Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Nfík - Profil | So 29.3.2008 15:58:27

Vase zprava

    Nfík - Profil | So 29.3.2008 15:58:15

    Vase zprava

      Nfík - Profil | So 29.3.2008 15:57:59

      all : ahoj prodávám dragon milenium fatso jerk cast, 1,95 m 25-60 gr. Půl roku starý, jako nový, cena 1000,-Kč.

        Npablo-fish - Profil | So 29.3.2008 13:42:11

        jedna udica je Prut Mystery XT Super Jerk Cast 1,85m 60-120g
        a druhá Prut Mystery XT Slider Jerk Cast 1,95m 30-80g. Sú cenovo asi najdostupnejšie

          Npablo-fish - Profil | So 29.3.2008 13:40:26

          jáj foto sa mi teraz nedá, ale tu je link: http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard-item.jsp?id=0036078120597a&navCount=3&podId=0036078&parentId=cat601987&masterpathid=&navAction=jump&cmCat=MainCatcat20166-cat20170-cat601987&catalogCode=IH&rid=&parentType=index&indexId=cat601987&hasJS=true
          vybral som si C4 miesto toho červeného classicu aj z dôvodu že 6601 má nahadzovacie tlačislo po celej šírke.
          vicx: mohol by si mi ešte poradiť, hladal som vhodnú udicu je jerk. našiel som dve vhodné stránky-e-shopy - jedna je www.rsp-fishing.cz a druhá www.Fishing-Mart.com.pl. Druhá je síce lacnejšia, ale na českej majú väčší výber. Rozhodujem sa medzi gramážami 30-80g alebo 60-120g. čo by bolo vhodnejšie?

            Nvicx - Profil | So 29.3.2008 13:18:46

            Pablo - Parada, ked mozes, hod sem nejake foto. Ako ma riesene to nahadzovacie tlacidlo? na boku, alebo po celej sirke?

              Npablo-fish - Profil | So 29.3.2008 13:12:54

              len si budem musieť preštudovať poriadne Tvoj článok a pokeci pre nastavovanie a prípadný rozober

                Npablo-fish - Profil | So 29.3.2008 13:11:45

                ahoj vicx, zobral som 6601C4* na Tvoju radu, kedže sa od 5500 líši len šírkou cievky, Ked som preberal krabicu, tak sa mi zdala podozrivo ľahká

                  Nvicx - Profil | So 29.3.2008 13:07:35

                  pablo - aku velkost si si zobral?

                    Npablo-fish - Profil | So 29.3.2008 12:44:50

                    no tak som si v polovici marca objednal z cabelasu MP naviják Abu Garcia® Ambassadeur® Classic C4 . Bol som príjemne prekvapený rýchlosťou dodania - za týždeň, a to som ho objednával s cenou len pre lodnú dopravu (minulá zásielka mi išla 3 mesiace). Navijáčik je krásny a čakal som, že bude väčší. Už mi chýba len udica

                      NRaketýr - Profil | Čt 20.3.2008 20:26:19

                      Denny: Dík za vysvětlení, je to opravdu hodně nezvyklý - hlavně pro mne..
                      sillurus: Hodně je toho např na YouTube - http://www.youtube.com/results?search_query=baitcasting+reel&search_type=

                        NDenny - Profil | Čt 20.3.2008 19:57:35

                        Raketyr - da se pouzit vlastne kazdy prut,jde o to,ze multik je na "horni" strane prutu a ak ocka jsou take nahore,mozna ze je to trosku nezvyk,protoze se to v Cechach jeste moc nepouziva ale je to v pohode,jen samozdrejme musis mit vice ocek,protoze vlasec nebo snura musi kopirovat prut a ne jit mimo,tady se vic prodavaji pruty na multiky nez klasicke na smekaci navijaky a pokud to vidis muze ti byt okamzite jasne ktery je ktery,na multik ma takovy hak na rukoveti,ktery je docela dobra vecna drzeni,pokud to budes mit v ruce uvidis sam.

                          Nsillurus - Profil | Čt 20.3.2008 19:46:51

                          Raketyr/ mohol by si sem napisat nejake linky kde pozeras tie videa??dik

                            NRaketýr - Profil | Čt 20.3.2008 17:31:21

                            Denny, Laci: Dík za info. Já právě když koukám na ty videa jak s tím snadno a lehce hážou jednou rukou a kolikrát i poměrně malé nástrahy (např. wobler kolem 7cm), tak se divím, že to u nás není vůbec k vidění.. Ale asi je na to potřeba i spešl prut ne? Páč jsem si nemohl nevšimnout, že se navíjí očkama vzhůru.

                              NDenny - Profil | Čt 20.3.2008 13:22:52

                              Raketyr - mam jich nekolik od ruznych firem, tezkou vlacku je tedy nepouzivam ale na stredni bez problemu.Je to tady hodne pouzivane ale malicke nastrahy s tim nemaji sanci na delsi odhoz,tam je lepsi smekac ale jinak spokojenost a pouzivam je radsi nez prave smekace,nejak jsem si na ne zvyknul a fakt me vyhovujou.

                                NLaci - Profil | Čt 20.3.2008 6:52:13

                                Raketýr - ja som si kupil multik vajičko a poviem ti ked si mal na ťažšiu prívlač nejaky vrhaci naviak tak to vajičko zvladne viac ľahko sa s ním točia velké, fakt veľké woby je to rozdiel oproti normálnemu naviaku a ked nahadzuješ tak neprídeš o ukazovák vačšia nástraha si pekne odvinie kolko jej treba podla dlžky hodu a pred dopadom len ľahko pribrzdíš palcom tí amíci vedia prečo s nimi chytajú teraz už aj ja, dá sa nahodiť v pohode aj 4-ka rotačka trochu bližšie ako s vrhacím, proste na strednú a ťažkú prívlač je ako stvorený, vo vačšom multiku je rozdiel ten že je stavaný na ešte viac silovejšie chytanie a vojde tam viac vlasca alebo šnúry, na vajičko toho vela nevojde ale pre moje potreby na šnúru je to akurát

                                  NRaketýr - Profil | St 19.3.2008 21:39:04

                                  vicx: Dík, já se ptal spíš jen pro zajímavost, protože na netu se to vidí dost často a u nás jsem se s tím ještě nesetkal. Navíc si ani nejsem jist, jestli bych s tím vůbec uměl zacházet :-)

                                    Nvicx - Profil | St 19.3.2008 21:24:15

                                    Raketyr - mal som podobne vajicko. na lahku privlac sa mi neosvedcilo a na strednu staci normal multi. zaroven ti posluzi aj na tazku. na lahku privlac je lepsi normalny navijak.

                                      NRaketýr - Profil | St 19.3.2008 17:42:37

                                      Všiml jsem si, že např. v USA se hodně vláčí s malými multíky jako třeba tenhle. Používá to někdo i u nás na střední a lehčí přívlač?
                                      Omlouvám se, že mám otázku trochu mimo mísu..

                                        Npablo-fish - Profil | Po 17.3.2008 19:03:05

                                        vicx: ani mne sa veľmi marmyšky odlievať nechce. Mal som raz šťastie a v jednom obchode som za dobrý peniaz skúpil ešte staré socialistické Ryna marmyšky -400 ks. aj keď som už časť popredal, ešte mi pre vlastnú potrebu ostalo dosť. Sú to však titery malé, preto som ešte dorábal nejaké väčšie. Ty si stále v anglicku?