MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Co přesně znamená tabule "Zákaz lovu ryb"

Chytám na revíru, kde je na jednom místě umístěna tabule "zákaz lovu ryb" a šipka jedním směrem. Týká se ten zákaz břehu, nebo vody? Čili znamená to, že si tam nemůžu sednout( stoupnout ),nebo tím směrem nahazovat? A pokud si tam nemůžu sednout, můžu tam zabrodit nebo chytat z loďky? A jak přesně je definována zakázaná oblast: na řece bych ji chápal jako kolmici k břehu, ale na různě zakřivené stojaté vodě?

Autor diskuse: Emil ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 4.8.2002

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Gudaska St 11.9.2002 10:21:22
V CHRP nesmím LOVIT, proto je jedno, jestli jsem na břehu nebo pod vodou, ale URČITĚ (logicky)nesmím mít háček za hranicí.
Lukáš J:nejsem žádný zastánce socializmu, ale prvně jsem vláčel ve 12 letech (1961) vedle otce v broďákách. Přívlač a vybavení k ní nebylo vynalezeno v roce 1990.
N Gudaska St 11.9.2002 10:18:12
V CHRP nesmím LOVIT, proto je jedno, jestli jsem na břehu nebo pod vodou, ale URČITĚ (logicky)nesmím mít háček za hranicí.
N Lukáš J - ® Čt 8.8.2002 9:11:39
Základ RŘ byl kompletován ještě za totáče a tehdy se s tím, že někdo bude chytat jinak než bobkařit např.vláčet nebo mít prsačky asi moc nepočítalo.
N Johny - ® St 7.8.2002 21:54:07
Dobrá otázka, myslím, že se bere jen břeh. Ale nerad bych byl prekvapen názorem porybného....
N Otto - ® Po 5.8.2002 16:48:29
Emil: myslím, že pokud stojím PŘED cedulí, tak mi nikdo nic nemůže, ať jsem ve vodě nebo na břehu. Nebyl jsem totiž v CHRP a ani jsem do něj nenahazoval (aspoň poté, co jsem si tu ceduli přečetl :-). CHRP bylo od cedule po proudu ve směru <----- . Akorát nechápu proč ta cedule byla jen při levém břehu a tak malá, že k přečtení z pravého břehu by byl potřeba dalekohled a dle soupisu revírů CHRP začínalo níž.

Branko: to nemá logiku, myslíš, že CHRP se vyhlašuje jen pro BŘEH a ne pro VODU ??? Neznám moc ryb, co žijou na suchu.
N Emil - ® Po 5.8.2002 14:41:23
Otto> No je otázka, jestli v případě, kdy chytáš z vody ta cedule platí i na tebe. Pořád mi není jasné (a nikde se to nepíše), jestli ta cedule znamená, že v tom úseku nesmí být rybář, nebo nástraha...
Brach> existuje nějaký oficiální výklad, nebo je to jen věc výkladu toho kterého porybného?
N Branko Po 5.8.2002 14:38:14
Podľa mojich skúseností taká tabuľa znamená jednoducho zákaz loviť z úseku brehu ,ktorý je takto označený.
N Otto - ® Po 5.8.2002 14:22:11
Dobré téma! Pred týdnem jsem taky rešil podobný problém, chytal jsem prívlací pod vysokým sklopným jezem na Otave ve Strakonicích u hradu, v soupisu bylo napsáno, že CHRP zacíná až u silnicního mostu cca 100 m níž. Byl jsem proto velice prekvapen, když jsem asi po pul hodine lovu prebrodil pod jezem na druhou stranu reky a tam videl malou, spatne citelnou ceduli, ze CHRP zacina hned pod jezem, ta cedule byla pod jezem asi 8 metru a byla na ni sipka, ktera ukazovala po proudu. Osobne jsem z toho udelal tento zaver: V cca 8 metru sirokem vyvaristi mezi jezem a ceduli lov povolen.
N brach Po 5.8.2002 6:06:13
Na malé vodě bude "zákaz lovu ryb" (měl by být) i na druhé straně. Znamená to, že nesmíš házet za spojnici těchto tabulí (u nás jsme míva-li i ocelové lano). Pokud je na břehu jen jedna cedule, zabydlím se před ní a budu házet kamkoliv za ceduli, nejaké kolmice mě zajímat nebudou.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA - Jet Fish Vyvážené Boilie Legend Range

Za 99
Vyvážené boilie je určené pro chytání opatrných a velkých kaprů. Díky tomu, že je oproti klasickému boilie lehčí, lépe a s důvěrou ho přijímají velké zkušené ryby.


akce, rybareniPodložka pod ryby JRC High Care XL 114x60cm

Za 2949
podložka pod ryby jrc high care xl 114x60cm


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...