- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Feeder v okolí Zlína
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
86x v oblíbených a 27x v ignorovaných.
NKoumak - Profil | Út 24.1.2017 13:38:20
NKoumak - Profil | So 7.1.2017 19:48:17
NLuboš22 - Profil | So 7.1.2017 17:05:33
NLee-Haney - Profil | So 7.1.2017 16:47:35
Říkám omezení sadby kaprů či velikosti ti 100% neprojde a asi bych to i vynechal, protože by ti to mohlo pohřbít další návrhy.
Pokud jde o počet odnesených ryb, tak množství se udává pro celý svaz pokud se nepletu. Tudíž si na schůzi můžem odhlasovat aby zanesli návrh na omezení počet ryb a byl tento návrh podán na sjezdu MRS. Jenomže zase, tohle ti konkrétně u nás nikdo neodhlasuje. Těch rybářů co by si odnesli více dravců zas tolik nebude a navíc nechtějí být omezováni. Navíc jsem tady na mrku někde četl že se to má projednávat, takže s tímhle nápadem už někdo došel. Pokud jde o omezení kapra na 10 kusů ročně tak to taky nepujde a dopadlo by to maximálně tak že by je lidé přestali zapisovat a tím by se do vody nedosadilo co by mělo. Je to začarovaný kruh kde je problém ve vodě tu rybu udržet déle, ne že by se nestíhalo dosazovat- tohle platí u kapra. U dravců a jiných druhů ryb je to trochu jinak. Celkový problém taky je že x revírů je sjednoceno pod jedno číslo-název a tak nikdo konkrétně přesně neví kde jaký deficit přesně nastal. I když po vyřazení kačaku z provozu mají revíry co patří pod naší MO každý jiné číslo, takže tam problém nebude.
Jak říkám, pokud teda chceš něco měnit tak bych se zaměřil třeba na ty jiné druhy ryb než je kapr a tam apelovat na dosazování v pravidelných intervalech. To ale samozřejmě chce podklady zarybňováku, abys měl údaje s kterýma můžeš operovat. Ještě jednou, je rozdíl něco chtít co se ti zdá správné a logické, ale druhá věc je technická proveditelnost, byrokracie ve svazu a taktéž potřeby základny v podobě rybářů. Pokud tam naběhneš, vychrlíš nepodložené informace, různá omezení, tak tě semelou nejen ti co sedí v MO a mají určitý přehled, ale také rybáři a tím pádem ti z představy vznikne nereálné pocení za pultem…
Nruprd - Profil | So 7.1.2017 16:30:15
NLee-Haney - Profil | So 7.1.2017 16:27:25
NKoumak - Profil | So 7.1.2017 14:55:16
NLeffi - Profil | So 7.1.2017 12:06:51
NLee-Haney - Profil | So 7.1.2017 0:43:24
To vím že si můžeš povolenku koupit pak kdykoliv v roce,ale zase jen v úředních hodinách tedy v pondělky.
NLee-Haney - Profil | So 7.1.2017 0:41:11
Nechci tě od téhle iniciativy nějak zrazovat,ale než bych vystoupil na to podium,tak bych si trochu zjistil jaký je zarybňovací plán,co se z něj musí splnit,co se často neplní a až pak na to apelovat. Ono je taky rozdíl něco chtít a to co je vůbec reálné změnit. Neznám přesné fungování svazu,dekretů na vody a s tím související vysazování,každopádně je potřeba si tohle nastudovat,protože ač jsou jací jsou,aby tě neubili argumentama a nevzali ti vítr z plachet. Pokud opravdu chceš měnit,musíš znát tuhle problematiku,jinak by tě to mohlo ještě znechutit.
Na schůzi snad pujdu,pokud mi do toho něco nevleze.
NLeffi - Profil | Pá 6.1.2017 21:38:57
NKoumak - Profil | Pá 6.1.2017 17:09:54
NLee-Haney - Profil | Pá 6.1.2017 16:37:03
Opravdu si nemyslím že sazením hromady menších kaprů by bylo na našich vodách ku prospěchu.
Ono je navíc dobře i pro vodu když se ten počet reguluje a zůstane pár ryb- menší potravní konkurence a míň rybářů u vody. Jednoduše naše vody jsou prostě malé vany , bez úkrytů ,kde nemá smysl podporovat růst kaprů do jateční velikosti. Další věc je ta že tohle 100% neprojde.
Pokud jde o mě, mě by se líbil model vysazování v menších množstvích častěji. Abych to přiblížil. Auto by mělo na přívěsu káď kde by bylo třeba 4 metráky kaprů. Ty 4 metráky by se rozvezly po všech revírech s tím že by se do každého revíru hodilo 80 kg kapra. Takhle by se to dělalo co tři týdny. Ty čísla jsou jen příklad. Prostě by šlo o to nevysadit kvantum a tím zredukovat tlak na vody kdy po vysazení jsou vody v obležení rybáři co chodí jen v případě když chytnou kapra do hodiny. Samozřejmě by to bylo náročnější na čas, uskladnění ryb- i když tohle by šlo v komorách v loukách.
A kdo ví zda by to vůbec fungovalo.
Ohledně dravci na úkor kaprů by se řešit mělo. Ono by stačilo kdyby Mo dodržovala vysazování jak má být ohledně různorodosti. Jenže tady je chyba že byl rok kdy se všude vysadilo hromada línů a pak x roků nic, candáti to samé, vysadí se jich mraky na ráz a pak bída. Pak se doslechnu že v loukách se tahájí mírové štiky a někteří si tam pro ně chodili jak pro kapry.
Z toho mi vyplývá že naše Mo ty ryby jednoduše vysazovat neumí. Podle mého to chce sadit menší množství, ale v kratších intervalech. U candátů je to zas chyba nás rybářů, kterým nedochází že když začnu tahat malé candátky na žížalu, tak by bylo dobré třeba na tu žízalu na tom revíru ten rok nechytat, aby ta ryba místo chcípnutí mohla dorůst. Je to začarovaný kruh.
V neposlední řadě tvůj návrh na chov ryb. V téhle problematice nejsem odborník, ale pamatuju si že na tohle téma byla debata na jedné ze schůzí a bylo tam řečeno že vše hatí byrokracie Svazu jako takového. Každopádně ohledně chovu jiných ryb, třeba dravých to můžeš zkusit s dotazem a návrhem řešeni, třeba to padne na úrodnou půdu.
Jak jsem napsal, chápu co by jsi chtěl změnit a souhlasím s tím, ale například u těch kaprů by tady musely být jiné podmínky, jiné revíry. Takhle to je utopie a z vlastní zkušenosti neštastné řešení. Muselo by se jich vysadit hrozně málo.
Každopádně ti fandím že máš zájem a chceš věci zlepšit a řešit, jen je potřeba myslet na ty negativa.
NLee-Haney - Profil | Pá 6.1.2017 16:05:01
NLee-Haney - Profil | Pá 6.1.2017 16:00:44
NKoumak - Profil | Pá 6.1.2017 12:40:14
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NFeederařina na řece64404
NMethod feeder a vše kolem něj40292
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NPreston - vše kolem této značky.4055
NFeeder videa - výběr MM201
NPickermánia-ultra light fishing49151
NGURU - vše kolem téhle značky6272
NDrennan - zkušenosti, rady, tipy1367
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
Kde to žije - feeder
9:57NFeederařina na řece 64405
9:56NPickermánia-ultra light fishing 49152
PáNGURU - vše kolem téhle značky 6272
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...









