Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 13:39:14

colkar:presne tymto smerom asi pojdem. Team Dragon tusim 1,9 40-80gr

    NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 13:37:13

    čolkař: přesně tak.
    Abu by mělo být v Brně, ale o Daiwě pochybuji. Pokud si nevybereš nějaký laciný model základní řady, tak budeš mít na léta vystaráno. Karel tomu rozumí a určitě, když si nebudeš vědět rady a budeš váhat, ti vybere vhodné kousky!
    Také se vždy těším na nový přírůstek, pak si s ním pár večerů točím a ve finále k vodě beru staré známé.
    Dobrou chuť, klidný spánek a nemáš za co. Nejsi dlužník!

      Nčolkař - Profil | Čt 13.3.2008 13:31:50

      pablo-fish-koukni na Dragony nebo se obrať na Flipa.A teď už dobrou chuť.

        NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 13:30:34

        pablo:toto budem riesit az v druhej faze.Zatial to skusim osadit na klasicky kolik a pak sa uvidi. Neratal som s tym ze tento rok vobec multik kupim. Bude to trochu problem .Tak ako vravis na slovensku je vyber viac nez obmedzeny

          NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 13:29:59

          Rasto: jsem přesvědčen, že Made in China se konat nebude.
          Kdyby došlo k nejhoršímu, tak máš ještě záchranu - ZX... :-) :-)

            Npablo-fish - Profil | Čt 13.3.2008 13:27:12

            Rasto: a udicu jerkovu nejdeš kupovať neviem totiž na slovensku najsť značku a obchod kde by mali jerkové udice v nízkoprofilových (normálnych) cenách

              Nčolkař - Profil | Čt 13.3.2008 13:15:03

              Piscicapus-v podstatě mi to vyznívá že pokud bude to MP ABU nebo Daiwa,nemohu sáhnout vedle,možná že do té doby bude možnost si je osahat v Brně in natura a budu mít podle čeho rozhodovat.Pokud ne,nechám to na radách povolaných a případně rozhodnutí Karla,který je bude pořizovat,myslím že jedním z nejpovolanějších.Už se na ně těším jak malej kluk.Večer zjistím od Flipa na kdy plánuje pořízení.Te´d si dám dobrý oběd a pak chvíli šlofíka,zatím díky za rady,jsem dlužník.

                NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 13:07:01

                Piscicapus : no to uvidme ci to bude skvele :-) Snad ano........no mozno....urcite ano........ibazeby nie .... Co by ma mohlo sklamat je velkost a made in china. Snad tam ale vedia co predavaju aj ked podla pokecu cez chat s predjacom som si isty jeho vyhlasenim ze "by to malo byt" Sweden moc niesom. Uvidime........ Kazdopadne mozno potesi ZX Tournament ktory je tiez na ceste :-)

                  NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 12:35:58

                  čolkař: takže to se mnou ještě není tak zlé! Uf, ulevilo se mi.
                  Menší bych viděl na velikost 5000, protože má mělčí odvrtávanou cívku a svou kapacitou se rovná běžné velikosti 4000. Ta lze použít snad jedině se šňůrou, což mi přijde nepraktické. Na 51 se vejde cca 120metrů vlasce o průměru 0,35mm, což je naprosto dostatečné, ale je nutné mít u sebe náhradní cívku s vlascem/šňůrou. Pro případ karambolu.
                  Pokud jde o kvalitu, tak se MP od Abu prakticky neliší. Mörrum je jen trochu odlišný po konstrukční stránce. Ceny u Kajmana nejdou srovnat s těmi ze zámoří! Kajman se, stejně jako Gammarus a pod, posral! I když, nechci jim moc křivdit.
                  Není možné, že by Shimano vydrželo pouhé čtyři sezóny přívlače, to není možné. :-) :-) Viz otázka vedle.
                  Record No.51 nebude dobrým kandidátem na trolling vzhledem k nízké kapacitě, ale pokud ti nesedne, tak ho jistě snadno prodáš. Nebo vybereme klasickou C3, C4? Ale z těch to tak dobře nelétá…
                  Na “vajíčko” se vyprdni. Snad kdyby nějaká Daiwička.

                    Nčolkař - Profil | Čt 13.3.2008 12:20:55

                    Piscicapus-vzpomínáš si správně,jeden větší na jerky a sumcovou vláčku a jeden menší na běžnou vláčku s woby tak cca do 11-14cm.Pokud i ten menší doporučíč Rekord v např. vel. 4000/5000-neznám ty odskoky velikostí,rá¨d si nechám poradit,ale nevadí mi připlatit si za kvalitu za kterou Morrum považuješ,navíc ty ceny zvenku a tady u Kajmana jsou sakra rozdíl !Měl by nahradit Shimano 4000 GT které po 4 letech intenzivní vláčky dosloužilo,po opravě bude k příležitostnému použití.No a když mi MP nesednou,žádný zle,stejně se chci začít věnovat hlubinné přívlači a tam se využijí.Tak co ten menší-Record nebo Morrum nebo nějaké vajíčko ?

                      NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 12:06:17

                      čolkař: mám v hlavě sice dlouhodobě zmatek, ale vzpomínám si, že jsi chtěl dva. Jeden menší a jeden větší. Nebo se opět pletu? Ano pletu.
                      V každém případě pokud sáhneš po řadě Record, nesáhneš vedle a je jedno jestli jsi začátečník, nebo ne.
                      Určitě se vyplatí využít přátelských cen i ochoty Karla a zakoupit ještě jeden menší! Mörrum je parádní kousek, ale za jakou cenu. Klidně si vyber z nabídky jiný model a mohu doporučit opět Record. Vlastním dva No.51 a nemohu si stěžovat. Oba jsou na levou ruku.
                      No, tak to je otázka! Nahazování samozřejmě zvládneš, toho se nebojím. Syn zvládl techniku náhozu během dopoledne a za pár vycházek přemrskal málem i mě. Ale co nevím je to, jestli tě MP zaujme při přívlači natolik, abys částečně odložil smekací navijáky. Na lehkou přívlač jsou samozřejmě výhodnější smekací, ale u těžších nástrah je MP výhodnější. Jednak ušetříš smekací a jednak se méně nadřeš. MP je lehčí.

                        NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 12:03:05

                        Rasto: takže za pár týdnů ho budeš mít doma. To je skvělé, ne?

                          Nčolkař - Profil | Čt 13.3.2008 11:50:04

                          Piscicapus-to co mi doporučil sliver,myslím že je to 6000,je mi to v podstatě jedno,jsem začátečník a co mi bude posláno,s povděkem přijmu.Ale požádám tě ještě o jednu radu-pokud je možnost přátelských cen ze zámoří,mám vzít ještě nějaký menší vrhací na lehčí vláčku-např. ten Morrum,budu na to mít brzy hotový prut?ale vše musí být na L-ruku,jinak bych nenatočil zpět do lodi ani prázdný wobler bezryby.Jen nevím zda zvládnu házení s ním a zda mne MP zaujme natolik,abych ho využíval na vláčku místo oblíbených smekáčů.

                            NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 11:45:20

                            Ja uz som sa rozhodol aj objednal. Ak mi nesadne nebude to to prve ani posledne co mi nesadlo :-) je to 6601CB .Urceny bude na tazku vlacku.
                            pablo:ano presne odtial som objednaval.Aj to ze je na jednej stranke v roznych cenach som si vsimol. Vzhladom na to ze sa mi to zdalo rozumne objednal som ten lacnejsi :-)

                              NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 11:40:36

                              čolkař: děkuji! Až otevřu láhev (snad už zítra), tak si na tebe vzpomenu a připiji si na tvé zdraví!!!
                              Rýma a klouby jsou snad to nejhorší. Naštěstí jsi v dobrých rukou, které nejen lék podají, ale i pohladí!
                              Není to škoda dovolené? Byť staré, tak se na zahájení může hodit. Já vím, peníze…
                              Record, stejně jako každý jiný MP od Abu, rozebrat samozřejmě jde, ovšem jediné co nejde zcela rozebrat je jedno plastové kolečko uložené na kul. ložisku. Oproti jiným je totiž nalisováno.
                              Z druhé strany to ale nijak nebrání údržbě zbylých částí MP.
                              Jaký model Recordu máš v plánu koupit?

                                Npablo-fish - Profil | Čt 13.3.2008 11:33:25

                                čolkař : tak ja sa rozhodujem medzi už spomínaným Abu Garcia Classic "Red" Ambassadeur 6601CB a medzi Abu Garcia® Ambassadeur® Classic C4 Casting Reel 6601 C4

                                  Nčolkař - Profil | Čt 13.3.2008 11:27:06

                                  Piscicapus-jsem rád že už to máš za sebou a i chuť na vínko je projev vracejícího se zdraví.Mě robolely všechny klouby,k tomu teplota,rýma a bolesti v krku,přítelkyně je skoro lékařka a tak mě místo lékaře a neschopnosti kurýruje ona v rámci dovolené,dobírám ještě loňskou.
                                  Zpět k MP-není u toho Recordu nemožnost úplného rozebrání na škodu údržbě,po radách všech zúčastněných odborníků a doporučení od slivera ho chci společně s Flipem také objednat ?
                                  rasto+pablo -fish-co za typ jste vybrali vy ?

                                    NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 11:25:03

                                    pablo-fish:pěkný den! Ano, většina MP se dodává s jednou cívkou a kupovat náhradní se myslím nevyplatí. Za to výměna cívek je otázkou několika okamžiků.
                                    Tuning je podle mého pouze pro silné jedince - za silného se občas považuji, ale... :-) :-)

                                      Npablo-fish - Profil | Čt 13.3.2008 11:18:04

                                      rasto: pozeram, že budeme asi objednavať rovnake MP aj na rovnakom e-shope. Je zaujmave, že tento MP ma rozdielne ceny (na jednej stranke, len v inom zaradení)

                                        Npablo-fish - Profil | Čt 13.3.2008 11:12:56

                                        pozdravujem Vás páni MP spriaznenci. no konečne som sa znovu po 3 dnoch dostal k PC. Piscicapus, vicx: MP naviják sa dodáva len s jednou cievkou? ak by som chcem meniť šnúru za silon a naopak tak zrejme dokupenie a vymena cievky nie je len tak. Čo som pozeral tie upravené cievky, tak cena bola vyššia ako cely navijak