Nový nátěr

Jakou barvu použít na nový nátěr prutů (teleskopů)
Autor diskuse: Furby - Profil , 27.7.2003 všeobecné - náčiní, doplňky
8 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NFurby - Profil | Pá 1.8.2003 22:21:38

použil jsem autoemail ve spreji a vypadá to dobře

    NGoba | Čt 31.7.2003 14:21:33

    Jde to i autoemailem ve spreji.

      NAlan | St 30.7.2003 14:50:18

      Pro získání požadované barvy možná jo, ale navrch by měl přijít polyuretanový lak, jak píše stilet.
      Lakovat po dílech, to znamená sundat očka a rozebrat. V místech spojky zbrousit.

        NFurby - Profil | Út 29.7.2003 21:06:05

        Tak to je pěknej magor ,ale bylo mi doporučeno modelářské barvy na letadýlka v těch malých plechovkách 14ml

          NPepan | Po 28.7.2003 19:25:21

          Furby : Řekli špatně !!!


          Akrylový lak není Akrylátový !
          Akrylový je vodou ředitelný a lehce vodou rozpustný .Něco jako balakryl. Akrylátový vodou nerozpustíš a je to většina sprejů prodávaných v barvy laky.Jsou nitro a tady ty akrylátové.

          Jenom poznámka : Neznamená , že vodu ředitelná barva je i po zaschnutí vodou rozpustitelná (ne jako temperky :-)

            Nstilet - Profil | Po 28.7.2003 17:19:35

            Polyuretanový lak, i po zaschnutí pružný, vodě a docela i oťeru odolný. Používá se taky jako vrchní lak na metalizované barvy u aut, čímž naznačuji, kde se dá sehnat (autolakovny, místa, kde míchají autolaky).

              NFurby - Profil | Po 28.7.2003 16:52:52

              Pepan:Akrylátovy sprej jsem chtěl taky koupit ale v modelářství mi řekli že akrylat rozpouští voda muselo by se to přelakovat.

                NPepan | Ne 27.7.2003 12:21:57

                V nejbližší době se taky na to chystám. Nejlépe akrylátový sprej v co nejtenčí vrstvě.