Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Nj.sladkay - Profil | Čt 9.1.2014 7:50:47

Pepa z depa >> revo su nesynchro ale to,je predsa nieco ine. tie uz,maju brzdne systemu velmi podobne daiwe a shimanu. to s klasikou nemozes zrovnavat.

prst je sice vec dobra ale g noci a s relativne s lahkou nastrahou ti je na 2 veci...

    Nj.sladkay - Profil | Čt 9.1.2014 7:39:34

    Pepa z depa >> cievka pohana radic priamo umerne rotacii cievky v multaku so synchro radicom. radic naopak cievku spomaluje proti pretacaniu ak ked nie 100% takto sa ciastocne zlepsuje nedokonalost uprostredvej brzdy v abu. preto syncho multaky nebudu,nikdy hadzat tak daleko,ako nesynchro.

    s olejom v loziskach by som sa zbytocne nebabral danu upravu,staci aplikovat na hriadel cievky a radica, postacujuce.

      Nj.sladkay - Profil | Čt 9.1.2014 5:57:46

      Pepa z depa >> pvedzme priklad,ako cerstvo stoceny agatovy med nejaky lesny. to ostatne su uz len prirodne zakony :)

        Nj.sladkay - Profil | Čt 9.1.2014 5:53:21

        Sethy >> nevidim,jediny dovod preco,by si,nejaku problem mal mat, lebo ten,riedky olej,urcite nic nazaprasi, skorej,les,skor vytecie

          Nj.sladkay - Profil | Čt 9.1.2014 5:52:14

          Sethy >> neriesim,len som to posunul ako postreh. a k teme to je. pravdou vsak je, ze takuto informaciu vyuzije najlepsie tournament caster :)

            NSethy - Profil | Čt 9.1.2014 4:35:01

            doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.1.2014 4:48:16 >> Zas řešíš kraviny :-D všude kapu oleje co byly u multíku (jak u daiw tak u šim) a nemám s ničím problém. Že by se něco přetáčelo, nebo se zasíral řadič a podobně.

            Moc nad tím kluci dumáte.

              NPepa z depa - Profil | St 8.1.2014 22:48:47

              doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.1.2014 20:35:26 >> aha tak to sem nevěděl že změnou hustoty oleje můžu rychtovat ložiska. to je zajímavej postřeh. to s tím řadičem nevím takže jakej má vliv nedokážu posoudit. ale počkej sou multáky od abu a maj nesynchronní řadič. tak ted si mě zblbnul.

                Nj.sladkay - Profil | St 8.1.2014 20:35:26

                Pepa z depa >> nie uplne. pretoze abu ma tendenciu sa pretacat, nema tak premakane nahodove brzdy ako daiwa a shimano. tak sa hodi nan olej s malinko vacsou viskozitou a to znamena za navijak malinko pribrzdi a urobi nahod plynulejsim.

                japonci su v tomto lepsi takze pre nich je zase redsi olej, o dlzke nahodu sa snad bavit nemusime.

                keby si nemal na abu syncho radic tak si s nim prakticky nenahodis teda raz mozno ano, ale dvakrat po sebe asi tazko, alebo by si trpel za dlzku nahodu.

                  NPepa z depa - Profil | St 8.1.2014 20:16:18

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.1.2014 7:56:11 >> a není to jedno co použiješ na namazání? je divný používat nějakej olej na abu a na šimáno zase jinej olej. to je podle mě divný

                    Nj.sladkay - Profil | St 8.1.2014 7:56:11

                    Pescador >> podla toho co som cital na us a uk forach tak rocket fuel red label odporucaju na abu a yellow label na shimana a daiwy tiez tam bolo pisane ze na loziska treba,nieco trochu fajnovejsie redsie avsak co uz pisane nebolo...

                      NPescador - Profil | St 8.1.2014 6:58:05

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.1.2014 4:48:16 >> Ja jsem nastesti zadny olej v baleni nemel, takze to kluci v Osace vyresili za me :o)

                      Mam Rocket Oil a do radice a na prevody na Abu jsem daval Liquid Grease, na loziska Speed Oil... Predpokladam, ze je to tak spravne?

                        Nj.sladkay - Profil | St 8.1.2014 4:48:16

                        vlasnici plutonov ryog a podobne. olej ktory je v skatuli s navijakom je urceny na loziska!!!! takze,ziadne kvapanie do radica a podobne

                          Nj.sladkay - Profil | Po 6.1.2014 22:41:28

                          Pepa z depa >> :))

                            NPepa z depa - Profil | Po 6.1.2014 22:28:49

                            doktor multiplikator >> j.sladkay - 6.1.2014 21:24:23 >> to jo to může ale fakta sou jasný. :-)))

                              Nj.sladkay - Profil | Po 6.1.2014 21:24:23

                              Pepa z depa >> v tom pripade ano. ale pomer ti moze byt fuk :))

                                NPepa z depa - Profil | Po 6.1.2014 21:21:30

                                doktor multiplikator >> j.sladkay - 6.1.2014 20:55:19 >> dyt si psal že se na pluton vejde víc takže v poměru kapacity a váhy je pluton lehčí. jo tak ten ultracast sem na vebu taky viděl a je to jako podoba jako vejce s vejcem. tak tos měl štěstí jako já já taky koupil zachovalej c3 jako novej a kámoš ho má odřenej ale pořád funkční.

                                  Nj.sladkay - Profil | Po 6.1.2014 20:55:19

                                  Pepa z depa >> nieje. suveran a pluton vazia rovnako. moja C3 je tiez stara vyzera takmer identicky ako ultra cast ale nema ten mosadzny falc okolo cievky, zjavne bola cele tie roky v skatuli pretoze ne nej nieje jediny skrabanec

                                    NPepa z depa - Profil | Po 6.1.2014 20:42:55

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 5.1.2014 19:26:53 >> no přece ten pluton je lehčí. mě zmátla ta klička a tu c3 co mám tak je jiná ale je to už starej kus kterej sem koupil požitej a má jinej polep po bocích.

                                      Nosprey - Profil | Po 6.1.2014 19:27:32

                                      Abyss >> Já můžu mít pozitivní už jedině testy na nějakou chorobu:-))

                                      Ale každopádně nejpozitivnější věc, co jsem poslední dobou pořídil na ryby, je kajak.

                                        NAbyss - Profil | Po 6.1.2014 19:24:15

                                        osprey >> hold komercia a konzum je už aj vo svete rybacky.....zmeňme tému, dajme tu dačo pozitívne :)