Jaká je optimální výbava začínajícího muškaře?

Chci začít muškařit a sháním informace o výbavě. Hledám dobrý poměr mezi kvalitou a cenou(asi do 6000,- za prut, naviják a šňůru). Pomozte mi prosím zasláním svých zkušeností s různými firmami a jejich výrobky na našem trhu.

Igor - Profil | St 2.7.2003 13:59:24

hombre: Klíma má obchod na Bubeníčkově č. 1, ale jak se tam dostat nevím, nejsu Brňák a navíc mě tam známý vyklopil z auta přímo u obchodu a pak zase odvezl. Kupoval jsem tam vlastně vše, abych mohl začít vázat (To máte svěráček, bobinu, nitě,.... :-) ,ale úplně všechno jsem tam nesehnal, zbytek jsem nakoupil u Šimana v Plzni, u Zemana v Brně, od známých ...

    pike | St 2.7.2003 13:38:20

    To jsem rad, ze to bylo k uzitku

      hombre | St 2.7.2003 12:53:40

      igor: ke klímovi kde to je v brně?
      koupil jsi tam všechno? či pouez nářadí?

        Igor - Profil | St 2.7.2003 12:18:42

        Pikemu musím náhodou za jeho seznam poděkovat, pěkně jsem si ho vytiskl a s papírem v roce pak šel nakupovat ke Klímovi do Brna :-))

          hombre | St 2.7.2003 10:27:28

          prdlačky:) někde jsem to už viděl, ale nemohl jsem to najít
          díky majku

            Mike - Profil | Út 1.7.2003 15:28:39

            medvěd> ale houby, jen ať ví, co ho čeká. Stejně tomu i přes náhlé zděšení neunikne :-))

              medvěd | Út 1.7.2003 15:23:36

              Mike:právě jsi odepsal jednoho začínajícího muškaře

                Mike - Profil | Út 1.7.2003 15:11:31

                tady Ti to pike všechno hezky vypsal, stačí trošku zalovit v minulosti :-)) http://www.mrk.cz/otazky.php3?id=3194&from=15

                  hombre | Út 1.7.2003 15:06:21

                  spíš bych potřeboval poradit ve věci vázacích materiálů - co pro začátek, někde to tady už bylo seznam základích vázacích materiálů...

                    siro | Út 24.6.2003 17:46:59

                    A těch drsnych slov,debata skoro na nože:o)))
                    Již jsem pomalu zapomínal vulgarismy.Hombre díky.
                    Nebýt plamených řečníků zapadla by diskuse do průměrnosti.

                      hombre | Út 24.6.2003 8:54:04

                      siro: ano něco ze zlaté pokladnice mrku.. to byly ještě vášnivé on-line semináře, teď už neteče ani voda do kopce...

                        jidos - Profil | Po 23.6.2003 22:36:04

                        siro - to byla pěkná otázka:O) už bych skoro zapomněl.

                          siro | Po 23.6.2003 22:12:36

                          Hombre:nebýt tvého odkazu,málem bych zapoměl jaký je chachar ..... žertéř:o)

                            Goba | Po 23.6.2003 15:02:20

                            Já taky loni začal s prutem za 3000, BFR za 1600 a 2x Airflo po 800 - aspoň si to ošaháš, naučíš se házet a zasekávat - za rok to vyměníš a doplatíš nebo s tím vystačíš třeba 3 roky....

                              pike | Po 23.6.2003 15:01:52

                              Optimalni muskari, mas mail, tam ti reknu vic.

                                Aleš Truchlý - Profil | Po 23.6.2003 14:39:26

                                Díky všem za názor, nad těch šest opravdu nemůžu, ale časem budu určitě investovat víc. Rád si nechám poradit od Moolise i Pika. Už se na to docela těším.

                                  G. Moolis - Profil | Po 23.6.2003 10:40:15

                                  Kvalitni pohybovou aktivitu doporučuju. Kup si horáka jako já a uvidíš, jakej budeš chlapík. Howgh.

                                    hombre | Po 23.6.2003 10:31:32

                                    odpověď na volbu správného prutu, viz příspěvek chachara: http://www.mrk.cz/otazky.php3?id=538

                                      pike | Po 23.6.2003 10:26:31

                                      Moolis: Protoze mas v soucasne dobe hlavu v oblacich a uzivas si kvalitni pohybove aktivity, jak jsi o ni tehda mluvil, tak ti to musim dovysvetlit. Mluvil jsem globalne o prilis levnych vecich, konkretne o prutu za 3.500 nikoliv.

                                        G. Moolis - Profil | Po 23.6.2003 10:07:57

                                        Milos: Pokud je ochotnej do toho vrazit tech 6 litru, tak proc ne.
                                        Pike: Uz mlcim. Necham to na tobe, ty drsnej Barbarosso.

                                          pike | Po 23.6.2003 9:56:02

                                          Moolis: Cti poradne.

                                            Miloš | Po 23.6.2003 9:50:31

                                            Kluci neblbněte ho!
                                            klacek + šňůru + nějaký kolečko pro úplnýho začátečníka ? Cca 3 kila až 3,5 kila, víc na to nepotřebuje !!!!! Pak zjistí, jestli je to pro něj to pravé ořechové, a bude investovat dál, ale 6 klacků je podle mě zbytečná investice....

                                              G. Moolis - Profil | Po 23.6.2003 9:32:19

                                              Pike: Ty jsi ale extrem. V prutu za 3.5 litru fakt nevidim problem.

                                                pike | Po 23.6.2003 8:41:25

                                                S tim kupovanim uplne levneho prutu, pripadne levnejsich veci bych si to rozmyslel. Pokud ma volne prostredky, tak bych se nebal investovat do drazsich veci, protoze nakonec stejne koupis kvalitnejsi veci. A dvakrat kupovane, dvakrat placene. Mluvim z vlastni zkusenosti.Jinak pokud ma nekdo zajem, necht se me ozve na mail, ja uz mu to vysvetlim. Pred 3 lety jsem byl ve stejne pozici, nakoupil sem plno nesmyslu, plno dalsich veci me chybelo, takze tak.

                                                  Ychtyl | Po 23.6.2003 6:44:25

                                                  Já jsem taky letos s mouchou začal a rovněž i s vázáním a zatím se náklady dostaly přes 20K :-(

                                                    Honza H. | Ne 22.6.2003 20:59:54

                                                    pike ma takovej vybornej seznam,je sice treba ho jeste trosku doplnit,ale jinak je super

                                                      petrd - Profil | Ne 22.6.2003 17:15:04

                                                      ten nexave ma kamarad a moc si pochvaluje. slezouni to docela umeji

                                                        Levit - Profil | Ne 22.6.2003 14:12:17

                                                        Počkej na pákja, ten Ti poradí - je expert na to bez jakých věcí ani nemá cenu chodit k vodě. A když budeš hodný, tak Ti udělá i rozpočet a poskytne Ti půjčku u Citibank.

                                                          pavel | Ne 22.6.2003 10:37:09

                                                          Souhlas s G.Moolis.
                                                          Letos jsem "ochutnal" mouchu a koupil jsem si následující. Prut Shimano Nexave Fly 905 275cm AFTMA 5-6(1990), naviják Dragon Fly 355 (1590), šňůra 3M plovoucí (890). Pak ještě rychlospojka, vlasec na návazce, pár much. Dohromady 5001,- kč. Vše koupeno v Gammarusu.
                                                          Sice nejsem odborník, ale podle mě nemá cenu na začátek kupovat nic extrovního. Když tě to chytne, tak stejně budeš rozšiřovat vercajk. A když ne, tak ušetříš (zkušenost z přívlače). Hodně štěstí.

                                                            G. Moolis - Profil | Ne 22.6.2003 8:43:18

                                                            Vyhledej si starší otázky, najdeš toho tam víc.
                                                            Ale příklad, který ti udal Šlehy, vůbec není špatný.
                                                            Kup si prut 9 stop, AFTMA 5-6, trochu lepší kvality (dej do nej alespon ty 3.5 litru, to uz jsou solidni klacky) a ostatni veci prikup k tomu. Do 6 litrů se vejdes v pohode.
                                                            Pokud nemas broďáky, budes je asi potřebovat taky.

                                                              Šlehy | So 21.6.2003 14:38:06

                                                              Nejsem zase takovej odborník,ale prut Shakespeare XPS 275cm aftma 5-6(cca 3500,-), naviják BFR Dragon fly 355(cca 1600,-) a šňůru WF 5 plovoucí (Cortland 333(990,-) nebo Airflo 3000T(790,-)).
                                                              Počítej,že utratíš taky pár tisíc za ostatní "bižuterii".

                                                                David | So 21.6.2003 9:57:57

                                                                vida, chtel jsem zadat stejnou otazku... no nevim,ja bych osobne zacal s rekou, zda se mi to jednodussi.

                                                                  jidos - Profil | So 21.6.2003 9:30:36

                                                                  to už tady bylo hooodně moc krát, ani ode mě:O) musíme vědět kde chceš začít muškařit (potok, řeka, jezero) a jaký ryby si představuješ tahat na ten moušák (pstruh, ouklej, bolen)???