Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NOrion24 - Profil | Po 13.1.2014 20:01:59

doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.1.2014 20:00:58 >> vole....kto rozpraval o 80gr mordach?...:-),,kua 20-30gr max

    NOrion24 - Profil | Po 13.1.2014 20:01:22

    Piscicapus >> ja mam pana sladkeho rad....sice si casto nerozumieme..ale jeho nazor casto beriem....a pevne dufam ze s nim niekedy vybehnem na ryby :-)

      Nj.sladkay - Profil | Po 13.1.2014 20:00:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      mozete mu prosim vas niekto vysvetlit, ze morrumu je na 80g mordy skoda ? :)))

      dik, on za to nemoze, ale je tazky oriesok

        NOrion24 - Profil | Po 13.1.2014 19:53:02

        doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.1.2014 18:55:56 >> kua nedavaj navijak co nevyrobili :-)))


        mne to vychadza na ten Morrum neviem si pomoct :-)

          NPiscicapus - Profil | Po 13.1.2014 19:46:09

          doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.1.2014 18:41:43 >> tak jsem se na to znovu koukl a je v tom chaos. Na něco ale odpovím a doufám, že má reakce bude správnou reakcí na tvou reakci, která by měla být reakcí na mou reakci apod.
          Takže těmi japonskými MP jsou calcutta conquest a curado? A se kterým MP od abu jsi je porovnával?
          Nezdá se mi, že by abu bylo více přetáčivé než jiné značky. Jde o to, jak máš ty a i ti druzí nastavený MP. A dodám, že nemám potřebu jakkoliv prstem zasahovat při náhozu. Výjimkou jsou pouze krizové situace. A řadič s tím podle mého nemá nic společného. Taková 6500 C3 CT Elite, bez řadiče a komfort shodný jako s MP s řadičem. Jediný rozdíl je ten, že to z něj létá o poznání líp a absenci řadiče při náhozu zvládneš prakticky okamžitě.
          Tak proč si odporuješ? Prdlajs se ovlivňuje, řadič sice zkracuje nához, ale nijak dramaticky. A jak píšeš, mnohem větší vliv má nastavení mechanické brzdy.

          Pokud bychom řešili délku náhozu, tak se bez praktického porovnání nikam nehneme. A těch pět metrů? No, budeš mi to muset ukázat.

          ;-) ;-)

          Takže proti mé 4600 C3 bys dal plutona? Skutečně zajímavé. Mag. brzda vs OB? Tak to je slovo do pranice. Hoď si na váhu prázdnou cívku plutona a své 4600 C3 a výsledek se dej. Jsem zvědav. Jo a nezapomeň doplnit kapacitu obou cívek. Jo a ještě co máš běžně navinuto.
          Nedám na názory davu, dám na svá zjištění. Ono se stačí podívat, co tam ti tam dělají...

          To jo, u klasického abu je údržba tak snadná. No aby ne.
          A jakou součástku máš na mysli? U mě jde o osu cívky a ložiska cívky. Podle toho cos psal jsem přesvědčen, že ty máš na mysli totéž.

          Nebuď skromný...

          Zbytek debaty bych vyřešil tak, že budeš dávat konkrétní otázky, na které se budu snažit odpovědět. Ano?

            NSethy - Profil | Po 13.1.2014 19:12:09

            osprey >> Vážně bys šel se zabrem/Certatem na těžkou sumcovláčku? Nebo bys to píchl na ULko do 5g?
            Viděl jsi 4kový record v reále? Tam se vleze tak 50m 0,20ky max. Ta cívka je uplně prťavoučka a šíleně mělkoučka.

              NSethy - Profil | Po 13.1.2014 19:10:35

              doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.1.2014 18:45:38 >> Chtěl na všechno :)

                Nj.sladkay - Profil | Po 13.1.2014 18:57:31

                Piscicapus >> v poho casu dost :) zima je dlha :)

                  Nj.sladkay - Profil | Po 13.1.2014 18:55:56

                  osprey >> za mna radsej 5000-ku a znacku by som zmenil asi tiez ale rozdiel v objeme cievky byva 4000 vs 5000 vacsinou len v hlbke cievky.


                  ako som pisal nizsie. mat4-ku rekorda s hlbokou cievkou a magnetkou tak nic ine nepotrebujem :)

                    NPiscicapus - Profil | Po 13.1.2014 18:54:39

                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.1.2014 18:41:43 >> nějak jsem se v tom našem klábosení ztratil. Musím se v tom zorientovat, ale vzhledem k tomu, že mám dnes softwarové problémy a hardware také nějak nestíhá, tak nevím, kdy se na to vrhnu.
                    Ale pokusím se, ale jdu se napřed zresetovat.

                      NPiscicapus - Profil | Po 13.1.2014 18:52:10

                      Orion24 >> mám řadu MP a z toho čtyři univerzální, ale každý má jinou kapacitu či konstrukci.

                        NPiscicapus - Profil | Po 13.1.2014 18:50:44

                        Orion24 >> to jsou jen dohady a v podstatě o tam tom hnědém. Ale na druhou stranu je to názorný příklad toho, že co člověk, to názor.

                          Nosprey - Profil | Po 13.1.2014 18:49:21

                          Sethy >> Jeden smekáč na všechno? Certate 3000. Zvlášť pokud bys mi k tomu dokoupil cífky. Jinak reálně spíš Zauberoviče 4000. Univezál jaxsviňa.

                          A jeden multík na všechno - malej Record. Nevím jak malej, ale 4000 by mi mohlo stačit. Pluton je krásný, ale nezaplatím ho. Mimo jiné i proto, že poslední dobou výrazně preferuju smekací navijáky a dávat takovou pálku za něco, s čím nemám kam jít a co chytat, by se mi nechtělo.

                            Nj.sladkay - Profil | Po 13.1.2014 18:45:38

                            Sethy >> neplet sem pad. na slovensku monster ryby nemame :)

                              Nj.sladkay - Profil | Po 13.1.2014 18:44:39

                              Orion24 >> nema ziadne oznacenie, pretoze neexistuje :)

                              a keby ano tak uz ho mam :))

                                Nj.sladkay - Profil | Po 13.1.2014 18:41:43

                                Piscicapus >> vies co tak ja si nato niekedy najdem cas a nastudujem to. no urcite nie skorej ako za par tyzdnov.

                                neviem aky velky vplv na napnutie vlasca odstredivka ma, ale nejaky asi ano, lebo by ju tam asi nemontovali :)

                                trebars calcutta conquest, curado

                                ano abu maju tendenciu sa pretacat/ v zmysle ze su nachylnejsie na backlash / ano samozrejme to moze byt relativne. avsak asi na to nieco bude, ked sa na tom shoduju viaceri ludia z roznych kutov sveta. netvrdim ze radic tomu zabrani ale kombinaciou odobratia energie cievke sa stava abu viacej ovladatelne a uzivatelsky prijemnejsie ako bez radica. nehovorim ze to ale bez radica nejde, akurat treba na to prutohodiny inak by to bolo proste aj o nervoch a na to na ryby nechodim :) tournament casteri predsa hadzu 20g markery s malickymi abuckami za hranicu 70m, to len tak na okraj.

                                ano, pisem protiklad v jednej a tej samej vete, pretoze sa to navzajom ovplyvnuje

                                vdaka tomu ze je radic v klasickom multaku, tak pocas nahodu spomaluje cievku tym ze odobera energiu cievke, no sucasne, je otazne ci tento faktor nieje az prili intenzivny a nepripravuje nas o dlzku nahodu na ukor komfortu. podla mna si to mozme viac a citlivejsie ovplyvnit pritlakom mechanicke brzdy

                                ja trebars chytam tak ze cez den ked je dotatok svetla, tak si nastavenia necham volnejsie a dobrzdujem palcom. avsak chytam castejsie v noci. a vtedy uz na experimenty nieje cas ani miesto, tak to pritiahnem radsej viac aj na ukor dlzky hodu. pri tych mojich nastrahach mi odrenie prsta zase az tak nehrozi :)

                                s 15g, dlhym a relativne objemnym vobom je aj 5m rozriel :)

                                asi by som postavil plutona, lebo nic ine aspon trochu porovnatelne nemam. boj by to vsak bol asi nerovny, pretoze pluton ma podstatne vacsiu cievku ale zase magneticku brzdu. je pravdou, ze krpata c3 sa stava mojim mazlikom cim dalej tym viac. no a to keby si vedel co o nej pisu na forach :)))) v kazdom pripade sa tesim kedy, ich v reale vyskusam spolocne a vysledky zverejnim

                                minimane jednu vyhodu abucko ma. kvoli vycisteniu radica nemusis rozhodit cely multak!

                                eee ono je asi mozne ze hovorim o inej suciastke teda to ze tam mam film je asi spravne a vy s pepom z depa hovorite o inej ktoru som si pomylil. takze predsa plkam : )))

                                no s multakom mam este stale malo prutohodin, aaaale po krockoch sa to zlepsuje. to vies, nebavi ma preslapovat na mieste a radu vzdy stojim.

                                tak pod do toho malej Jardo :))






                                  NSethy - Profil | Po 13.1.2014 18:40:26

                                  Orion24 >> To ale fakt nejde. Multík na okouny ti nebude stačit na sumce např. na Pádu.
                                  Na naše vody, na normální chytání až po sumcovláčku (myšlene nemikromrdkaření) Plutona..

                                  Nebo jinak, jaký jediný smekáč by sis vybral na všechno?

                                    NOrion24 - Profil | Po 13.1.2014 18:33:16

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.1.2014 18:31:52 >> ake typove oznacenie ma?....aky je rozdiel hlboka a plytka cievka?

                                    nechcel si povedat Morrum?..:-)!

                                      Nj.sladkay - Profil | Po 13.1.2014 18:31:52

                                      Orion24 >> 4kovy record s hlbokou cievkou :))

                                        NOrion24 - Profil | Po 13.1.2014 18:27:21

                                        ja skusim otazku...co nikto nema rad :-)

                                        ak by ste si kupili jeden univerzalny multik...ktory by to bol....jeden na vsetko(reči ze sa to neda...su zbytocne)....skuste povedat ktory by to bol a prečo