Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NPiscicapus - Profil | Po 23.6.2008 17:33:00

Rasto.:
Pokud máš problémy s vytvářením ok při náhozu, tak si seřiď MP.
Pokud musíš při náhozu brzdit palcem cívku, tak si seřiď MP.
Délka náhozu závisí nejen na seřízení MP, ale i na technice nahazování. Se Sliderem o hmotnosti 36g bys měl nahazovat dál než pouhých 25m+.
Průměr vlasce nemá u MP tak výrazný vliv jako u SN.
Při navíjení překonáváš odpor odstředivé brzdy? Té odstředivé brzdy jejíž princip zcela znáš? Pokud ano, tak máš nějaký problém. Ale nejspíš budeš překonávat odpor mechanické brzdy, tzn., že neznáš princip odstředivé brzdy.
Pokud vyřadíš z činnosti odstředivou brzdu, tak budeš mít při náhozu problém s přetáčením cívky, který budeš logicky řešit brzděním palcem. Z toho plyne, že budeš mít odřené bříško palce, který bude suplovat brzdy v MP instalované a jistě na MP brzy zanevřeš.
Možná by bylo vhodné si přečíst článek kolegy VICXe.
S úlovky ti nikdo neporadí.

Tolik stručně ke tvému příspěvku.

:-) :-)

    NRasto. - Profil | Po 23.6.2008 14:19:34

    No tak prvy pokus s hadzanim. Ryby som necakal tam kde som hadzal snad take ani niesu. Pozitivne je ze som sa nedomotal. Prvy hod pod nos.Dalsi dalej.Zacali sa mi pri prvych hodoch vytvarat volne oka. Pri razantnejsej praci s palcom na cievke sa to pri dalsich hodoch odstranilo. Suma sumarum hadzat sa s tym da.Dlzku hodov som odhadoval bez namahy na 25m+ co je pre mna dostacujuce.Bude to asi tym ze som tam obul tie tusim 36g slidery. Napriek natocenej 0,40ke to slo tam kam malo. Uz len tie ulovky. Jo treciu (ci odstredivu ci ako sa vola) brzdu som pomerne rychlo uvolnil na minimum nakolko ma nebavilo zdolavat navijak.

      Nrudolf - Profil | Čt 19.6.2008 14:03:36

      pablo-fish: díky

        Npablo-fish - Profil | Čt 19.6.2008 12:10:37

        rudolf: zabudol som stránku: www.rsp-fishing.cz

          Npablo-fish - Profil | St 18.6.2008 22:27:56

          brabi80> pekna zostava. preco predavas? mne na jemnejsiu privlac vsak lepsie vyhovuje preklapaci navijak.
          rudolf: pozri si clanok od vicx-sa, je vydareny, ucim sa podla neho. ja som este pred sezonou vybehol s mrkvou miesto jerka a bez hakov a hned o zaciatku som kazdy nahod dobrzdoval palcom, preto motanic bolo malo, ale tiez som zacal vlascom

            Nrudolf - Profil | St 18.6.2008 20:36:11

            Kde nakupujete Jerky? Pošlete mi adresi e- shopu. Dík

              Nrudolf - Profil | St 18.6.2008 20:30:45

              Tak jsem taky začal trénovat nahazování s Mp. Je to zajímavý. Každých 5 hodů z 10ti vyřezávám "záclony". Musím koupit další vlasec. Kolegové na mě koukají jak na pako, proč nahazuji s Mp. Ptají se i co je to za divný woblery bez lopatek atd.

                Nbrabi80 - Profil | Ne 15.6.2008 14:06:27

                Prodám castingový multiplikátor ABUGARIA SILVERMAX-L (6ložisek, převod 6.2:1, 225g, kapacita 175/0.30) s prutem GS1004C-3 ( uhlík IM6, 3.3m, 10-30g, krátká tr. délka-3 díly) od cabelas.
                Cena za komplet 2900Kč

                  Npablo-fish - Profil | Po 26.5.2008 18:08:43

                  brabi80: podľa týchto veľkostí skôr štuky, ale keď sa zavesí zubáč alebo sumec menšej veľkosti, nebudem proti. Kým sa naučím hádzať s MP tak skôr budem chytať z brehu, neskôr skúsim aj z lodky, len si neviem celkom dobre predstaviť lov postojačky z tej mojej kocábky.

                    Nbrabi80 - Profil | Po 26.5.2008 13:28:43

                    pablo-fish - moc hezke. Jaka je cilova ryba (velikost:) Planujes chytat z lode nebo ze brehu?

                      Npablo-fish - Profil | Pá 16.5.2008 7:45:01

                      a jerki

                        Npablo-fish - Profil | Pá 16.5.2008 7:44:39

                        ešte detail

                          Npablo-fish - Profil | Pá 16.5.2008 7:43:56

                          tak mi konečne prišiel objednaný prútik- nasada do krompáča - dragon XT jerk cast 2,0m, 60-120g a k tomu pár jerkou menších veľkostí 10-15cm

                            NPiscicapus - Profil | Čt 8.5.2008 8:48:10

                            Japčák: dobrý den přeji. Tak to je zapeklitá situace a jak ji odmultikomplikovat?! Nepočítej s tím, že se budu snažit jakkoli přemýšlet nad kdejakou vaginální prkotinou – mám jiné starosti. Musím na nadcházející sezónu nakoupit gumové gumy, plechové plechy, dřevěná dřeva…
                            Dám vědět? :-) :-)


                            Laci: také bych s tím mezi lid nešel. Tak nějak bych si připadal jako největší vocasník ze všech vocasníků v blízkém i dalekém okolí.

                              NLaci - Profil | St 7.5.2008 8:37:18

                              Piscicapus - myslis ze by som sa strapnoval niekde pred ludmi, to som trenovala na zahrade

                                NJapčák - Profil | St 7.5.2008 1:29:23

                                Piscicapus - zdravím,Ty multikomplikátore až něco na Ten MP a dřevěné kopyto něco lapneš tak dej vědět:-)))

                                  Npablo-fish - Profil | Út 6.5.2008 23:02:38

                                  Rasto: ani ja som s nim ešte nenahodil. Ale chystám sa do sezony určite. A kedže sa u nás zatial nesmie vláčiť, použijem asi návod z toho videa- ako nástrahu mrkvu a bez háčikov (ťažká je dosť, takže létac by to mjelo)

                                    NPiscicapus - Profil | Út 6.5.2008 15:44:22

                                    osprey: že jsi podlehl módě a nátlaku těch několika málo stupidních jedinců, že? Ale je fakt, že Šimáno je zárukou naprosté spokojenosti.
                                    Jó zamlada, to mi to lítalo.

                                      NPiscicapus - Profil | Út 6.5.2008 15:41:19

                                      Rasto: tak to je jiná a konečně sem ujištěnej, že lidi kecaj a blbnou. Hlavně aby ti ve skříni vydržel minimálně dalších šestatřicet měsíců.

                                        Nosprey - Profil | Út 6.5.2008 15:38:08

                                        Pánové, pokud vás to potěší, rozmnožil jsem vaše řady. Mám naviják Shimano Curado na lehkém prutu do 35 g, bazarovka, ale super stav za dobrou cenu. Celkem mi to lítá, zamotal jsem asi třikrát, vždycky to stálo za to, ale všechno jsem rozmotal.
                                        Je to hezká hračka, ale aby z toho koukal nějaký profit, chce to skutečně těžší nástrahy.