Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Nvicx - Profil | Po 17.3.2008 18:50:35

pablo - neodlieval som. nebolo treba, nakupil som si kopec marmysiek z ciech po jednom kuse ako vzory na odlievanie a stale som ich este nepotrhal. a k tomu som zistil, ze tu je uz pouzivanie olova zakazane, tak to neriesim, lebo by som musel objednat tu neolovenu zmes. mam zdroj na to v nemecku, ale to sa mi kvoli marmyskam nechce. tak ich budem kupovat. rocne spotrebujem iba par kusov.

    Npablo-fish - Profil | Po 17.3.2008 17:41:56

    vicx: do kelu, prepáč. pozeral som doma staré články o odlievaní olova a narazil som na našu korešpondenciu, keď si riešil jalce na marmyšku v anglicku (to je dobre dávno- október 2006)

      Nvicx - Profil | Po 17.3.2008 17:33:07

      pablo - videl som zopar videi o jerkovani a to zdolavanie metrovky bolo fakt sranda. vyzeralo to ako nejaka 60-70tka na normalnom prute... ono je to ale primarne urcene na stuky nad meter, tak tie uz maju aj vahu aj silu. ja som to stastie este nemal.
      pripomen mi prosim tu debatu o marmyskach. skleroza neboli... :)))

        Npablo-fish - Profil | Po 17.3.2008 17:20:21

        vicx: aj ja som to tak pochopil s akciou prúta. čo som pozeral články na jerkbait.pl, tak tam išlo presne o tie šklbnutia zo strany na stranu. Akurát si s takým "tvrdým" prútom neviem prestaviť zdolávanie- pri rybe sa ohýba?

          Npablo-fish - Profil | Po 17.3.2008 17:00:47

          vicx: ozaj odbočím, ako si doriešil vtedy tie marmyšky, čo sme si oňahdy písali?

            Nvicx - Profil | Po 17.3.2008 16:52:35

            Laci - prosim precitaj si moj prispevok este raz. pisal som ze slider 7 je akurat. ako pise rasto, tak na jerky potrebujes tvrdu spicu. doslova zasekavas ten jerk pod hladinu. ta jemna spicka ti odpruzi ten pohyb a nic sa nekona. potom musis s tym prutom kmasat ako blazon aby to nieco spravilo a boli ta z toho ruka :) Pre mna je ten prut akurat na tazke gumy s 20-30g hlavami. na voby uz nie. mozno iba na stojaku. chytavam ale na riekach...
            aky multik si kupil? ved sa pochval, tu to je asi kazdemu jedno aka bola tvoja volba. hlavne ked si ty spokojny a multik ti vydrzi.

              Npablo-fish - Profil | Po 17.3.2008 16:31:28

              tak ja som medzitým hovoril s pánom Fedešom a že už asi dragony voziť nebude, takže s jerkovym prutom to nevyzera nadejne. A žeby som si ho pred kupou chytil do ruky (ako píše vicx) tak to už asi nehrozí. Z jaxona sa mi vôbec neozvali. asi mi neostava iné, len sadnuť do auta a isť do čiech alebo polska.
              Rasťo: aj môj multik je na ceste

                NRasto. - Profil | Po 17.3.2008 16:17:51

                Laci z toho si nic nerob.........ja zatial nemam jerkovu palicu a multik je na ceste.Zacat sa nejak musi. Skusim to obut na tvrdsiu privlacovku nahodim tazsie woby.Budem sa ucit hadzat a pak sa prejde na jerking.Pri jerkovej palicke dufam nebude az taky problem s vyberom ked tak aj cez net. Vraj to mam mat akciu hokejky a to snad zvladne barzjaky tvrdy kolik :-)

                  NLaci - Profil | Po 17.3.2008 16:15:24

                  no nič casteri, s multikom som sa naučil hádzať za jedno poobedie a je to paráda si myslim že s 30g hodiť na prvýkrát 40m je dosť a ani raz nezamotať, multik som kupil na výstave v KE ale značku vám neprezradím aby som neklesol vo vaších očiach .-))), je to menší multík vajíčko, je dobrý a už si s ním rozumiem :-)), zajtra to dokončíme, majte sa

                    NLaci - Profil | Po 17.3.2008 16:13:06

                    Rasto- špica sa mi ohynala až pod šťukou :-)))))))

                      NRasto. - Profil | Po 17.3.2008 16:11:55

                      Laci ono ak to ja spravne chapem tak pri jerkovani by ti spica moc pracovat nemala.....poskubavanie by malo byt rychle razantne bez "prodlev" ake ti urobi prave ohybajuca sa spica,A tmu ze na TD21 sa ti spica pri jerkovom sposobe vodenia ohybala verim

                        NLaci - Profil | Po 17.3.2008 16:09:26

                        vicx - a to aky velky wob myslis ze je nanho veľa??? nemyslim teraz jerk som s nim ťahal napr. whitefish 18 ale zdalo sa mi že jediné čo nevladalo bola moja ruka a naviak :-) a nie prut

                          NLaci - Profil | Po 17.3.2008 16:07:33

                          vicx- a ty maš 2,55 alebo 2,4m???

                            NLaci - Profil | Po 17.3.2008 16:07:01

                            vicx - tak ale ten slider 7 je nanho už málo , vobec asi nerozumiem ako ty ťahaš jerky ked na ten prut je slider 7 veľa tak to som z toho jeleň si to fakt neviem predstaviť mne sa zdalo nanho akurát ten slider 10, 7-mičku som ťahal na 7-21g, podla mna to zbytočne prehánate vy jerkáči :-))

                              Nvicx - Profil | Po 17.3.2008 16:06:02

                              Laci - nevravim, ze ten prut je na hovno. vravim, ze ta spicka nieje vhodna na to na co som ho chcel ja, teda na tazsie voby. samozrejme, ze jedna vychadzka sa odchytat da, ale to predsa nieje urcujuce stanovisko na vyber prutu pre niekoho ineho.

                                NLaci - Profil | Po 17.3.2008 16:01:45

                                vicx - čo povieš na to minule v novembri som nemal iny prut so sebou a vodil som slidera 10 F na TD 7-21g 2,75m plne "nevyhovujuci" ani som nič nechytil :-))))))))

                                  NLaci - Profil | Po 17.3.2008 15:59:30

                                  vicx - presne, ako hovoríš kazdý má inú predstavu o ťahaní wobov a vybere prutu na nich, ja som len písal že ide maraudera nahodiť aj s tym prutom ale keby s nim išlo aj vodiť tak by som nekupoval jerkovy prut což kupujem ale nie ten najtvrdší lebo len jediny tak velký wob mam no ked ich bude viac tak možno pukne aj nejaký nad 100g :-))),
                                  maš pravdu ten TD je na hovno :-)), ale mne sa s ním chytá výborne a aj ked som ho kupoval na slepo splnil všetky moje očakávania a na ťahanie wobov strednej velkosti mi plne vyhovuje a ked treba tak si poradí aj s vačším, jediná vec čo ma na nom naštala bola jeho dlžka som predpokladal že bude mať niečo okolo 2,5m aj ked uvádzajú 2,55 ale on ma skoro 2,6m mohol byť 2,5m ale funguje, :-))

                                    NRasto. - Profil | Po 17.3.2008 15:55:39

                                    vicx:dobre pises suvislo :-) Presne tak palica je urcena na vodenie nastrahy a pripadny zasek ryby .......... nie len na schopnost nastrahu odhodit.

                                      Nvicx - Profil | Po 17.3.2008 15:40:43

                                      laci - iba to uvediem na pravu mieru s tym 2.55 42g TD, ze sa snim da hadzat marauder. mam aj ten prut a aj ten jerk. nahodit ho mozes opatrne, ale to je vsetko. jerkovat s nim uz nejde, pretoze ma jemnu spicu a ta je na hovno. nezvladne ani vacsie voby. teda co sa tyka prace s nimi. to ze prut ich nahodi este vobec nic nevravi o tom ci ich zvlada (teda ich pracu pri tahani). Slider 10 detto. Akurat slider 7 bol na ten prut akurat.
                                      ak pablo chce prut na tazke voby, dobra rada je, ze treba postupovat pri vybere rovnako ako pri prute na navijak. teda dlzka podla toho na ake je zvyknuty chytat. pretoze som vlacil iba na riekach, potreboval som od 2.7 hore kvoli dlzke nahodu a tahani dalej od brehu. jediny rozdiel oproti vlacaku je ta rukovat s tym zobacikom. ta sa fakt zide hlavne pri tazkej privlaci, kde uz ma vaha celej zostavy snahu sa samovolne pretacat kvoli prirodzenemu tazisku a ta rukovet je o hodne stabilnejsia v ruke. na jerky treba kratky prut kvoli technike vedenia. gramaz zvolit podla vahy jerkov. kazdopadne by som kazdeho VELMI DORAZNE odradil od kupovania cez net ak ste si pred tym prut niekde nechytili a viete co kupujete. presne tak som si totizto kupil hore uvadzany TD 2.55 do 42g a je mi teraz na dve veci...
                                      nepomohlo ani to, ze som sa tu na mrku pytal viacero ludi ktory ten prut maju na konkretne nastrahy co na nom chcem vodit. kazdy ma inu predstavu o tom, co prut "v pohode zvlada" a co je prenho maximum.

                                        Npablo-fish - Profil | Po 17.3.2008 14:33:23

                                        Laci: keď s nimi nemieni zatiaľ chytať, tak čo by sa do nich púšťal. a tiež by musel kúpiť iné hrúbky balzy alebo lipového dreva.