- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Privlac s multiplikatorom
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
217x v oblíbených a 37x v ignorovaných.
Nkaprus - Profil | Ne 12.1.2014 17:59:07
Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 12:14:38
Nkaprus - Profil | Ne 12.1.2014 11:59:24
Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 11:32:55
ano synchro radic. znamena, ze stlacis uvolnovac cievky a mozes nahadzovat. radic vsak ostane nehybny pocas nahodu a zapne sa apatovnym pootocenim klucky a uz umiestnuje navin. v polohe kde ostal stat, cize neuklada navin na povodne miesto odkial bol odvinuty ako je to pri synchre.
prevod sychro radica je nemenny pri navijani aj nahode.
kto pouziva snury tak sa lamania nemusi bat.
elektroniku? nie nie pane to nema ten spravny smrnc.
nicto, naucis sa. casu dost
Nkaprus - Profil | Ne 12.1.2014 11:17:08
Ideální kuličkové ložisko s pouze valivím třením by teoreticky mazivo nepotřebovalo. Keramická ložiska ho nepotřebují. Čím řidší mazivo tím menší odpor. Ale tření klece v ložisku už je kluzné tam je mazivo potřeba. Ložisko se bude otáčet v místě nejmenšího tření tj né na hřídeli!
Jinak mp na lehké nástrahy by se evidentně dal přirovnat k hodinkám a tam mají japonci určitě navrch, tam má každá % gramu opodstatnění do toho nějaká ta elektronika.
Házet ještě neumím, ale sem strojař.
Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 2:04:04
niesom technik, takze terminus technikus budes musiet dodat ty :)
ako si predstavujem dokonalejsiu a menej dokonalu odstredivu brzdu ti nepoviem, pretoze do toho prd vidim :))
jedine ako to viem porovnat je to ako sa multak sprava pri nahode s roznymi nastrahami / jak vahovo, tak aj objemovo/ pricom tam rozpoznatelne rozdiely su.
tou vyrovnanostou ucinku odstredivky som myslel ako dokaze brzda udrzat vlasec napnuty bez toho aby vznikali paruky.
japoncom proste lahke nastrahy hodim dalej takze si myslim ze ta brzda ma co do toho kecat :)
a a kde sa prejavi kvalita tej brzdy viac a markantnejsie ? ked budem hadzat 15g stihly vob alebo 80g jerk.
to prorovnanie tych klasickych odstrediveik abu ma zaujima kludne to rozpis
synchro radic vyhody : uklada navin prakticky na to iste niesto odkial bol odvinuty/ ciastocne predlzenie zivotnost navinu/ klasicke abu sa maju tendenciu pretacat, takze radic pohanany cievkou pomaha udrzat napnutie vytahovaneho navinu to znamena, predlzit nahod.
ked sa to tak vezme ono by sa teoreticky dalo chytat aj bez neho/ s trochu viac pritiahnutou brzdou/ akurat ten navin by vyzeral :)) a odreny palec nikto nepotrebuje.
nevyhoda: ubera energiu rotujucen cievke, skracuje dlzku nahodu.
nesynchro radic vyhody nespomaluje cievku, hody s lahkymi nastrahami su citelne dlhsie
nevyhody: pri sirsich cievkach pokial pri nahode nebude v strede moze o nieco skratit hody avsak budu stale dlhie ako so synchromnavijaku v rovnakej kategorii. pri sirokej cievke a zdolavani tazkej rozkokosenej ryby moze dost k urazu radica.
normalne si namocim kusok takniny do oleja a pretiahnem to tym, nieje to mokre akurat to ma na sebe film nic viac. olej mi z toho nekvapka ani omylom. tu poslednu vetu napis po lopate, lebo asi tusim ale niesom isty.
vies tu nieje vela ludi s kym si moze clovek vymenit a porovnat informacie. takze obcas je dobre sa pozriet aj za hranice, okrem toho trh tam je podstatne vacsie, skusenosti s vyrobkami podstatne sirsie a clovek s akym takym usudkom si po precitani a vyselektovani nieco vyberie. a ze sa tam par normalnych amikov alebo inich najde
takze do prace, teraz je treba poopravovat tie moje plky tak do toho :))
Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 1:27:31
mal som tym na mysli, ze ked chytam v tme. tak sa snazim mat multak nastaveny tak aby som hodil co mozno najdalej, ale bez toho aby som motal respn vobec sahal prstom na cievku.
v tomto pripade nieje az tak dolezity kaddy meter ako byt pri vode ticho a nepozorovane. takze sa podobnych hluposti kde musim zapnut celovku vyvarujem.
Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 1:21:26
NPepa z depa - Profil | So 11.1.2014 19:01:05
NPepa z depa - Profil | So 11.1.2014 18:59:42
NPiscicapus - Profil | So 11.1.2014 11:13:19
Prosím tě, jak si představuješ ideální/dokonalou odstředivou brzdu?
Prosím tě, jak ji mají (tu odstředivou brzdu) u šimána a daiwy vyřešenou lépe? Myslíš jako třeba tak, jak jsem se před lety tady zmiňoval?
Jak se odlišují odstředivé brzdy jednotlivých klasických modelů abu?
Jo a ještě - funkčně sice vypadají velmi podobně, ale kvalita respektive VYROVNANOST brzdného účinku abu nejsou tak dobré jako mají japonští MP?! Tak to mi, prosím, vysvětli a hlavně tu vyrovnanost brzdného účinku. (Vážně jsem zvědavý - přijde mi to velmi veselé).
A ještě k tomu ten řadič, aplikace oleje na hřídel cívky apod.
Prosím tě, vysvětli tu klady a zápory obou typů řadičů a jak je to s tím olejem na hřídeli cívky. Víš, to aby se ložisko na hřídeli neprotáčelo, by muselo být na hřídeli "nalisováno", prostě napasováno tak, aby nevykazovalo na hřídeli žádnou axiální vůli při minimálním bočním tlaku, což je jaksi u cívky MP nesmyl, protože... (No, asi jsem to napsal trochu neohrabaně) Zkrátka ty to ještě namažeš (aplikuješ olej)...
:-) :-)
A ještě jeden detail, napiš svůj vlastní názor a nepřejímej názory jiných, byť ze zahraničních fór. Tím netvrdím, že se tam řeší hovadiny. Mnohdy se tam jeden dozví i spoustu zajímavostí - to pro zajímavost.
;-) ;-)
Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 20:27:06
precitaj si americke a svedske fora je to tam rukolapne vysvetlene. ja proste niesom strojar a niektore veci ais neviem uplne spravne popisat.
Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 20:24:41
o ne ked chytas pod splavom a par metrov od teba leje stovky kubikov tak pocujes gulove :)
niekedy mas problem pocut sirenu ked otvaraju vrata viac. takze ver tomu ze je to riaden kraval
Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 20:20:53
preto so shimanom a daiwou hodis dalej lahku nastrahu, okroti klasickemu abu. to je snad kazdemu jasne
takysto som nenapisal, ze synchro radic je blby. oboje maju svoje vyhody a aj nedostatky.
takze ked niekto potrebuje hadzat "lahke" nastrahy tak mu predsa nedoporucim 6-kovu C3 lebo by z toho bol fakt nestastny.
nie na hriadel nekapem, len film ako ochranna vrstva hriadel sa stejne nepretoci, drzi tam dobre.
nie
preto som pisal dole ze na abuckach
NPepa z depa - Profil | Pá 10.1.2014 19:38:04
NPepa z depa - Profil | Pá 10.1.2014 19:36:09
NPepa z depa - Profil | Pá 10.1.2014 19:34:02
ty kapeš olej na hřídel cívky? myslíš že je to lepší když se ložisko protáčí na hřídeli? já ti nevím.......
Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 19:30:27
a lesny husty.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33412
NFotky ryb pouze na přívlač107190
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVýroba woblerů31008
NVláčenie z člnu27208
NRare woblery - Rapala14053
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NRybářské kajaky Hobie2737
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
Kde to žije - dravci
20:33NBurza na přívlačové nástrahy 33414
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:05NFotky ryb pouze na přívlač 107191
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














