Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NBobler - Profil | Čt 10.7.2008 0:16:51

Jak píše Piscicapus zvládne to opravdu každý.Když jsme za komanču vyráběli woblery tak jsme chtěli dosáhnout strojové přesnosti a dokonalosti, ale u těchto nástrah je to myslím uplně jedno.Woblery už nedělam, protože jsem línej, ale tohle se prostě u nás sehnat nedalo.Pilkou na železo vyříznu z obyč. prkna tvar, středem se prořízne drážka.Na vyvážení se dá použít kulatinka a nebo vyvrtat díry který se zalejou olovem.Plovoucí se vyvažují na zadek, tak aby se zadek zanořil a předek zustal nad hladinou.U potápivych to vyvažuju na střed , tak aby pomalu klesal.Z drátu se vyrobí kostra která se vloží dovnitř zalepí , zabrousí a je to cca 30-40min.Až potud jsou všichni stejní.Pokud si s tím dáte práci a nafoukáte ho fixírkou či sprejem , dáte na něj dvojitej či trojitej lak tak to nemá chybu.Potěší to vaše oko a oko kolegu ale rybám je to myslím uplně buřt.Laci- s tou potápivou verzí je to uplně stejný, jediný rozdíl je v tom že jich ve vodě necháš o hodně víc.Pablo-fish-záleží na velikosti nástrahy , ale já nedávám víc než dva.U nástrah typu glider a slider také není moc vhodné je umístovat moc dopředu kvuli zamotávání při zastavení nástrahy. To se dá ale poměrně dobře vyřešit pomocí hard mona či drátu.A ulovky? Při dnešním počtu rybaříku, tlaku na revíry, používaných technologiích a v neposlední řadě na neuvěřitelný hladovosti a blbosti zní vzpomínka na starý časy spíš už jako sci-fi.Tento zpusob lovu dnes není ještě moc okoukaný a tudíž má myslím dost velký potenciál a navíc na 20 cm obludu uplně v pohodě zautočí i čtyřicitka.Jo a ten twister tam uplně prozaicky drží na šroubu do dřeva.

    NPiscicapus - Profil | St 9.7.2008 21:46:39

    vicx: můj poslední příspěvek se netýkal jerků, ale mazací sady, kterou jsi tu ukazoval… :-) :-)

    Dle mého skromně laického názoru nemůže být domácí výroba jerků moc náročná. Samozřejmě s patřičným vybavením strojového parku a hlavně s šikovnýma rukama (což není můj případ).
    Velikost jerků je různá a není nic nepřirozeného použít jerk s délkou nad 25cm. Rybám se to líbí a nemusí se přitom jednat o metrové štiky a ani o osmdesátky. Horší je to s prezentací – velká nástraha vyžaduje adekvátní prut a naviják a kdo se s tím má nejen tahat, ale ještě s tím cukat, že? Naštěstí se to dá zvládnout, ale…
    Pár filmů o lovu s jerky jsem viděl, dokonce vlastním staré video z GB o tomto způsobu lovu. Je škoda, že se nedají tyto koupit běžně v našich obchodech.
    Máš strach z hard-core rybacky? Nebuď měkký… :-) :-)

      Npablo-fish - Profil | St 9.7.2008 21:27:23

      Laci: tak teraz si spomínam, že som niekde videl obrázky ako pohybovať fatsom- presne ako píše bobler. a mám oba fatso aj fatso crank .
      Ináč Bobler- pekný a na výrobu celkom dobrý vzor - akurát neviem kde máš zadný trojhák, keď tam máš twister. ten je na jednoháčku alebo len na pružinke? mal si sním nejaký úspech?

        Nvicx - Profil | St 9.7.2008 20:29:09

        Pisci - myslel som to ako vzor na vyrobu, lebo su uplne jednoduche. na kupovanie ani moc nie. ked som ich videl na zivo v obchode, zlakol som sa. vacsinou maju 30-40cm a na to nemam naradie, chut ani kondicku :-) Mal som to predator dvd a tam predvadzaju takmer vsetky modeli, ako s tym robit a vsetko okolo toho. to uz je pre mna moc hard-core rybacka. nakoniec na to chytali ryby okolo metra, ktore verim, ze sa daju chytat aj s mensimi nastrahami (do 20cm).
        Laci - ak by si chcel vidiet to dvd, ze ako s tym narabaju, posielal som ho na slovensko. uz si nepamatam nick, tusim tatoo. spytaj sa v slovenskom jadre. mozno ti to pomoze.

          NPiscicapus - Profil | St 9.7.2008 19:41:41

          pablo-fish: to je samozřejmé, že v sezóně má přednost rybařina. V pohodě a klidu si zde v zimě prohlédnu tvé jerky.

            NPiscicapus - Profil | St 9.7.2008 19:40:52

            vicx: přesto se mi to zdá být zbytečně drahé, když existuje stejně, ne-li kvalitnější náhrada.
            Ale chápu, že se ti nechce poletovat po ostrově po obchodech.

              Nvicx - Profil | St 9.7.2008 14:43:15

              Ak chcete zacat robit jerky, pozrite sa na veci od Foxu http://www.foxint.com/predator.php Jednoduche tvary, odskusane a lahko napodobitelne.

                NLaci - Profil | St 9.7.2008 13:38:13

                Bobler - aha, jasne a nevies ako je to s potápavou verziou?? inak pekný výtvor - zver :), aj ja sa pokuasm o nejake ale zatial sa mi do poslednej fázy nepodarilo dostat ani jeden

                  NBobler - Profil | St 9.7.2008 13:31:58

                  Laci-Já ho potopím navíjením,pod hladinou s ním škubneš nechaš vystoupat,změny rychlostí,síla nakopnutí to všechno je velice variabilní a každý si svuj styl najde sám.
                  pablo-fish-Tady je jeden domácí slídič.

                    NLaci - Profil | St 9.7.2008 7:50:38

                    Bobler - ale zanárať ho potrhávaním alebo jedným rýchlym trhnutím?

                      NLaci - Profil | St 9.7.2008 7:50:03

                      pablo-fish - ale mas fatso ci fatso crank (s lopatkou)

                        NBobler - Profil | St 9.7.2008 0:57:39

                        Laci- pohybem prutu kolmo k hladině zanořit a nechat vystoupat .

                          Npablo-fish - Profil | St 9.7.2008 0:37:17

                          Piscicapus: keď tie jerky urobím ,učite niečo nafotim, ale ako som písal, mám ešte dlhý zoznam pred nimi. Asi skôr v zime, v lete by som sa chcel dostať aj k vode
                          Vicx: presne ten obrázok mám v návode. a tubu abu, ale iba s olejom som si kupil keďsom objednal MP z cabelasu.
                          Laci: ja som bol z fatsa sklamaný. ale ešte to budem skúšať, nakoľko som kúpil aj fatso 14-tku a to je riadny zver

                            Nvicx - Profil | Út 8.7.2008 11:55:27

                            Laci - no ako vravi Rasto, tak stale to nejde :-) Ja ale nechcem kupovat zvlast prut na to, tak to musi ist. Nevravim, ze to je idealne, skor je to viac zle ako dobre, ale da sa to. Keby to nebolo take namahave, mozno by som viac jerkoval. Mam to vyslovene iba ako okrajovu zlezitost. Tomu zodpovedaju aj moje jerky 1 x slider7, 1 x slider10 a 1 x maas marauder. Kvoli tomu predsa nebudem kupovat prut, nie? Fatso neviem ako vodit, ale skus youtube, alebo na salmo stranke maju navody.

                              NLaci - Profil | Út 8.7.2008 11:45:45

                              vicx - nevies mi poradit ako vodit jerk fatso 10F ??

                                NLaci - Profil | Út 8.7.2008 11:44:30

                                vicx - presne to som riešil na jar vtedy to s dlhšim prutom nešlo naraz to ide??? :))) (nic v zlom)

                                  Nvicx - Profil | Út 8.7.2008 11:39:40

                                  Pisci - 5 penez je menej ako minimalna hodinova mzda. to nieje az tak vela. Aspon tu nemusim hladat kdejake nahrady.
                                  Rasto. - videl si to ruske video jak jerkoval mrkvu? tam ma urcite prut okolo 3m a islo to v poho. Tam kde som chytal bol asi 50cm vysoky breh a travy az do vody. s dvojmetrakom by som nemohol nastrahu ani viest. S kratkym prutom sa robia tie pohyby asi zapastim. Pri dlhom prute som to robil celym predlaktim, lebo nemam kondiciu terminatora :-)

                                    NRasto. - Profil | Út 8.7.2008 10:37:36

                                    vicx:hmm no ja som vodil prave F10 na tej co som ju dolamal........270cm 20-50.... a zdala sa mi dlha......Ako sa ti podarilo "jerkovat" s 3m+? Mas na to nejaku inu techniku?> Pytam sa prete lebo by som mozo volil cestu kompromisu a kupil normalnu vlacko multiko palicu povedzme 2.4m do nejakych 80gr.......do 100vky v tejto dlzke asi nezozeniem

                                      NPiscicapus - Profil | Út 8.7.2008 6:30:02

                                      vicx: celkem drahé dát pět peněz za dvě malé tuby. Tu s tím olejem vypotřebuji během pár měsíců.

                                        Nvicx - Profil | Út 8.7.2008 0:47:13

                                        a tu je mazanie