- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kontaminace ryb způsobené povodněmi.
Příští týden bych chtěl vyrazit na Ohře (okolí Ostrov nad Ohří). Zajímalo by mě, jak to vypadá v tomto úseku řeky. Tvrdí se, že v místech kde byly řeky znatelně vylité z břehů mohlo dojít ke kontaminaci ryb. Jde o to, že bych si chtěl nějakou tu potencionální rybu možná odnést a nevím jestli je to dobrý nápad. Předem díky..
Autor diskuse: Dan - Profil , 16.9.2002 všeobecné - revíry, cestování
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
19 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nvráťa | St 18.9.2002 11:28:27
pike> neser a nepleť si to s 9 a 1/2 tejdnem. Prej ses přepočítal o 50 milionů?!
Nrastha | St 18.9.2002 8:49:00
Mno docela by mě zajímalo kolig Pb do vody naházely samy rybařící a co potom z kaprem co slupnul 100 g olůvko ? :o)
Npike | St 18.9.2002 7:50:34
Vrata: 37,5 mesice staci, pokud si chces prohlednout patologii na koleckach tak bych se ani neomezoval.
Nvráťa | Út 17.9.2002 15:54:25
JInak ale přiznávam, že pike má pravdu a že mě odhalil jako lháře.Vypadá to na pár let bez rybího masa.
Nvráťa | Út 17.9.2002 15:53:18
marfic> podle toho čím. Uhlovodíkama jistě načichne hodně rychle pouhým filtrováním vody, ale kovy a PCB to budou měsíce, minimálně. Zase záleží ta tom, kolik se jich dostane do bentosu.
Nmarfic | Út 17.9.2002 14:14:45
vrata: jak rychle se do tela ryb, treba v prehrade dostane takove mnozstvi nejaky sracky ze ta ryba se uz neda zrat
Nsidlo | Út 17.9.2002 13:20:26
vrata> neni, to je vidno na prvni pohled. Pb jednak obsahuje male b a take chybi C.
pak ti stejne neverim protoze jsi lhar az to pekne neni. pry vsechny poustim chacha, jo vsechny co jeste nedorostly :-)) ale zateckou krkovicku bych si dal...
pak ti stejne neverim protoze jsi lhar az to pekne neni. pry vsechny poustim chacha, jo vsechny co jeste nedorostly :-)) ale zateckou krkovicku bych si dal...
Nrastha | Út 17.9.2002 9:59:38
ryby kontaminované byly a budou hlavně aby z toho neumřely :o) No a jestli se nejakej ten rybařík kontaminuje eště víc než byl taky dobře .o)
Nvráťa | Út 17.9.2002 9:09:16
sidlo> a je Pb totéž co PCB? JInak vám dávám za pravdu. Já už taky řadu let všechny ryby pouštim a pak si zajdu koupit nějaký to filé s kadmiem, případně antibiotickohormonální kuře nebo prase.
Npike | Út 17.9.2002 7:53:24
Vrata. Ne a ne a ne.. Neverim ti ani slovo, ikdyz jsi na to studirovany
NSiro | Út 17.9.2002 0:36:58
Pike:správně minimálně ty tři roky bodou hróóózně jedovatý,možná i celej život.
Ne teď vážně,zaplať pánbůch za ekoligického bubáka(nikoli za povodně) jež představují nyní těžké kovy,ropné deriváty a jiné škodliviny ukládající se v rybím mase.Snad se aspoň pár zapřísáhlých rybožroutů naučí něco hodit zpátky.
I když šedejm kysnám je to jedno.Před týdenem mne pobavilala hlaška jednoho dědka"ryby nejdou prej tři roky žrát,tak si nekoupim tři roky povolenku",jak jednoduchý :o).
Ne teď vážně,zaplať pánbůch za ekoligického bubáka(nikoli za povodně) jež představují nyní těžké kovy,ropné deriváty a jiné škodliviny ukládající se v rybím mase.Snad se aspoň pár zapřísáhlých rybožroutů naučí něco hodit zpátky.
I když šedejm kysnám je to jedno.Před týdenem mne pobavilala hlaška jednoho dědka"ryby nejdou prej tři roky žrát,tak si nekoupim tři roky povolenku",jak jednoduchý :o).
Nvráťa | Po 16.9.2002 9:10:15
A vůbec: zajímalo by mě, co si kdo z Vás představuje pod pojmem "kontaminace", jak tato kontaminace vzniká a kde se berou kontaminující láttky?.
Rovnou Vám odpovím: kontaminace je možná jedině v místech se zvýšenou koncentrací PCB a těžkých kovů, pokud se dostanou do potravního řetězce ryby. Tedy na místech, kde buď dochází k masivnímu úniku těchto látek nebo jejich sedimentaci (jsou těžší než voda, a to i PCB). Tzn. v okolí výpustí (Neratovice), nebo v místech sedimentace ( přehrady,nadjezí). Rozhodně není možná v době, kdy řekou protéká padesátinásobek klidového průtoku, nebo na rychlých tocích (Ohře - kde ještě ke všemu žádná povodeň pajku nebyla,Otava apod). Jinak je ještě možná kontaminace nějakými ropnými deriváty(pochopitelně vypouštěnými v koncentraci nikoli ichtyocidní). Takže bych se možná obával jíst ryby z Mělníka, ale nikoli z Ohře.
Rovnou Vám odpovím: kontaminace je možná jedině v místech se zvýšenou koncentrací PCB a těžkých kovů, pokud se dostanou do potravního řetězce ryby. Tedy na místech, kde buď dochází k masivnímu úniku těchto látek nebo jejich sedimentaci (jsou těžší než voda, a to i PCB). Tzn. v okolí výpustí (Neratovice), nebo v místech sedimentace ( přehrady,nadjezí). Rozhodně není možná v době, kdy řekou protéká padesátinásobek klidového průtoku, nebo na rychlých tocích (Ohře - kde ještě ke všemu žádná povodeň pajku nebyla,Otava apod). Jinak je ještě možná kontaminace nějakými ropnými deriváty(pochopitelně vypouštěnými v koncentraci nikoli ichtyocidní). Takže bych se možná obával jíst ryby z Mělníka, ale nikoli z Ohře.
Nvráťa | Po 16.9.2002 9:00:08
pike> zase pajku meleš nesmysly. Podívej se nejdřív na mapu a do "Dravců".
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64












