MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Tak konečně omezený počet ušlechtilé ryby na rok!

Při pročítání nového rybářského řádu pro naší MO jsem se s radostí dočetl, že se zavádí na ,,malé vodě" omezení v ponechání nejvýše 10 kusů ušlechtilé ryby na rok. Tak konečně se ledy pohnuly! Jen mi vadí ten zákaz lovu na boilie a zakrmování boiliesem! Jinak tentokrát musím naše vedení pochválit, i když bych byl pro ponechání nejvýše 5 kusů ušlechtilé ryby za rok!

Autor diskuse: Radek S. ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 21.1.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N onry - ® Pá 24.1.2003 12:23:00
Je v tom samozřejmě i závist.Já to přiznávám, ale pokud se vám někdo chlubí jak si za týden nachytal 20!!!(chodí se přece ráno a večer) kaprů a amurů v na daný revír nadprůměrných velikostech:od 69-102cm.A jak má teď plný mrazák.V té době se jednalo o zneužití dočasného nahloučení velkých ryb na jednom místě( koncentrace rybářů na 1m břehu se tam rovnala 1).

N .Robo - ® Pá 24.1.2003 7:04:14
ps: oprava - chovat se jako prase - viz pravidlo č.2 :)
N .Robo - ® Pá 24.1.2003 7:02:45
1. Kapr = ryba. Ryba dobrá. Ňam ňam.
2. Živej tvor = ušlechtilej tvor. (Ploťka = ušlechtilá rybka)
3. Na člověka se nevztahuje pravidlo č2.

a. všeho s mírou
b. nedělat rozdíly
c. nechovat se jako prase
N Otto - ® Čt 23.1.2003 19:17:21
Fery: no ale to nejsme v rozporu. Kdybych chtěl za každou cenu plnit mrazák, nechodil bych s UL vláčákem na 2 metry široké potoky. Jinak já jsem si nevzal kapra od 4.10.1991 ale nikoho kdo si bere ryby v souladu s rybářským řádem a nechová se k nim v době mezi ulovením a zabitím, resp. puštěním jako svině neodsuzuji...
N Fery Čt 23.1.2003 18:26:33
Otto:je to pouze o jednom,a to o tom proč rybaříš.Na ryby jdu za odpočinkem a protože mne to baví a ne proto abych si při té příležitosti plnil mrazák.
N Otto - ® Čt 23.1.2003 16:04:09
Je zajímavé, jak většina "kaprařů" při každé příležitosti zdůrazňuje, že jim ale OPRAVDU nevadí, když si někdo nějakého toho kapříka "na ochutnání" (taky jejich oblíbená fráze) občas odnese. Mám z toho dojem, že jim to sakra vadí a upřímnější by bylo napsat to. Táži se:

1. proč si jich nebrat třeba 50 nebo i víc za rok, pokud je onen rybář popř. s rodinou zkonzumuje, tj. nevyhodí ani nedá prasatům ? Ryby jsou zdravé a kapr má u nás status jakéhosi brojlera, o ušlechtilosti v pravém smyslu slova bych vůbec nehovořil.

2. proč si jich několik nenamrazit na zimní období ??? Je člověk mrazící si ryby z tohoto mrazivého důvodu masař ?

N onry - ® St 22.1.2003 21:31:38
Asi nejschůdnější bych shledával omezení ulovených ryb v rozmezí jednoho týdne(7 dnů)na např. 5ks.Pokud si někdo vezme pár kapříků pro rodinu aby furt nenadávali nad promarněným časem u vody, tak je to snad v pořádku. Ale pokud je období kdy ryby jdou a člověk vidí jak někteří "rybáří" plní mrazáky tak to v pořádku není.
N Fery St 22.1.2003 19:14:53
Zákaz lovu na boilie,to snad nemyslí vážně.Chtěl bych vidět kdo bude určovat co je boilie a co není.
N siro St 22.1.2003 17:39:30
Folpy:Na RMV je to něco úplně jiného než na svazové vodě.Pojem "bobkař" jsem použil trochu nešťastně,nemá to nic společného s věkem ani technikou lovu ale mentalitou rybáře.
Vzpomenu-li si kolik blbounů jsem za lonský rok potkal u vody,je mi do breku že by mne mohl některý z nich kontrolovat.
N Rici - ® St 22.1.2003 14:39:04
Gudaska: Ano, je to vše hlavně o přístupu k přírodě jako celku. Ať je to ten nebo tamten. Nemůžu si hrát na chyťapusťaře a kázat morálku,jestliže po mě na břehu i ve vodě zůstane bordel.
N Gudaska St 22.1.2003 13:18:28
Folpy a Rici>plně souhlasím. Lidé se mají odjakživa dělit na ty, které chci ještě potkat a ty, o kterých už nechci ani slyšet. Někdo si jde k vodě odpočinout (sedí, čumí, klimbá, sbalí a jde domů), jiný si zabojovat se superrybou (a fotit, ukazovat, psát), jiný se jde projít kolem vody. Důležité je, jestli za nimi nezůstane na konci sezony udusaná pláň pokrytá tunami odpadků, stovky zaplísněných ryb nebo vyplundrovaná řeka (včetně 5cm okounků a ouklejí).
N K&R St 22.1.2003 12:38:40
jo - nahoře je psáno ušlechtilé ryby - takže se bavme o candátech, potočácích, štikách, lipanech atd.
Proč spojovat nutně kapra a pojem ušlechtilá ryba ? Je to jen proto aby se jich nebralo víc než dva denně...
Jinak zůstávám s pozdravem smrt kaprům, smrt kaprobijcům, smrt duhákům !!!
N Folpy - ® St 22.1.2003 12:33:52
Rici to vystihl úplně přesně. Díky. Tím pro mne tento problém končí.
N Rici - ® St 22.1.2003 12:22:28
Ať je to jak je to, kapraři si musí přiznat, že jsou super bobkaři (nebo ležaři?)- nic ve zlém - jde o způsob lovu u kterého sedí třeba týden. Fídrysta je taky bobkař, plavačkář je taky bobkař (pokud aktivně nevyhledává ryby). Tak o čem je řeč?
A jestli někdo pouští nebo ne je jeho svobodná volba, přesně jak psal Folpy. Já ryby pouštím. Ne proto, že chci být "in", nebo že jsem to vyčetl z rybářských časopisů, pouštím je zkrátka už od mala, protože se příčí cokoliv zabít (teda někdy se překousnu a bacím rybu po hlavě, ale už se mi to 2roky nestalo).
K vodě zkrátka chodím hlavně relaxovat.
N Folpy - ® St 22.1.2003 11:51:59
Hrouzek :Dobrá. Stačí vyměnit třicítku za pětadvacítku, místo brambory nebo žížaly dát boilis, vyhodit policajty a nahradit je vhodnou signalizací a už nejsem bobkař.
V tom to snad vůbec není. Stále se chceme vracet k původní přírodě a pokud se nemýlím, tak ve vodě nikdy žádné boili nebylo.
xroman : Promiň, že jsem ještě neumřel. Je mi 58 a dovolím si tvrdit, že chytám na stejné úrovni jako ti mladší. Ve věku to taky není. Všechno je v lidech a to platí všeobecně, nejen u ryb.
To, že všechny ryby pouštím, nepovažuji za nic vyjmečného. Je to jenom moje rozhodnutí. Chci si zachytat i zítra.
N Hrouzek - ® St 22.1.2003 11:34:31
xroman-souhlas.. :-))
N Robert St 22.1.2003 10:53:49
xroman: Horní míra u dravců je kontraproduktivní vzhledem k jejich kanibalismu. U candáta je zase velká úmrtnost zdolaných a puštěných ryb.
N xroman St 22.1.2003 10:25:57
Jasne, limity a horni mira by meli byt u vsech uslechtilich ryb + parma, ostroretka atd. Nejde jen o kapry.
N Rici - ® St 22.1.2003 10:02:06
Kluci. K&R,Pan Slamáček a málo jiných mají pravdu, že kapr je nasazovám aby se sežral a to i vlastně ten duhák. Už to tady někdo psal, že to patří k naší kutuře rybaření chytit kapra a sežrat. Máme taky v org. RMV a lidi tam nechodějí na ryby, ale pro ryby. Občas tam taky zajdu, protože je to moc hezkej rybník a jdu relaxovat. Ale i mezi těma "dědkama bobkařema" je hodně těch, kteří i toho kapra 40 nebo 45 pustí a jenom si jdou zachytat.
Většina se tady zastává práva kaprů (je to konzumní ryba), ale na ostatní ryby nějak zapomínají.
Ovšem i u kaprů (i když je konzumní), jako i u jinej ryb bych taky rád uvítal i horní míru.
N Iceman St 22.1.2003 9:50:21
No, asi mě víc než "bobkaři" vadí když se někdo ohání jaký je kaprař, a pak z něj vyleze, že si bere i trofejní kapry na porážku. Několik už jsem jich potkal, jedny dokonce i s Folpym. Furt se oháněli, jak chytali s tím a oním, samá Daiwa, bivak jak garáž pro transportér, a pak z něj vyleze, jak jsou kapři kolem 10 Kg dobří ( růžové masíčko apod.) Fuj. Bobkaři vyhynou ale tohle je horší. Jsou to i mladí lidé, který když potká nějakej rybářskej špunt tak si bere příklad. Mimochodem, když jsem vyndal feeder a plavačkářskou vidličku tak se div nerozesmáli a byli z toho úplně paf.
Nechci nikoho obhajovat ani hanit, ale myslím si, že nelze rybáře posuzovat a pohlížet na ně podle toho, jak chytají.
N K&R St 22.1.2003 9:48:05
xroman - je mi 36 a chtěl bych se dožít té lepší doby ale asi nemám šanci
N xroman St 22.1.2003 9:36:27
K&R: Domnivam, se ze limit na ulovky bude zaveden nejdrive tak za 15 - 20 let. Az lide ve vedeni svazu budou nahrazeni lidmi s progresivnejsim myslenim. Ale to nebude driv, nez se zmeni mysleni cele clenske zakladny. Lide ve vedeni se snazi splnit pozadavky vetsiny clenu. A ti chcou MASO a MOC MASA. Clenska zakladna sve myleni nezmeni jen tak. Vetsina rybaru je vychovana jinou dobou u jsou nepristupni jinym nazorum. Pozitivni je, ze mezi mladsi generaci je videt zmena. Nezbyva tedy nez cekat, az vetsina soucasne clenske zakladny jednoduse vymre. Pak mozna dojde ke zmene.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut WFT Charisma Senso Pilk 2,70m/620g

Za 2.692
Výprodej. Poslední 1ks skladem!

akce, rybareniNash mikina Tracksuit Top

Za 1.676
Pohodlná mikina pro celodenní nošení u vody. * lemovaná kapuce s robustní stahovací šňůrkou * zvýšený límec pro lepší udržení tepla * zip po celé délce * dvě kapsy na zip * stylové logo Nash Materiál: 80% bavlna a 20% polyester Gramáž: 300g/m2

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67