Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Orion24 - Profil | Po 13.1.2014 18:26:21

Piscicapus >> tak chlapci pekne treba si to vysvetlit..nech my co nemame o tom sajnu mame jasno

    Piscicapus - Profil | Po 13.1.2014 9:13:14

    doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 2:04:04 >> co bych tu dělal, byla to víceméně náhoda. A nemyslím si, že plkáš, ale mám rád jasno.

    :-) :-)

    Rozdíly mezi MP samozřejmě jsou, ale princip je shodný. Stejné je to i s pruty, náhozy a obsluhou. Vyrovnanost účinku odstředivé brzdy je u všech stejná, samozřejmě za předpokladu její funkčnosti. A napnutí vlasce? No, spíš tu vyvstává myšlenka, jak velký vliv na toto má odstředivá brzda.
    Jaký japonský MP máš na mysli? S čím jsi to porovnával? Je holý fakt, že výraznější vliv odstředivé brzdy (OB) je u lehčích nástrah, ale to je přece jasné, ne? A když jsme opět u té kvality OB, tak ta je anebo není, prostě buď je funkční nebo není. Jinou otázkou je její účinnost...

    Ty jsi ale popleta, na to porovnání OB u abu jsem se ptal já tebe. Také mě to zajímá. A nemusíš zůstat jen u klasiky.

    ;-) ;-)

    Řadiče: jasně a ano, v podstatě jsi to téměř dle mého vystihl a až na pár detailů bych napsal totéž.
    Klasické abu mají tendenci se přetáčet? Z vlastní zkušenosti vím, že má tendenci se přetáčet i konkurence a rozhodně tomu nezabrání řadič. A těch výhod je samozřejmě víc a jedna je dost podstatná.
    V jedné větě píšeš, že synchronní řadič prodlužuje nához a ve druhé větě toto popíráš? Tak kde je pravda?
    Ano, synchronní řadič ubírá energii rotující cívce. S tím naprosto souhlasím, ale z druhé strany nemusím tolik utahovat mechanickou brzdu, kterou u nesynchronních musím víc utáhnout. Jinak se stane co? No přece odřu si palec nebo to zamotám, že?
    Nesynchronní řadič nezpomaluje rotaci cívky, ale pokud je v jednom "rohu", je vlasec..., což také výrazně omezuje délku náhozu. Ano, u úzkých cívek je vliv méně negativní. A co je to citelně delší nához? 50m? 20m? Se svou starou C3 4600 za tebou nebudu o moc zaostávat. Co proti ní postavíš? Plutona?

    Olej ti z toho kapat nemusí, ale i ten tenký film udělá své a ložisko se ti na ose bude protáčet. Jak tu bylo zmíněno, je to o cestě nejmenšího odporu. Když už mazat, tak něčím jiným.

    Je tu dost lidí schopných vyměnit si a porovnat zkušenosti. V zahraničí je těchto jedinců víc a čim víc, tím víc a nejen názorů...
    To nemá nic společného s trhem a zkušenosti člověk nabude kdekoliv.

    Kdepak, nejsem ten pravý, kdo by tě měl opravovat. Už jsi velký a něco málo ses naházel, takže zkušenosti máš a proto máme o čem plkat.

    ;-) ;-)

      j.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 22:35:11

      Abyss >> ja myslim ze magnus a x force by mali byt v poho co sa tohoto tyka

        Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 22:30:08

        doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 22:11:48 >> pevne verím, že modely kt som uviedol niečo znesú.... Sú to prúty skôr na jigging ako na cast. Čo si písal, toho jediného sa bojim.... Už jeden prút mi zhucal pri preťažení na tri časti :(

          j.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 22:11:48

          Abyss >> lenze toto niesu klasicke jerkace, tieto pruty maju akciu.

          jerkace sa da povedat, ze ee. proste pri zdolavacke sa trochu prehne spica a potom ak sa mu podari prehnut do mrtveho bodu kde streli s takym rachotom ze to moze byt az nebezpecne....
          ako skonci ryby ani nehovorim

          preto jerkac drahsi ako 30 euri je zbytocne plytvanie peniazmi

            minatrix - Profil | Ne 12.1.2014 22:04:36

            Sethy >> ..no na ty tvé sumíky ideál. Úplný lešení to není.

              Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 21:13:54

              minatrix >> To bude nějaké tyčka k rajčatom ne? :-D

                minatrix - Profil | Ne 12.1.2014 20:30:53

                Sethy >> kdyby jsi nic nenašel a chtěl jsi, mohl bych ti půjčit Colmic Kronley Buster 240cm do 300g ( 10lbs). :-)

                  Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 20:12:03

                  Abyss >> Na břeh je to na prd. Dřív jsem s tím taky chytal, ale s delším je ovládání ryby uplně někde jinde. Na loď to nechcu.

                    Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 19:55:29

                    Sethy >> načo ti je dlhší prút...? 2,1 max úplne stačí do lode....aj na breh ak nelovis 100m od kraja

                      Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 19:51:43

                      Abyss >> To je všecko krátké :(

                        Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 19:43:45

                        Sethy >> hmm klasický jerkac vykostovak 150-300g ako sportex magnus, dragon boat master SDR, dragon x force, st croix musky.... Atd..... K tomu dáke toro abu alebo c4, c6.... Calcutta400 snuru 0,3-0,4 a ideš aj na monstra. Podobnú ideu chcem realizovať aj ja túto sezónu. Máš prút s kt vlacis, trolujes, vabis a možno aj trhackujes.

                          Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 19:22:37

                          minatrix >> Toho rozemeijera jsem měl v ruce, slabé :( Ostatní nevím.

                            kaprus - Profil | Ne 12.1.2014 19:14:21

                            doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 18:10:18 >> Ten mam jenom pučenej na zkoušku. to je prut k ničemu. Bude Robinson Diplomat Troller. prodloužím trochu rukojeť a musí pro začátek stačit. Já sem taky nemohl nic sehnat.

                              Pepa z depa - Profil | Ne 12.1.2014 19:13:45

                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 1:27:31 >> ve tmě teda vždycky přitáhneš tu nahazovací brzdu? ale to ti zkrátí dýlku náhozu. ale jak velkej to může mít vliv když ji utáhneš o trošku víc? to je asi věda a chce to zkoušet furt dokola.

                                Pepa z depa - Profil | Ne 12.1.2014 19:11:01

                                doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 1:21:26 >> no tak to by mělo bejt dobrý si zaplkat a vymněnit si názory a co člověk to názor a každej máme přece nějaký zkušenosti. :-)))

                                  minatrix - Profil | Ne 12.1.2014 19:02:25

                                  Sethy >> ..jenže ty chceš něco do 200g, že ? :-)

                                    Sethy - Profil | Ne 12.1.2014 18:49:53

                                    Abyss >> Kéž by to tak mělo víc jak 185cm :( Sehnat sumcový prut na mulťák, kolem 270cm je snad nadlidský úkol.

                                      Abyss - Profil | Ne 12.1.2014 18:44:08

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 18:10:18 >> a prečo nie, veď sumika môžeš chytiť aj keď ho necakas :) ......ale veď Cielene so zobakom udica, prečo nie.... http://m.youtube.com/watch?v=PqDiZw12WUE
                                      http://m.youtube.com/watch?v=mCZ2UCiUfXA