám 30minut puštěný Solidworks a vymýšlím vynálezy pro příští generace!!!
    vstávat, budovat kapitalismus!!!

    Oba multíky jak UC 4601C tak UC 5601C mají po třech ložiscích, dvě na každý straně cívky a jedno(jednocestné) v "mechanismu" nalevo.

      NPiscicapus - Profil | Út 23.9.2008 0:21:21

      vicx: stránek věnovaných MP a přímo od Abu jsou mraky a vždy jen kroutím hlavou a nestačím se divit. Nakonec je to posedlost.
      V něčem vidím zbytečnosti a naopak jiné úpravy jsou přínosné. Ale toto by bylo na dlouhou debatu, kterou bych raději přenesl na dlouhé zimní večery...

        NPiscicapus - Profil | Út 23.9.2008 0:16:37

        vicx: ano, ložisko vydrží skutečně dlouho. Samozřejmě se k němu musíme chovat slušně a musí se jednat o ložisko kvalitní.
        Na UC 6501 mají ložiska už hodně za sebou a o výměnu si přímo říkají. Když si s nimi zatočím, tak v nich přeskakuje, a to jsem se k nim choval více než slušně. Nad keramickými ložisky jsem uvažoval, vzhledem k dosahovaným otáčkám by se jednalo o logický postup... Jen abych měl dostatečně naplněnou cívku, že? :-) :-)

        A jéje, Nike a Adidas.
        Raději tvou tichou závist.

        :-) :-)

          Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 23:57:42

            Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 23:56:23

            pisci - je pravda, ze to lozisko sa opotrebuje asi ako posledne na celom MP. cievka na mojom MP ma volu iba v smere osi cievky. aj to iba vtedy, ak je povolena trecia brzda mimo dosahu osky. Ak ti oska cievky "vakla" aj v loziskach, to znamena, ze ich mas uz rokmi poctivo vymlete a je cas ich vymenit. v pripade vymeny by si mohol uplatnit nove nahradne keramicke loziska a mazacie materialy a MP ti bude strielat nastrahy do dialok beznym okom nevidanych. Potom z toho budes mat Nike s piatimi Adidas pruzkami. a moju tichu zavist :-))

              NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 23:45:17

              vicx: také nejsem technický typ a na vše se snažím koukat selským rozumem.
              Přesně tak, na co třetí ložisko, když je cívka u ložena v rámu na obou stranách. Určitě jsi postřehl, že osa cívky má v ložisku znatelnou vůli.
              Ložisko neodstraním, líbí se mi tam. Čím víc ložisek, tím víc Adidas.

              Také nepiji, ale občas je nutné ochutnat, jestli se něco náhodou nezačalo kazit.
              Hmmm, i pravidelnou údržbou by se dala inventura spojená s degustačním mazlením nazvat.
              Rozhodně to prodlužuje den.
              Tedy někdy.

              :-) :-)

                Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 23:31:42

                pisci - nechcel som to pisat, pretoze niesom moc technicky vzdelany, ale tiez nevidim prinos loziska na nenamahanej casti cievky.... preto mi napada jednoduch riesenie: odstran lozisko.

                ty si to este nepochopil? ja nepijem, ja iba obcas premazem. to mas ako s MP. pravidelna udrzba, predlzuje zivotnost.

                :-)

                  NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 23:23:45

                  vicx: je skutečně pozoruhodné, jak se liší model od modelu. Mezi námi, i kdyby na 4600 bylo ložisko v kontaktu s osou cívky, bylo by na prd. Naopak, zbytečně by brzdilo cívku!

                  Neměli bychom asi tolik pít.

                  :-) :-)

                    Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 23:19:07

                    pisci - pravdu povediac, toto som este nevidel. zatial som mal rozobrane iba UC6601C, UC5601C obe vo verzii s hruskovou ruckou. teraz som sa pozrel na svoj MP a nemam tam ziadne lozisko.

                    nastastie.

                    na kvalitne loziska.
                    Taylor's Late Bottled Vintage Port 2002

                      NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 23:12:50

                      Detail 2:

                        NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 23:12:30

                        Detail 1:

                          NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 23:11:49

                          vicx: ano, novější měly držadla měkká a plochá. Mé dva kousky mají držadla tvrdá a jak píšeš, hruškovitého tvaru.
                          Přikládám obrázky boků MP UC, všimni si rozdílu a hlavně toho, že třetí ložisko na ose cívky 4600 je úplně na hovínko.

                            Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 23:02:20

                            pisci - robili sa minimalne dve verzie UC, prvy model mal drziak klucky hruskoviteho tvaru ako vidis u mna na fotke, novsi model mal drziak placaty ako je na foto.

                              NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 22:55:50

                              PepaČadek: prosím, buď laskav a vyšroubuj ovladač mechanické brzdy na obou tvých MP UC a zjisti zda se na boku MP nachází ložisko, či nikoli.
                              Buď tak hodný, prosím. Děkuji ti.
                              Jo a mohu tě ujistit, že se necítím býti ložiskomaniakem. :-) :-)

                                NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 22:50:37

                                vicx: valivé ložisko = nejen kuličkové a válečkové, ale každé, kde se něco valí.

                                Takže tvé UC: jedno válečkové (na ose kličky) a dvě kuličková po stranách cívky. Předpokládám, že jsi jiné při rozebírání nenašel. Samozřejmě nepochybuji o tvé znalosti své výbavy.

                                Ptám se proto, protože vlastním dva MP modelové řady UC. 4600 má tři kuličková ložiska a jedno válečkové a 6501, tak jako tvůj MP, jedno válečkové a dvě kuličková.
                                Některé prameny uvádějí pro celou řadu celkem čtyři valivá ložiska...
                                Proto jsem se vás kluci ptal a jak tak koukám, budou se lišit nejspíš kus od kusu. Jsem zvědav na zjištění Pepy.
                                Dík.

                                  Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 22:28:33

                                  pepo - je to napisane na kraji MP. zlatym pismom na striebornom podklade. 3 stainless steel bearings. a to by si mal vediet naspamat. rozborka - zborka. ze ti hanba neni :-) :-)

                                    NPepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 22:09:18

                                    Piscicapus: vím já? to je jedna z věcí na MP. že to není honění se za tím jestli to má 10 nebo 15 ložisek. Podívám se do manuálu :-)

                                      Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 22:01:55

                                      pisci - valivych znamena kulickovych aj velcekovych dokopy? valcekove 1 v klucke, potom 2 kulickove na oske cievky (ako je vidno na romantickom zatisi pre Abufilov)
                                      Prosim.

                                        NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 21:21:00

                                        PepaČadek: chtěl jsem se tě zeptat na takovou drobnost. Kolik valivých ložisek mají tvé UC. Mají oba stejný počet?
                                        Dík.