Číslování velikostí háčků

Začínám v tom mít pěknej bordel, každá firma čísluje jak chce, kde je nějaká oficiální stupnice, podle který bych se mohl orientovat, nebo mě někdo poraďte jak se orientujete vy.
Autor diskuse: Iceman - , 5.3.2003 všeobecné - náčiní, doplňky
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nxycht - Profil | Po 20.6.2005 15:15:31

Orientuju se vizuálně.....na čísla bych se mohl vysr** :-)

    Nmacek | Po 20.6.2005 14:27:37

    JVC> předpokládám že píšeš o muškařských háčcích. tam se u vzoru stejně většinou dává rozpětí (např. 12-16), takže tam se to snad dá brát jako orientační hodnota.

      NNOVAS | Po 20.6.2005 14:09:37

      Takže veškeré číslování je k ničemu.Potom jsou k ničemu i všechny články, kde autor radí , jakou velikost na ten který druh ryby použít.Pro začátečníka pěknej guláš.Fakt neexistuje nějaká srovnávací tabulka? Díky

        NMário | Út 18.3.2003 13:14:42

        Reel > take nieco som uz videl spravene myslim ze na mrku skus popozerat v clankoch

          NJVC - Profil | So 8.3.2003 8:25:46

          Pokud je velikost uvedena i firmou a typem napr Tiemco 102Y tak to smysl ma. V opacnem pripade jak uz bylo napsano je velikost hacku bohuzel :"Naprosto nic nerikajici informace".

            NReel | Pá 7.3.2003 11:06:42

            Bylo by super, kdyby někdo z kolegů obchodníků udělal nějakou srovnávací tabulku pro nejznámější značky a uveřejnil to jako článek. Je to sice asi dost práce, ale byla by záslužnější než některé diskuze na této stránce. Díky předem :-)))

              Nmach | Pá 7.3.2003 9:51:11

              Když nevíš co, tak jak?? Pokus, omyl jsou v daném případě vyhozené peníze, ale Reel udělej si vzorkovník oblíbených velikostí a značek a podle toho se budeš v pohodě orientovat ...

                NIceman | Pá 7.3.2003 9:23:09

                mach: proč ne?

                  Nmach | Pá 7.3.2003 8:54:29

                  Nekupovat...

                    NReel | Pá 7.3.2003 8:22:39

                    No jo, ale jak koupit háčky na netu?

                      NIceman | Pá 7.3.2003 7:27:46

                      Many: moje řeč, proto jsem se ptal:-)

                        NCamil - Profil | Čt 6.3.2003 23:00:36

                        Používání stupnic je na h.....Já nakupuji háčky aniž bych se díval na velikost udávanou na stupnici.Existuje několik druhů číslování (Kendall,Redditch atd.) a každé je jiné.Také mě "bere" když čtu nějaký článek,v němž autor radí jakou velikost háčku použít,ale přitom jednotné značení neexistuje.
                        Iceman>nejlepší je háčky nakupovat podle oka.

                          NMany - Profil | Čt 6.3.2003 20:28:54

                          Zdá se,že většinou se orientujeme vizuelně.Ale jenom v"otázkách"v"můj lov" je to samá 12,10,8,...

                            NHrouzek - Profil | Čt 6.3.2003 19:27:18

                            a k čemu nějaké číslování(podle oka poznám jaký háček je vhodný)

                              Nrasto | St 5.3.2003 15:54:49

                              Iceman:od oka.Cisla su na nic.Jedine ked ti niekto povie cislo konkretnej znacky a typu tak sa vtom da orientovat.Ina znacka,iny typ ina velkost :-)
                              Na rybach vacsinou zacinam pri najmensom (pre dany druh ryby)haciku.V pripade ze mi par ryb spadne zvacsujem.

                                Nbrach - Profil | St 5.3.2003 11:00:15

                                Jakou tlamu chceš chytit, takový si dej háček. Dělám to léta a pokud po mně někdo chce, abych mu řekl na jak velký háček jsem tu nebo onu rybu chytil, ukazuji mu to na nehtech (i u nohou).

                                  Nmach | St 5.3.2003 8:01:32

                                  Já se orientuji jen a jen pohledem, vím zhruba jakou velikost potřebuji a tu si i ukážu, právě prot, že na číslování se už tak nějak nedá spolehnout, ti šikmoocí ďáblové to číslují nějak divně...

                                    Nred.foot - Profil | St 5.3.2003 7:16:32

                                    číslo + od oka + síla drátu >> výsledná velikost