- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaky prut na struhy?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NLibor H. - Profil | Pá 12.3.2004 11:27:08
Ndantex - Profil | Pá 12.3.2004 10:27:49
NBigSteak - Profil | St 10.3.2004 16:54:57
Ndantex - Profil | St 10.3.2004 16:13:26
NBigSteak - Profil | St 10.3.2004 12:06:22
Jagged: sorry, že Ti lezu do otázky, ale ono to trochu souvisí, neb ho chci na větší pstruhovky jako Sázava 11P.
NOtto - Profil | Út 7.10.2003 15:59:21
Ndantex | Út 7.10.2003 13:34:59
NK&R - Profil | Út 7.10.2003 12:28:01
NDandy | Po 6.10.2003 21:25:12
Mám asi 4 roky Shimano Diaflash SP 240MH (240cm/15-40g) a jsem s ním nadmíru spokojený. Je to na štiky tak akorát, ale používal jsem ho i střední univerzál. Přesto jsem letos 240 doplnil tím samým typem, ale větším a těžším tzn. Shimano Diaflash SP 270H (270cm/20-50g). Důvod? Na těžší woblery tzn. 20g a víc (zhruba od 15 cm) a na hlubinou přívlač je vhodnější než ta 240. A těch 30cm navíc je např. na Vltavě (Lipně), Lužnici (např. 7B) nebo jiné větší vodě znát! (Navíc se mi 270 hodí i na fjordy, i když tam to zvládá velmi dobře i ta 240).
jidos: Shimano DF SP považuji za jedny z nejpovedenějších přívlačových prutů. "M" je 10-30g a nebýt to mé MH (15-40g) dárek, tak bych si pořídil spíš to "M".
PS. Šikmé oči nemám, Shimano mě neplatí (škoda!) a určitě jsou i jiné vynikající pruty než od Shimana.
NOtto - Profil | Po 6.10.2003 12:06:04
Pokud jde o rozumnou delku zdolavani, pak naprosto souhlasim. Nidky nevodim rybu dele, nez je zdravo. Stika cca 80 cm musi byt zdolana do 15 minut.
NDandy | Ne 5.10.2003 16:28:36
Výkřiky o 30g klaccích na štiky považuji za neuvážené. Důležité je kde a na co budu lovit a tomu musím vybrat odpovídající nářadí. Použití slaboučkého vlasce a příliš měkkého prutu na řece s velkým proudem a spoustou vázek nepovažuji za odpovědné. Rybu samozřejmě můžu zdolat i s takovým nářadím, ale ne dostatečně rychle. Myslím, že ryba by měla být po záseku zdolána ciltlivě, ale také bez zbytečného dlouhého vodění a neúměrného vysilování ryby. Zbytečně dlouhé vodění ryby způsobené špatnou volbou nářadí považuji za pseoudosportovní rybolov, který uspokojí hlavně lovce, ale k rybě je šetrné jen zdánlivě a ve skutečnosti jí nijak neprospěje.
Z výše uvedených důvodů zní moje doporučení na přívlačový prut na pstruhy pro středně velkou řeku a menší jezero následující:
délka 240-270 cm,
vrhací zátěž 10-20(25)g podle preferované nástahy - nejmíň na gumy, pak rotačky až po woblery.
Nkusus - Profil | St 1.10.2003 12:13:52
NOtto - Profil | St 1.10.2003 11:35:41
Nkusus - Profil | St 1.10.2003 11:16:21
NOtto - Profil | St 1.10.2003 11:12:35
NBigSteak - Profil | St 1.10.2003 11:06:45
NK&R - Profil | St 1.10.2003 10:46:28
Npedo - Profil | St 1.10.2003 10:05:37
amáž bych nešel.
Npedo - Profil | St 1.10.2003 10:04:39
e pravda ze spice je z cehosi takoveho.
Ale k tomu naddimenzovanymu prutu mam docela vyhra
dy.Myslim ze je to dobra alternativa,kdys jeste uvazis ze na to muzes chytit kouska pres 50,ci velmi casto tlouste.
NOtto - Profil | Út 30.9.2003 9:59:53
Npedo - Profil | Po 29.9.2003 17:50:47
Myslim že se dá sehnat levnějc,vzhledem k tomu že
ho vyprodávaj.Jsem vcelku spokojen,ale musíš dávat
pozor abys hrubě nebouchl do špičky prutu,která je jemná.Můžu ho doporučit a chytání pstruhů je docela s jemnou špíčkou požitek
NV_L_K | Po 29.9.2003 13:53:01
Nkusus - Profil | Po 29.9.2003 13:05:51
NOtto - Profil | Po 29.9.2003 12:30:02
NOtto - Profil | Po 29.9.2003 11:25:59
NV_L_K | Po 29.9.2003 11:17:07
Nsteve - Profil | Po 29.9.2003 10:38:32
NFilipeS - Profil | Po 29.9.2003 9:58:14
Nzubáč | Po 29.9.2003 9:12:05
Nzubáč | Po 29.9.2003 9:10:41
NOtto - Profil | Po 29.9.2003 8:34:44
Na středně velkou pstruhovou řeku bych volil něco kolem 210, 228 nebo max. 240 cm a gramáž 3-10, resp. 12, ale MAXIMÁLNĚ do 18 g.
Laďa: 10-40 na pstruhy ???? !!!! To spíš HLAVNĚ na štiky a nebál bych se s ním ani na sumce. Jak velcí pstruzi u vás jsou, něco kolem 80cm ??? To bych na ně teda jako přijel.
Kde to žije - muškaření
8:08NPovídání JEN o vázání a muškách 22023
PáNO muškách, umělých 34449
PáNGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53136
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













