Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 17:19:27

vicx: jednou jsem sedmitisícovku měl, a to když jsem plánoval Mörrum, ale sešlo z toho.
Jen si nemysli, rapkac mě na UC 6501C občas pěkně naserynká! Posuvný ovladač mám přesně u kořene palce a dost to občas škrábe. Pryč dát nejde, protože pak zvící otvor nepůsobí esteticky a mravně dokonale a tlačí.
Asi se dám na berounský trolling ze břehu.
:-) :-)

Vážně jsi tuto otázku četl celou ještě jednou? Zajímavé!
Rozhodně si rozumíme a ač máme každý občas jiný názor, problém se tu vždy vyřeší ke spokojenosti všech.
Snad se nemýlím.

Na MP a nejen na ně!

    Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 17:05:12

    pisci - uz som si tuto otazku precital raz uplne celu. myslim, ze si rozumieme, aj napriek rozdielnosti nazorov. gro ostava rovnake. dolezite je nahodit a chytit. ostatne je kozmetika.

    na multi!

      Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 17:01:38

      vicx je absolutne tvrdohlavy argumenty neakceptujuci nemainstreamovy outsider. :-) 7000 nemam, nechcem a fyzicky si nemozem dovolit. na mojich 1.3 metra vysky a 38kg by mi navijak vaziaci nad 400g sposoboval po viac ako 16minutach lovu prudke bolesti predlaktia. takze 5000 je strop. co ma rapkac, patri na trolling! :-))))

        NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 16:52:26

        PepaČadek: to ano, cena je více než výhodná! Navíc máš velmi dobré MP, oba.

        Jo a chválím tvé rozhodnutí ohledně nákupu MP velikosti 6xxx na jerky. Rozumné!
        Vicx je ale samé překvapení a určitě si na jerky pořídí vel. 7xxx, a tak nás všechny trumfne.

          NPepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 16:45:55

          vicx: SR5 je moje minimum, nikoli to hlavní :-) Ale pokud jdu k vodě a vyvine se to na SR5ku nemusím domů běžet pro jiný prut, ale odchytám to s multíkem (pokud mám ten menší a prut 16-54) (větší mám na 20-70) v klidu. Ale samozřejmě když jdu s tím, že budu chytat na woby 5-7cm tak si beru smekací a jiný prut.
          Navíc mám 11ft a 10ft multipruty a ty delší dokážou rozpohybovat i lehčí nástrahy, krátkým jerkovým prutem by to bylo úplně bezpředmětný to jenom zkoušet :-)

          Na jerky bych si koupil 6tkovou velikost taky.

            NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 16:44:35

            vicx: asi dáváš větší pozor než já, ale jsi mladý a máš mladé myšlení.

            :-) :-)

            Velikost 6xxx jsem doporučil jen a pouze s dobrými úmysly. Rasto chtěl MP použít při lovu s jerky, a jak jistě uznáš, jsou jerky dost těžké a většinou i velké. S menším MP (vel. 5xxx) lze samozřejmě jerky také použít, ale...
            S vyšší kapacitou si mohu s klidem dovolit použít větší průměr vlasce (šňůry) a tak dále.
            Jak velké jerky používáš?

            Možná by ses měl mrknout co vše jsme v minulosti napsali. Nejen ty a já, ale kompletně, co se zde vše probralo. Pak bys neprovokoval hada bosou nohou.

            :-) :-) :-) :-)

            Mám tě rád a vážím si tě!!! ;-) ;-)

              Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 16:41:24

              pepaCadek - SR5 je tak akurat na normalny navijak. inak to je iba multionania v cistom bezvetri na 20m. :-)

                NPepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 16:38:47

                Piscicapus: no ale stejně, ultracast 4601UC koupený včetně dopravy a cla za 46usd + 500za ložisko to je super cena

                  NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 16:35:29

                  PepaČadek: měl jsem v ruce MP kamaráda, a sice se k výbavě chová láskyplně, ale MP měl v dost žalostném stavu.
                  Za celý život jsem neměl s MP od Abu jediný problém. Což o jiných značkách tvrdit nemohu. Protáčení jednocestného ložiska je dle mého způsobeno použitím nevhodného maziva. Samozřejmě, pokud se ložisko neprotáčelo kompletně celé, ale to by se stát nemělo, vzhledem k technologii výroby.

                    NPepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 16:34:12

                    vicx: se 4kou házím Shad Rap 5 :-)

                      Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 16:32:58

                      pisci - naco si radil o par stranok do zadu rastovi 6000ku, ked teraz mu radis mensi? :) (toto ber fakt ako srandu) A to si fakt rad precitam. ja mam 5000 a nepotrebujem ani mensi ani vacsi. ako pisal pepaCadek ide to od shad rap 7 hore. maximum som este nenasiel.
                      3 rybari, 4 nazory.

                        NPepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 16:25:13

                        Piscicapus: jeho "použitost" byla taková, že neměl ani ošmatanou kličku, jak jsem už psal.
                        Jinak jsem za celý multíkový život měl jednu jedinou opravu. Odešel antireverz (jednosměrné ložisko), začlo to chrčet a protáčet se zpět. Oprava (výměna ložiska) 500kč. Jinak vždy neprůstřelná spolehlivost.

                          NPepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 16:17:28

                          Rasto: fireline vážu palomarem a prdlo to jen jednou, upráskl jsem to prvním hodem po převázání. Moje chyba, blbě jsem to utáhl. Wobler naštěstí bez šňůry letěl tak dobře, že jsem ho našel na druhým břehu.
                          Monofil jsem na multíku nikdy neměl navinutý.
                          Chuchvalec, který jsem musel "rozmotat" až nožem, jsem vytvořil 2krát.
                          Menší multík si kup. Pokud budeš chtít chytat s lehčíma věcma, omrkni i vajíčka (nekulatý, ale placatý - víš co myslím).
                          Pokud má něco pružit ať to upruží prut s brzdou jako rezervou, pro kontakt s nástrahou a zásek je pružnost a průtažnost vždy na škodu.

                          2 rybáři 3 různé názory :-)

                          Piscicapus: já taky kupuju radši nový, udělal jsem vyjímku jen jednou a za těch 800 co to stálo to bylo (je) super. Pravdy se neboj :-)


                            NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 16:11:49

                            PepaČadek: není to o pravdě a určitě máš ty samé zkušenosti.
                            Pokud se týká koupě MP, tak se shoduji s Rastem a raději si pořizuji nové.

                              NPiscicapus - Profil | Po 22.9.2008 16:08:41

                              Rasto: z 90% to bude tím, že poměr hmotnost cívky/hmotnost nástrahy není optimální a vyřezávání (vystřihávání) vlasce se nevyhnu ani já, takže se tímto nemá smysl zabývat.
                              Z 90% si určitě nový menší MP pořídíš. Nic jiného ti nezbude.
                              Z 90% má vlasec na MP vyšší využití - toto se týká hlavně lovu s jerky.
                              Z 90% se mi šňůra při náhozu trhala v uzlu, a to jsem zkoušel nejeden uzel a nejednu šňůru.
                              Z 90% vidím důvod ve tvrdosti šňůry, kdežto vlasec díky své pružnosti vydržel.
                              Z 90% představují tyto řádky můj silně subjektivní názor a jiní mají určitě jiné zkušenosti.

                              ;-) ;-)

                                NRasto. - Profil | Po 22.9.2008 16:08:14

                                vicx:ok takze prst na cievke.......vsjo jasno. Inak ta mokra ruka to je daco na to si musim zvyknut.

                                  NRasto. - Profil | Po 22.9.2008 16:07:39

                                  vicx: hodnotenie mas v otazke vlacaky dragon :-) Inak moje subjektovnoobjektivne hodnotenie je. Parada. Za tie love parada. Na tu fajku som mal malo priestoru a este v plnej sile som jej v urcitom momente nemohol dat ani meter. Ta bezmala osemdesiatka sa stocila placla chvostom.Palica mala este dost rezervu. Nieje to moc na jerkovanie ta spica je jemna (citliva) nie ako Diaflesh co som mal pred tym

                                    Nvicx - Profil | Po 22.9.2008 15:58:23

                                    rasto - krasne ryby. k tej technike iba tolko, ze ako vies, treciu brzdu nepouzivam, preto nemam problem so zmenou vahy nastrahy a tak isto ani s umiestnenim palca, pretoze je na cievke, co mi samozrejme v noci signalizuje co sa deje s rybou, a teda rapkac nepotrebujem :-)))) ako bolo uz povedane, drobnosti si vychytas a je to. jedine v zime sa trecia oplati, pretoze pernamentne mokry palec ti zacne hodne omrzat, takze treba minimalizovat kontakt s cievkou, alebo zacat pouzivat nepremokave rukavice.
                                    inak ako sa ti paci tvoj novy prut? mohol by si ho trosku zhodnotit? idu vianoce, vies ako to uz chodi...

                                      NPepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 15:53:12

                                      Ratso: to si myslím, že by byla chyba. Fatso není čistokrevný (bezlopatkový) jerk. Spíš je to takový woblero jerk. Jako RapalaHuskyJerk. Samo o sobě to má jakousi akci a chod, ale zbytek (ten podstatnjší) tomu musíš dodat sám.
                                      Sám ho nemám, ale vodil jsem si to.

                                        NRasto. - Profil | Po 22.9.2008 15:28:34

                                        Este jedna otazka. Plavajuce Fatso Crank. Dost som z tohto "jerku" zmateny. Co s nim? Ani tak ani tak sa mi to nepozdava.Tusim tu lopatku odpilim