Pstruh potoční,či pstruh duhový...jaký je mezi nimi rozdíl?

K napsání této otázky mě přimělo hned několik důvodů.
Jako prvotní to bylo označení "rekordního" Po zde na Mrku...Irsko,83 cm....(já mám spíš dojem,že jde o Pd...).
Také tak časté je totiž i zaměňování Pd vers. Po v praxi...ať se jedná o zarybňování,nebo i úlovky v době hájení Po!
Autor diskuse: Cottus - Profil , 26.4.2007 muškaření - druhy ryb, rekordy

Výr - Profil | So 3.4.2010 12:35:02

Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 3.4.2010 11:53:40 >> myslel som skôr z hľadiska okolia....niektoré potoky sú priam v kloake

    Řízek 29,76 - Profil | So 3.4.2010 11:53:40

    Výr >> ja si svy dve tri pekny ryby za rok chytim, ja sem spokojenej, aspon je tam malo lidi:-))

      Výr - Profil | So 3.4.2010 11:48:30

      Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 3.4.2010 11:41:15 >> ja myslím že tie rieky už sú v peknej riti

        Řízek 29,76 - Profil | So 3.4.2010 11:41:15

        Výr >> kdyby zil potocak v prdeli, tak bysme nemuseli chytat v rekach, to si pletes s cervikama a ty sou bily:-)

          Výr - Profil | Pá 2.4.2010 20:24:49

          Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 2.4.2010 15:04:37 >> ako vyzerá potočák čo žije v prdeli ?....nebudú tie bodky také celkom maličké anály...

            Walleye - Profil | Pá 2.4.2010 18:52:41

            Cottus - >> Tento základ měl... jak dopadnul ale nevím nebo byl z ,,mimopstruhovky" !

              Tomáš - Tom - Profil | Pá 2.4.2010 18:31:51

              Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 2.4.2010 15:04:37 >> Je to přesně tak jak píšeš je to chameleon a během života je schopen perfektně měnit vzhled podle toho,kde zrovna žije.

                Řízek 29,76 - Profil | Pá 2.4.2010 15:04:37

                Tomáš - Tom >> ono to bude jak kde, mozne to je, znam potocaky i z rek, ktery nemaj cerveny tecky, z mp, kam je nikdo nevysazuje.... von je potocak takovej chameleon.

                  mimikry - Profil | Pá 2.4.2010 11:17:56

                  Baron 007 MC >> nene.chytil ho Fabi v Bosně

                    Pike zminimalizovaný - Profil | Pá 2.4.2010 11:13:44

                    ta fotka toho kapropstruha je stará už pár let.

                      Baron 007 MC - Profil | Pá 2.4.2010 10:57:14

                      mimikry >> To je teckovanej kapr z deadcaddis riveru?

                        mimikry - Profil | Pá 2.4.2010 10:25:47

                        Výr >> a tohle je jeho děťátko :-)

                          Mrknato - Profil | Pá 2.4.2010 8:42:09

                          Tomáš - Tom >> S tím, co svaz může a dělá souhlasím, ale kde je potom chyba? Kdo reálně zarybňuje, nebo je o to v souladu se zákonem žádán uživatelem? Není toto zcela zásadní příčina toho, že se PO, PD, Si a jiné ryby "nechce" MO chovat, protože členové chtějí rybu domácí? K čemu jsou pak zaryb. plány, ryb. orgán, hospodáři?

                            Výr - Profil | Pá 2.4.2010 8:29:36

                            pako 2 >> jedná sa jednoznačne o Pp......Prasopstruh.

                              pako 2 - Profil | Čt 1.4.2010 23:11:52

                              mě poslal kamarád tohle, je to původně 16.3. z Kanady

                                pako 2 - Profil | Čt 1.4.2010 23:08:51

                                mě poslal kamarád tohle, je to původně 16.3. z Kanady

                                  p.horys - Profil | Čt 1.4.2010 22:50:44

                                  Tomáš - Tom >> Častečně máš pravdu,ale u nás tomu dopomohl bejvalej hospodář,co ma dvě rybochovnaá zařízení,jedno siven,druhe Pd.Tak že si připravil pudu na kšeft,když nam tu nasadil za sve super funkce i sumce na pstruhovku....:o((

                                    Tomáš - Tom - Profil | Čt 1.4.2010 20:14:10

                                    u.x.a. >> u.x.a - 29.3.2010 17:20:17 >> Dovolím si podotknout,že kdo trošku do toho vidí tak si tyto ryby nesplete ani jako váčkový nebo rozkrmený plůdek natož ve velikosti 5 cm a výš je tam opravdu obrovský vzhledový rozdíl a ryba nemusí být vytažená ani z vody.

                                      Tomáš - Tom - Profil | Čt 1.4.2010 20:09:51

                                      p.horys >> S rčením kšeft je kšeft nesouhlasím.Klidně si Pd může chovat svaz,ale bohužel nechová a nechová ani Po a proto je ho málo a když vysazují plůdek tak je to kolikrát katastrofa.Nesedí počty,a většinou je vysazen pozdě protože se nastihly slovit potoky atd atd.Buďme rádi,že tam ten Pd občas je a loví se on,protože kdyby se nevysadil tak by byl mnohem větší tlak na Po.

                                        p.horys - Profil | Út 30.3.2010 23:01:26

                                        bowman >> :o)realita