Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 10:38:31

Rasto: přesně tak, pro vyladění MP je potřeba brzdu nastavit. Dříve byly tělíska pouze dvě, ale mohl jsi použít dvě rozdílné hmotnosti, dnes je běžných šest tělísek, která můžeš individuálně zapojovat do funkce. Článek kolegy vicxe je velmi vydařený a najdeš v něm hodně užitečného.

    Nčolkař - Profil | Čt 13.3.2008 10:32:41

    Hezjkej den všem MP-Piscicapus-ještě marodíš ?Dal se do mě nějakej bacil, tak se válím s horečkou doma.

      NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 10:30:51

      Umh dobra rada nad zlato....ano to je presne to co som myslel. Ak som spravne pochopil pri "vyladeni" multiku treba prave tu odstredivu brzdu nastavit (pridat ubrat telieska). Aspon tak som to pochopil z vicx ovho clanku

        NPiscicapus - Profil | Čt 13.3.2008 10:20:45

        K jakým tělískům? Myslíš k odstředivé brzdě?
        Pokud ano, tak k té se dostaneš po odšroubování tří matek na boku MP na straně kličky. Odejmeš bok a zpřístupní se ti cívka na které je odstředivá brzda s tebou zmiňovanými tělísky.
        Hlavně až budeš dotahovat matky, tak jen prsty a ne aby tě napadlo použít šroubovák!

          NRasto. - Profil | Čt 13.3.2008 9:16:34

          Jedna otazka......... k tym telieskam sa da ako dostat? Treba nieco odmontovavat predpokladam......alebo ked pojdem podla manualu od vicx-a tak na to pridem?

            NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 20:28:44

            vicx: :-) :-) Snad nemáš brouka v hlavě?
            Jestli mazat, nebo nemazat si netroufnu odhadnout, ale pokud mazat, tak něčím speciálním? Těžko říct. Jde o keramiku pouze na povrchu? Proč ne, keramický nástřik je dnes běžný.
            Na ložiska do řadiče se vyprdni. Měl jsem Abu ProMax 3600 s osmi ložisky, z toho dvě byla na řadiči a efekt nulový! Ten silon stačí, žádné tlaky tam nejsou a životnost je při běžné údržbě hodně vysoká!
            Na ložisku má uložené plastové kolečko náhonu řadiče právě Record, ale pozor, je tím znemožněna údržba = nerozebereš to. Jeden Record jsem takto poškodil, proto mám tu vrtanou cívku "navíc". :-) :-)

            Na UC by to ale šlo, tam je kolečko přímo na rámu MP a je jištěno závlačkou. Narozdíl od jiných MP, kde je kolečko na bočním krytu a drží díky dvěma zobáčkům.

              Nvicx - Profil | St 12.3.2008 20:11:46

              pisci - neser s tou keramikou. :-) treba to tiez mazat? inak rozmyslal som nad tym upgradom a celkom rad by som kupil obojstranne oloziskovanu osku vodica vlasca a aj oloziskovane plastove kolecko co na to nadvazuje. videl som to na tych strankach, len neviem ci to bude aj na UC, vies o tom nieco?

                NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 19:11:57

                smradzjzd: aha, takže chemie - trichlorethylen, nebo perchlorethylen, skvělé látky nejen pro pokožku.
                Jednou jsem četl doporučení jakési japonské firmy vyrábějící ložiska, že nejlepší je když se udělá před nasazením do provozu jejích vyvaření v destilované vodě na roštu. Poté vysušení a namazání, případně ještě osazení prachovkama.
                O závodech jsem slyšel a dovedu si to představit. O utržené prstu jsem také slyšel, ale co jsem viděl a zúčastnil se na vlastní kůži bylo rozbití ložiska silou. Vnější obruč praskla, a to jsme s klukama nevěděli kam se skrýt!

                  NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 19:03:15

                  smradzjzd: nebylo by lepší sáhnout po keramických ložiskách? Toto se tu už také nakouslo. :-) :-)
                  Na řetěz třeba ano, ale do kul. ložiska? No nevím, tribologie není můj obor, musím si vystačit se selským rozumem.
                  Jsem rád, že se mnou někdo souhlasí…
                  S grafitem to bylo takto: jednou se dostal grafit do valivého ložiska se snahou zlepšit co zlepšit šlo, jenže co se nestalo. Milý grafit vytěsnil kdejakou vůli a najednou ložisko onemocnělo a … A jako to dopadlo? Špatně. :-) :-)

                    Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:49:51

                    Piscicapus - jinak už sem to jednou psal o praní ložisek.
                    Ve fabrice se vyprala v perchlóru, vyfoukala vzduchem a namazala.
                    Se starými ložisky se dělaly závody, roztočila se tlakovým vzduchem a pouštěla se po dvoře. To byl pěknej kalup:-)
                    No a slyšel sem o maníkovi, co si vymyté ložisko nasadil na prst a roztáčel je vzduchem. Když dosáhl patřičných limitních otáček, ložisko se hryzlo a utrhlo mu prst.

                      Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:43:52

                      Piscicapus - no jak dlouho?... no o tom to právě je :-)
                      Vodou se PTFE nevyplaví, je třeba ideální na řetěz kola.
                      Jinak s tebou ve všem souhlasím, jen nevím jak to bylo s tím grafitem popř. s molykou.

                        NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 18:36:01

                        smradzjzd: s rotací cívky u MP je to taková trochu věda. Dříve bylo běžné použití bronzového pouzdra a život s tím byl takový snazší.
                        Jak pereš kul. ložiska? Na sucho se bude točit a jako blázen, ale jak dlouho? Víš jak trpí a hrozí velké zadření!
                        Po namazání se už tolik netočí, proto používám hodně jemný a řídký olej. Již jsem tu psal konkrétní mnou používaná mazadla za dobrý peníz.
                        S PTFE to bude další věda. Víš, aby to nebylo jak s grafitem.
                        A co voda? Za jak dlouho se vyplaví?

                          Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:17:19

                          Piscicapus - mě to jen napadlo v souvislosti s rotací cívky MP.
                          Když vyperu a vyčistím kuličkové ložisko, točí se jak blázen. Když je namažu olejem je to o dost horší a o vazelíně ani nemluvím. S tím PTFE se taky pěkně točí, jen nevím, jak dlouho by vydržela :-)

                            NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 18:05:44

                            smradzjzd: jaký sajrajt máš na mysli?

                              Nsmradzjzd - Profil | St 12.3.2008 18:02:45

                              Piscicapus - máš nějaké zkušenosti s tímto sajrajtem na navijáky?
                              Běžně ho pužívám na kolo, rotačky, obratlíky a jiné věci. Výhodu vidím v tom, že se kapalina odpaří a zůstane jen suchý kluzký povrch na který se nelepí prach. Bohužel nedokáži říct, jak dlouhou má životnost.
                              http://www.koloshop.cz/mazivo-a-oleje-97/olej-gt-85-400-ml/

                                NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 17:08:28

                                vicx: ale to byla tuba s olejem přiložená k MP a jedná se o standardní příslušenství, stejně jako klíček a sáček s kamínky odstředivé brzdy.
                                No jo, vždyť to píšeš, ale mazat se mi to nechce. :-) :-)
                                Jenže to je originální olej, ale nikde jsem ho neviděl prodávat.
                                Penn olej/tuk jsem si také koupil, ale neosvědčil se mi.
                                Před pár dny jsem tu psal jaká maziva používám, jsou za pár peněz a dají se koupit na každém rohu.
                                O experimentování by jsme mohl debatovat a debatovat...
                                Namazal jsi i odstředivou brzdu? Ale je to logické, dokonce mi to bylo doporučeno přímo technikem Abu.
                                O experimentování by jsme mohl debatovat a debatovat...
                                Namazal jsi i odstředivou brzdu? Ale je to logické, dokonce mi to bylo doporučeno přímo technikem Abu.


                                  Nvicx - Profil | St 12.3.2008 16:31:01

                                  pisci - mal som v tube olej. na 100%, lebo mi vytiekol do tasky :))) mozno preto bol v tube, lebo to bolo v krabici s MP. vazelinu som mal taku riedku priesvitnu penn lube. zbytocne to mozno je, ale na zaciatok je to dobre. potom aj tak bude kazdy experimentovat s viskozitou. inak na zaciatok ked som sa ucil hadzat som daval tu riedku vazelinu aj na trecie zavazia (!!!! co je total nelogicke), aby znizila otacky a pomahalo to velmi. cim sa technika lepsila, tym som volil nizsiu viskozitu. skusal som od liqui-moly do aut az po wd40.

                                    NPiscicapus - Profil | St 12.3.2008 12:01:15

                                    vicx: v té tubě je vazelína. Olej je v té lahvičce, ale je dost hustý. Podle mne je ale zbytečné kupovat jak jedno, tak druhé.

                                      NRasto. - Profil | St 12.3.2008 11:57:02

                                      vicx 6601 CB 69,99USD Ten olej nevime ci vyriesim...........objednavka je uz zadana.Skusim to zohnat dodatocne. Predpokladam ze to je na tie trecie telieska hej? Ked mi to pride urcite ta v mojich zaciatkoch budem otravovat :-) Ako som uz pisal viem o tom uplne...... Ale takto som zacal aj s vlackom ci mucharinou. A postupne sa aj nejake vysledky dostavia. Nerad stagnujem na jednej technike

                                        Nvicx - Profil | St 12.3.2008 11:52:00

                                        rastic - spravna uvaha. a co vlastne beries, record, alebo C3? alebo ten cerveny? ak maju, zober si k nemu ten abu olej v malej tube. stoji to par korun a je dobry. cital som na abu stranke, ze je s teflonom, takze o to lepsie.