- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
První rybářský lístek
sem začínající rybář a chtěl bych si udělat první rybářský lístek. Prošvihl jsem ale termíny školení a tak bych se chtěl zeptat, zda se dá test z rybářských znalostí složit i bez školení nebo zda se budou vypisovat i další termíny? Moje nejbližsí místní organizace je v Teplicích, bohužel jsem nikde na ně nenašel kontakt a úřední hodiny se mi kryjí se školou. Kdyby tedy někdo znal odpověď či měl kontakt na MO Teplice, byl bych vděčný.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Ntimb - Profil | Pá 11.9.2015 19:56:19
Nhyry2 - Profil | Pá 11.9.2015 19:52:24
Nějaký tip?DĚKUJI.
Nnofish - Profil | Čt 10.9.2015 20:27:50
Nhyry2 - Profil | Čt 10.9.2015 20:25:48
Rybářský lístek už mám asi rok hotový a uvažuji o územní roční povolence na příští sezonu.Jedná se o východní čechy.Jak jsem již psal,nechci se vázat v nějaké organizaci.A tady vzniká otázka:zda lze zakoupit někde územní povolenku,když nebudu někde členem?
Děkuji za smyslplné odpovědia rady.Klidně do SZ.
Nmamutt - Profil | Pá 2.1.2015 19:36:46
Ncomputerfish - Profil | Pá 2.1.2015 15:01:27
http://www.rybsvaz.cz/?page=jak_clenem_lovem_ryb&lang=cz&fromIDS=
NTóny - Profil | Pá 2.1.2015 14:52:40
Nrover - Profil | Pá 19.9.2014 23:12:49
Nhyry2 - Profil | Pá 19.9.2014 22:39:30
NJarda Š. - Profil | Pá 19.9.2014 22:03:33
Nhyry2 - Profil | Pá 19.9.2014 21:31:20
NParanoidní Schizofre - Profil | Ne 24.8.2014 11:21:50
Ps: při běžných znalostech RŘ nebudeš mít problém....
NJarda Š. - Profil | Ne 24.8.2014 11:15:14
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 11:03:50
Teta pochybila a slovenští kolegové by si díky pochybení tety nemohli zakoupit naše povolenky.
Nebyla s ní prostě řeč, bez bumažky nelze.....
Ale vyřešili jsme to, povolenku si nakonec koupili.
NS&F - pescador - Profil | Ne 24.8.2014 10:56:57
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 10:53:07
Je to paradox, ale zase jsem byl přímým účastníkem jednání, kdy teta na úřadě v Brně nechtěla uznat slovenským kolegům rybářům platný slovenský RL jako podklad pro vydání RL českého.
NS&F - pescador - Profil | Ne 24.8.2014 10:48:15
Cizímu příslušníku jsem ryb.lístek pomáhal tady vyřizovat. Předložil od nich jeho staré "fishing licence" a teta s úsměvem RL vydala. :-)
Nnofish - Profil | Ne 24.8.2014 10:46:49
To je jedno, mě by zajímal ten metodický pokyn. Pochybuju, že by mi to vydal někdo jen tak. Úředníčci jsou opatrní, musel to mít něčím podloženo. Já to teď ale fakt hodinu hledat nebudu.
Nnofish - Profil | Ne 24.8.2014 10:43:31
Nevím proč, bylo mi to tak vydáno, netrápí mě to, je to logické.
A ještě sem mžeme zatáhnout kategorie/ceny poplatku, podle toho pro koho ten lístek je, jestli chceš.
Nekopíruj furt dokola citace. Přemýšlej.
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 10:42:22
Podívej, mi se také nelíbí, že člověk který rybářství vyštudoval,tak podle zákonů této země nesplňuje bez bumažky stanovené vyhláškou předpoklad pro vydání RL a současně se mu vzdělání uznává pro výkon hospodáře, což je dle mně zcela správné.
Ale zákony (i blbé) platí (měly by) pro každého i úředníka vydávajícího RL.
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 10:35:15
Ty jsi cizinec? Nemáš české občanství? Tak to potom jo, maturitní vysvědčení z rybárny stačí......
Pokud bys byl Čech, máš SMOLÍKA....
6) Cizinci se vydá rybářský lístek, prokáže-li se
a) dříve vydaným rybářským lístkem,
b) jiným dokladem, osvědčujícím, že již byl držitelem rybářského lístku,
c) osvědčením o získané kvalifikaci podle odstavce 3, nebo
d) rybářským lístkem, licencí nebo obdobným dokladem, vydaným ve státě, jehož je občanem.
Nnofish - Profil | Ne 24.8.2014 10:34:21
Hele mě fakt nenaštveš. Já se svazopostřeleným husám směju od doby co jsem zjistil, že prý hospodářské kurzy jsou rekvalifikace a podobné žvásty. Mě v tomhle zajímá, jak bude postupovat úředník, ne co mi řeknou u svazu.
Nnofish - Profil | Ne 24.8.2014 10:31:04
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 10:30:18
NS&F - pescador - Profil | Ne 24.8.2014 10:27:17
Njaa1959 - Profil | Ne 24.8.2014 10:20:55
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 10:18:24
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 10:17:11
Kecáš, vyhláška jasně stanovuje na základě čeho ti může být RL vydán.Pokud ti jej vydali na základě maturitního vysvědčení nepostupovali dle zákona. To není slovíčkaření, to jsou fakta.
Napsal jsi, že zkoušku lze udělat kdekoli, což je blbost.
......................................................................................................................................................
3) Kvalifikační předpoklady pro získání prvního rybářského lístku jsou základní znalosti z oblasti rybářství, biologie ryb, právních předpisů upravujících lov ryb, prokázané osvědčením o získané kvalifikaci, vydaným právnickou osobou pověřenou ministerstvem k ověřování znalostí žadatelů pro vydání prvního rybářského lístku. Vzor osvědčení o získané kvalifikaci pro vydání prvního rybářského lístku a rozsah znalostí potřebných pro jeho vydání jsou uvedeny v příloze č. 6.
...........................................................................................................................................................
Vyhláška nestanovuje jakou formou mají být znalosti žadatele o RL prověřeny, nemusí to být formou testu. Jo a za zkoušku se u nás neplatí ani kačka.
Nnofish - Profil | Ne 24.8.2014 10:16:58
Já byh naopak přitvrdil, s těmi požadavky a uchazeče, ale je pravda, že to muže jít úplně mimo svaz.
NMAXXSKATER - Profil | Ne 24.8.2014 10:14:00
Njaa1959 - Profil | Ne 24.8.2014 10:13:40
Je blbost platit svazu za kurz a zkoušku (příklad), když s ním třeba v životě nebudu mít nic společného.
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 10:11:15
Nnofish - Profil | Ne 24.8.2014 10:08:45
Kdekoli? Nevím z které věty a hledat to nebudu. Pokud jde o zkoušku, tak nechápu, proč nejde udělat test třeba na úřadě. Je blbost platit svazu za kurz a zkoušku (příklad), když s ním třeba v životě nebudu mít nic společného.
Ale piš si co chceš, já si z toho slovíčkaření nic nedělám :-)
NMAXXSKATER - Profil | Ne 24.8.2014 10:06:48
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 10:03:59
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 10:02:38
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 10:02:32
Tím kopírováním jsem ti chtěl ukázat, že se kapánek mýlíš - bohužel......
...................................................................................................................................
Čistě teoreticky, potřebuješ vzdělání v oboru, nebo zkoušku. To jsou podmínky pro vydání prvního RL.
Zkoušku kdekoli, ale v praxi to dělá asi fakt jen svaz.
.....................................................................................................................................
Vzdělání v oboru můžeš uplatnit jako hospodář, ale ne jako žadatel o RL, je to paradox, ale platí.
Zkoušku mohou provádět jen právnické osoby registrované Mze.
Co jsi myslel slůvkem - kdekoli??
NMAXXSKATER - Profil | Ne 24.8.2014 9:59:28
NMAXXSKATER - Profil | Ne 24.8.2014 9:58:10
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 9:57:18
Úřad nepostupoval správně, měl jsi jim předložit platné znění vyhlášky.
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 9:56:31
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 9:55:55
Úřad postupoval zcela i v intencích zákona (vyhlášky).
NMAXXSKATER - Profil | Ne 24.8.2014 9:54:48
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 9:52:58
Nnofish - Profil | Ne 24.8.2014 9:50:06
Vám tam fakt je*be, v té vaší MO. Je jedno jestli jsi to ty, Hraji, Mrkos... Občas by to tu chtělo asi česko-český slovník... :-D
edit: To je teda jako reakce na tvj první zápis dnes, ten druhý je to samé, ale už s přínosem.
NS&F - pescador - Profil | Ne 24.8.2014 9:48:05
Odkaz co dal kakr už musí být jasný i tomu "volovi". I když ....
Nkakr - Profil | Ne 24.8.2014 9:31:03
Rybářský lístek
[K § 13 odst. 8 a odst. 11 písm. a) a b) zákona]
(1) Rybářský lístek se vydává pro celé území České republiky na dobu 10 let, 3 let nebo 1 roku ode dne jeho vydání.
(2) Rybářský lístek se vydává podle vzoru uvedeného v příloze č. 6.
(3) Kvalifikační předpoklady pro získání prvního rybářského lístku jsou základní znalosti z oblasti rybářství, biologie ryb, právních předpisů upravujících lov ryb, prokázané osvědčením o získané kvalifikaci, vydaným právnickou osobou pověřenou ministerstvem k ověřování znalostí žadatelů pro vydání prvního rybářského lístku. Vzor osvědčení o získané kvalifikaci pro vydání prvního rybářského lístku a rozsah znalostí potřebných pro jeho vydání jsou uvedeny v příloze č. 6.
(4) Kvalifikační předpoklady uvedené v odstavci 3 splňuje osoba, která je rybářským hospodářem, zástupcem rybářského hospodáře nebo rybářskou stráží nebo doloží osvědčení o vykonání zkoušky na rybářského hospodáře nebo na rybářskou stráž.
(5) Další rybářský lístek se vydá žadateli, prokáže-li se dříve vydaným rybářským lístkem, popřípadě jiným dokladem osvědčujícím, že již byl držitelem rybářského lístku.
(6) Cizinci se vydá rybářský lístek, prokáže-li se
a) dříve vydaným rybářským lístkem,
b) jiným dokladem, osvědčujícím, že již byl držitelem rybářského lístku,
c) osvědčením o získané kvalifikaci podle odstavce 3, nebo
d) rybářským lístkem, licencí nebo obdobným dokladem, vydaným ve státě, jehož je občanem.
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 9:28:19
Njaa1959 - Profil | Ne 24.8.2014 9:27:24
NDawemaster - Profil | Ne 24.8.2014 8:59:41
Njaa1959 - Profil | So 23.8.2014 22:49:44
Narnošt - Profil | So 23.8.2014 22:30:13
Taky znám lidi,co nestrávili ani den v autoškole a mají platný řidičák,dokonce i co bez školy vlastní maturitní vysvědčení nutné k jejich pozici v zaměstnání.Dneska je to opravdu systém zaplať a vezmi si co chceš.
Být by to tak nemělo,na tom se shodneme asi oba,ale těžko to změníme. :-(
Narnošt - Profil | So 23.8.2014 22:24:34
Je teda pravda,že jako asi 12ti letý jsem je dělal v rybářském kroužku,tenkrát to jinak nešlo ani omylem.
Nnofish - Profil | So 23.8.2014 22:23:25
Měj se, ahoj.
Nnofish - Profil | So 23.8.2014 22:21:57
My tu mluvili o tom, jak by to mělo být a proč... To by pak u vody neseděl kdejaký blbec, co ani neví, kolik ten okoun má míru a jestli fakt nesmí nahánět nástražky čeřenem, když má nahozeno...
NS&F - pescador - Profil | So 23.8.2014 22:21:16
Nic. Končím nebo opět se mě potvrzuje výrok nicku ZN
NS&F - pescador - Profil | So 23.8.2014 22:17:22
Kde to žije - všechna témata
10:23NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 30
10:16NKurz Teo Daška pro Otoše 300
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
9:04NATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













