- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Privlac s multiplikatorom
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
217x v oblíbených a 37x v ignorovaných.
Orion24 - Profil | Po 13.1.2014 18:26:21
Piscicapus - Profil | Po 13.1.2014 9:13:14
:-) :-)
Rozdíly mezi MP samozřejmě jsou, ale princip je shodný. Stejné je to i s pruty, náhozy a obsluhou. Vyrovnanost účinku odstředivé brzdy je u všech stejná, samozřejmě za předpokladu její funkčnosti. A napnutí vlasce? No, spíš tu vyvstává myšlenka, jak velký vliv na toto má odstředivá brzda.
Jaký japonský MP máš na mysli? S čím jsi to porovnával? Je holý fakt, že výraznější vliv odstředivé brzdy (OB) je u lehčích nástrah, ale to je přece jasné, ne? A když jsme opět u té kvality OB, tak ta je anebo není, prostě buď je funkční nebo není. Jinou otázkou je její účinnost...
Ty jsi ale popleta, na to porovnání OB u abu jsem se ptal já tebe. Také mě to zajímá. A nemusíš zůstat jen u klasiky.
;-) ;-)
Řadiče: jasně a ano, v podstatě jsi to téměř dle mého vystihl a až na pár detailů bych napsal totéž.
Klasické abu mají tendenci se přetáčet? Z vlastní zkušenosti vím, že má tendenci se přetáčet i konkurence a rozhodně tomu nezabrání řadič. A těch výhod je samozřejmě víc a jedna je dost podstatná.
V jedné větě píšeš, že synchronní řadič prodlužuje nához a ve druhé větě toto popíráš? Tak kde je pravda?
Ano, synchronní řadič ubírá energii rotující cívce. S tím naprosto souhlasím, ale z druhé strany nemusím tolik utahovat mechanickou brzdu, kterou u nesynchronních musím víc utáhnout. Jinak se stane co? No přece odřu si palec nebo to zamotám, že?
Nesynchronní řadič nezpomaluje rotaci cívky, ale pokud je v jednom "rohu", je vlasec..., což také výrazně omezuje délku náhozu. Ano, u úzkých cívek je vliv méně negativní. A co je to citelně delší nához? 50m? 20m? Se svou starou C3 4600 za tebou nebudu o moc zaostávat. Co proti ní postavíš? Plutona?
Olej ti z toho kapat nemusí, ale i ten tenký film udělá své a ložisko se ti na ose bude protáčet. Jak tu bylo zmíněno, je to o cestě nejmenšího odporu. Když už mazat, tak něčím jiným.
Je tu dost lidí schopných vyměnit si a porovnat zkušenosti. V zahraničí je těchto jedinců víc a čim víc, tím víc a nejen názorů...
To nemá nic společného s trhem a zkušenosti člověk nabude kdekoliv.
Kdepak, nejsem ten pravý, kdo by tě měl opravovat. Už jsi velký a něco málo ses naházel, takže zkušenosti máš a proto máme o čem plkat.
;-) ;-)
j.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 22:35:11
Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 22:30:08
j.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 22:11:48
jerkace sa da povedat, ze ee. proste pri zdolavacke sa trochu prehne spica a potom ak sa mu podari prehnut do mrtveho bodu kde streli s takym rachotom ze to moze byt az nebezpecne....
ako skonci ryby ani nehovorim
preto jerkac drahsi ako 30 euri je zbytocne plytvanie peniazmi
minatrix - Profil | Ne 12.1.2014 22:04:36
minatrix - Profil | Ne 12.1.2014 20:30:53
Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 20:12:03
Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 19:55:29
Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 19:43:45
Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 19:22:37
kaprus - Profil | Ne 12.1.2014 19:14:21
Pepa z depa - Profil | Ne 12.1.2014 19:13:45
Pepa z depa - Profil | Ne 12.1.2014 19:11:01
minatrix - Profil | Ne 12.1.2014 19:10:50
http://www.angel-domaene.de/Spro-Norway-Expedition-Norway-Expedition-Salty-Jack-Bait-mit-Triggergriff--1155.html
http://www.angel-domaene.de/Edge-Dynamic-Powercast-H--642.html
http://www.angel-domaene.de/ITT-by-Bertus-Rozemeijer-Seducer-Bladerunner-240-Casting-50-120g-2-tlg--16680.html
Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 18:49:53
Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 18:44:08
http://m.youtube.com/watch?v=mCZ2UCiUfXA
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33412
Fotky ryb pouze na přívlač107190
Kayakfishing a kajakorybaření20685
Výroba woblerů31008
Vláčenie z člnu27208
Rare woblery - Rapala14053
Lov na vyvěšenou - nové téma4050
Výroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Rybářské kajaky Hobie2737
Prívlačové prúty G.Loomis1240
Kde to žije - dravci
18:37Burza na přívlačové nástrahy 33413
16:25Divoký potočák nebo granulák? 63
14:50Fotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










