Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

vicx - Profil | Út 8.7.2008 0:46:02

Pablo - dnes som nasiel novy rybarsky obchod a mali tam tu mazaciu sadu na navijaky a MP od ABU, tak som si to kupil, lebo tu nemam po ruke ziadnu riedku vazelinu. pripajam foto, aby si videl kde to mazat. Predpokladam, ze podobny, alebo rovnaky obrazok mas asi aj v navode.

    Piscicapus - Profil | Po 7.7.2008 23:45:40

    pablo-fish: určitě se nenudíš – rodina, dílna, rybařina… Ale tak by to mělo být, že?
    Velké nástrahy nejsou všemocné a určitě na malé a ještě menší ulovíš více ryb. Navíc se s UL moc nenadřeš.
    K vodě nechodím jen s těžkou výbavou, to bych se pěkně nadřel, ale beru s sebou i běžnou lehkou přívlač.
    Věřím, že pro rybáře lovícího na drobotinu musí být přechod na jerky celkem radikální změna. Doufám, že budeš spokojen. Ale asi to myslíš vážně, když chceš začít s jejich výrobou.
    Mou větu o koupi dalšího MP ber s rezervou. Určitě se vyplatí počkat jak se ti těžká přívlač zalíbí, a pak se rozhodneš. Přeci jen se jedná o nemalé investice. Nový MP = většinou nový prut atd.
    Těším se na tebou vyrobené jerky. Snad se tu s nimi pochlubíš!
    Přestavbu bytu ti rozhodně nezávidím, ale výsledek bude určitě stát za to a děti ti to stonásobně vrátí…

      pablo-fish - Profil | Po 7.7.2008 23:11:35

      Piscicapus: no uvidím, zaiaľ sa na nové náradie nechystám. tohoto roku pošlo už zo 15 litrov. trochu sa bojím aby som s prechodom na big nástrahy nezanedbal moje oblúbené marmyšky. bol to predsa len veľký skok a tiež sa chcem trochu začať venovať výrobe jerkov (aj keď mám ešte "na krku" dve malé deti a čaká ma prerábka bytu), k čomu som už kúpil nejaké "jemné" náradie ala pásová bruska, kopírovací stroj vŕtačku, zverák, frézu a frézky, striekaciu pištol, robil som si tiež kompresor na vzduch a tak. ako vidíš beriem to ľahkovážne

        Piscicapus - Profil | Po 7.7.2008 22:53:45

        pablo-fish: nemáš za co děkovat. Jsem rád, že jsi našel odpovědi na své otázky.
        Počkej v zimě, to se to bude teoreticky vzdělávat a čistit a mazat…
        O Polských internetových stránkách jsem slyšel a některé i navštívil. Jsou vesměs zajímavé a lze na nich najít spousty zajímavostí.
        Record je velmi dobrý MP, ale C4 je také výborný! Nebojím se, že bys časem nějaký nový nepřikoupil. ;-) ;-)

          pablo-fish - Profil | Po 7.7.2008 22:45:35

          Piscicapus: dik za rady ohľadne MP. dokonca sa mi podarilo najsť polsky článok s fotkami ohľadne mezania nejakého abu.., takže ..za dlhých zimných večerov...
          a čo sa týka techniky, dosť je na salmo.com alebo aj jerbait.pl, len sa musím zdokonaliť v poľštine. škoda že som o kvalite recordu nevedel skôr

            Piscicapus - Profil | Po 7.7.2008 20:02:32

            vicx: odpor mechanické brzdy mi nevadí. Výraznější odpor klade samotná nástraha a u lehkých wobblerů je odpor brzdy minimální. Přesto pokud ti odpor brzdy vadí, je na čase si pořídit Record. Určitě ho potřebuješ. :-) :-)
            Byl bys hloupý kdybys starý UC prodával. Určitě ti bude ještě dlouhá léta sloužit!
            Record je skutečně dobrý a lítá to z něj lépe než z UC. Dokonce jsem přesvědčen, že lépe než ze Stelly! Navíc ti i déle vydrží, je hezčí a … :-) :-)
            Smekací naviják je pro lehké nástrahy nepostradatelný a pár jich mám.
            Jednou jsem to zkusil i se Shimanem a jak to dopadlo nejspíš víš. ;-) ;-)
            Hezké fotky! V pátek, sobotu a neděli jsem byl také u vody, ale moc úspěšný jsem nebyl. Možná by jsme se mohli dát k myslivcům, neb jsem také, stejně jako ty, párkrát zavítal mezi veverky.

              Piscicapus - Profil | Po 7.7.2008 19:55:16

              pablo-fish: tak to je jiná. V sezóně stačí údržba v podobě vysušení a promazání dle schématu v návodu. Až nastanou dlouhé zimní večery, tak rozebereš MP, zbavíš ho starého mazadla, jednotlivé díly vykoupeš v benzinu, namažeš všechny plochy na kterých dochází ke tření a MP složíš. Nic složitého na této činnosti není, navíc máš pro případ nouze schéma MP.
              Tak to máš jerkovou výbavu pro dospělé. Tak to má být a určitě s ní vystačíš na široké rozpětí hmotností jerků. A neboj se ani vlasce o průměru 0,45mm.
              S technikou lovu ti tady těžko někdo poradí, chce to vidět!

                vicx - Profil | Po 7.7.2008 15:02:16

                rasto. : nemam jerkovy special, ale logika dava, ze ked nechces tahat jerky 100g+ tak potom ti vystaci jeden. gramazou do 100g sa da tahat aj superSR. Ide o to, ci ti bude vyhovovat kratka dlzka a tuha akcia. Je to kompromis. Ja som chytal tento vikend s prutom 3.05, alebo 3.10m gramaz do 40-60g. Normalne som jerkoval so sliderom F10 a maas marauder tusim 13cm. Bolo to bez problemov, isli tak ako mali, hadzalo sa super. Jedina (a dost podstatna) nevyhoda pri tej dlzke bolo, ze ma po case bolelo predlaktie z toho cukania. Super SR na tom mozem kludne tahat tiez. Magnum F14 a 18 utiahne tiez bez problemu. Na vacsie sa chytat nechystam, takze ani special nebudem kupovat.

                  Rasto. - Profil | Po 7.7.2008 14:39:11

                  vicx:nie nie na jerky som este nemal nic.......popravil som diaflash.Asi som ho niekedy niekde natukol. Rupol v minimalnom zatazeni. Teraz otazka do plena.Vystacim si s jerkovym prutom aj na wobler? Myslim wobler typu a velkosti supershad rap a pod. Alebo ma caka nakup 2 palic?

                    vicx - Profil | Po 7.7.2008 14:14:33

                    rasto. : to sa ti ako podarilo? si mal tusim dragona na jerky, nie?

                      Rasto. - Profil | Po 7.7.2008 14:06:16

                      Tak ja som tematicky popravil palicu. Caka ma nakup novej. Este jedna skusenost.Ked hadzete z clnku a su vlnky treba zohladnit aj mozne zhupnutie , hodenie pod nohy a naslednu motanicu :-)

                        vicx - Profil | Po 7.7.2008 10:09:38

                        este jedna.

                          vicx - Profil | Po 7.7.2008 10:02:04

                          Aby sa to tu trosku ozivilo aj tematicky zameranymi fotkami, prikladam nejake. Nemerana, nevazena. Podla ruky odhad okolo 80cm.

                            vicx - Profil | Po 7.7.2008 9:56:49

                            Bol som si obnovit teoriu v praxi, nech tu netlacim ludom blbiny do hlavy. Podmienky boli extremne. Dazd a velmi silny vietor. Hadzal som s 3m prutom, Jointedkou 13cm a Shad rapom 9cm. Hadzal som cely cas bez trecej brzdy a nemotalo sa to. Prisiel som na novy hod, resp. upravil som klasicky hod cez hlavu tak, aby sa dalo hadzat aj proti silnemu vetru. Raz som prehodil rieku s jointedom a zavesil to na konar, cize hod bol okolo 50m aj vo vetre. vid foto v kruzku.

                              vicx - Profil | Pá 4.7.2008 12:26:45

                              Pisci - no v pripade, ak ucinok trecej brzdy nieje pri navijani citit, tak je to parada. urcite to ulahcuje hadzanie. Novy MP kupovat nebudem, pretoze ho nepotrebujem. A stary predavat tiez nebudem, lebo je stale dobry :-)))))) Stare UCcka som nasiel aj ja na nete nepouzite. Rozmyslal som, ze si kupim, ale naco?! Som rozmyslal, ze si kupim UC4601C, alebo ten Record, ale nakoniec som kupil Stellu. :-) Predsa len na lahke nastrahy radsej navijak...

                                pablo-fish - Profil | Pá 4.7.2008 12:11:28

                                Piscicapus: No aby som povedal pravdu, v návode táto schéma mazania bola, ale väčšina je len vonkašie mazanie, zaujmalo ma čo vo vnútri a kde mazať.
                                Čo sa týka udice- použivam dragon mystery XT 60-120g, dl. 1.9m a vlasec 0,40mm.
                                Že ma nebolela ruka bolo možno zlou technikou, lebo jerky boli z tých ťažších nad 5Og

                                  Piscicapus - Profil | Pá 4.7.2008 0:16:37

                                  pablo-fish: zaráží mě, že jsi v návodu nenašel schéma mazání. Copak začali šetřit i zde? Je nějak divná doba. Výrobci nás nutí být jen spotřebiteli…
                                  Přesně tak, s jerky je paráda lovit. Když vidíš útok štiky na jerk těsně pod hladinou – prostě rozkoš, kam se hrabe soulož.
                                  Jestliže tě nebolela ruka, tak je někde chyba, anebo jsi vytrénovaný, anebo máš malé jerky. Nakonec je to ale jedno, důležité jsou úspěchy. Safra, lov s jerky v sedě, to budu muset vyzkoušet. Už kvůli zádům.
                                  Kostrbaté navíjení = kostrbaté navíjení, nebo nepovedené navíjení? Kostrbaté jako kostrbaté není na závadu a nepovedené se spraví.
                                  Zaujala mne pasáž o tvém zklamání ze zdolávací brzdy. Prosím, popiš mi použitý prut a průměr vlasce/šňůry. Je nesmysl, aby zdolávací brzda nešla jemně seřídit. U MP je jednou z předností, oproti smekacím navijákům, právě zdolávací brzda a vynechání překlápěče s kladkou. Vlasec jde přímo z cívky očky prutu, nikde se neláme, nikde se nekroutí. Jak oživit jerky je psanou formou těžké vysvětlit, chce to hledat v síti nějaká videa. Určitě se najdou.
                                  Chvilku jsem hledal, ale nic kloudného jsem nenašel.

                                    Piscicapus - Profil | Čt 3.7.2008 23:53:03

                                    vicx: děkuji, ale po přečtení si svého výtvoru jsem s hrůzou zjistil, že jsem si měl svůj výtvor přečíst dvakrát, než jsem ho pustil do světa. Snad mi bude odpuštěno a odborníci prominou.

                                    Takže detaily o Ambassadeur Record? Fígl spočívá v tom, že při náhozu jednocestné ložisko v cívce “uchopí“ její osu, která je díky přítlaku mechanické brzdy touto brzděná.
                                    Naopak při navíjení může být mechanická brzda utáhnutá jakkoli velkou silou, díky jednocestnému ložisku, které je v tomto směru volné, je cívka naprosto osvobozená od své brzděné osy. Snad jsem to napsal srozumitelně. Kdyby ne, tak mi dej vědět a pokusím se tuto jednoduchou věc popsat jinak (ale jak?!). :-) :-)
                                    Řešíš problém s nerozbitností MP od Abu? Rád bys koupil nový kousek, ale když ten starý stále bez problémů slouží! Hmmm, ale je to paráda, co? Taková spolehlivost, že?
                                    Víš, buď rád, že máš starý model s ADS, protože časem zjistíš, jak je to skvělý MP. V pondělí jsem si pořídil nový UltraCast, skutečně nový, nepoužitý. Jedná se o model UC 4600C ze série 060007 a s výrobním číslem UC46 25670A. Ještě mám UltraCast model UC 6601C, ale ten u sebe nemám, takže v.č. nevím, ale vím, že je z předvýrobní série.
                                    Jo a kup si jiný, třeba Record. Vážně je to povedený MP, navíc asi jeden z posledních vyráběných ve Švédsku! Časem z našich MP budou cenné sběratelské kousky! :-) :-)

                                    Ještě dodám: až si pořídíš nový, tak mi své UC 560XC, samozřejmě za nízkou cenu, nabídni.

                                    Ha ha hááá...
                                    ;-) ;-)

                                      pablo-fish - Profil | Čt 3.7.2008 23:28:18

                                      Piscicapus: dík za rozsiahly teoretický rozbor, ale hlavne dík za kontakt a radu. Je to paráda. Ruka ma zatiaľ nebolela a to som hádzal zo 4 hodky, len techniku mám slabšiu lebo som tahal z člna posediačky. na stojaka som si netrufol a tiež moje navíjanie je trochu kostrbaté. Trochu som bol sklamaný zo zdolávacej brzdy- keď je povolená veľmi, nejde vôbec navíjať, keď je zatiahnutá, nie je tam taká jemnosť ako pri klasickom navijáku. Tiež som neprišiel na to ako správne oživiť jérka typu Fatso, nech som robil čokoľvek, išiel vodou bez života, zato slider- ach jáj nádhera

                                      vicx: tiež dík za odkaz, ale asi budem musieť využiť Tvoje translation schopnosti, nakoľko ja nemnožko gavarju po anglijski

                                        vicx - Profil | Čt 3.7.2008 22:56:05

                                        Pisci - ano, pravdu mas. Mohol by si sa rozviest o tych detailoch na vyziadanie prosim? Mam taky problem, ze mam stale ten isty MP uz od zaciatku a ten sa ne a ne pokazit. :-) Na jednej strane je to parada, na druhej som nemal dovod si kupit a vyskusat iny. Tak mi to aspon pekne popis prosim ;-)

                                        Pablo, Rasto a vsetci ostatny: tu je jeden link kde najdete kopec info. Tato stranka pomohla aj mne ked som zacinal. Je vsak po anglicky, tak ak budete potrebovat nieco prelozit, kludne si povedzte. Upozornujem vopred, ze tam najdete aj fotky ktore som pouzil pred rokmi v mojom clanku. Myslim, ze info je tam o vsetkom co by vas mohlo zaujimat a v sekcii Links su odkazy ktore vam zabezpecia dalsi prisun informacii. http://www.amb01.com/index.html