Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Bobler - Profil | Čt 3.4.2008 12:07:17

Na sumčí vláčku používám mult. již několik let.Konstrukce mult.má na těžkou vlačku oproti klas.hypoidnimu převodu smekače a životnosti určitě navrch. Techniku nahazování a práci s mult. zvládne každý, chce to jenom drobek cviku.Na lodˇ či do volného prostoru je to ok.Pokud však budete lovit na hůře přistupných a zarostlých mistech bez možnosti zabrodˇení je tu malý problém.Technika bočního hodu vyžaduje vice místa než klasika.Vyjímkou jsou jen snad nízkoprofilové baitcastingy na lehčím proutku,kde jde provést velmi přesny hod jednou rukou přes hlavu,či dokonce nastrahu přes špičku vystřelit jak z praku.U těžši sestavy je to o dost horší a i přesnost není taková.Asi nejvíc adrenalinovým způsobem lovu je večerní a noční lov.Lov v těchto podminkách považuji asi za nejvíce problematický.Let a dopad nástrahy musite mít palcem,protože to je prostě základ lovu s mult.Pokud na nástrahu špatně vidíte a nepřibrzdíte, je zle.Stojite na břehu chuchvalec šnůry či monofilu v rukách a před vámi loví dravec,to je teprve ten správný adrenalin.Proto pokud vím že budu lovit až do zavíračky,volím raději těžší klasiku.Já používám Corwalus od šíma.Tenkrát byly Abůčka za šílený prachy ale když tady vidím ty Vaše krasavce zvenku tak si je taky při další vyměně pořídim.Myslím, že i u nás má tento způsob lovu své příznivce a budoucnost,a rád bych si přečetl i vaše zkušenosti.

    pablo-fish - Profil | Čt 3.4.2008 11:42:23

    Laci: áno, z cabelasu. Rozhodoval som sa medzi mojím a rasťovým typom. Cena C4 bola 99,99 $ a Rasťov classic Red bol v akcii za 69.99$. Poštovné činí 20% z ceny, min. však 15$. Niekedy je k tomu poplatok banky a niekedy aj clo- ale neviem od čoho sa to odvíja

      Laci - Profil | Čt 3.4.2008 8:27:08

      pablofish, rasto - po kolko vas vyšli tie multiky, ak to nieje tajne? ste objednavali z cabelasu????, dik

        pablo-fish - Profil | St 2.4.2008 22:17:39

        toto je navod

          pablo-fish - Profil | St 2.4.2008 22:16:57

          vicx:rozobral som MP po tú odstredivú brzdu a je to len 6 takých malých plastových shitíčok, dajú sa "vypnúť" alebo aj celkom vybrať- ako závažie na mňa nepôsobili. Odfotil som tiež z návodu miesta ktoré sa olejujú a mažú, v balení bol len olej a kúpil som aj náhradný original olej abugarcia, takže neviem čo použiť na "také domácí mazání". ozaj ako často ho natieraš?

            pablo-fish - Profil | St 2.4.2008 21:52:07

            aj ja sa pridam k Rastovi, objednavali sme si MP paralelne v rovnakom čase - tu je môj výber.

              Rasto. - Profil | St 2.4.2008 16:12:29

              vicx:trochu selesti v istych momentoch ale to bude skor dane tym ze nieje vybehany a ze zdvih nieje postaveny na sneku. Zvysok mailom

                vicx - Profil | St 2.4.2008 15:36:23

                rasto - ako to mas s clom, platievas nieco? aku si mal max hodnotu baliku? som rad, ze si spokojny s tym ZX. podla mna jedna z najlepsich volieb na trhu v pomere cena/vykon.

                  Rasto. - Profil | St 2.4.2008 15:04:40

                  septal:skus sa v Sumcarine opytat tam mozno budu vediet z fleku

                    Denny - Profil | St 2.4.2008 15:01:13

                    septal - nemas zac a hlavu si s tim rozhodne nelamu :-)))))))))

                      šeptal - Profil | St 2.4.2008 14:59:24

                      Denny: Dík za ochotu. Nelam si s tím hlavu. V obchodě s ním můžu zakroutit taky. Zkoušel jsem, jestli mi někdo z fleku prostě nedá odpověď.

                        Rasto. - Profil | St 2.4.2008 14:55:22

                        vicx:inak nakoniec som objednal aj to ZX ko :-) Za tie prachy viac nez spokojnost.

                          Rasto. - Profil | St 2.4.2008 14:48:46

                          mam tento rok z US nejaku 4 zasielku. 3 tyzdne bolo maximum od zadania po dorucenie. Ked to takto pojde dalej u nas uz ani nebudem nakupovat

                            pablo-fish - Profil | St 2.4.2008 14:42:18

                            Rasťo: teším sa s tebou, aj ja sa teším svojmu- zaújmavé, že to poslali tak rýchlo- čakal by som že zásielky pôjdu loďov- a to je potom 3mesiace.

                              Denny - Profil | St 2.4.2008 14:37:06

                              septal - pokud nekdo nenapise neco blizsiho,muzu ho vyzkouset v obchode ale myslim,ze by mel fungovat jako ostatni,zatocenim klicky by se automaticky mela vypnout "volnobezka".

                                šeptal - Profil | St 2.4.2008 14:29:15

                                Konkrétně mi jde o tenhle.

                                  Denny - Profil | St 2.4.2008 14:25:47

                                  septal - neznam samozdrejme vsechny multiky ale jeste jsem se nesetkal s tim,ze by se muselo prepinat rucne ale treba to nektere multiky maji.

                                    šeptal - Profil | St 2.4.2008 13:35:06

                                    Dovolím si malinko zaparizitovat na otázce. U multíků Penn (u těch klasických "sumcařských", ne vrhacích) je nutné páčku "volnoběhu" přepínat ručně, nebo se má vypínat pootočením kličky? Děkuji

                                      Denny - Profil | St 2.4.2008 13:26:32

                                      Rasto - to "tlacitko" je spis urcene k tomu,kdyz bys ten multik pouzival treba na polozenou nebo jiny zpusob lobu nez je klasicka privlac,treba se da vyuzit i pri trollingu,jednak to znacne brzdi civku pri otaceni a jednak te to upozorni na pripadny zaber,pri klasicke vlacce to de fakto nema zadny vyznam,ja to nepouzivam vubec.Jen jak jsem psal treba u velkych multiku - polozena,bojka, trolling atd.

                                        Rasto. - Profil | St 2.4.2008 13:26:31

                                        Beriem spat uz sme na to dosli. Je to len tlacitko na "rapkac" Instant antireverse je len napis povedla.........ktory hovori o tom ze to ten verkel ma........ No nic pri vode zistim co a ako.