Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 15:12:27

Rasto: jasně seženeš za supr ceny i nový, já kupoval jeden (větší) u nás, nový a idiotsky drahý (tehdy ještě přes web nešlo koupit skoro nic, zda vůbec něco).
Po letech jsem si koupil ten druhý, byl skoro nový (ani nebyla ošmataná klička) a byl za tu cenu, že jsem si říkal že to risknu i kdyby měl jít po roce z domu.

    Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 15:09:20

    Pepa ja radsej nove. Bral som to z juesej a stal tusim no neviem nasich to bolo 1800 to docela jde ne? :-)

      PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 15:01:31

      Piscicapus: máš naprostou pravdu, jde o sladění prutu, šňůry, brzd (a jejich nastavení), nástrahy a to vše musí ladit s tím nejdůležitějším a to je technika hodu.

      Rasto: neboj se multíků z druhý ruky z ebay, pokud bude zánovní seženeš celý multík z USA za cenu náhadní cívky v Čechách. Ten můj menší vyšel na 46usd (komplet), no nekup to, :-)

        Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 14:54:13

        No mozno to bude aj tym ze vlasec ktory tam je sluzil na vyucbu hadzania. A jednej strihacke som sa nevyhol. Takze rozhodne tam nieje doplna.
        Je mozne ze si casom kupim viac MP zatial som ale v pionierskych casoch objavovania.
        Monofil ma urcite dobre vlastnosti ktore sa vyuziju pri zdolavani. Snura ma zas dobre vlastnosti co sa zaseku a "predpokladam" dlzky hodov tyka.

          Piscicapus - Profil | Po 22.9.2008 14:39:11

          Plná, ale i poloprázdná cívka má výrazný vliv nejen na délku náhozu. Stejně jako použitý prut a technika nahazování. S tímto samozřejmě souvisí i minimální hmotnost nástrah, které lze bez problémů odhodit do přijatelné vzdálenosti.

            PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 14:07:50

            Já mám na 4ce 0,15FL a na 5ce 0,17Fl, ale je právě z důvodů úspory hmotnosti na roztáčených částech podvinutý. Je vidět na obrázku níže, že u většího není cívka plná.
            Hážu nástrahy od 5g výše (shad rap 5, original 11 je moje multíkový minimum).

              Piscicapus - Profil | Po 22.9.2008 14:02:55

              Rasto: víš kde je problém? Není ani v použití vlasce, ani v jeho průměru a rukama to s největší pravděpodobností také nebude.
              Víš, kdybys použil MP s nižší kapacitou, a tím pádem s lehčí cívkou, tak bys neměl problém odhodit i lehčí nástrahy. Určitě si ještě pořídíš menší modely. Věřím tomu.
              Víš, ale vlasec bych nezatracoval. Na šňůru jsem se před léty vybodnul z řady důvodů, které jsem tu myslím psal.
              Víš, že se nebojím velkých průměrů? I na MP řady 4xxx s klidem použiji průměr 0,35mm.

                Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 13:48:18

                Pepa ano vsimol som si :-)
                Pisciapus: no prave. Tu mechanicku som mal uz na minimum a stale to bolo malo. Ono asi 6ka rotacka je stale moc lahka na to lano (0,40 monofil) co som tam mal. Napriek tomu stacilo to :-) aj ked hodilo by sa este takych 10-15m pridat. Casom skusim natocit snuru a uvidim co to spravi

                  PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 13:34:07

                  Rasto: Sorry, v přechozím příspěvku jsem psal o odstředivce, tam co jsem "myslel" mechanickou. Teď mi to díky Piscicapusovi došlo. Chybička se vloudila.

                    Piscicapus - Profil | Po 22.9.2008 13:31:44

                    Rasto: pěkné obrázky.
                    Na techniku zdolávání jsi už přišel sám a časem ji zdokonalíš k obrazu svému. S palcem je to jednoduché, dáš si ho tam, kde ti to přijde přirozené. Většina MP má na vrchní straně rámu plastový ERGOGRIP, případně nějakou jinou plošku. Jindy je dobrý palec na cívce. Zkrátka jak kdy.
                    Při běžné přívlači na rapkac zapomeň, je zbytečný, ale při trollingu je užitečný. Pokud ryba bere přes brzdu, poznáš to snadno nejen podle sluchu, ale i v ruce.
                    Pokud měníš nástrahy s rozdílnou hmotností, je nutné si vždy (pře)nastavit mechanickou brzdu. Předejdeš tím motanicím, případně zkrácení náhozu.
                    S odstředivou brzdou je zbytečné si hrát. Navíc bys musel pokaždé rozpůlit MP (tím mám na mysli klasiku od Abu) a výsledek by nestál za námahu a ztrátu času. Hlavně v noci.

                      PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 10:30:44

                      Rasto: palec mívám na cívce, ale ne vždycky. Spíš si říkám, že bych ho tam měl mít pořád.

                      Odstředivku dolaďuju jenom citem podle toho pokud jsem musel při posledním hodu hodně pracovat palcem, většinou dodbržďuju palcem. Podle mě má na odstředivku větší vliv technika hodu (jak moc agresivně házíš) než samotná hmostnost násrtrahy. Ta samozřejmě taky, ale není to jediný vliv. Celkově si s odtředivkou moc hlavu nedělám.

                      Cvrčka na žádným ze svých multíků nemám. Mají je až Abmassadeury velikosti 6, já mám 4 a 5velikosti. Nechybí mi. Při zdolávání mám zpravidla palec na cívce a vím, kdy si ryba bere přes brzdu. Navíc to poznám i když tam palec nemám, ono to při propouštění přes brzdu je v rukojeti cítít. Moje zkušenost.

                        Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 10:20:00

                        A dalsi

                          Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 10:19:42

                          No prve poznatky nabrane aj nejake ulovky. S tym prichadzaju dalsie otazky. Aku mate techniku pri zdolavani. Palec na bubon ci hore na multiku? Prepinate na rapkac alebo to nechate potichu? Ked je to potichu neviem sa poriadne zorientovat ci si ryba berie alebo nie :-) Hlavne potme. Dalsia otazka ked menim nastrahy napr Slider a potme nieco tak s 1/4 vahou slidera. Slider leti daleko nerobia sa chuchvalce brzdy su zladene.Ked pocas lovu zistim ze tam chcem obut inu nastrahu musim sa zase pohrat s odstredivkou?

                            pablo-fish - Profil | Út 16.9.2008 10:30:30

                            konečne sa mi podarilo prehrať fotky z mobilu- ulovok na potapivé fatso + MP

                              rudolf - Profil | Čt 14.8.2008 11:46:44

                              Vyzkoušel jsem přívlač s MP v Norsku. Bylo to perfektní. Tahal jsem tresky do 60 cm. Je to uplně něco jiného než s normálním navijákem. Byla to dobrá škola ,jak se naučit házet .

                                vicx - Profil | St 13.8.2008 23:04:42

                                all: tak co pani, sezona pokrocila - nove skusenosti, ulovky s MP? foto?

                                  rudolf - Profil | Ne 13.7.2008 10:03:49

                                  Zdar . Včera jsem se vrátil z Italie. byl jsem 10 dní v Torině a tak jsem tam taky zkoušel jerkovat na PO. Byl jsem středem zájmu s chytáním na MP. Všichni chytají na plavačku. Jinak jsem chytil pár štiček do 60 cm. Tam je už řeka dost špinavá, že se člověk docela bojí zabrodit .

                                    Bobler - Profil | Pá 11.7.2008 23:48:17

                                    Laci-Každou nástrahu atˇznámou či neznámou vyzkouším doma v bazénu nebo někde u vody na mělčině.Pokud máš alespon drobek představu co má nástraha představovat(prchající,zraněnou,zkomírající) rybku,tak to nemúže být až takový problém.Každá nástraha má své možnosti a omezení.Knížka,příručka,kolega, dvd ti múže dát jen hrubý návod který si nakonec přispúsobíš sobě a třeba i vylepšíš.Pak začneš přemýšlet,je správná roční doba,správná hodina, dobrý tlak vzduchu,teplota vody jaký typ nástrahy,jakou barvu,mám lovit u hladiny ve sloupci nebo u dna nástrahu mám vodit rychle,pomalu,plynule,trhaně člověk by se z toho musel zbláznit.Někdy je v jednoduchosti velká sila.Na jednom menším revíru jsem věděl o slušné štice. Padal už sníh a já tam poctivě u dna tahal woblery a gumy.Přišel kolega navázal dvojku rotačku,poslal jido vody a rychlostí kterou lovím v létě boleny u hladiny se mu na to na třetí nához pověsila.Moc jsem litoval toho když o ní přišel,chytil jsem ji příští rok, měla skoro 120 pak babo rad´.Pak múžeš řešit další dilema vercajk-mám správný prut, naviják šnúru jseš shimanista,daiwista nebo dragonista i já jsem do toho spad,musím však s lítostí konstatovat že i světoví výrobci upadli do spotřebního prúměru a tak se slzou u oka vzpomínám na nezničitelné Tapy a Roeny ,později na své miláčky suverana s conolonem od kterých mi pomohl někdo na Vranově,doufám že mu slouží dodnes.Tak si to přeber a pak že je rybařina klidný koníček.

                                      Laci - Profil | Čt 10.7.2008 10:19:02

                                      Bobler - a ako je to so salmo jack mas s nim skusenosti? vraj plavajuca verzia ma ine vlastnosti a iny pohyb ako potapava zatial mam plavajuci, tak neviem aky by bol rozdiel kupit aj potapaveho

                                        Rasto. - Profil | Čt 10.7.2008 9:56:19

                                        Hmm dost prinosne. Konencne jedna z mala otazok ktora sa nezvrhla a ma vypovednu hodnotu. Pokracujme! :-)