- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaké máte zkušenosti se šňůrama s výměnnými hlavicemi?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NRobin - Profil | Pá 12.8.2005 17:15:50
NZN - Profil | Pá 12.8.2005 16:30:47
Můžeš to vzít na casting, zajímá mě to. Dík. Za odměnu ti zase poslívám nějaké víno.
NRobin - Profil | Pá 12.8.2005 16:16:44
NZN - Profil | Pá 12.8.2005 14:18:02
jasně, žádný problém. Používám ji fakt často. Teď má jednu medvěd ve Švédsku.
NLEVIT - Profil | Pá 12.8.2005 14:13:38
Nv*l*k | Pá 12.8.2005 14:09:54
Nmacek | Pá 12.8.2005 14:06:37
Nv*l*k | Pá 12.8.2005 14:04:22
Nmacek | Pá 12.8.2005 13:56:55
NZN - Profil | Pá 12.8.2005 13:55:17
my jsme si asi nerozuměli. Ty máš asi zájem o výměnné tipy. Já už ne, je to nefunkčí. Popsal jsem ti šňůry, ktetré jsou plovoucí a mají PEVNÝ konec.
NZN - Profil | Pá 12.8.2005 13:48:39
ne, není to ono. S podobnou jsem střelil, jak jsem psal 7.3.2005 14:11:26 . To ti byla pakárna. Mám clear tip a wet tip expres. Nevím jak tady to 3M-ko, ale ta Cortlandka byla naprosto nefunkční. Toto nemůže být o moc jiné.
NLEVIT - Profil | Pá 12.8.2005 13:33:59
Jo tady to jsem nasel u Simana tedka.
Šňůra 3M QUAD TIP WF-7 GREEN
Cena: 1920,- Kč
Původní cena:3845,-
Scientific Anglers Quad Tip, plovoucí se 4 výměnnými 4,5 m dlouhými špičkami (plovoucí, čirá intermediální, potápivá III, potápivá V), AFTMA 7, zelená
NZN - Profil | Čt 11.8.2005 19:27:01
koupil jsem to v Plzni u Šimana v e-shopu. Byla na tom nějaká sleva, stálo to 1100-1400, nevím už přesně. Jsou to 3M-ka clear tip a wet tip.
NZN - Profil | Čt 11.8.2005 13:38:47
mám vlastně tři. Jednu na jezero F+I. Dvě na řeku, F+ rychle potápivý konec. Dělanou s tří metrovým koncem a origoš se sedmimetrovým koncem. Chytám s něma na Sávě ke vší spokojenosti. Zkoušel jsem šestku potápivku, nebylo to ono. Důvod byl a je, že jsi zabroděný po pás, házíš daleko a prakticky deset metrů taháš lajnu z vody, poněvač proud už odnes šňůru mimo někde do prdele. Takže vyšviháváš z vody velký kus šňůry. Tady je ten velký rozdíl. Lajna je samozřejmě jinak potopená. A hází se s tím naprosto bez problémů.
NXAXAP - Profil | Čt 11.8.2005 13:31:41
NMiloš_diakritický | Čt 11.8.2005 13:29:17
OK, pokud mi ledviny dovolí, vyrazíme na Berounku. Lajny budeš mít připravený, můžeš vyzkoušet průchod očkama u prutu i házení...
NLEVIT - Profil | Čt 11.8.2005 13:27:30
NMiloš_diakritický | Čt 11.8.2005 13:23:02
můžeš si to vyzkoušet, právě doma lepím dvě hlavy Forty + do oček, RL už čeká....
NLEVIT - Profil | Čt 11.8.2005 13:13:46
NZN - Profil | Po 7.3.2005 16:24:38
NMiloš_diakritický | Po 7.3.2005 16:20:43
to nepůjde, moje výměnná Rio střelná hlava má totiž blíž k multitipu, trochu dál k SH v jednom kuse a asi nejblíž k výměnným hlavám.
NMiloš_diakritický | Po 7.3.2005 16:13:15
kurva, teď jsi mě dostal - teď tady přemýšlím, jak z toho ven....
NRobin - Profil | Po 7.3.2005 16:04:50
Miloši, nebuď nervózní, celý zadání je smíchaný. Multitip může mít k výměnnejm hlavám svým způsobem blíž než shooting head v jednom kuse.
NMiloš_diakritický | Po 7.3.2005 15:06:14
shooting head (někdy taky shooting taper) je v podstatě VELMI krátké torpédo, do jeho délky, většinou max 30 stop, někdy i méně, až třeba jenom 15 stop, je soustředěná veškerá váha šňůry. Za ní následuje zbytek, tzv. runnig line, který je pararelní a pouze tu hlavu nese.
Multi tip je klasický torpédo, 38-40 stop, které je zhruba v půlce "říznutý" a ta půlka je pomocí smyček vyměnitelná. Takže to není střelná hlava, má jiné rozložení hmotnosti a tím pádem i jiné ujímání. Se shooting headem se jinak hází, stačí vyndat z koncového očka jeho tu "hlavu", zbytek runningu mít vymotaný z navijáku a ta palice si ho za sebou vlastní vahou vytáhne.
NG.Moolis - Profil | Po 7.3.2005 14:52:59
NZN - Profil | Po 7.3.2005 14:52:26
NMiloš_diakritický | Po 7.3.2005 14:48:24
NZN - Profil | Po 7.3.2005 14:11:26
NPike | Po 7.3.2005 12:59:22
NRobin - Profil | Po 7.3.2005 12:55:29
NPike | Po 7.3.2005 12:41:28
NMiloš_diakritický | Po 7.3.2005 12:16:59
Jo, lítá to moc fajn, Forty + je libovka za nehoráznou cenu, ale co naplat, dálka se platí....
NLEVIT - Profil | Po 7.3.2005 11:52:59
NG. Moolis - Profil | Po 16.2.2004 16:37:36
NKuba - Profil | Čt 12.2.2004 15:45:52
NAlan | St 11.2.2004 12:30:07
Multi-Tip: šňůra se čtyřmi výměnnými 12 stop koncovkami o různé hustotě.
Multi-Head: shooting heads dlouhé 35 nebo 45 stop
NLEVIT - Profil | St 11.2.2004 12:12:13
NXAXAP - Profil | St 11.2.2004 12:01:10
NLEVIT - Profil | St 11.2.2004 11:58:53
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 11:47:46
NRobin | St 11.2.2004 11:42:09
Multi shoting head má tovární smyčku. Akorát ta hlava nemá 5m ale spíš 10m a taky víc. To už není taková selanka vyměňovat a stojí relativně dost peněz (jako levnější šňůra).
Já jsem kroužil kolem multi-tipu a nakonec jsem si to rozmluvil. Taky mě lákala úspora cívek. Nechal bych se do něčeho takovýho znova nahecovat. Udělej Levite předskokana a poreferuj.
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 10:49:06
:-))))))))))))))))))))))a když to udělám 10x tak přehodím Strahov na šířku ?
NXAXAP - Profil | St 11.2.2004 10:43:57
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 10:15:24
NKuba - Profil | St 11.2.2004 10:13:00
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 10:07:44
Cortland to dělá taky, jukal jsem ní v R u Z na F.
NLEVIT - Profil | St 11.2.2004 10:05:42
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 9:53:30
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 9:50:23
Tak teď jsem z toho terminologického guláše jelen šestnácterák! Asi nejsem ještě komplít poučen a vybaven. Je tedy možné, že existuje i pomalá rychlospojka ?
NAlan | St 11.2.2004 9:47:53
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 9:41:50
A bude to pak ještě rychlospojka ??? To už je lepší tímto způsobem vytvořit očko na šňůře.
NLEVIT - Profil | St 11.2.2004 9:38:20
NMiloš_diakritický | St 11.2.2004 9:31:30
Při zdolávání s očky sice počítat můžeš, ale to asi nic neřeší-šńůra je v tahu a jako taková se do oček opírat bude, tzn. na plnej brus. Máš dojem, že rychlospojka jde v tahu do oček lépe?
NLEVIT - Profil | St 11.2.2004 9:27:36
Jasně, že na trojkovým prutu to nebude třeba, ale už na šestce člověk každou chvíli střídá floating - intermediate, ultrafast sink... A navíc u potápivky mi připadá výhoda, že se potopí jenom 5m hlavice a pár metrů plovoucího runningu, zbytek jde k hladině - nezachytává se o řasy, šutry, klacky, zbytečně nehobluje dno...
NLEVIT - Profil | St 11.2.2004 9:12:50
NRoyale with Cheese - Profil | Út 10.2.2004 19:05:53
Kde to žije - muškaření
10:15NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53138
SoNPovídání JEN o vázání a muškách 22023
PáNO muškách, umělých 34449
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













