- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Privlac s multiplikatorom
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
217x v oblíbených a 37x v ignorovaných.
NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 10:38:31
Nčolkař - Profil | Čt 13.3.2008 10:32:41
NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 10:30:51
NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 10:20:45
Pokud ano, tak k té se dostaneš po odšroubování tří matek na boku MP na straně kličky. Odejmeš bok a zpřístupní se ti cívka na které je odstředivá brzda s tebou zmiňovanými tělísky.
Hlavně až budeš dotahovat matky, tak jen prsty a ne aby tě napadlo použít šroubovák!
NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 9:16:34
NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 20:28:44
Jestli mazat, nebo nemazat si netroufnu odhadnout, ale pokud mazat, tak něčím speciálním? Těžko říct. Jde o keramiku pouze na povrchu? Proč ne, keramický nástřik je dnes běžný.
Na ložiska do řadiče se vyprdni. Měl jsem Abu ProMax 3600 s osmi ložisky, z toho dvě byla na řadiči a efekt nulový! Ten silon stačí, žádné tlaky tam nejsou a životnost je při běžné údržbě hodně vysoká!
Na ložisku má uložené plastové kolečko náhonu řadiče právě Record, ale pozor, je tím znemožněna údržba = nerozebereš to. Jeden Record jsem takto poškodil, proto mám tu vrtanou cívku "navíc". :-) :-)
Na UC by to ale šlo, tam je kolečko přímo na rámu MP a je jištěno závlačkou. Narozdíl od jiných MP, kde je kolečko na bočním krytu a drží díky dvěma zobáčkům.
Nvicx - Profil | St 12.3.2008 20:11:46
NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 19:11:57
Jednou jsem četl doporučení jakési japonské firmy vyrábějící ložiska, že nejlepší je když se udělá před nasazením do provozu jejích vyvaření v destilované vodě na roštu. Poté vysušení a namazání, případně ještě osazení prachovkama.
O závodech jsem slyšel a dovedu si to představit. O utržené prstu jsem také slyšel, ale co jsem viděl a zúčastnil se na vlastní kůži bylo rozbití ložiska silou. Vnější obruč praskla, a to jsme s klukama nevěděli kam se skrýt!
NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 19:03:15
Na řetěz třeba ano, ale do kul. ložiska? No nevím, tribologie není můj obor, musím si vystačit se selským rozumem.
Jsem rád, že se mnou někdo souhlasí…
S grafitem to bylo takto: jednou se dostal grafit do valivého ložiska se snahou zlepšit co zlepšit šlo, jenže co se nestalo. Milý grafit vytěsnil kdejakou vůli a najednou ložisko onemocnělo a … A jako to dopadlo? Špatně. :-) :-)
Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:49:51
Ve fabrice se vyprala v perchlóru, vyfoukala vzduchem a namazala.
Se starými ložisky se dělaly závody, roztočila se tlakovým vzduchem a pouštěla se po dvoře. To byl pěknej kalup:-)
No a slyšel sem o maníkovi, co si vymyté ložisko nasadil na prst a roztáčel je vzduchem. Když dosáhl patřičných limitních otáček, ložisko se hryzlo a utrhlo mu prst.
Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:43:52
Vodou se PTFE nevyplaví, je třeba ideální na řetěz kola.
Jinak s tebou ve všem souhlasím, jen nevím jak to bylo s tím grafitem popř. s molykou.
NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 18:36:01
Jak pereš kul. ložiska? Na sucho se bude točit a jako blázen, ale jak dlouho? Víš jak trpí a hrozí velké zadření!
Po namazání se už tolik netočí, proto používám hodně jemný a řídký olej. Již jsem tu psal konkrétní mnou používaná mazadla za dobrý peníz.
S PTFE to bude další věda. Víš, aby to nebylo jak s grafitem.
A co voda? Za jak dlouho se vyplaví?
Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:17:19
Když vyperu a vyčistím kuličkové ložisko, točí se jak blázen. Když je namažu olejem je to o dost horší a o vazelíně ani nemluvím. S tím PTFE se taky pěkně točí, jen nevím, jak dlouho by vydržela :-)
Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:02:45
Běžně ho pužívám na kolo, rotačky, obratlíky a jiné věci. Výhodu vidím v tom, že se kapalina odpaří a zůstane jen suchý kluzký povrch na který se nelepí prach. Bohužel nedokáži říct, jak dlouhou má životnost.
http://www.koloshop.cz/mazivo-a-oleje-97/olej-gt-8
NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 17:08:28
No jo, vždyť to píšeš, ale mazat se mi to nechce. :-) :-)
Jenže to je originální olej, ale nikde jsem ho neviděl prodávat.
Penn olej/tuk jsem si také koupil, ale neosvědčil se mi.
Před pár dny jsem tu psal jaká maziva používám, jsou za pár peněz a dají se koupit na každém rohu.
O experimentování by jsme mohl debatovat a debatovat...
Namazal jsi i odstředivou brzdu? Ale je to logické, dokonce mi to bylo doporučeno přímo technikem Abu.
O experimentování by jsme mohl debatovat a debatovat...
Namazal jsi i odstředivou brzdu? Ale je to logické, dokonce mi to bylo doporučeno přímo technikem Abu.
Nvicx - Profil | St 12.3.2008 16:31:01
NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 12:01:15
NRasto. - Profil | St 12.3.2008 11:57:02
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33406
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NKayakfishing a kajakorybaření20681
NVýroba woblerů31008
NVláčenie z člnu27208
NRare woblery - Rapala14053
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NRybářské kajaky Hobie2737
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
Kde to žije - dravci
18:50NKayakfishing a kajakorybaření 20685
18:10NBurza na přívlačové nástrahy 33408
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












