- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jakou největší rybu jste chytili na co pokud možno nejjemnější náčiní?
Tuto otázku zde umísťuji čistě pro zajímavost......pochlubte se!!! ;-) Popřípadě přiložte fotografii:)
Můj osobní ,,rekord,, je kapr 77cm na patnáctku kmen a desítku návazec s feederovou gumou, háček č.16 a feederový prut (light)- takže souboj na který dlouho nezapomenu :-) !!!ryba samozřejmě vrácena vodě!!!
............velice nerad bych zde rozpoutal debatu s rybáři používajícími místo vlasce ,,horolezecké lano,, na téma ,,totálního,, vyčerpání ryby při souboji apod.;-)
Děkuji za Vaše příspěvky!!!
Můj osobní ,,rekord,, je kapr 77cm na patnáctku kmen a desítku návazec s feederovou gumou, háček č.16 a feederový prut (light)- takže souboj na který dlouho nezapomenu :-) !!!ryba samozřejmě vrácena vodě!!!
............velice nerad bych zde rozpoutal debatu s rybáři používajícími místo vlasce ,,horolezecké lano,, na téma ,,totálního,, vyčerpání ryby při souboji apod.;-)
Děkuji za Vaše příspěvky!!!
Autor diskuse: Matejoso - Profil , 6.2.2008 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nbaitruner2 - Profil | Čt 7.2.2008 14:35:41
KEULI-Ja takhle chytam jedine candaty ze brehu.S lodky mam 14mm Na 12-18cm Rezany a jde to.
NKEULI - Profil | Čt 7.2.2008 14:33:28
baitruner2-To jo ale pokud jsi dával na 16 vlasec 18cm rybku no tak to jsi musel čekat na větší rybu :-))Na 18 cm rybku bych teda zvolil silnější vlasec:-)
Nbaitruner2 - Profil | Čt 7.2.2008 14:31:55
KEULI-Nejsem opravdu mi na to skocil Predloni v Cervenci na Slapech.Kdyz jsem to vytah tak jsem cumel jak pero.
Nosprey - Profil | Čt 7.2.2008 14:29:36
Pokud to tak přijde, že se na extrémně slabý cajk vyndá velká ryba, je to zážitek a lze se tím chlubit.
Chodit záměrně na velké ryby s ultrajemným cajkem s vidinou hodinových či delších soubojů zavání zbytečným trápením ryby. Ta diskuze, kterou bys nerad rozpoutal, se tady samozřejmě může rozběhnout jedna dvě:-)) Ono to "totální vyčerpání", po kterém ryba občas natáhne brka, je občas realita. Už se mi to povedlo, sejmul jsem takhle parmu.
Na druhou stranu takový vlasec 0,16 mm zvládne hodně velké ryby a v celkem rozumném čase. A třeba i na takovou dvanáctku má šedesátka štika během pěti minut dolítáno. Míra jemnosti je prostě relativní záležitost.
Abych naplnil podstatu otázky, tak nejbrutálnější souboje jsem měl s říčními (ale opravdu říčními) kapry kolem 60 cm na vlasci 0,11 mm (asi 6 soubojů, v případě vítězství to pod hodinu nešlo a v 50 % případů jsem prohrál). Běžně ryby podobné velikosti do 20 minut kapituluje. Tahle sorta kapříků je ovšem kategorie sama pro sebe a překonává snad vše, co jsem zatím viděl.
Jindy jsem na vlasci 0,10 mm vodil hodinu a půl bolena lehce přes 70 cm (plavačka s b. červy) a v závěru zdolávání mi spadl.
Chodit záměrně na velké ryby s ultrajemným cajkem s vidinou hodinových či delších soubojů zavání zbytečným trápením ryby. Ta diskuze, kterou bys nerad rozpoutal, se tady samozřejmě může rozběhnout jedna dvě:-)) Ono to "totální vyčerpání", po kterém ryba občas natáhne brka, je občas realita. Už se mi to povedlo, sejmul jsem takhle parmu.
Na druhou stranu takový vlasec 0,16 mm zvládne hodně velké ryby a v celkem rozumném čase. A třeba i na takovou dvanáctku má šedesátka štika během pěti minut dolítáno. Míra jemnosti je prostě relativní záležitost.
Abych naplnil podstatu otázky, tak nejbrutálnější souboje jsem měl s říčními (ale opravdu říčními) kapry kolem 60 cm na vlasci 0,11 mm (asi 6 soubojů, v případě vítězství to pod hodinu nešlo a v 50 % případů jsem prohrál). Běžně ryby podobné velikosti do 20 minut kapituluje. Tahle sorta kapříků je ovšem kategorie sama pro sebe a překonává snad vše, co jsem zatím viděl.
Jindy jsem na vlasci 0,10 mm vodil hodinu a půl bolena lehce přes 70 cm (plavačka s b. červy) a v závěru zdolávání mi spadl.
Nbaitruner2 - Profil | Čt 7.2.2008 14:25:53
Candat93cm 8kg na polozenou.Nastraha ouklej 18cm Vlasec 16mm Sufix.
NMr.Stick - Profil | Čt 7.2.2008 13:45:15
Bolen 81 a sumec 90 na 0,12 monofil, kapři 73 a 71 na 0,14 kmen a 0,12 forpas.
NGeorgino - Profil | Čt 7.2.2008 13:40:40
Tak já asi štiku 74 cm na 0,14 a parmu 70 cm na 0,16 v proudu. Ani jeden souboj ale netrval moc dlouho.
NPetr Koch - Profil | Čt 7.2.2008 13:35:59
Matejoso - ®
můj osobní rekord je kapr 10kg ve vázkách na 0,35 monofil s prutem 3,9m a 3lb.
S menším průměrem vlasce už na kapry těchto a větších velikostí nechodím. Nepřijde mi to jako velké umění nebo hrdinství zdolat jednu z deseti ryb a zbytečně většinu opentlovat forpasy. Ale je to jen můj názor:o)
můj osobní rekord je kapr 10kg ve vázkách na 0,35 monofil s prutem 3,9m a 3lb.
S menším průměrem vlasce už na kapry těchto a větších velikostí nechodím. Nepřijde mi to jako velké umění nebo hrdinství zdolat jednu z deseti ryb a zbytečně většinu opentlovat forpasy. Ale je to jen můj názor:o)
NKnapík - Profil | Čt 7.2.2008 13:33:23
Přes 80 na 100%, ještě se přijeli kouknout dva kámoší, kterejm jsem volal a stihli jistě hodinku kina
NKnapík - Profil | Čt 7.2.2008 13:25:30
Sumec 103 na picker po opravě zlomeniny a dále 2 hodiny zdolávání parmy v rozvodněné řece na tentýž proutek kmen 0,16 forpas 0,15mm. Parma se bohužel vyřízla
Ntomfisherman - Profil | Čt 7.2.2008 12:10:18
Amur 90 cm, vlasec 0,20 mm.Jezdil mi po celém rybníku jako velký kapr, dlouho jsem neměl tušení,že jde o amura. Doba zdolávání asi 40 min.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













