Výroba kapřích pelet po domácku

Má někdo z Vás zkušenosti s domácí výrobou kapřích pelet s pomalým rozpadem? Ocenil bych recept na výrobu pelet na bázi rybích mouček.
Autor diskuse: parmenides - Profil , 2.12.2003 kaprařina - nástrahy, návnady

honzulaw - Profil | Út 21.1.2014 0:10:14

Cloud >> ja delam smes tak cca za 30 kc kg plus minus. A jak je teda delas? Kdyz si nepomahas temer nicim:) rekni nam recept:)

    Cloud - Profil | Po 20.1.2014 23:59:42

    honzulaw >> Néééé!

    Já se tu rád bavím,tím že je někdo ochoten dát za kilo nástrahy více jak 90 Kč :-))
    A to hlavně za boilí!
    Peleta je to samé,jen rychlejší uvolnování látek a i dobu rozpadu lze koordinovat! A hlavně udělám jakoukoliv směs bez rolbalu,a válců!
    Jediná nevýhoda nedá se přesně zakrmovat z delší vzdálenosti!
    A na delší krmné kampaně! :-(

      honzulaw - Profil | Po 20.1.2014 23:46:11

      Cloud >> zakze nam neprozradis recepis:D

        Cloud - Profil | Po 20.1.2014 23:36:56

        honzulaw >> Můžeš to nazývat strouhankou!!! :-)))
        To co to obsahuje nemají ani nejluxusnější firmy v boilí !Na to dám ruku do ohně!
        Nutriční hodnoty pro jaro dle úplně vyvážené.
        Ale je to mleté a skořením,Jinak je to Tzv top secret! :-)))

          honzulaw - Profil | Po 20.1.2014 23:26:34

          Cloud >> to mas jen strouhanku a koreni?:):)

            Cloud - Profil | Po 20.1.2014 22:51:12

            Taky >> Jen začátek!!!!
            Ze šoulení přecházím na pelety,jelikož nemám už moc času vysedávat hodiny po zakrmení u vody.
            Podobné složení látek jen rychlejší přilákání a vyvolání žravosti ryb.

              Taky - Profil | Po 20.1.2014 22:43:33

              Cloud >> vypadají dobře;-)

                Cloud - Profil | Po 20.1.2014 22:38:56

                Taky >> Tyhle docela dost,jelikož tam není žádej obilnatej šrot,ale mleté pečivo,plus koření ze supermarketu koupeno v malém množství.
                Počítám tak cca 40 kč

                  Taky - Profil | Po 20.1.2014 22:26:18

                  Cloud >> na kolik ti zhruba vyjde kilo??

                    Cloud - Profil | Po 20.1.2014 22:17:00

                    první várka kořeněných pelet na jarní chytání!
                    Kapří sen! :-))
                    Zatím cca 20kg.

                      honzulaw - Profil | So 11.1.2014 0:07:31

                      Je to jednoduchy a da se tam dat skoro vse:)

                        MIRAXD - Profil | Po 12.3.2012 12:24:05

                        Palica_von_zvreca - mě to nepraskalo ale skuz a uvidíš sám

                          Palica_von_zvreca - Profil | Po 12.3.2012 10:38:21

                          MIRAXD >> mně jde spíš o to aby nepopraskaly.....rychlým sušením...

                            MIRAXD - Profil | Po 12.3.2012 6:35:55

                            Palica_von_zvreca - skoušel a už to nedělam dal jsem ji aj do bazaru dlouho to trva a naklady ti tak stoupnau že se to nevyplatí ani dělat pak davam to ke kotli a mám klid

                              Palica_von_zvreca - Profil | Ne 11.3.2012 19:55:06

                              Zkoušeli jste někdo sušit pelety v sušičce na houby? může se nebo se rozsypou?

                                beda1 - Profil | Pá 27.1.2012 19:07:01

                                  megalodon - Profil | Pá 27.1.2012 18:26:13

                                  Poradí někdo nějakej tip-recept na dobrý játrový pelety?

                                    adam.fsh - Profil | Pá 27.1.2012 9:57:28

                                    beda1 >> Ja si tiež chcem vyrobiť takto pelety pomocou rollbalu. Ale nebudem na to používať boilies zmesy ale namiešam si nejakú svoju zmes do ktorej pridám možno aj drsnejšie kokponenty. Chcel som sa opýtaať aké pelety si si vyrábal a ako sa ti osvedčili. ĎAKUJEM

                                      Travex - Profil | Pá 27.1.2012 9:53:26

                                      No jak si to tady čtu, tak taky něco vyrobím, na zkoušku tak 500g směsi. V práci mám možnost z mokré směsi vylisovat váleček o délce max. 15 cm a průměr 3,7 cm. Pak to budu muset nějak nařezat. Ten průměr je moc, že? Můžu do té směsi rozklepnout vajíčka, jako pojivo? Nebo mám spíš použít pšeničný gluten? Nebo obojí.

                                        meďo1 - Profil | Pá 27.1.2012 9:38:39

                                        Fanax - 26.1.2012 10:09:57 > Zlisuje to celkom dobre, ale velmi to zavisi od vlhkosti zmesi lebo neraz sa mi stalo, ze ked som to mal suchsie, mi nieco povolilo. Sila prevodovky je nesmierna, uz mi potrhala kadeco :-) nech sa dari aj tebe