Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Npablo-fish - Profil | Pá 4.4.2008 22:59:20

Rasťo: aký priemer silonu si tam dal? ja som kupil 0,38 mm a to sa ma jeden predavač u nás snažil za každú cenu presvedčiť, že je to hrubý silon a tiež mi chcel natlačiť nejakú šnúru.

    NRasto. - Profil | Pá 4.4.2008 22:54:21

    pablo predpokladam ze ked tam mal colkar smekac tak to bol klasicky prut. Natocil som dnes silon......celkom pekne to uklada ale asi to bude chciet nakoniec snuru.

      Npablo-fish - Profil | Pá 4.4.2008 22:24:15

      čolkař: chcem sa ťa spýtať- ten prút bol jerkový, alebo spinningový?

        Nčolkař - Profil | Pá 4.4.2008 21:23:38

        pablo-tyhle nástrahy jsem zatím tahal sklasickým smekáčem a prutem do 60 g,je to málo a jdu do 120 gr,multík už je na cestě.
        Bobler-domníval jsem se že problémy s přetáčením a motanicemi bez přibrždění palcem by měla předcházet řešit právě odstředivá brzda ?

          Nvicx - Profil | Pá 4.4.2008 15:45:03

          rasto - na zaciatok si tam tu odstredivu brzdu urcite nechaj. nastav to tak, aby to klesalo iba pri rozkyvani. ostatne uvidis sam.

            NRasto. - Profil | Pá 4.4.2008 13:58:36

            pablo to este neriesim.......obujem to na tazky vlacak odskusam a potom sa rozhodnem co a ako

              Npablo-fish - Profil | Pá 4.4.2008 13:57:03

              vicx: dík, pozriem doma a odfotím ak by som niečo chcel. Pozerala to moja manželka, ale nevie odborné (rybárske výrazy).
              Rasťo: je si ešte počkám na hádzanie, idem objednať z rsp jedného draka, len som sa stále nerozhodol na gramáž pre jerk, či 30-80 alebo až na 60-120. neviem ako je to s odporom pre slider, fatso a warior (veľkosti 10-14 cm, váha 36-60g, warior až 80g)

                NRasto. - Profil | Pá 4.4.2008 13:44:29

                aj ja ju mam aj ja ju mam :-) ........dnes som kupil monofil cez weekend trenning...........uvidime zac je toho loket....... vicx myslis ze sa mam pri velky nastrahach hrat s tou odstredivkou alebo to necham tak az kym mi to hadzanie ako tak pojde? Budem to pouzivat v zaciatkoch hlavne na super shad rap

                  Nvicx - Profil | Pá 4.4.2008 12:50:55

                  pablo: ak by si to chcel prelozit, posli mi to na mail.

                    Npablo-fish - Profil | Pá 4.4.2008 12:47:50

                    vicx: ďakujem Ti pekne za radu, lebo v tom návode a ešte s mojou angličtinou som to nenašiel. Č sa týka vôle tej cievky po uvolnení mechanickej brzdy - aj ja ju tam mám.

                      NBobler - Profil | Čt 3.4.2008 23:43:09

                      Vicx-Přesně vim jak to mysliš, použil jsem slovo motanice ale to není přesné.Jde o moment kdy je odhozená nástraha pomalejši než roztočený buben(předběhnutá cívka). Na civce pak vznikne nadlehčená vrstvička šnůry někde se udělá očko a je to.Nasadíš čelovku ze začátku pomaloučku a s citem postupně přitvrdíš, párkrát zatáhneš a je to zralý tak na štipky.Když tam maš 100m FL tak to naštve.

                        NRasto. - Profil | Čt 3.4.2008 16:31:14

                        Vicx: dik za vycerpavajucu odpoved. V tomto ohlade mi ostava len to vyskusat. Narozdiel od Pabla som multik nerozoberal....... s vyberanim cievky sa teda este budem musiet popasovat

                          Nvicx - Profil | Čt 3.4.2008 16:19:16

                          Bobler - pri love v noci na tazke nastrahy je dobre hadzat volnejsie a riadit sa odhadom + vyskou tonu odstredivej brzdy. Neviem ako to popisat. Proste ked nahodis, otacky su najvacsie a ten zvuk je vysoky. Postupne klesa a ked dosiahne urcity ton, tak zacnem brzdit palcom. V noci motanice nemam. Je to ale asi iba o zvyku. Chytaval som iba v noci a potom to prejde do krvy, ze to clovek ani nevnima a robi automaticky.

                          Pablo - po kazdom love multi otvorim, vyberiem cievku a necham ususit. Konstrukcia multi je proste taka, ze je vzdy mokry. Ak je treba, kvapnem nejaky olej. Zbytocne to neprehanaj. V tom navode je napisane, ze ho treba oplachnut cely s vodou, ale to sa podla mna vztahuje na slanu vodu. je zbytocne ho takto umyvat po kazdom love. Raz za cas, podla toho ako casto ho pouzivam, ho cely komplet rozoberem, odmastnim, namazem a zlozim. Je to otazka polhodinky.

                          Rasto - mechanicku brzdu u lahkych nastrah nastavujem presne ako Denny. Nastraha stoji pod spickou a ked ju rozkyves, tak pomaly klesa. U tazkych nastrah naopak mechanicku brzdu uplne vypinam a dobrzdujem palcom (aby to lietalo co najdalej, samozrejme riziko zamotania sa zvacsuje). Co sa tyka povolenia mechanickej brzdy, tak nieje dobre to robit uplne na max, ale sledovat kedy uz nezabera a nechat to tak. Ked sa to povoli este viac, tam ma cievka volu behat aj s oskou z lava do prava. Neviem ci je to mozne na vasich MP, lebo su inej konstrukcie.

                            NDenny - Profil | Čt 3.4.2008 14:38:59

                            Rasto - ale takhle to delam ja,kazdy si najde neco co je pro neho nejlepsi a co mu nejvic vyhovuje,pri tech vetsich wobech prece jen roztocis civku daleko snadneji a takhle nemam problem s nejakymi smodrchy na civce i kdyz samozdrejme ne vzdy se tomu clovek ubrani,poznas to sam :-))

                              NRasto. - Profil | Čt 3.4.2008 14:26:02

                              Denny:umh napisal si to uplne jasne :-) Dik

                                NDenny - Profil | Čt 3.4.2008 14:15:03

                                Rasto - takhle to stavim u mensih nastrah,u vetsich to pritahuji trosicku vic ale opravdu jen nepatrne asi tak aby pri lehkem pohybu prutu smerem nahoru zustaval wob na miste,nevim jestli jsem to napsal srozumitelne,zkratka pokud drzim tezsi wob pod prutem v klidu,samovolne se neodviji,pri pohybu prutu uz ale ano.

                                  Npablo-fish - Profil | Čt 3.4.2008 14:03:37

                                  Rasťo: pozri si článok od vicx-sa tam to tiež píše (o mechaickej brzde). Ide zrejme o odpor pri nahadzovaní podľa váhy nástrahy, aby sa cievka nekrútila veľmi rýchlo (môj teoretický názor)

                                    NRasto. - Profil | Čt 3.4.2008 13:57:05

                                    Laci:tak ako pablo pise.Ja som este stihol akciu. Normalne ten Red 6601 stoji 89,90USD

                                      NRasto. - Profil | Čt 3.4.2008 13:56:26

                                      Docital som sa v navode ze mechanicku brzdu treba nastavit tak aby nastraha samovolne pomaly klesala . Co je na tom pravdy?

                                        NDenny - Profil | Čt 3.4.2008 12:40:04

                                        Bobler - nepsal jsi to hezky, opravdu a temer se vsim souhlasim a na malickost.Pokud se lovi s tezsi nastrahou at uz za sera nebo v noci je to o serizeni brzdy, pokud je dobre nastavena temer zadne zamotani nehrozi, vyjde to prakticky nastejno, jako kdyz to budes pribrzdovat palcem, jinak souhlasim prakticky s tim co jsi napsal.