MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jaké máte zkušenosti s boilies značky EKONOM?

zajímalo by mě jestli se jedná pouze o krmné boilies nebo se dá na něj i lovit? Je podstatně levnější tak nevím jestli mu mám důvěřovat.Dik

Autor diskuse: Kamil ®
Zařazeno do: kaprařina - nástrahy, návnady, 13.9.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Ondrej Út 16.9.2003 8:41:45
Nechapu jak to boilies ECONOR muze fungovat, kdyt musi ve vode zrezavet.
Konec srandy: Boilies Econom nebrat! Je to shit, chce to varit z kvality, aby to rybam neco dalo!! O.
N Aladin Út 16.9.2003 8:05:45
Boilies EKONOM mi u nás funguje docela dobře. Mám ho od jednoho známého, který na jedné střední škole chytá mladé "ekonomy" a mele je do boilies. Úspěšnost je velmi vysoká jak na vnadění, tak na chytání.
N Polár Ne 14.9.2003 21:02:56
Každý rybář, asi jiný názor. Já už několik let používám krmný boilies od K.Nashe, Ritchwortha, Mossely a nemůžu si ho vynachválit. Na stejném místš jsem zkoušel chytat a hlavně krmit vlastními kuličkami, což je dost pracné a nákladné a kuličkami krmnými od výše uvedených výrobců a nemohu si stěžovat na kapří nezájem.
Mně ty jejich kuličky fungují a nvidím důvod je měnit. Jeden z příkladů : revír Labe, mezi Neratovicemi a Štětím ( přesněji z pochopitelných důvodů neudávám ), rok 2001 boilie krmné i na chytání K.Nash. Výsledek týdenního lovu : nebyly to desítky kaprů, ale stáli ti kapříci za to. Váha od 12 do 21 kg.
N Cohen So 13.9.2003 16:15:32
Pokud můžu mluvit o zkušenostech s boilies EKONOM od firmy Sportcarp, jejich slození je kombinací průmerných atraktantů a podprůmerný obsah proteinů. Funguje mi jediný způsob jejich použití a to 2-3 denní krmení zhruba 40 koulí denně a následně na ně kapři reagují zhruba 2-3 dny velice slušně avšak poté začínají nástrahu ignorovat úplně protože složení směsi je nemůže uspokojit jako zdroj potravy. Nejsou tedy vhodné k okamžitému chytání pro nedostatek atraktantů a kvality chuti ani k dlouhodobějšímu vnadění (což by mělo být účelem).
N Jirka D. - ® So 13.9.2003 14:11:02
,,Krmné boilies" nikomu nedoporučuji ať ji vyrábí jakákoliv firma. To si můžeš udělat jen ty sám.
N Marda - ® So 13.9.2003 11:01:16
Ještě jednou s chladnou hlavou. Pokud má někdo v nabídce boilie z několika mixů z kvalitních surovin za "nějaké" ceny, tak pokud ještě nabízí nějakou extrémně levnou variantu, kterou ještě ke všemu nazve "EKONOM" je naprosto jasné k čemu je to dobré. Jedině na hodně krátkodobé chytání v nejteplejších měsících, kdy rybu zlákají atraktanty a aromata. V těchto obdobích má ryba mnoho vynikající přirozené potravy a nemá potřebu vyhledávat jinou. Hlavně na celkově mělčích vodách, které se rychle prohřejou a doslova přetejkaj rybíma dobrotama je problém naučit ryby na boilies tak, aby jej preferovali před ostatní přirozenou potravou. V tu chvíli se ti může levné, ale dejme tomu voňavé boilies hodit, ale jen tak na víkend, déle ne. Tenhle druh nástrahy naprosto popírá jeden ze smyslů vytváření a nabízení boilies jako kompletní vyvážené stravy, kterou by ryby měly začít vyhledávat a tím ti zaručí výsledky. Voňavé kulaté "věci" o různých průměrech typu EKONOM fungují jako cokoliv jiného co přivážeš k háčku, víceméně náhodně. Rybu zaujmou jen ze zvědavosti. Já to přirovnávám k sobě, když jsem si několikrát koupil buřty v supermarketu. Voněly hezky, chuťově nic moc, ale co jsem měl dělat, když už jsem je polykal a nakonec jsem se po nich po... Nejdřív jsem vyzkoušel pár jinejch obchodů, no a teď si je koupím jen u řezníka, kterej má vlastní výrobnu, jinde prostě ne!
N Marda - ® So 13.9.2003 9:18:55
Co si představuješ pod pojmem "krmné boilies"? Já jsem se smíchy popadal za břicho, hdyž jsem to v "jejich" katalogu četl. Asi chtěj našemu rybářovi vnutit myšlenku, že kaprům stačí házet nějaký obyčejný svinstvo a pak! Když tam hodíš kuličku ze super směsi! Kterou kapr jistě odhadne na 10 metrů! Okamžitě se k ní pohrne a je tvůj :o))
Pardon, konec ironie, myslim že je to nesmysl!

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | nástrahy, návnady ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStarbaits sada D-TEC E CAM (2 signalizátory+příposlech+kufr)

Za 6.999
Signalizátory D-TEC E představují spojení krásného designu a praktičnosti. Štíhlé tělo signalizátoru je doplněno zadním kovovým krytem, který tvoří jeden celek se závitem. To zabezpečuje dokonalou odolnost signalizátoru vůči poškození, vylomení při záběru.

akce, rybareniKrmení Sensas

Osvědčená kvalita krmemí na plavanou nebo feeder

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen