MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Materiály blanků?

Jak tak chodím po prodejnách a nechávám si předvádět pruty, setkávám se neustále s vychvalováním "nových" materiálů - IM7, IM8, MX9, karbon fíbr, karbon kompozit .. nemám nejmenší tušení o co ve skutečnosti jde, to jsou různě zamíchané úhlíkové směsi??

Autor diskuse: Jirka
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 28.2.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Jirka Po 10.3.2003 9:54:42
No, tak Vám všem děkuji za fundované odpovědi.
J.
N K&R - ® Út 4.3.2003 19:11:54
číňan to vyvažuje možná aj na kalkulačce, tak je šikovnej :-)
N Otto - ® Po 3.3.2003 20:37:07
K&R -> za mnoho kravin může i děsuplná "úroveň" překladu reklamních materiálů, MRKni se na předposl. str. novýho Rybářství, navijáky Gull. Počítačově vyvážený rotor, například.
N K&R - ® Po 3.3.2003 16:12:27
kdo má míň jak 50 milionů modulů jako by ani nežil !
Ty hajzlové si tam budou psát stejně co se jim zlíbí, takže věřím jen tomu co jsem měl v ruce.
N Osprey - ® Po 3.3.2003 14:44:23
Karbon fíbr = carbon fibre - česky uhlíkové vlákno. Nic víc, nic míň.
Míchání materiálů na blanky prutů je alchymie a pak věc důvěry ze strany spotřebitele. Nějaké označení je pár písmenek a už jsem viděl třeba tolik variací na téma IM6, že označovací kódy materiálů beru v potaz jen při porovnávání zboží jedné (jedno které) firmy. Hlavní otázka je, jak se ti daný výrobek jeví anebo která firma si zaslouží tvoji důvěru.
N Otto - ® Po 3.3.2003 8:17:31
Kompozit = materiál, který se skládá z flexibilní matrice, např. epoxidu a nějakého ztužujícího prvku (vlákna nebo různě tvarované a velké částice). V tomto případě jde uhlíkové (grafitové) vlákno připravené např. pyrolýzou PAN. Tj. pokud hovoříme o uhlíkovém kompozitu, vůbec NEMUSÍ obsahovat skelná vlákna. Vlastnosti materiálu závisí na:

a) poměru matrice a vláken
b) chemickém složení a fyzikálních vlastnostech téhož
c)způsobu navinutí vláken, počtu vrsteva úhlu navinutí na trn
d) pokud se hovoří o "modulech" nebo "tisících modulů", je to často zavádějící pitomost a většina lidí nemá potuchy, o čem mluví. Jde o modul pružnosti, který má pro daný kompozit nějakou numerickou hodnotu, nikoli o "moduly".

N Royal Wulff Po 3.3.2003 7:25:07
Vacsinou su to len matuce a zavadzajuce obchodne nazvy. Ked sa pred cca 15 rokmi zacali pouzivat nove uhlikove materialy vyuzivajuce vlakna s vysokym modulom pruznosti, zacali sa pouzivat aj ich oznacenia ( IM6, IMX,...). Postupne sa toho chytilo mnozstvo plagiatorov a vznikla plejada takychto oznaceni, ktore uz v sucasnosti nepovedia nic konkretne o pouzitom materiali. IM6 kedysi zaviedol G.Loomis, dnes je to standardny material, bohuzial ale s vysokym rozptylom vlastnosti, podla serioznosti toho-ktoreho vyrobcu.
N Alan Ne 2.3.2003 21:34:55
Jirko, to bys při troše představivosti znát mohl. Jinak, nejlepší je satrdej najt karbon fíbr!
N JiriH - ® Ne 2.3.2003 2:01:45
Karbon kompozit - má to být laminát s trochou uhlík. vláken. Karbon fíbr neznám. IM - má to být množství uhlík. vláken.
N Urbo - ® Pá 28.2.2003 19:45:45
V podstate maš pravdu ,ale těch technologijí je moc a jsou různě zkombinované .Já se v tom ale moc vevyznám ,můsí ti odpovědět někdo fundovaný .

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Taška XPR Multi-Pocket Carryall Camo

Za 899
Tato taška se vyznačuje především velmi kvalitním zpracováním, praktičností a spolehlivými, robusními zipy. Taška kromě velkého úložného prostoru obsahuje ještě pět vnějších kapes na veškeré nezbytné rybářské náčiní.

akce, rybareniCoppens halibut base pelety: 20 kg za super cenu + množstevní sleva!

Za 899
Nové pelety od špičkového evropského výrobce firmy Coppens! Halibut Base jsou krmné pelety, které jsou vyrobeny z velmi kvalitních surovin s vysokým obsahem rybí moučky, čistého rybího oleje a výživných proteinů. Mají klasický vzhled a přirozené složení. Jsou velmi účinné při lovu kaprů a sumců.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Vykradená garáž vPardubicích

Ahoj všem
v srpnu mě byla vykradena garáž v Pardubicích známým feťákem . Přišel jsem o všechny věci na ryby. Nový člun Mirovia Pro Aluminium 330x162x43 cm, ryb. lehátko, sedačka, 3xsumcové...

Nalezené pruty

Ahoj, našel jsem u Labe mezi Kostelcem nad Labem a Mlékojedy rybářské vybavení. Pokud mi majitel pošle své telefonní číslo a správně svou výbavu popíše, vercajk mu dodám. Díky

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...