MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybáři z Prahy a okolí

Vážení kolegové, kam teď budete po povodních jezdit na ryby? Co myslíte, že se stalo s rybama ve Vltavě, Berounce a dolním toku Labe?

Autor diskuse: Robert Černý
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 24.8.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N siro Pá 30.8.2002 6:40:22
Jeď normálně na Berounku,nebo na Vltavu.
ryby ve vodě zůstaly a teď berou jako splašený.
N Mates St 28.8.2002 9:41:44
Klucí od Labe:Zajeďte si na Orlík nebo Hněvkovice ty jsou teď slušně zarybněný,hlavně kaprem.Myslim,že se začne dařit sumcům a štikám a vůbec dravcům.Teď dostali přísun žrádla jako nikdy.
N Ondra Út 27.8.2002 18:23:48
Roberte, zacni se ucit nemecky, podivej se do pasu jestli ho nemas propadlej a muzes vyrazit na kapry do Hamburka. Chytani na Labi bude mit i vyhody, bude se stavat, ze opravdu chytnes hovno!
N strejka Út 27.8.2002 14:12:13
Otto: Jak to vypada v tom Tabore? Kdes tam byl? Ja chodim pod jez Soukenik a tam kolem. Jde mi hlavne o brehy (blato, bordel a tak.) Jestli tam je i kam si sednout na bobek, az me z vlaci budou bolet ruce. dik
N Otto - ® Út 27.8.2002 14:05:46
Mates: v Tabore na Luznici to same, dravci ve vyborne kondici (sumec, okoun, stika bolen i tloust) + spousta kapru uprchlych z rybniku, ale ti jsou opravdu hodne poraneni, prakticky kazda ryba ma odreniny a nekteri jsou zaplisneni.
N Otto - ® Út 27.8.2002 14:01:23
Mates: v Tabore na Luznici to same, dravci ve vyborne kondici (sumec, okoun, stika bolen i tloust) + spousta kapru uprchlych z rybniku, ale ti jsou opravdu hodne poraneni, prakticky kazda ryba ma odreniny a nekteri jsou zaplisneni.
N Formaggio - ® Út 27.8.2002 13:15:12
Nevíte někdo jak to vypadá na Berounce ve Všenorech?
N jariss - ® Út 27.8.2002 12:23:32
Byl jsem se kouknout v pátek po práci na Vltavě nad soutokem s Berounkou. V jednom ouplávku jsem na plavačku tahal ševce na hod, nějaká ta plotka taky občas zabrala, jeden okoun a překvapil mě kapr 41 cm v super kondici bez nějakejch známek poranění, nebo vysílení. Všechno na červa. A pod Zbraslaví prej tahaj cejny lopaťáky říkal kolemjdoucí rybář. Tak snad tady v tomhletom úseku je vše jakš takš v pohodě? Ale ta spoušť na březích je dost hustá.
N Jirka Krejčí Út 27.8.2002 12:08:45
Na Berounce jsou ryby asi v pořádku dokonce i prý dobře berou. Horší je že snad od Plzně až na soutok s Vltavou nefuguje žádná čistička. Takže to ryby dostávaj naplno. Doufám že se otráví i pár masařů co si už teď futrujou mrazáky.
N Osprey - ® Út 27.8.2002 10:28:53
Ještě něco. Nějaký potěr v řece taky zůstal, ale se stavem před povodní je to moc málo. Dají se lovit parmy, ty to ustály překvapivě dobře. Chytil jsem i pár štik do 61 cm (vráceno)a v samotném Písku je i dost okuní, ale s dravci to asi nebude bůhvíjaké.
Kdo zná Blanici 1 a 2, bude zírat, jaké díry vymlely turbulence vody za mostními pilíři - názorná ukázka je pod Putimí. Některá místa vypadají krásně, tak si je proběhněte, než to ti ondoňové z povodí zase všechno zavezou.
N Osprey - ® Út 27.8.2002 10:19:34
Jak poznám, odkud vzala voda ryby? Tak třeba naše protivínská násada i v minulosti skončila až v Písku ve městě. (někdy se opravdu dají poznat, když se v nich na rybníkách dva roky přehrabuješ). Kromě toho teď jsou v Otavě stovky lysců a jejich zdroj leží dost daleko od Písku, protože jinak bych věděl přesně odkud se vzali.
N Mates Po 26.8.2002 14:15:24
U nás na Kamýku je potěru a různých generací kapra mraky ovšem v takovým stavu,že asi zimu nepřežijou,je zajímavý,že během toho průseru jsem neviděl jedinýho zraněnýho dravce.
N Robert Po 26.8.2002 9:12:40
Na Úhlavě a Úslavě nad Plzní se zdá, že jsou ryby v pohodě, žádné potlučení jsem nezaznamenal. Kolega rybář říkal, že v řece viděl i hejno potěru. Možná to je tím, že tu je hodně nivních luk se sklonem k řece a některé jsou i rigolované, aby se voda sama mohla vrátit do řeky. Ještě to tu nestihli zregulovat.
N Jirka Po 26.8.2002 8:27:59
Byl jsem se v pátek podívat na Vltavu pod Barrandovem, hnědá páchnoucí břečka (snad to takhle teče ze Sázavy), už jen mírně nadstav. Příbřežní meandry zarovnaný, všechno spláchnutý, zpřerážený a vytrhaný stromy, na těch zbylých visí igelity, tráva, klacky. Na přívlač ani ťuk. V neděli jsem byl se synkem na Berounce v Radotíně nad lávkou. Voda se vrací ke své původní barvě (mírně přikalená, mírně nadstav). Všude zdevastované břehy, zasychající bahno. Stromořadí topolů přečkalo bez úhony. V ouplávku s vracečkou jsme si hráli na plavačku s ouklejema, proudníkama a podobně. Brali na vařené kroupy. Jedna plotice 34cm, potlučená, odřená. Je to bída, ale myslím, že pár ryb zůstalo.
N siro Po 26.8.2002 6:53:58
Souhlasil bych s Osprejem.Potěr z velké míry zůstal na polích,Nekteré revíry(Vltava,Labe)s pomalejším tokem budou mít ještě problémy s kyslíkem(pokles z prum. 14mg/l na 4mg/l).U Berounky bych se toho tak nebál.Dalším problémem jsou utopený čističky.Stim návratem ryb do koryta bych to viděl na víc jak 50%.Horší to bude s potlučenim.po letošní velký vodě(najaře)jsem na tůni v které byla hozená bóje z koryta řeky chytil šedesátkovýho kapra kterej byl tak rozmlácenej(vyražený oko,proraženou hlavu a další)že jsem se divil jak to mohl přežít.
N vráťa Ne 25.8.2002 22:35:27
Osprey> je docela zajímavý slyšet, že voda vzala ryby 20km dolů proudem. Jak je sledujete? Máte ryby značkovaný? Mikročipem? Vysílačkou?
N Osprey - ® Ne 25.8.2002 21:49:32
Otava bez ryb opravdu není a nevěřili byste, jak vysoké procento ryb se z polí vrátí do řeky. My dělali záchrannou akci a nebylo co zachraňovat. Na základě zkušeností z Otavy můžu říct toto:
1) potěr vesměs nepřežil
2) voda vzala ryby i 20 km dolů s proudem
3) hodně kaprů vyplavených z rybníků, ale jen v některých úsecích
4) ještě týden po povodni se řada ryb dusila hnijící vodou ze zatopených luk - choulostivější druhy to nemusely přežít
5)řeka zůstala na minimálně 50 % obsádky a ryby budou brát, protože dno je teď holý písek a žrát není co - tak je prosím pouštějte a buďte rádi, že je máte
N Šlehy - ® Ne 25.8.2002 17:43:38
Ryby určitě zůstaly,ale bude je těžší teď najít,protože tvar dna a břehů se podstatně změnil.
N vráťa So 24.8.2002 8:46:11
Nevim, kolik jich zůstavo na polích - ale pokud se neotrávili chlorem ze Spolany nebo neotráví splaškama, stalo a stane se s nima leda hovno. To už by taková Otava musela bejt za dávno bez ryb a to není.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGIANTS FISHING RWX Plus Fleece Chair + Čelovka

Za 2.230
Exklusivní sedačka, na kterou byly použity ty nejlepší materiály a díky větším rozměrům, můžete u vody sedět jako opravdový král.

akce, rybareniDaiwa Ballistic LT 17 - 3000D-CXH

Za 6.328
Ballistic LT 17´ je založen na novém Daiwa LT konceptu navijáků (Light & Tough – Lehký & Pevný). Nové LT navijáky jsou výrazně lehčí a zároveň nabízí mnohem více síly a pevnosti, než předchozí modely navijáků.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby U Habakuka Rybářské potřeby U Habakuka

Plzeň, Na Roudné 39