Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 18:10:18

kaprus >> jerkac na sumika? to vazne

    Nkaprus - Profil | Ne 12.1.2014 17:59:07

    doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 12:14:38 >> Mám amb. jb 5. Prut mam zatim půčenej jerkac. Ale objednal sem 230- 100g. pořídil sem to do kajaku na sumiky. když mě to bude bavit pořídím aji něco na normální chytání.

      Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 12:14:38

      kaprus >>le tak pre zaujimavost ake velke abucko mas a aky prut k tomu?

        Nkaprus - Profil | Ne 12.1.2014 11:59:24

        doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 11:32:55 >> Já sem právě na svojem abučku zkoušel brzdu a jak sem navlekl šnůru a trochu namotal tak na cívce bylo místo kde nebyl návin v souladu s řadičem. jak sem zatáhl a ohl prut po pár otočkách se to dostalo na ono místo kde se snůra extrémně lámala. v tom tahu sem myslel že ten řadič uletí. v ten moment sem si uvědomil, že je potřeba šnůru navlíct do řadiče v tom místě kde trčí z cívky a ne to tam halabala naku..dit jako já. sumec byse neptal:)

          Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 11:32:55

          kaprus >> vitaj. kludne pridaj svoje skusenosti ci uz po stranke profesnej alebo od vody.

          ano synchro radic. znamena, ze stlacis uvolnovac cievky a mozes nahadzovat. radic vsak ostane nehybny pocas nahodu a zapne sa apatovnym pootocenim klucky a uz umiestnuje navin. v polohe kde ostal stat, cize neuklada navin na povodne miesto odkial bol odvinuty ako je to pri synchre.

          prevod sychro radica je nemenny pri navijani aj nahode.

          kto pouziva snury tak sa lamania nemusi bat.

          elektroniku? nie nie pane to nema ten spravny smrnc.

          nicto, naucis sa. casu dost

            Nkaprus - Profil | Ne 12.1.2014 11:17:08

            doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.1.2014 2:04:04 >> Tak to tady čtu, že se do toho s.ru. Nesinchro řadič? To jako že se při náhozu vypíná??? To by mělo opodstatnění u mp s užší cívkou a jak píšeš ideální poloha by při náhozu byla uprostřed, aby se návin moc nelámal. lehká cívka u malých mp asi nedokáže spolehlivě pohánět ještě řadič. taky vlasec není v takovém tahu aby vznikalo nějaké extrémní tření. Ještě by délku mohl ovlivnit převod řadiče, resp. kolikrát musí změnit směr pohybu, to taky žere energii.

            Ideální kuličkové ložisko s pouze valivím třením by teoreticky mazivo nepotřebovalo. Keramická ložiska ho nepotřebují. Čím řidší mazivo tím menší odpor. Ale tření klece v ložisku už je kluzné tam je mazivo potřeba. Ložisko se bude otáčet v místě nejmenšího tření tj né na hřídeli!

            Jinak mp na lehké nástrahy by se evidentně dal přirovnat k hodinkám a tam mají japonci určitě navrch, tam má každá % gramu opodstatnění do toho nějaká ta elektronika.

            Házet ještě neumím, ale sem strojař.

              Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 2:04:04

              Piscicapus >> vidis nechodis sem tak tu nema kto korigovat tie moje plky :))

              niesom technik, takze terminus technikus budes musiet dodat ty :)

              ako si predstavujem dokonalejsiu a menej dokonalu odstredivu brzdu ti nepoviem, pretoze do toho prd vidim :))

              jedine ako to viem porovnat je to ako sa multak sprava pri nahode s roznymi nastrahami / jak vahovo, tak aj objemovo/ pricom tam rozpoznatelne rozdiely su.

              tou vyrovnanostou ucinku odstredivky som myslel ako dokaze brzda udrzat vlasec napnuty bez toho aby vznikali paruky.

              japoncom proste lahke nastrahy hodim dalej takze si myslim ze ta brzda ma co do toho kecat :)
              a a kde sa prejavi kvalita tej brzdy viac a markantnejsie ? ked budem hadzat 15g stihly vob alebo 80g jerk.

              to prorovnanie tych klasickych odstrediveik abu ma zaujima kludne to rozpis

              synchro radic vyhody : uklada navin prakticky na to iste niesto odkial bol odvinuty/ ciastocne predlzenie zivotnost navinu/ klasicke abu sa maju tendenciu pretacat, takze radic pohanany cievkou pomaha udrzat napnutie vytahovaneho navinu to znamena, predlzit nahod.
              ked sa to tak vezme ono by sa teoreticky dalo chytat aj bez neho/ s trochu viac pritiahnutou brzdou/ akurat ten navin by vyzeral :)) a odreny palec nikto nepotrebuje.

              nevyhoda: ubera energiu rotujucen cievke, skracuje dlzku nahodu.

              nesynchro radic vyhody nespomaluje cievku, hody s lahkymi nastrahami su citelne dlhsie

              nevyhody: pri sirsich cievkach pokial pri nahode nebude v strede moze o nieco skratit hody avsak budu stale dlhie ako so synchromnavijaku v rovnakej kategorii. pri sirokej cievke a zdolavani tazkej rozkokosenej ryby moze dost k urazu radica.

              normalne si namocim kusok takniny do oleja a pretiahnem to tym, nieje to mokre akurat to ma na sebe film nic viac. olej mi z toho nekvapka ani omylom. tu poslednu vetu napis po lopate, lebo asi tusim ale niesom isty.

              vies tu nieje vela ludi s kym si moze clovek vymenit a porovnat informacie. takze obcas je dobre sa pozriet aj za hranice, okrem toho trh tam je podstatne vacsie, skusenosti s vyrobkami podstatne sirsie a clovek s akym takym usudkom si po precitani a vyselektovani nieco vyberie. a ze sa tam par normalnych amikov alebo inich najde

              takze do prace, teraz je treba poopravovat tie moje plky tak do toho :))

                Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 1:27:31

                Pepa z depa >> to je mozne, nie vsade su take podmienky.

                mal som tym na mysli, ze ked chytam v tme. tak sa snazim mat multak nastaveny tak aby som hodil co mozno najdalej, ale bez toho aby som motal respn vobec sahal prstom na cievku.

                v tomto pripade nieje az tak dolezity kaddy meter ako byt pri vode ticho a nepozorovane. takze sa podobnych hluposti kde musim zapnut celovku vyvarujem.

                  Nj.sladkay - Profil | Ne 12.1.2014 1:21:26

                  Pepa z depa >> lenze ked clovek plka tak sa najde vzdy oponent na vymenu nazorov, z ktorych si clovek utvori nejaky nazor. ked neplkas nic sa nenaucis. takze ja plkam :))

                    NPepa z depa - Profil | So 11.1.2014 19:01:05

                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 10.1.2014 20:24:41 >> u nás kravál u vody není takže slyším i potápky šlapat hladinu. :-)))

                      NPepa z depa - Profil | So 11.1.2014 18:59:42

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 10.1.2014 20:24:41 >> tak já tomu zase tolik nerozumím a radějc se zeptám a když se mi to nebude zdát tak o tom rád pokecám. de mi o to abych byl v obraze a něčemu se přiučím.

                        NPiscicapus - Profil | So 11.1.2014 11:13:19

                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 10.1.2014 20:20:53 >> pozoruhodné a obdivuhodné a nakonec i neodolatelné, takže mi to nedá.

                        Prosím tě, jak si představuješ ideální/dokonalou odstředivou brzdu?
                        Prosím tě, jak ji mají (tu odstředivou brzdu) u šimána a daiwy vyřešenou lépe? Myslíš jako třeba tak, jak jsem se před lety tady zmiňoval?
                        Jak se odlišují odstředivé brzdy jednotlivých klasických modelů abu?
                        Jo a ještě - funkčně sice vypadají velmi podobně, ale kvalita respektive VYROVNANOST brzdného účinku abu nejsou tak dobré jako mají japonští MP?! Tak to mi, prosím, vysvětli a hlavně tu vyrovnanost brzdného účinku. (Vážně jsem zvědavý - přijde mi to velmi veselé).

                        A ještě k tomu ten řadič, aplikace oleje na hřídel cívky apod.
                        Prosím tě, vysvětli tu klady a zápory obou typů řadičů a jak je to s tím olejem na hřídeli cívky. Víš, to aby se ložisko na hřídeli neprotáčelo, by muselo být na hřídeli "nalisováno", prostě napasováno tak, aby nevykazovalo na hřídeli žádnou axiální vůli při minimálním bočním tlaku, což je jaksi u cívky MP nesmyl, protože... (No, asi jsem to napsal trochu neohrabaně) Zkrátka ty to ještě namažeš (aplikuješ olej)...

                        :-) :-)

                        A ještě jeden detail, napiš svůj vlastní názor a nepřejímej názory jiných, byť ze zahraničních fór. Tím netvrdím, že se tam řeší hovadiny. Mnohdy se tam jeden dozví i spoustu zajímavostí - to pro zajímavost.

                        ;-) ;-)

                          Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 20:27:06

                          Pepa z depa >> ja nehovorim ze je jak zelatina. to je vsetko.

                          precitaj si americke a svedske fora je to tam rukolapne vysvetlene. ja proste niesom strojar a niektore veci ais neviem uplne spravne popisat.

                            Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 20:24:41

                            Pepa z depa >> funkcne vyzeraju velmi podobne, ale kvalita resp. vyrovnanost brzdneho ucinku abu nema tak dobre ako japani.

                            o ne ked chytas pod splavom a par metrov od teba leje stovky kubikov tak pocujes gulove :)

                            niekedy mas problem pocut sirenu ked otvaraju vrata viac. takze ver tomu ze je to riaden kraval

                              Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 20:20:53

                              Pepa z depa >> ja nehovorim, ze je blba akurat, ze v abu ju nemaju doriesenu tak dobre ako v shimane a daiwe, samozrejme pride na to aky model.

                              preto so shimanom a daiwou hodis dalej lahku nastrahu, okroti klasickemu abu. to je snad kazdemu jasne

                              takysto som nenapisal, ze synchro radic je blby. oboje maju svoje vyhody a aj nedostatky.

                              takze ked niekto potrebuje hadzat "lahke" nastrahy tak mu predsa nedoporucim 6-kovu C3 lebo by z toho bol fakt nestastny.

                              nie na hriadel nekapem, len film ako ochranna vrstva hriadel sa stejne nepretoci, drzi tam dobre.

                              nie

                              preto som pisal dole ze na abuckach

                                NPepa z depa - Profil | Pá 10.1.2014 19:38:04

                                doktor multiplikator >> j.sladkay - 10.1.2014 19:30:27 >> tak o viskozitě něco málo ví snad každej a přijde mi divný že bys hustej lil do multáku.

                                  NPepa z depa - Profil | Pá 10.1.2014 19:36:09

                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.1.2014 7:50:47 >> viděl sem odstředivou brzdu u shimana a byl stejná jako u abu. prst je podle mě dobrej a i v noci když slyšíš cívku tak víš co se děje. teda tak to vidim já.

                                    NPepa z depa - Profil | Pá 10.1.2014 19:34:02

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.1.2014 7:39:34 >> myslíš že je odstředivá brzda blbá? tak proč ji teda dělaj? to samý synchro řadič? to mi vysvětli.


                                    ty kapeš olej na hřídel cívky? myslíš že je to lepší když se ložisko protáčí na hřídeli? já ti nevím.......

                                      Nj.sladkay - Profil | Pá 10.1.2014 19:30:27

                                      Pepa z depa >> to bol priklad rozdielu konzistencie. agatovy med je riedky
                                      a lesny husty.

                                        NPepa z depa - Profil | Pá 10.1.2014 19:28:06

                                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 9.1.2014 5:57:46 >> počkej nějak nechápu co má med společnýho s multákem. nějak nechápu. .-)))