MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Barvíte CDC?

Kupované CDC je drahé a občas pěkný šmejd. Opatření přírodního CDC není problém, ale nevím, jak jej barvit, aniž by utrpěla kvalita. Uvítám jakékoli zkušenosti a nápady.

Autor diskuse: Fishead
Zařazeno do: muškaření - domací dílna, 20.3.2001

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Fishead Čt 22.3.2001 9:53:14
vráťa>Barvy, po kterých toužím jsou růžová, tmavomodrá, šedomodrá (Iron Blue), olivová. Kromě přírodní šedé vlastně jiný moc nepoužívám.
N vráťa St 21.3.2001 16:44:33
FIshead> po jakých barvách konkrétně toužíš? Třeba posunu laťku lidského vědění o pěkný kus nahoru, když mě donutíš k experimentům!
N Fishead St 21.3.2001 16:41:16
vráťa>Právě. Know-how si všichni pěkně podrží. Nějak to ale musí jít. Nehodlám se tomu moc věnovat, ale když vidím parádní přírodní a pak barvené trosky, brečel bych.
N vráťa St 21.3.2001 13:49:56
Fishead> sorry, já si blbě přečet zadání! Jak obarvit přírodní šedý CDC na jinej odstín tak, aby neutrpělo, to nevim. Jedině na "golden olive" pikrovkou. LIhovýma barvama je to pasé, musel bys ho nejdřív stejně odbarvit na bílo. Jediný slušný barvený CDC jsem měl od Bennecchiho, a ten nám svoje know-how asi nevybleje...
N vráťa St 21.3.2001 13:37:26
Jo, to je problém. Musí to být zastudena a navíc něčím co neodmašťuje. Jenže aby to bylo vodostálé, musí to být lihem ředěné bary - pokud pominu pikrovku. Takže pokud chceš, aby to pak bylo skutečně kvalitní nesmáčivé CDC na křidélka, musíš to nabarvit "zaživa" a kačenu ještě vyhnat na pár dní na rybník. Se spektrem barev není zas takový problém, klidně Ti nabarvím siku na fluo růžovou . Další možnost je vzít barvy na vlasy a postupovet stejně - jistě ale nebudou 100% stálé.
N šídlo St 21.3.2001 13:06:23
Robin> jeste ze bys jim neudelal rybnicek napusteny vodoureditelnou barvou jakou bys zrovna potreboval.
N Robin St 21.3.2001 12:57:33
Já navrhuju krmit bílý kačeny krevetama nebo lososama. To by bylo, aby se to na nich neprojevilo ...
N Milan P. St 21.3.2001 11:17:40
Nabarvit se dají zaživa i ryby. Fakt, dělaj to Asiati s jejich typickou necitelností k živýmu tvorovi. Tohle je konkrétně akvarijní okounek Chanda ranga a stříkaj mu barvy do svaloviny. Osobně jsem viděl.
A taky jsem viděl, jak se barví ti ptáci. Indiáni vtírali mladým arům barvičky do kůže, to jest do základů nových mladých per. je to taky brutalita.
To barvení nažluto. Běžná praxe je barvení kyselinou pikrovou, já jsem ji sehnal jenom v podobě příměsi do činidla Bouin a moc to nefungovalo. Jestli má někdo pikrovku, stálo by to za pokus, možná doktoři...
Jinak jsou postupy jak nabarvit peří přírodní cestou. Konkrétně šlupky z cibule a ořechů. Fisheade, jestli by tě ještě zajímalo barvení na fialovo, asi bych měl něco pro tebe. Ta kytka se jmenuje líčidlo a prérijní Indiáni se s tím malují. Roste to i u nás v zahrádkách. Drží to jak helvítská víra. V létě můžeme zahájit experimenty.
N Pitris - ® Út 20.3.2001 17:25:54
No, někde jsem četl, že existuje šílenec, co to barví zaživa. Představa svítivě žlutý domácí drůbeže je sice podivná, ale něco na tom je. Tim myslim, že při nabarvení se chtě nechtě ztratí část mastnoty. A když tu husičku necháte chvíli na "punk", tak se peří zase krásně namastí.... Upozorňuji, že to neni z mojí hlavy... :o)
N pterodaktyl Út 20.3.2001 17:13:40
Dobrá je taky Hena (Slepica).
N pterodaktyl Út 20.3.2001 13:58:47
Protože jde o mastné peří, je vyloučena DUHA. Doporučuji CDC barvit vodovkami (anilinky jsou jedovaté). Jsou to barvy ve vodě snadno rozpustné a neškodné. U suché mušky nic nehrozí, protože se nepotopí a mokrá muška zase zanechá hezkou a dráždivou barevnou stopu. Naví jde velmi snadno namíchat odstín, který požadujeme.
N milan P. Út 20.3.2001 13:46:59
Tedy obarvit, navážu ho sám.
N milan P. Út 20.3.2001 13:22:44
Potřebuju nutně žlutý CDC, pokud mi někdo poradí jak navázat, budu jen rád.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | domací dílna ]

Co je nového - muškaření + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNejprodávanější feeder všech dob nyní s navijákem zdarma!

Král na pomyslném trůnu mezi feedery nyní s navijákem zdarma!

akce, rybareniSTICKYBAITS špičkové krmení včetně novinek a oblečení

Kompletní řady Sticky baits včetně oblečení.

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a