MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kaprařské fórum

V novém čísle časopisu Rybářství/nebo to byl Český rybář?/je už poněkolikáté rubrika "Kaprařské fórum" a teď jsem se docela podivil nad tím,jak se jeden ze čtenářů "obul" do p.Slámy a udělal z něho pomalu pytláka!Vím,že jsou dva tábory rybářů a tak by mě docela zajímalo,jaký na to mají názor rybáři z MRKu?

Autor diskuse: Alcazar
Zařazeno do: kaprařina - ostatní, 10.2.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Honza So 29.11.2003 22:02:46
Sláma a pytlák ?No to snad ne ?
N ivo Út 18.2.2003 20:09:57
Otto: ...bohužel...
N Otto - ® Út 18.2.2003 15:08:04
karas: to ovsem neplati jen pro rybare, ale pro lidi obecne. Presto se hadaji, urazi, perou, zabiji... rybari nejsou lepsi nez zbytek populace, takze bych zadne extra gentlemanske chovani neocekaval.
N karas - ® Út 18.2.2003 9:48:52
Rybáři by se neměli hádat a urážet. Neměli by se navzájem povyšovat jeden nad druhého. V každém případě by měli ctít stanovená pravidla a také jeden druhého. Je nás v České republice asi třistatisíc. Proto bychom měli uznat, že si každý z nás nemůže dělat co uzná za vhodné a musí se podřídit a také částečně omezit.
N Havlas Čt 13.2.2003 9:02:09
Stilet: a myslíš, že to tak problematické opravdu bude? Pokud budeš mít pravdu, tak stejně jen krátkodobě a přechodně, protože se se ryby v takovém "bordelu", který popisuješ, na vaše nástrahy vyserou a pak se i rybáři na lov z loďky vyprdnou a zůstane ideální stav, který znám na mnoha revírech...
N stilet - ® St 12.2.2003 22:49:30
Takže téma RS? Profesionální týmy lidí,měřících všem stejným metrem? Nebo kompletní "revoluce" v revírech - svazové, soukromé, nebo žádné..(viz. tzv. nádrže na pitnou vodu jako Šance-Řečice, Morávka na Sev. Moravě).Slušnost, etika - zeptejte se po pár generacích.
N Zdenek J. ml. St 12.2.2003 21:33:25
Potom to však není opět v tom, co povolit a co ne, ale jak naučit naše rybáře slušnosti a rybářské etice.
N Michal Mišík St 12.2.2003 21:18:36
Súhlasím, je to naozaj v ľuďoch. Ale priznajme si, že väčšina rybárov potrebuje pre seba tvrdé pravidlá, prísnu a spravodlivú kontrolu, a nie benevolenciu, pochopenie a dôveru v ich poctivosť. Je to najmä tým, že pre túto väčšinu rybárov nie je najdôležitejší športový zážitok, ale plný mrazák (za každú cenu).
N stilet - ® St 12.2.2003 20:51:20
Michal Mišík: Docela souhlas, lovil jsem na Slovensku před lety - Orava, Mara a bez člunu bych si tam ani neškrt. Ale i na tak velkých revírech občas k problému (vytažená montáž na kapra wobblerem 300m od břehu)došlo. Použití člunu na revíru menším, než např. zmiňovaných 100ha vidím problematicky. Co bude(hypoteticky) povoleno: zavážení nástrah, vyvážení návnady, lov z ukotvené lodi- položená, lov z driftující lodi- muška, nebo přívlač? Pokud všechno, bude slušná tlačenice, pokud jen něco - opět kravál, proč oni ano a my ne. Nicméně právo na rozhodnutí čluny - ano/ne bych přiznal místně příslušné MO.
N ivo St 12.2.2003 20:19:23
Fery: - výraz-"je to v lidech" je víc než výmluvný.Kdo se bude chtít dohadovat, ten si záminku vždycky najde, ovšem od takových lidí raději dál.
N Fery St 12.2.2003 20:08:02
Je zajímavé,že někde se rybáři dokáží domluvit a někde jak čtu si dělají naschváli.U nás nejsou takové problémy.
N Fery St 12.2.2003 20:04:57
U nás na 80-ti hektarové vodě se zavážet smí a neni to pro nikoho žádný problém.Nesetkal jsem se ani s nikým komu by vadilo že on nahazuje a já kousek od něj zavážím.Vždyť se přeci nezaváží každou hodinu a v poměru k tomu jak dlouho většina rybářů u vody sedí, jim frekvence zavážení nemůže vadit.
N Zdenek J. ml. St 12.2.2003 19:46:45
Misik: To vče o čem hovoříš, záleží pouze a jen na lidech. Pokud někdo bude idiot tak mě bude prutem přehazovat stejně. Pokud bude normální činit tak nebude a bude nahazovat o kus dále. O závodech se to zakazuje pro to aby v zápalu boje nedoslo k nejakým un fair věcem, a také aby délka lovu byla omezena jen tak akm rybáři dohodí, a to kvůli lovnému prostoru.
N Michal Mišík St 12.2.2003 17:48:03
Zdenek J. ml.: Zdá sa mi tvoja argumentácia nepresvedčivá. Ja som chcel napr. povedať len to, že zavážanie áno, ale iba na revíroch napr. nad 100 ha, lebo inak vznikajú problémy. Neviem ako by sa ti páčilo, ak lovíš napr. 80 m od brehu a kolegovia rybári ti budú z opačného brehu zavážať na tvoje miesto napr. 350 m. Takisto na tvoje miesto miesto môžu zavážať kolegovia chytajúci napr. 100 m vedľa teba. Určite by bolo fajn, ak by rybári "chyť a pusť" mohli zavážať a ostatní nie. To je však na zväzových vodách vylúčené.
P.S. Na všetkých majstrovstvách sveta v love kaprov je zavážanie a člnkovanie zakázané. Asi teda nejaký dôvod proti zavážaniu existuje.
N Zdenek J. ml. St 12.2.2003 13:29:05
Folpy: A mimo jiné já osobně zavážím pokud mohu tak třeba i na 60 metrů ačkoliv tam není problém dohodit. Požná to nechápeš ale mám pro to spoustu důvodů. Jinak vše v dobrém.
N Zdenek J. ml. St 12.2.2003 13:27:59
Folpy: Nevidím důvod k tomu aby někdo křižoval vody a bránil normálním rybářům lovit ze břehu. S tím to přeci vůbec nesouvisí. A stejně se většinou zaváží směrem na vodu, takže jestli hodím tím směrem prutem 130 metrů nobo to zavezu o 100 dál tak nevidím rozdíl. Ani nemohu souhlasit s tím, že se dá vše vyřešit ze břehu. Je tolik aspektů např. pro lov velkých kaprů, že zavážení poskytne daleko lepší podmínky. A typické heslo "když nemůžu já tak ať nikdo" bych už nerad používal. Je zajímavé, že to funguje i jinde, jen u nás se schováváme za podobná hesla a problémy. Za chvíly tedy někdo taky může přijít s tím, že nedohodí blíže jak 100metrů protože má jen teleskopy, tudíž aby se zakázalo chytat na pruty co dál dohodí nebo max. do vzdálenosti 100metrů. Nezlobte se na mě ale nevidím rozdíl.
N Michal Mišík St 12.2.2003 13:24:30
HAVLAS: V princípe máš pravdu, ale keď ti niekto loví z člna na mieste kde vnadíš, alebo ti blyskáčuje, tak je to o inom. Ja na slovensku očakávam naopak opačnú tendenciu, t.j. pribudnú člny a bude to ešte horšie ako minulý rok. P.S.: Rozprávam o revíroch do 50 ha. Pri veľkých vodách nad 100 ha je zavážanie určite žiadúce.
N Havlas St 12.2.2003 12:32:34
jinak souhlasím, že RS moc dobře nefunguje. Za posledních 5 let, kdy jsem u vody strávil opravdu dost času, jsem měl asi 6 kontrol. Co vy?
N Havlas St 12.2.2003 12:30:10
VŠEM KDO JSOU PROTI ZMĚNÁM A ZEJMÉNA ZAVÁŽENÍ:

znám mnoho revírů, kde se zavážet smí a ABSOLUTNĚ to není žádný problém. Jasně, pokud se to někde dlouhodobě nesmí a pak se to povolí, na určitou dobu se tlak zvýší a zavážet bude skoro každý, kdo má loď. Jako když za bolševika přivezli jednou za rok banány, lidi co na ně měli prachy stáli fronty. Dneska se koupí všude a lidi se nijak nehrnou. Prostě z praxe vyplývá, že tam kde je to povoleno, to žádný problém nepředstavuje a o to víc nechápu, proč to není umožněno všude (téměř všude). Možná je v tom i trocha té závisti, protože každý loďku nemá.
Já třeba chytám sumce a tam je to bez možnosti zavážení o dost náročnější na přípravu a i na lov. Ale říkám náročnější, ne nemožné. Je snad řád k tomu, aby něco někomu lov znepříjemňoval, nebo má zabránit některým způsobům lovu? S tím zavážením plní pouze to první, protože každý šikovný rybář (např. kaprař) si dokáže pomoci naprosto legálně-nahodí. Ale proč má nahazovat třeba 10x než se s přesností třeba 0,5m trefí, když si to tam může dovést a pak v klidu čekat na záběr?
Věřím, že je tu řada těch co třeba jen vláčí, nebo muškaří apod. Ti samozřejmě zavážet nepotřebují a možná i proto nejsou těmto změnám nakloněni. Prostě jsme asi všichni sobci. Každý si prosazujeme to své a to ostatní, co by mohlo pomoci jiným nás nezajímá. Ale je to tak dobře? Vždyť rybařina má tolik různých metod a způsobů. Tak proč je rozumně neumožnit?
N strejka St 12.2.2003 10:35:51
je nezbytná profesionální RS, pak se může hovořit o benevolentnějších pravidlech (lov přes noc, celoroční povolení přívlače), stejně tak by se pak dalo uvažovat o rozdělení povolenek a revírů na C&R a masařské atd. jak kdo chce..., značná část nepopulárních omezení v RŘ pramení z impotence kontroly, jestliže po mně někdo chce, abych znal RŘ jen jedno odpoledne na počátku mé rybářské dráhy a pak už je jeho dodržování každému fuk (a je mi jedno jestli záměrně nebo jen nedostatečným počtem kontrolních orgánů), je to špatně, kde není žalobce není soudce a můžete si tu dalekosáhle rozebírat, jak by co by, když prakticky nic u vody nebrání jakémukoli zvěrstvu a nebrání-li mu nic, bude se i nadále páchat
N Reel St 12.2.2003 9:54:57
ivo: Kdo loví přes noc, porušuje RŘ. Kdo naloví 7 kg ryb nebo si ponechá 2 ušlechtilé neporušuje nic. Vždy budou lidé, co si budou ryby ponechávat a nová pravidla by jen rozšířila jejich možnosti. A pro rybáře chyť a pusť přece existují revíry, kde se mohou vyřádit.
N Folpy - ® St 12.2.2003 9:34:03
Michal Mišák : A jak myslýš, že to dopadne u nás až to bude povoleno ? Rybářské flotily budou křižovat rybníky a ti co budou chtít chytat na odhoz, nebudou mít ani kam plivnout, natož nahodit. Jsem proti zavážení čehokoli. Vše se dá řešit ze břehu, pokud to dělají všichni. Tyto vymoženosti ať se provozují na soukromých vodách, pokud jim to tam je majitel ochoten trpět.
N ivo St 12.2.2003 9:12:22
Fery: souhlas. .
N Fery Út 11.2.2003 21:25:01
Všechno je v lidech.
N Michal Mišík Út 11.2.2003 21:08:46
Ivo: Lovím kapre na Slovensku (chyť a pusť) a u nás bol minulý rok prijatý nový zákon o rybárstve, ktorý umožňuje rybárom tieto "vymoženosti":
lov nonstop 24 hod v lete
vyvážanie, zavážanie nástrah a návnad,
lov z člnov bez ohľadu na to, či má revír 5 ha, 50 ha alebo 500 ha.
Na zaujímavých revíroch sa vyprofilovali rybári (převozníci), ktorí z člna ani nevystupujú a zavážajú, zavážajú ... (krmítko a foukačku). Na vode je bordel, ryby nemajú pokoj, veľké kapre strácajú únikové zóny (vyváža sa aj na 300 m). Spomínané vymoženosti, po ktorých všetci kaprári volajú, sa teda takto zvrhli.
N Fery Út 11.2.2003 20:07:50
ivo:jednou bude líp.Jsem optimista.
N ivo Út 11.2.2003 19:26:32
Naivitou zrovna neoplívám, leč trochu mne překvapuje názor, jenž by zpochybnil i čestné prohlášení. Pochybovačnost podpořená sklonem ke spekulaci je hrozná vlastnost a trochu je mi líto, že je často doprovázena přívlastkem "běžné". Chápu, že ortodoxní masaři a vyznavači chyť a pusť tvoří dva možná až antagonistické protilóly.Mylsím si však, že je třeba vidět poněkud dál, než je horizont několika měsíců a pokud se někdo rozhodne vracet všechny ryby zpět (ač připouštím, že je to možná extrém, avšak nikým a ničím nevynucený)tak jistě napáchá menší škodu, než ten který v souladu s rybářským řádem odnese denně svých sedm kilo. Ačkoli je tento problém neustále omílaný, přesto si myslím že si zaslouží přinejmenším diskusi na téma: Co vlastně bude s rybami dál ?
N ivo Út 11.2.2003 19:07:55
Reel: Tvrdíš , že není rodíl mezi člověkem, který ryby pouští ale loví non-stop a mezi masařem. Zamysli se nad tím, jaké důsledky do budoucna skýtá počínání obou těchto kontraverzních skupin. Pokud máš oči otevřené a nevidíš rudě, pak to jistě pochopíš.
N Otto - ® Út 11.2.2003 15:27:34
Havlas -> OK, dik. Nekdy to proberem treba v hospode s JXR a Karlem M.....
N Havlas Út 11.2.2003 15:15:25
Otto: už je zase "in", ale téměř jí nepoužívám, jinak jsem ten mail 1. dostal, souhlasím
N Otto - ® Út 11.2.2003 15:12:57
Fery: jasně, Ivo S, J#1 a J#2 a další přece nejsou žádní pytláci, oni akorát porušujou rybářský řád, ale papíry určitě mají a na chovnejch jistě neloví. Pytlák se definuje jinak.
N Otto - ® Út 11.2.2003 15:00:26
Koťón: na MRKu v se pořád probírá kdo dělá větší přestupky proti RŘ, akorát se to neprobírá v kaprařině.
N Reel Út 11.2.2003 12:51:48
Fery: No dobře. Ale je to řešení koupit rybářský lístek a povolenku a rázem se dopouštět jen přestupků a ne trestných činů?
Koťón: To přece není lov na dopisovatele, ale vyjádření nesouhlasu s tím, kdo veřejně hlásá čím vším se nebude řídit.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | ostatní ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSumcová šňůra 78kg/300m

Za 1.565
Japonská Super Cat vysoce odolná pletenka proti oděru, neprůtažná, rychle potápivá šňůra z aramidových vláken, vhodná pro multiplikátory i navijáky SLEVA Z PŮVODNÍCH 2.768,-

akce, rybareniSportcarp boilies Mulberry Garlic

Za 85
Originální vyvážená směs se skvělou propustností byla obohacena o unikátní kombinaci esencí, aby mohl vzniknout chytlavý boilies s univerzálním použitím na všechny typy vod.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...