- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Privlac s multiplikatorom
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
217x v oblíbených a 37x v ignorovaných.
PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 15:12:27
Po letech jsem si koupil ten druhý, byl skoro nový (ani nebyla ošmataná klička) a byl za tu cenu, že jsem si říkal že to risknu i kdyby měl jít po roce z domu.
Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 15:09:20
PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 15:01:31
Rasto: neboj se multíků z druhý ruky z ebay, pokud bude zánovní seženeš celý multík z USA za cenu náhadní cívky v Čechách. Ten můj menší vyšel na 46usd (komplet), no nekup to, :-)
Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 14:54:13
Je mozne ze si casom kupim viac MP zatial som ale v pionierskych casoch objavovania.
Monofil ma urcite dobre vlastnosti ktore sa vyuziju pri zdolavani. Snura ma zas dobre vlastnosti co sa zaseku a "predpokladam" dlzky hodov tyka.
Piscicapus - Profil | Po 22.9.2008 14:39:11
PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 14:07:50
Hážu nástrahy od 5g výše (shad rap 5, original 11 je moje multíkový minimum).
Piscicapus - Profil | Po 22.9.2008 14:02:55
Víš, kdybys použil MP s nižší kapacitou, a tím pádem s lehčí cívkou, tak bys neměl problém odhodit i lehčí nástrahy. Určitě si ještě pořídíš menší modely. Věřím tomu.
Víš, ale vlasec bych nezatracoval. Na šňůru jsem se před léty vybodnul z řady důvodů, které jsem tu myslím psal.
Víš, že se nebojím velkých průměrů? I na MP řady 4xxx s klidem použiji průměr 0,35mm.
Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 13:48:18
Pisciapus: no prave. Tu mechanicku som mal uz na minimum a stale to bolo malo. Ono asi 6ka rotacka je stale moc lahka na to lano (0,40 monofil) co som tam mal. Napriek tomu stacilo to :-) aj ked hodilo by sa este takych 10-15m pridat. Casom skusim natocit snuru a uvidim co to spravi
PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 13:34:07
Piscicapus - Profil | Po 22.9.2008 13:31:44
Na techniku zdolávání jsi už přišel sám a časem ji zdokonalíš k obrazu svému. S palcem je to jednoduché, dáš si ho tam, kde ti to přijde přirozené. Většina MP má na vrchní straně rámu plastový ERGOGRIP, případně nějakou jinou plošku. Jindy je dobrý palec na cívce. Zkrátka jak kdy.
Při běžné přívlači na rapkac zapomeň, je zbytečný, ale při trollingu je užitečný. Pokud ryba bere přes brzdu, poznáš to snadno nejen podle sluchu, ale i v ruce.
Pokud měníš nástrahy s rozdílnou hmotností, je nutné si vždy (pře)nastavit mechanickou brzdu. Předejdeš tím motanicím, případně zkrácení náhozu.
S odstředivou brzdou je zbytečné si hrát. Navíc bys musel pokaždé rozpůlit MP (tím mám na mysli klasiku od Abu) a výsledek by nestál za námahu a ztrátu času. Hlavně v noci.
PepaČadek - Profil | Po 22.9.2008 10:30:44
Odstředivku dolaďuju jenom citem podle toho pokud jsem musel při posledním hodu hodně pracovat palcem, většinou dodbržďuju palcem. Podle mě má na odstředivku větší vliv technika hodu (jak moc agresivně házíš) než samotná hmostnost násrtrahy. Ta samozřejmě taky, ale není to jediný vliv. Celkově si s odtředivkou moc hlavu nedělám.
Cvrčka na žádným ze svých multíků nemám. Mají je až Abmassadeury velikosti 6, já mám 4 a 5velikosti. Nechybí mi. Při zdolávání mám zpravidla palec na cívce a vím, kdy si ryba bere přes brzdu. Navíc to poznám i když tam palec nemám, ono to při propouštění přes brzdu je v rukojeti cítít. Moje zkušenost.
Rasto. - Profil | Po 22.9.2008 10:19:42
pablo-fish - Profil | Út 16.9.2008 10:30:30
rudolf - Profil | Čt 14.8.2008 11:46:44
vicx - Profil | St 13.8.2008 23:04:42
rudolf - Profil | Ne 13.7.2008 10:03:49
Bobler - Profil | Pá 11.7.2008 23:48:17
Laci - Profil | Čt 10.7.2008 10:19:02
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33421
Fotky ryb pouze na přívlač107199
Kayakfishing a kajakorybaření20685
Výroba woblerů31008
Vláčenie z člnu27208
Rare woblery - Rapala14053
Lov na vyvěšenou - nové téma4050
Výroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Rybářské kajaky Hobie2737
Prívlačové prúty G.Loomis1240
Kde to žije - dravci
4:21Úhoří sezona 2012 10519
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...














