Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NLaci - Profil | Út 6.5.2008 14:10:10

brabi80 - ja som sa ako tak naučil hadzať s 2,5m udicou okolo 60g a blyskačom 30g planda, vlasec som mal 0,35, mam multik vajičko s magnetickou brzdou a podarilo sa mi zamotať len raz aj to ked som rozoberal udicu a mal som stlačenu nahadzovacie tlačitlo a ked sa diely rozpojili som s vlascom trhol a bolo to hrozné ked sa to dotočilo ako hovoriš :-)))), ale pri nahadzovani som to stale nejak ukontroloval palcom ked som zo začiatku nevedel nastaviť brzdy, teraz som bol zase skušať nahadzovanie lebo asi mesiac mam multik a sa mi podarilo nastaviť tak že sa prakticky cievka po dopade zastavi sama ja len zaklapnem a ťaham

    Nbrabi80 - Profil | Út 6.5.2008 13:41:10

    Laci - zkusím těžší. Prut teď měnit nebudu. když je prut do 30g, je těch 30g maximální váha zátěže co můžu navázat? Nebo můžu míň/víc?

      NLaci - Profil | Út 6.5.2008 12:38:56

      brabi80 - uč sa hadzať s tvrdšim a kratšim prutom a vačšou záťažou, s malými začínať je dosť problem, potom to pojde ale lepšie je začať s tažšimi vecami

        Nbrabi80 - Profil | Út 6.5.2008 10:58:46

        Takže včera mi dorazil multik a byl jsem ho hned vyzkoušet. Musim si gratulovat že jsem nenamotal FL ale levný vlasec. Na začátku jsem totiž musel každých 5 hodů vyřezávat šmodrchance (je až neuvěřitelné jak se může na cívce udělat tolik tak komplikovaných uzlů). Hazel jsem na 3m prutu cca 10-30g 10g oluvko. Zezačatku jsem byl dost zklamany vzdáleností, ale postupne se prodluzovala a prodluzovala:)
        Je fakt třeba jina technika - v žádném případě rychlý švih a chce si to dost pohrat s nastavenim brzd.
        Dnes pujdu pro další zátěže, nový vlasec a budu se u vody zase bavit překvapenými otázkami cože to tam mám a proč ten prut držím obráceně :))

          NSethy - Profil | Út 29.4.2008 18:18:45

          rudolf: a kdyz jsem ho tu nprodaval (corvalusa) za 1000 tak ho nikdo nechtel...:-)

            Nrudolf - Profil | Út 29.4.2008 15:03:00

            Škoda , právě jsem koupil Shimanno Corvalus 301 za 2200,-Kč

              Nhakin - Profil | Po 28.4.2008 22:01:29

              Jozindo ja by som o ten multi mal zaujem len napiš podrobnosti aka je to velkosť kolko zan chceš a či je pravo alebo lavoruky dik

                Npablo-fish - Profil | Po 28.4.2008 21:21:54

                jozindo: škoda, že si sa neozval pred tými dvoma mesiacmi. Ja som už s MP poriešený

                  Njozindo - Profil | So 26.4.2008 23:41:44

                  Ahojte,
                  nemate zaujem niekto o multiplikator ABU Garcia C3?novy nepouzivany/dostal som ho darom pred dvomi mesiacmi.../je to nahadzovaci vhodny na privlac

                    NRasto. - Profil | Pá 25.4.2008 15:57:29

                    jaj tak to mam dost z ruky :-) BA resp SC Spolahnem sa na tvoje hodnotenie .........

                      Npablo-fish - Profil | Pá 25.4.2008 15:42:38

                      Rasto: z BB. budem ho mať však asi až v polovici mája. Prísť môžeš. Ty si z kade? nie náhodou z MT?l

                        NRasto. - Profil | Pá 25.4.2008 14:30:06

                        pablo ja by som mal v tomto case dovoz zabezpeceny. Problem je s vyberom a tak celkovo ........keby to bol travel prut tak nevaham..... . Som zvedavy ako sa ti bude pozdavat. Tiez asi prubnem Dragona. BTW odkial si? Dalo by sa na to prist pozriet?

                          Npablo-fish - Profil | Pá 25.4.2008 13:24:13

                          brabi80: no závisí od akcie, ale mne by na prívlač asi nevyhovovala parabolická tj že sa pri nahadzovaní a ťahaní nástrahy ohýba celý prút, skôr špičková. Jekr bude asi iná kasta (nedržal som ho ešte v ruke) - bez akcie uplne tuhý, asi sa bude ohýbať len pri zdolávaní. Čo sa týka teórie o akcii prúta, pozri do starších otázok- sú tu iný odborníci ako my

                            Nbrabi80 - Profil | Pá 25.4.2008 7:43:38

                            pablo-fish: jak se pozna ze prut je "zvejka"? nerejpu, jako total zacatecnik fakt nevim.

                              Npablo-fish - Profil | Pá 25.4.2008 7:32:02

                              Rasto: z vonku, napr. z cabelasu neposielajú udice pozemnou, tj loďou (+20% za poštovné), iba letecky (+40%), tak sa mi to videlo veľa. okrem toho, ako neznalý veci, som sa radil tu na mrku a tiež som na slovensku nevedel najsť firmu, ktorá by jerkéče za normálne ceny predávala. Našiel som iba Jaxon a Dragon. Jaxon- predajca bol neochotný a neznalý, z veľkoobchod, kde som pred časom aj kupoval mi neráčili ani odpovedať, tak som vybral dragona. Síce na Slovensku je s ním problém, lebo pán fedeš z BB už nemá zastúpenie, ale na rsp boli veľmi ochotný, tak prečo nie. Nie?

                                NRasto. - Profil | Čt 24.4.2008 16:18:15

                                pablo:aha som myslel ze z vonku nie od nasich beries :-) Nepisal si Dragon a nejak mi to neprebliklo. Daj vediet ked ti to pride

                                  Npablo-fish - Profil | Čt 24.4.2008 14:38:01

                                  Rasto: určite to poznáš, ale predsa: www.rsp-fishing.cz majú tu aj niekde reklamu. Majú veľký výber dragonov. dlho som zvažoval, či 30-80 alebo 60-120g, ale keď som zhodnotil že mám normálny prívlačák 10-40g a na jerky sa chystám v rozptyle 30-90 zatiaľ tak som zobral radšej tvrdší (že vraj ten 30-80 má hranicu niekde okolo 70) takže...

                                    NRasto. - Profil | Čt 24.4.2008 14:15:50

                                    Mas Link pls?Dik

                                      Npablo-fish - Profil | Čt 24.4.2008 13:54:43

                                      Rasto: ten najhrubší aký mali, hrubší ako násada do krompáča - Mystery XT Super Jerk Cast 2,00m 60-120g

                                        NRasto. - Profil | Čt 24.4.2008 13:38:03

                                        pablo: aky druk si objednal?