- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Masař?
Kde začíná a kde končí hranice označení "MASAŘ".
Co vy na to?
Co vy na to?
Autor diskuse: Frk - Profil , 6.11.2002 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NPyzda | St 8.3.2006 15:00:00
M.A.R.S.I.P. To není o šátcích. to je už asi senilita, které se dožiješ i ty, pokud se neuchlastáš. Nejsem idealista, to určitě ne, ale lecos by se nechalo změnit. Třídíme odpad, vyvěšujeme tibetskou vlajku, ale o našich "plevelných" rybách toho moc nevíme a v horším případě ani vědět nechceme.
Njarousek - Profil | St 8.3.2006 14:57:03
tím co jsem napsal jsem nemyslel 1vycházka=7kg ryb
nikdy jsem například rybu nezamrazil ale donesl upravil a sežral a to proto protože jsem na ní měl chuť jestli je to dostatečně jasné nejedna se o spotřebu několika tun ročně jak to hned vyplívá když mám zkrátka chuť tak si jí vezmu ...čím dál víc mě připadá že vlastně všichni ryby pouští a ten kdo jí sní tak je něco jako vykořisťovatel nebo co to je snad zlej sen
nikdy jsem například rybu nezamrazil ale donesl upravil a sežral a to proto protože jsem na ní měl chuť jestli je to dostatečně jasné nejedna se o spotřebu několika tun ročně jak to hned vyplívá když mám zkrátka chuť tak si jí vezmu ...čím dál víc mě připadá že vlastně všichni ryby pouští a ten kdo jí sní tak je něco jako vykořisťovatel nebo co to je snad zlej sen
Nšeptal - Profil | St 8.3.2006 14:55:40
M.A.R.S.I.P.: To by asi neprošlo, bo tady se většinou zavážet nesmí. :o)
NMrCement | St 8.3.2006 14:52:50
M.A.R.S.I.P. - ® : skoda, ze nejde obcas se vratit po casove ose (jen v hlave) :-(
NM.A.R.S.I.P. | St 8.3.2006 14:50:56
Pyzda: Z tvých příspěvků mám pocit, že se o něco bojíš a nejraději by jsi se vrátil zpět do dob červených šátků. Bohužel vývoj se nedá zadržet (možná v Korei). Buďto se s tím smíříš, nebo ne. :o(
NMrCement | St 8.3.2006 14:48:59
Pyzda: to jsem netusil, ze lovem na vetsi rousnici ci kouli testa (silon 0,25-0,30, prutem 4,5m s gramazi 100g na plavacku) jsem pred 15 lety zajistoval rovnovahu :-) . Nemam na to tak radikalni nazor, nebot casto jsem mel na brehu ryb mnohem vic nez dnes a ty z drivejska mi rozhodne uz nezaberou. Ale jsou to jen kecy a doufam, ze prijdes pomoci rece :-)
NMrKos - Profil | St 8.3.2006 14:48:43
Pyzda: Pavle, Pavle... to platí asi také jak kde... a možná ještě někde na vesničce... ve městech už by jsi dědečků napočítal na prstech jedné ruky.... znám několik ortodoxních masařů kteří chytají na feeder a tahají cejny jednoho za druhým... a běda připlete-li se na háček ostroretka, parma... protože má " nekvalitní " maso tak ji sežerou kačeny... pořád pytluješ nepytlovatelné....
NZN - Profil | St 8.3.2006 14:46:07
Pyzda:
abych pravdu řekl, chytám na bezprotihroťáky i z jednoho pragmatického důvodu. Ryba jde líp vyháknout, nemusím se s tím tak prasit :-)
abych pravdu řekl, chytám na bezprotihroťáky i z jednoho pragmatického důvodu. Ryba jde líp vyháknout, nemusím se s tím tak prasit :-)
Nšeptal - Profil | St 8.3.2006 14:45:25
Pyzda: S tou rovnováhou to nebude taky tak slavný. Když chytal ten děda, tak bylo kolik rybářů? Dneska jich je bezmála 300 000. A o kolik bylo víc nezregulovaných a nevytrávených vod? Takže kdyby dneska měl každý udržovat rovnováhu odnášením každého úlovku, tak za chvíli budem jen čumět na sežraný revíry. To si radši podržím tu pouštěcí deviaci.
NMrKos - Profil | St 8.3.2006 14:44:14
... tak tady už je každá rada drahá... začíná invaze masařů....
ZN: s jarouškem jsi měl pravdu....
ZN: s jarouškem jsi měl pravdu....
NTomášV. - Profil | St 8.3.2006 14:40:02
Hrozně rád chodím k vodě, pozoruji cvrkot kolem ní a v ní, rád chytám ryby všemi způsoby. Ryby jím, když na ně mám/e chuť. Jen jsem poslední dobou, dejme tomu 2-3 roky zpět, upravil svůj přístup k uloveným rybám. Přestal jsem je rozdávat.......
NPyzda | St 8.3.2006 14:39:55
MrCement: ten dědeček přináší revíru rovnováhu. Loví tak, jak se dřív lovilo, bez tragických následků na zarybnění. Lovily se ryby, kterým šla rousnice, nebo koule těsta skrz tlamu. To je ten přínos. Dnes se loví velejemně, velevznešeně, ale následky tohoto rádoby CaR lovu se také podepisují na stavu zarybněnosti a to hlavně u ryb, co se nedosazují. Slovo masař má několik podob a netřeba se ho bát a už ne vůbec u např. u kapra. Co jsem chtěl říci jsem řekl a každý ať si to přebere.
ZN: dík. Jsem ale taky trochu prase. Chytám na jednoháček, ale s protihrotem. Proto ty újezdy. Bez protihrotu jsem zkoušel také, ale přišel jsem o pár pěkných ryb, co chěty pryč z revíru...
ZN: dík. Jsem ale taky trochu prase. Chytám na jednoháček, ale s protihrotem. Proto ty újezdy. Bez protihrotu jsem zkoušel také, ale přišel jsem o pár pěkných ryb, co chěty pryč z revíru...
NZN - Profil | St 8.3.2006 14:38:22
MrKos :
sobě to vysvětluješ dobře, jarouškovi blbě. Co když tento jaroušek je otesánek a za chvíli sežere i nás:-) Edit: drda-nevede, máš pravdu:-)
sobě to vysvětluješ dobře, jarouškovi blbě. Co když tento jaroušek je otesánek a za chvíli sežere i nás:-) Edit: drda-nevede, máš pravdu:-)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
Út Staré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...











