- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký naviják koupit?
Potřebuju už nutně koupit naviják, je tu problém že můj rodinný rozpočet vykazuje cca 1300Kč a potřeboval bych nějaký "univerzál" jak na položenou, tak na přívlač. Já vím že mě všichni řeknete jakej jsem blb, ale na dva navijáky opravdu nemám finance. Dá se něco takového kvalitního pořídit v téhle cenové relaci? Slyšel jsem něco o "jehličkové brzdě". Poraďte prosím.
Autor diskuse: Mike - , 27.8.2003 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nmirmen - Profil | Čt 4.9.2003 9:10:44
Mike: v případě quočka na položenou dát grafitovou cívku s monofilem o vyšší nosnosti či pletenku , protože třicítka má menší objem cívky. Uváděl jsi, že chceš i vláčet, proto 30, jestli budeš více času věnovat položené je vhodnější QUO 40, občasnou přívlač přes trochu vyšší hmotnost zvládne.
Nmirmen - Profil | St 3.9.2003 23:45:35
Shakespeare QUO 30, přední brzda, jednoduchá konstrukce, žádné zbytečnosti, cena cca 1150 - 1200 Kč.
NMarin | St 3.9.2003 23:41:14
pokud by můj rozpočet vykazoval 1300,- tak bych to vrazil do Kinského poháru a sháněl ještě jednoho zoufalce :-)
NDumus - Profil | Čt 28.8.2003 18:53:54
myslim,ze jehlickove lozisko je pro multi-stop.Pri vyberu navijaku dej pozor aby tam multi-stop byl,uz kvuli te privlaci.I na polozenou pri zdolavani je to super vec
NRaďošek - Profil | Čt 28.8.2003 11:08:13
Třeba by se dalo sehnat něco kvalitního a levného i v bazaru..
NMaty - Profil | Čt 28.8.2003 7:41:52
DAM bych už nebral. Před několika lety jsem zakoupil tuším DAM VSi 630 ze začátku pohoda. Po půl roce začala lepit brzda a bylo to čím dál horší, navíjení a chod také nic moc. Používal jsem také dva kousky ve větším formátu na položenou (ještě je mám někde doma), ale spokojenost byla krátkodobá, takže NE.
Nangler - Profil | St 27.8.2003 19:17:44
Já mám okumu už 5 let a chodí perfektně,dá se s ní daleko házet a má velkej návin 600m - 0,25
NMacOS | St 27.8.2003 15:52:50
ice: bude mít asi 2 cívky, tak ať na jednu prdne 0,20 a s tím vláčí, a na těžko 0,27 na tu druhou a má vystaráno.
NIceman | St 27.8.2003 14:45:23
Mike: Ta okuma bude v poho... pokud nechytáš na nějaký přehradě 100 m od břehu bude ti stačit i 30-ka a návinem dobré 0,22mm v pohodě.
NRaďošek - Profil | St 27.8.2003 13:35:52
Já mám DAMku (GLxx 30?) za 1200,- s osmi ložisky a totálně v pohodě. Takže asi dá.
NTronda | St 27.8.2003 12:45:31
Ja mam dobre zkusenosti s navijaky Zebco jsou do 1300,- Kc, zalezi je na tobe jaky si vyberes....
NVlada S. | St 27.8.2003 12:44:03
Jehličkové ložisko je v podstatě ložisko válečkové s hódně dlouhými slabými válečky. Jehličky, oproti klasickým kuličkovým ložiskům, nejsou uloženy v kleci a zachycují pouze síly radiální směřující kolmo k ose ložiska. Klasický ložisko zachycuje částečně i síly axiální rovnoběžný s osou. Záleží kde tam to jehličkový je použitý, ale neměl by v tom být problém. V podstatě jde o 6-ti ložiskový naviják. Důležitější než počet je ovšem kde a jak jsou ložiska použitý. Např. na rolně se dá zobecnit, že čím větší průměr, tím lepší.
NŠuli | St 27.8.2003 12:18:12
Jestli těch "30" znamená velikost tak si myslim,že na přívlač dobrý,ale na položenou je to malý.já bych na položenou nepoužil menší jak "50",ale na tvojí kombinaci stylů bys mě uvažovat alespoň o "40".Podívej se na kapacitu cívky.
NMike | St 27.8.2003 11:38:25
Díky za dosavadní příspěvky, objevil jsem "Okuma Genic Série 30" za cca 1200Kč, má to 5kul. ložisek+1jehličkové (co to je?), myslíte si že je to dobrá investice?
Nmr.carp | St 27.8.2003 9:09:36
OKUMA Longbow.Baitrunner,chodí krásně,za 1400 nic lepšího nekoupíš,mám ho zatím 100% spokojenost
NŠuli | St 27.8.2003 7:21:09
Do 1300Kč seženeš hromadu universálních navijáků,jenom nemůžeš počítat s extra kvalitou,ale to záleží na firmě.Stačí proběhnout nějakou prodejnu s rybářskými potřebami a určite si něco najdeš.Přímo značku a typ ti říct namůžu protože na našem trhu je takovejhle navijáků mraky.Hlavně se vyvaruj nákupu v supermarketech,protože tam jsou opravdu hlíny a nic to nevydrží.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"












