Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NDenny - Profil | Po 31.3.2008 15:54:49

Rasto - u nekterych prutu je napriklad udavana gramaz,u nekterych doporucena sila vlasce a nebo velikost nastrahy,nekdy delka nekdy vaha zalezi na vyrobci

    NDenny - Profil | Po 31.3.2008 15:51:29

    Rasto - lb = 0,45 kg
    Ft = 30,5cm
    oz = 16 g

      NRasto. - Profil | Po 31.3.2008 15:23:40

      All:potrebujem radu. Keby som chcel palicu objednat z vonku. Mam bordel v tych lb,oz,ft a blalbabla....
      Aku Jerkovu palicu na 40-80gr kolo 180-190cm? Ake to ma byt oznacene?
      Length,Power,Action,lb line test line weight ,Lure Weight.......

        Npablo-fish - Profil | Po 31.3.2008 13:08:57

        Rasto, dosť ludí sa nesťažuje, ale napr. raptor od esoxu je tiež lacný- a keď to bude 0,40, tak tá dačo vydrží

          NRasto. - Profil | Po 31.3.2008 13:00:20

          pablo no nevim ci by som riskol silon od nich ... abych nedostal po hube s olovkom :-) Sak levny silon je levny. Nic drahe tam davat nebudem.
          Pockam aj na to co vicx poradi za snuru. Potom tam supnem asi aj tu.

            Npablo-fish - Profil | Po 31.3.2008 12:52:57

            Rasťo: teraz štvrtok majú mať v lídli rybarske náradie, tak tam by si lacnejší silon mohol kúpiť. Aj ja ho na tréning opáčim

              Npablo-fish - Profil | Po 31.3.2008 11:48:59

              Rasťo, ja to chcem skúšať skôr s nejakým kusom dreva uchytený krúžkom

                NLaci - Profil | Po 31.3.2008 11:44:14

                Rasto - ved 30g mal moj testovaci blinker :-)

                  NRasto. - Profil | Po 31.3.2008 11:27:28

                  Laci:no ja tam budem davat tazku tonaz takze na vyucbu dam asi len olovko nejake 30-40gr. Snad to nejak pojde. Dam vediet

                    Npablo-fish - Profil | Po 31.3.2008 11:21:10

                    VICX: ešte k tým udiciam, čo sa týka veľkosti woblerov- jerkov, chcel by som ťahať veľkosti v rozptyle 20-70g, čo je dosť veľký rozptyl, tak ťa prosím o určenie vhodnosti gramáže prúta. Je lepší 30-80g alebo 60-120g? dík

                      NLaci - Profil | Po 31.3.2008 11:06:53

                      Rasto- ja som ako hovorim pred mesiacom začal hádzať s multi a nejako mi to začalo ist až v tedy ked som sa neplašil a kludným jemným ťahom nahodil najprv som to samozrejme nahodil ako s klasickym naviakom, ci pištoľ :-)))), skoro ma ten blinker zabil :-))))), ani to takto neskušaj ak možem poradiť, ja som začal resp prišiel na fintu nahadzovania ako keby z boku a už to ide aj cez hlavu myslim že ostatni to robili opačne :-)), dovidieš si "nastrahu" skoro po očko a daš ju skoro k zemi za seba a proste to podiahneš smerom ako keby dopredu aj dohora tak 35- 45° uhol aby si nastraha ťahala vlasec priamo a a by sa nelámal na očkách a pôjde to o hodinu som už nahadzoval aj so zaťažou predstavujucou klasicky menši wobler 10cm 10g nebolo to sice daleko ale chcel som to skusiť

                        NRasto. - Profil | Po 31.3.2008 10:45:58

                        pablo:ja cerveneho ambasadora............6601....
                        vicx:snuru ked tak doveziem z vonku.....zatial bych tam obul nejaky levny silon na trenning.
                        Clanok som cital. Myslis ze uz pri prvych nesmelych pokusoch sa mam hrat s nastavenim odstredivej brzdy alebo to zatial necham tak ako to je? Nepotrebujem hned hadzat daleko. Snuru mam len 14lb FireLine....uvazujem objdenat casom 20lb
                        Laci: odskusame uvidime :-)

                          NLaci - Profil | Po 31.3.2008 8:38:18

                          Rasto - ja som sa učil hadzať pred mesiacom a stačil mi vlasec 0,35 našťastie som ho ani nezamotal

                            Npablo-fish - Profil | Po 31.3.2008 7:46:57

                            ešte mám pár otázok: v priloženom návode k navijáku sú vyznačené miesta mazania z vonku. Treba ho mazať aj zvnútra? Kde všade? zatiaľ si ho netrúfam rozobrať. A tie odstredivé závažíčka- dajú sa pri type ABu C4 vypnúť, alebo vybrať? dík za rady

                              NBobler - Profil | Po 31.3.2008 2:14:37

                              sillurus- Před pěti lety jsem řešil stejný problém.Na naš trh se tyto typy moc nevažely, bud měli male gramaže a nebo kratší délky.Jedinný prut který jsem tenkrát sehnal a který mi vyhovoval byl Penn millenium baitcast.Ja ho mám v gramáži 40-80g, je to silovy prut pěkně zpracovaný s tvrdou akcí slušně vyvázaný můžu doporučit.Cena tenkrat okolo 2500kč.

                                Nsillurus - Profil | Ne 30.3.2008 22:53:34

                                cavte chalani...
                                osobytne zdravim Viktora ;)
                                no riesim podobny problem kedze som si uz multiho kupil..hladam nejaku udicu vhodnu na sumcovu privlac s v kombinacii s multasom od Abucka C3 5501
                                dakujem za rady ;) pripadne nejake odkazy

                                  Nvicx - Profil | Ne 30.3.2008 12:50:47

                                  pablo - ta udica zalezi od toho na ake nastrahy chces chytat. nemal som ani jednu z nich v ruke a po vlastnej skusenosti nebudem radit nic co nepoznam.... viem, ze v slovenskom jadre chodia chalani do polska nakupovat, tak sa opytaj a mozno by si si to tam mohol ist popozerat.
                                  rasto - ja by som ti odporucil viacej snuru ako silon. silon sa tazko rozmotava. alebo ked silon, tak nejaky hrubsi 0.35 - 40, nech to ide rozuzlit. neviem ale, ako sa bude taky hruby silon spravat pri hadzani a este k tomu ked sa ucis. precitaj si ten clanok co som sem dal, tam som to vsetko napisal. iba by som ti tu radil to iste zase dokola.

                                    Npablo-fish - Profil | So 29.3.2008 21:52:06

                                    rasto> ty si si aky objednal?

                                      NRasto. - Profil | So 29.3.2008 21:46:12

                                      tiez mi uz prisiel.......este ho nemam ale uz je doma. Po par motaniciach sa urcite ozvem. Vicx aky silon kupit na skusanie?

                                        Npablo-fish - Profil | So 29.3.2008 16:24:33

                                        fík: ďakujem za ponuku, aj cena je dobrá, ale ja ešte zvažujem či nemám kúpiť väčšiu gramáž. Možno sa ozve niekto ďalší