- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytání úhořů ?!?
ulovit tuto krásnou tajúplnou rybu /ČR-EU/.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Njan hlecek - Profil | Po 28.5.2012 10:34:45
Nzbyna111 - Profil | Po 28.5.2012 10:20:30
Nmirmen - Profil | Ne 10.2.2008 12:46:03
- k lovu ve vodních rostlinách ... ne, na úhoře rybičku do kytek nedávám
( pár pokusů, nějaké ztráty)
- chytám úhoře hlavně na řekách a říčkách , na stojácích ne ( přestože jsou tam větší šance na chycení trofejních úhořů).Letos se to změní, budu zkoušet nějaké "novinky", alespoň pro mne zatím nevyzkoušený způsob lovu.
Mám svá místa, kde se dá sezonu nachytat velice slušně .. a nebudu je nijak specifikovat, ať si každý za získání zkušeností zaplatí stovkami vycházek za různého počasí, za cenu promáchání se od mokré trávy, štípanců od komárů, za stovky hodin při sběru rousnic... prostě "každému to, co si zaslouží " :-)
Spousty lidí by chtěli přijít k úspěchům bezpracně, co nejsnadnější cestou.
Proto zkoušejí tahat informace z druhých.
Osobně si myslím, že je celá řada informací, které by se na netu ( a nejenom na něm) uvádět neměly. Například drbání o revírech... pak následují nájezdy různých part včetně zmrdů, kteří dokáží z pěkného revíru nadělat smetiště ( viz, např. www.mrk.cz/clanek.php3?id=791 ), tvrdě masařït ( např. nájezdy zmrdů, kteří těžili vše - včetně malých parem pro slepice , namátkou na "teplém kanálu" pod HK .. atd.).
NKeporkak - Profil | Ne 10.2.2008 10:47:32
Obecně mají rádi šutry a bahno... jakmile sou tyhle věci u sebe, tak je pravděpodobný, že tam budou.
NKopfjägr - Profil | So 9.2.2008 22:45:15
Nladax - Profil | So 9.2.2008 19:04:02
Ncolek - Profil | So 9.2.2008 15:19:16
a jěště bych tě chtěl zneužít kodpovědi na dotaz- pokud jsi nachytal tolik úhořů jak tvrdíš, máš asi zkušenosti s různými způsoby lovu že? zkoušel jsi někdy položit rybičku do vodních rostlin?, jestli jako, slašel sem totiž že ůhořové bývají zavěšeni ve vodní rostl. , na potopených větvích atak dík
Ncolek - Profil | So 9.2.2008 14:56:14
NSergo Aš - Profil | So 9.2.2008 13:22:49
Nmirmen - Profil | Pá 8.2.2008 22:43:26
Má jednu drobnou chybičku.. porazí slona 5 metrů proti větru :-)
Nmirmen - Profil | Pá 8.2.2008 22:42:11
Je vhodné si po vyproštění háčku návazec zkontrolovat.
Ntrusti - Profil | Pá 8.2.2008 22:27:25
a návazec 30. Mimo to pakliže jde o uhoře beru je pokud to jde z vody hákem. Nejsem profík ani kde jaký mistr ale s tak tenkým vlascem jako bylo psáno níže bych do toho nešel a to jsem dříve preferoval 0,18. Jinak všem hodně zdaru.
Nmirmen - Profil | Pá 8.2.2008 22:23:56
Chytám už nějaký rok, pár let na feeder , picker a na boloňku.
Protože se věnuju i zimnímu lovu ( kdy je ryba díky teplotě vody o něco méně bojovnější), používám i návazce 0,05 mm ( shimano ultegra, nosnost v tahu asi 0,45 kg , v uzlu o něco nižší), colmic v 0,06 mm ( na cca 0,6 kg nosnosti) apod.
Z vlastní praxe vím , co dokáže udělat ryba o délce 30-40 cm při výpadu s návazcem pod 0,8 kg nosnosti ( tlouš't, podoustev aj.). A to ve dne, na čisté vodě, v prostoru bez váze, ryba, která nijak nehledá dno nebo kameny, mezi něž by mohla zalézt.
Proto by mne zajímalo, jaký monofil v 0,08 mm používáš, protože dobře vím, co dokáže udělat rozdíl mezi nosností kmene a nosností návazce ( při záseku, během boje s rybou a zejmena u břehu, při podebírání ryby).
Dále by mne zajímalo, jaké háčky dáváš na 0,08 mm návazec, na sousto úhoři asi nejčastěji nabízené, tj. na rousnici. Za informaci o takhle kvalitním materiálu by Ti bylo vděčných spousta lidí.
NGeorgino - Profil | Pá 8.2.2008 22:17:49
NGeorgino - Profil | Pá 8.2.2008 22:09:08
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 22:03:06
Nmirmen - Profil | Pá 8.2.2008 20:42:22
Pevnost v uzlu je o 15-20 % nižší (někde okolo 0,6-0,7 kg )
Osobně pochybuju, že úhoře o této hmotnosti lze na řece ovládat, odlepit ode dna, a zabránit mu vjet do kamenů či kořání, pokud se mu zachce. Návazec 0,08 mm zdravou rybu neudrží.
Tu informaci beru s nedůvěrou ( přičemž výhradu nechci klást na osobní úroveň ) , podle mne jsou tyto možnosti :
a) naprosto ojedinělá náhoda, která se pravděpodobně už nebude opakovat
b) mylný údaj, návazec nebyl kalibrovaný, měl podstatně vyšší průměr a nosnost
c) pokus o vtip
Věnuju se lovu úhořů od roku 1975 .. a odhadem jsem jich chytil něco mezi 1000 - 1500 ( některé sezony 100-150 ks na 50-60 vycházek, z toho mezi 50-40 ponechanými, některé sezony jsem se lovu moc nevěnoval a skončil jsem u 5-10 vycházek s několika ponechanými ).
Zažrání úhořů lze omezit tak, jak popsal Sergo Aš, používáním velkých háčků, případně lovem na rybku ( 5-7 cm).
Doporučuju používat háčky, které nejsou ze slitin, klasické "dráťáky".
Pokud se úhoř zažere, odstřihnout.
K nosnosti kmene .. mohl bych popsat stovky příhod z lovu úhořů, několik desítek, kdy vyhrála ryba.
O trsu travin, o větvi nesené proudem, o situaci, kdy přijdou dva záběry současně, o úhoři, který se zaplete kolem kmene a napíná se proti tahu kmene bez ohledu na to, že si takřka zařezává kmen do těla ...
Při lovu na řece doporučuju nevolit kompromisy, vybrat kmen nad 6-7 kg a návazec o cca 0,5-1 kg nižší nosnosti.
Nobrisek - Profil | Pá 8.2.2008 16:37:47
Nladax - Profil | Pá 8.2.2008 16:29:40
Nhroch2 - Profil | Pá 8.2.2008 16:27:54
Nhajan - Profil | Pá 8.2.2008 15:53:52
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 15:50:02
NProgramátor - Profil | Pá 8.2.2008 15:38:40
NSergo Aš - Profil | Pá 8.2.2008 15:34:33
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 14:01:36
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 13:55:52
Sergo Aš- svůj názor nikomu nechci a nemůžu vnucovat .Ale pořád si myslím že slabší vlasec a malý háček je pro podměrečnou rybu menší zlo než velký háček se silným silonem v jícnu. samozřejmně jestli půjdu na vodu kde se vyskytuji úhoři ve větších velikostech tak svou sestavu adekvátně zesílím.
Nladax - Profil | Pá 8.2.2008 13:43:51
NMARTIN MATA - Profil | Pá 8.2.2008 13:41:05
A co se rady týče tak Dyje 7, Dyje 15 nebo Jihlava 4.
NSergo Aš - Profil | Pá 8.2.2008 13:34:06
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 13:32:00
Nlibkos - Profil | Pá 8.2.2008 13:17:58
Nkary - Profil | Pá 8.2.2008 13:01:31
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 12:57:27
NMARTIN MATA - Profil | Pá 8.2.2008 10:44:24
PS:Chybama se člověk učí,ale jen blbec se vlastníma.
NMichalR - Profil | Pá 8.2.2008 10:42:19
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 8:53:55
NSergo Aš - Profil | Pá 8.2.2008 8:44:16
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 8:31:52
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 8:23:47
Nladax - Profil | Pá 8.2.2008 8:16:49
Nlibkos - Profil | Pá 8.2.2008 8:12:51
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 8:02:46
Nmirmen - Profil | Pá 8.2.2008 6:42:38
S chytáním na fídr bych byl hóó´dně opatrný.
Uhlíkový prut se snadno láme tehdy, dostane-li se do mrtvého bodu.
Na chytání úhořů doporučuju raději klasický prut s gramáží 20-60 ( 30-80 ) gr., monofily s nosností nad 6 ( 7 ) kg.
Při zdolávání úhoře blízko u břehu se často vyplatí být nekompromisní, úhoře zvednout a chytit do hadru nebo do rukavice.
Za chybu ( ťuknutí prutem o větev, zachycení úhoře o trs trávy nebo o větev ) se platí.
Proto raději tužší prut.
Špička fídru sice dobře signalizuje, ale není vhodná pro zvedání ryby na prutu.
Nmpmaik - Profil | Pá 8.2.2008 5:48:54
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...















