MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jakou máte zkušenost Vy ?

V naší obci máme koupaliště 60x20x2m,dost hojně navštěvované v letních měsících.S příchodem letních veder a za minimálního přítoku se hladina
pokryla ,,zelenidlem".Chemické přípravky nepomohly.Letos jsme nasadili 15 kusů amurů cca 50cm a koupaliště bylo fantasticky čisté.Máte stejnou
nebo podobnou zkušenost.Díky za příspěvky.

Autor diskuse: Pavel Jára -P.J. ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 7.10.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N kája Út 15.10.2002 18:26:53
FrK: S tím že všechno souvisí se vším souhlas, co se týče možnosti nedostatku živin, tak to bych asi nebral :-)) . Jenom množství živin které se na plochu 1200 m2 dostanou s větrem (prach a organická hmota) je dostačující pro "kvetení vody " a to nemluvím o množství přitékajícím s vodou . Myslím že by nám měl P.J. popsat to zelenidlo :-)) ať víme o co se dohadujem. P.s.: v koupališti té přirozené potravy ti amuři moc mít nebudou takže budou brát prakticky cokoliv , včetně vláknitých řas.
N FrK - ® Po 14.10.2002 21:39:09
Kája: V celku souhlasím, jenstím doplňkem, že amur ty vláknité řasy konzumuje vcelku v dosti mladém věku- 16-18mm plůdku. Pak se začíná projevovat jako typický všežravec. Staršímu chutnají měkké porosty (plné břicho je plné břicho).
Tady spíš zaúřadovala sama příroda. Spíše voda nedostala tolik organických živin aby se nerozjely řasy,sinice, fytoplankton atd.,atd..
Nebo ryby nejsou a zooplankton zlikvidoval fytopl.. Všechno totiž souvisí se vším. :-)))
N kája Čt 10.10.2002 20:17:14
Brach: to jo :-)))
N brach Čt 10.10.2002 7:26:13
Příroda si se svými dětmi dělá, co chce...
N kája St 9.10.2002 22:45:25
Brach: Tolstolobec pestrý (Aristichtys nobilis) je typický planktonofág ( :-)) ) ovšem se zaměřením na zooplankton (až 85% potravy) na rozdíl od Tolstolobika bílého (Hypophthalamichtys molitrix) který je převážně fytoplanktonofág (95%). Tolstolobec je schopen přijímat sinice, ale až poté co vyzbírá zooplankton, což vzhledem k tomu, že zooplankton se živí fytoplanktonem je v boji proti zákalu (zelenisku) celkem na obtíž.
Ani jeden z nich ale nemusí vláknité řasy na ty je opravdu lepší amur. //čerpáno z publikace Mihulovci a ryby část II. - Baruš , Oliva a kolektiv 1995 a z vlastních skromných zkušeností získaných studiem na universitě obor rybářství :-)) //
P.s.: promiň jsem šťoura, máš pravdu i tolstolobec filtruje vodu ale má trošičku širší "sítko"
N brach Út 8.10.2002 15:37:44
kája - tolstolobec pestrý působí podobně jako vysavač, stejně jako t.bílý filtruje vodu.
N kája Po 7.10.2002 20:23:21
Co se týče zeleného zákalu ve vodě je ideální nasadit tolstolobika bílého (pozor nezaměnit s tolstolobcem pestrým) ten dokáže odfiltrovat nepředstavitelnou masu fytoplanktonu (řas). Jinak amur bude brát zavděk v horších potravních podmínkách i vláknitou řasou takže proč ne?
N Petr Po 7.10.2002 7:35:56
Protože mě tento problém velmi zajímá(okřehek),chtěl bych se zeptat, o jaký druh rostliny (zelenidla) šlo.Díky za odpověď.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDrtička Advanced Boilie Crusher + kýbl Modular Bucket 17l - celý set

Za 1.890
Drtička boilie od RidgeMonkey – Advanced Boilie Crusher vám usnadní práci při výrobě boiliesové drtě pro spod mix, groundbait nebo pro přípravu krmení do PVA.

akce, rybareniOkuma Navijáky Pulzar PZ FD (SLEVA až 29%)

Za 1.199
Firma Okuma přichází na trh s novým cenově dostupným navijákem, jedná se o kvalitní naviják pod označením Pulzar. Tento naviják se vyznačuje tichám a hladkým chodem. Dostupný ve velikostech 10, 25, 30, 40, 55.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...