- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářská stráž -- vyplatí se ??? - nevyplatí se ???
Kolikrát jste byli letos kontrolováni ?
A) ani jednou26%
B) jednou26%
C) dvakrát18%
D) třikrát10%
E) čtyřikrát8%
F) pětkrát3%
G) více jak pětkrát3%
H) chování slušné4%
I) chování neslušné až povýšené1%
J) buzerace2%
Od 10.12.2008 hlasovalo 192 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPetr Koch - Profil | Po 15.12.2008 10:37:04
Nrommi - Profil | Po 15.12.2008 10:36:29
celkovo je to problematicke, chcelo to by dobre ale ozaj dobre fungujuci IS. najma na urovni MO a to pri sucasnom fungovani (cinovnici MO na baze dobrovolnosti) povazujem za nerealne.
NMafi - Profil | Po 15.12.2008 10:35:06
NPetr Koch - Profil | Po 15.12.2008 10:34:33
Jak jsem psal, ber v potaz tento možný postup.
1. Koupím si klasicky v lednu povolenku
2. Nastoupím na policii, kde nahlásím krádež povolenky i s vybavením, ale nejsem si jist, že to budou všichni v MO vyžadovat, abych doložil protokol od Policie ČR
3. Požádám o novou třeba v únoru a zaplatím jak píšeš 1/10 ceny
4. Chytám nonstop a chytne mě RS, nastoupím před kárnou, nafasuju stopku
5. Na první povolenku chytám vesele dál, ale už si dávám majzla.
6. Na konci roku tu co jsem na ni chytal celý rok prostě hodím do kamen.
Pomunu-li, že se může teoreticky stát, že mě chytí dvakrát a lží na polici se vystavuji horšímu trestu než nějakýmu zákazu lovu, je to řešení jak v klidu odrbat i ten systém. No a když si vezmu frekvenci kontrol a pravděpodobnost, že mě chytnou dvakrát, asi bych se toho nebál, ale prvně bych vyzkoušel možnost bez protokolu od Policie a to klidně za plnou cenu :o)
NMafi - Profil | Po 15.12.2008 10:33:52
Nkakr - Profil | Po 15.12.2008 10:31:52
V registru trestanců budeš, dokonce i u Tvé MO, neb se mají databáze trestanců ČRS a MRS propojit. V MRS bys republikovou povolenku teoreticky dostat neměl, praxe je ,jak jsem psal Kocháčovi ,že máš 10% šanci, že povolenku dostaneš.
Miloš. Dia:
I když budou oba systémy propojeny, hodně záleží na lidském faktoru, to víme oba. Nic není dokonalé, obechcat se dá vše.
Nkakr - Profil | Po 15.12.2008 10:25:51
V MRS může jakoukoli povolenku členovi vydat jen mateřská MO. Poznal jsi to sám, když jsi chtěl jednodenní P povolenku. Může ale nastat situace a tu jsem již popisoval, že po zadržení povolenky RS si dotyčný přijde na MO s tím, že povolenku ztratil. V tomto případě podepíše čestné prohlášení, že mu povolenka nebyla zadržena a po zaplacení celé částky mu vydáme povolenku novou. Jiná možnost je, že mu povolenka byla ukradena, takových případů máme asi
5 -10 ročně. Pokud si člen donese potvrzení (protokol od policajtů), že se stal obětí krádeže dostane za 1/10 ceny povolenku novou.
Pochopitelně se dozvíme, zda byla povolenka zadržena, ale už mezi tím může být vydána nová.
Neexistuje nástroj, jak během roku takto neoprávněně vydanou povolenku zadržet, na výzvy člen nereaguje. Mezi tím je potrestán v nepřítomnosti, je posláno hlášení na všechny MO MRS .
Většinou trestanec zkusí přejít do jiné MO s tím, že zaplatí znovu zápisné a další poplatky. Podle mých odhadů má asi 10% šanci, že uspěje.
NMiloš_Dia - Profil | Po 15.12.2008 10:25:17
- ono nepropojený IS by byl asi na hovno
- a po té, co ČRS zřejmě utopil v zoufalém LIPANOVI nemálo našichvašich kaček, už další snahy o propojování čehokoliv budou sledovány s velkou opatrností..
NPetr Koch - Profil | Po 15.12.2008 10:25:04
Nrommi - Profil | Po 15.12.2008 10:22:00
pretože ono ti chronickí stale zaspavaju a najcastejsie okolo polnoci, casto nemaju tuzku na zapisanie vychadzky a kapra, meter pre nich zacina od cislice 5 atd...
a lahko sa moze stat, ze z rady pride zapis na riesenie clena, ktoremu DK odobrala povolenku pred mesiacom.
a ver tomu, ze on to tak do detailov nepremysli. po tom, ked mu druhykrat vydaju povolenku, si mysli, ze pobral vsetku mudrost.
Nrommi - Profil | Po 15.12.2008 10:13:06
ak o tom nevies, moze sa smiat.
ale zo skusenosti viem, ze on chronicky porusovatel predpisov o sebe da vediet...
NPetr Koch - Profil | Po 15.12.2008 10:08:40
Nrommi - Profil | Po 15.12.2008 9:56:06
navyse by som zacal dalsie disciplinarne konanie a ver tomu, že niekde v spleti porusenia zvazovej a organizacnej discipliny a suvisiacich predpisov by som nanho palicu nasiel.
NMafi - Profil | Po 15.12.2008 9:55:40
Jsem členem ČRS a vlastním celorepublikovou povolenku na Mušově mi seberou papíry za lov přes noc, já přijedu dom a zažádám si o novou, s tím , že jsem jí ztratil, ale vemu si už jen krajskou, ( předpoklad, že to bude v půlce sezony, takže nemá cenu kupovat opět celorepublikovou ) a na podzim opět vyrazím na Mušov a koupím si hostovačku !!!????
je to vůbec možné ??? vydali by jí, nebo bych byl ve vašem registru.???
NPetr Koch - Profil | Po 15.12.2008 9:52:08
Nrommi - Profil | Po 15.12.2008 9:49:42
Nrommi - Profil | Po 15.12.2008 9:46:05
naco by ti bol?
NPetr Koch - Profil | Po 15.12.2008 9:45:42
A pro ty co mají strach, že si po přesdržce už nezachytají mám jedno řešení. V lednu si pořídíte povolenku a v únoru napochodujete, že jste ji ztratili, zaplatíte tuším nějakých 200,-kč nebo možná někde celou. A chytáte. V případě, že jste přistiženi a jak na potrvoru ve dvě ráno, protože jste nechtěně zaspali, budete se muset pořádně podívat po té první vydané povolence. Třeba jste jen bordeláři a někde se najde :o)))
Ono totiž vytvořit vzájemně propojený informační systém nikdo v MRS nechce, stálo by to pár mega a je lepší chechtáky hromadit na účtu :o)
Berte to s rezervou, jen mě napadlo, že se celej slavnaj systém dá obejít a rozšíření tohoto nešváru jistě donutí za pár let MRS ubgradeovat na další level :o))
PS: a ti co využijí tuto zdvojenou metodu by měli dávat pozor na to, aby neodevzdali na konci roku obě dvě povolenky :o)
Nrommi - Profil | Po 15.12.2008 9:43:33
ale ak mate zoznam trestanych, je lahko dotycnemu odobrat neopravnene nadobudnutu povolenku...ak ovsem bol casom uz potrestany...
co sa tyka rychlosti konania - snazim sa to riesit co najrychlejsie, ale bohuzial niekedy sa to kvoli odvolackam natiahne na pekne dlhu dobu. v tomto zas mas pravdu ty.
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












