- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Isotopové světlo
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Ncarp.lada - Profil | Ne 20.11.2005 14:05:15
Admin_cz-to jsme se jenom bavili na urovni:-))))
NAzbest - Profil | Ne 20.11.2005 12:35:18
Vážený a nyní už dokonce i MILÝ rybářský kolego.
Při vědomí skutečnosti,že jste mimořádně soudný muž,jsem nucen uznat Vaše důvody a přes různé morální zábrany Vámi zvolenou výši refundace přijmout.
Činím tak s tím,že Vámi velice rozumně zvolená částka bude (tak jak je Vaše ctěné přání) použita pro rybáře.To mohu zaručit v plné šíři a svým slovem garantovat.
Nezdržujte se prosím složenkou a také poplatek pošty je zbytečně vysoký.
č.účtu:196348665/0300
Také bych nerad byl příčinou Vašeho postávání ve frontě na poště.
Ale za tuto pomoc už opravdu nic nechci a spokojím se s jž níže zmíněnou kulantní částkou.
Azbest
Mivardi Feeder Team
Ncarp.lada - Profil | Ne 20.11.2005 12:05:44
Vážený rybářský kolego,
Velice si cenim toho,že i ja Vam mohu nějak pomoci,jen se mi zdá častka 1 000 000kč neadekvátni,když vezmu v potaz usilí Vámi vynaložené při zodpovídaní me složité a zaludné otázky,proto Vám zasílam 1 500 000 kč a stále jsem Vaším velkým dlužníkem.Je mi ctí udělat neco pro rybáře,který dosahuje takových kvalit a poradí začatečnikovi,i přes to že mu mezitím v zahraničí utikají kšefty v hodnotě nekolika set milionu.Ješte jednou dekuji a každým dnem očekávejte složenku s častkou 1 500 000 kč.
carp.lada
Carp Team Lihoviny
NAzbest - Profil | Ne 20.11.2005 11:36:02
Vážený rybářský kolego.
Vašich díku není třeba.Mé pohnutky k tomu,abych Vám přispěchal nezištně ku pomoci byly čistě altruistické až filantropické a já jsem rád,že zamezily vašemu tápání stran tématu.
Nicméně s politováním musím konstatovat,že si nejsem jist budu-li schopen Vám přispět vždy.Jsem totiž značně zaneprázdněn odbornými konzultacemi a rozbory různých specifik pro četné carp teamy z naší republiky a také ze zahraničí,ba i ze zámoří,no některé záležitosti jsou,pravda i meziplanetární.
To vyžaduje značné úsilí a agendu,přičemž přicházím o značné penzum času a někdy i sil.
Jelikož se tak děje naprosto bezplatně,je zde prostor pro Vás,abyste mohl uplatnit svou touhu po odvděčení se mé osobě.
Ve své skromnosti se spokojím s částkou 1 000 000kč.
Ne opravdu se neurazím a téměř vše půjde na charitu.
Číslo účtu zašlu obratem na Váš emajl.
Vím,že si zmíněné zasloužím a tak nebudu květnatě děkovati a spokojím se s prostým-děkuji.
Azbest
Mivardi Feeder Team
Ncarp.lada - Profil | So 19.11.2005 23:45:14
NAzbest - Profil | So 19.11.2005 23:13:29
Nšvec - Profil | So 19.11.2005 22:03:23
carp.lad:na jednu z otázek odpověděl Azbest.:-))
NAzbest - Profil | So 19.11.2005 22:02:36
Ncarp.lada - Profil | So 19.11.2005 21:45:58
NAzbest - Profil | So 19.11.2005 21:41:16
NAdmin_cz - Profil | So 19.11.2005 20:08:31
Nšvec - Profil | So 19.11.2005 20:04:27
NAdmin_cz - Profil | So 19.11.2005 20:02:20
Nšvec - Profil | So 19.11.2005 19:59:22
NAdmin_cz - Profil | So 19.11.2005 14:17:34
v černobilu meli asi jyne nebo vissy jednotky napiste sem ten protokol dost by me to zajimalo.
S podravem Admin_cz
Nnetopýr - Profil | So 19.11.2005 14:13:39
Mám ty radio tyčky dvě, obě zelené. Jednu jsem dal mé přítelkyni, která dělá laboranktu ve špitále, aby to vzala na "Žluták" mezi onkology, aby to změřila na radiolaktivitu. Poplach který tam způsobila, tam dlouho neměli. Když bouchnul Černobyl, tak jejich přístroje ukazovali 80 jednotek a u té tyčky naměřily 5 630 jedn. Ten protokol o měření mám schovaný. Už jsem to tady v minulosti jednou psal, najdi si to v archivu.
Nm.kindl - Profil | Út 15.11.2005 11:01:53
Nmaxwell - Profil | Út 15.11.2005 10:18:14
NJirka D. - Profil | Po 14.11.2005 19:03:59
NAzbest - Profil | Po 14.11.2005 18:49:30
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 18:19:26
To Kolci: Jj to bude, skoda ze Milos nekam zmizel :-)
NMartin M. - Profil | Po 14.11.2005 18:15:26
NPetr.J | Po 14.11.2005 18:10:35
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 18:06:19
Jinak na strankach vyrobcu jsem se docetl, ze latky pouzivane jsou nejedovate, netoxicke, zdravi neohrozujici, z duvodu, casteho spolknuti detmi ( je to hezke, sviti to, sup s tim za skran ).
NPetr.J | Po 14.11.2005 17:59:51
Njerzyy - Profil | Po 14.11.2005 17:49:22
Admine, ne neni to sice nebezpecne, ale NEROZLAMUJ TO, NEZER TO, nebude ti to chutnat, vitaminy ti to nedoda, akorat se z toho tak pos.
Tak u toho jsem se málem pos... smíchy já.Paráda.Díky :o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 17:48:21
Jeste cca 12K prispevku a mame nejlepsi otazku :-)
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 17:45:45
Mily kolego,
dobra nechame tedy toho hloupeno hastereni, jen me zaulaja ta veta - v době, kdy jste ještě honil gumového kačera, já už po nocích na brigádě leštil moderovací tyče v pražském reaktoru...., bohuzel jsem si nemohl overit Vas vek ( u registrace jsem jej nenasel) :-).
Je jiste ze oba o teto tematice neco malo vime, ja jen nemam moc rad pokud se pod slovy jako radioaktivita, jaderny, izotop predtavuje neco nebezpecneho, zivotu nebezpecneho, nenormalniho, k cemuz jak jiste uznate Vas prvni pripevek muze neznale tvare nabadat. U lidi typu Admin, by po predcteni tekovychto radku to mohlo koncit protesty u Temelina.
Chapu co jste Adminovy chtel rici, ale neodvazil jste se volit razna slova, proto je pro nej vyrknu sam, jiste jim lepe porozumel.
Admine, ne neni to sice nebezpecne, ale NEROZLAMUJ TO, NEZER TO, nebude ti to chutnat, vitaminy ti to nedoda, akorat se z toho tak pos.....
Pokud te neco zajima, zajdi do knihovny, nebo se zeptej pani ucitel az pak pokladej smysluplne dotazy.
Njerzyy - Profil | Po 14.11.2005 17:38:20
Njerzyy - Profil | Po 14.11.2005 17:36:06
Njerzyy - Profil | Po 14.11.2005 17:30:04
NMiloš_Nukleoid | Po 14.11.2005 17:27:09
Vážený kolego,
řeč nebyla o stabilitě částic, ale byly použity výrazy "jedovatý a radioaktivní" a to s jistým úmyslem a cílem...Zajisté jste již možná pochopil a dočetl se mezi řádky. Hodlám touto malou nápovědou tutu debatu o opravách názorů ukončiti. Evidentně víte, jak vznikl název Vrabec a kde se nachází, pochopil jste tudíž moji provokující narážku velmi dobře a ještě lépe na ní reagoval. Stejně tak doufám budete interpretovat i moje předchozí příspěvky, které nebyly adresovány Vám, ale budoucím "černobylským" učňům.....
Milý kolego, nechme tudíž přepočítávání protonů a neutronů a jiných cizích slov a pojďme ruku v ruce vysvětlit mladé generaci, jak je tupá...:-)))))))))))
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 17:19:06
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 17:18:08
Je mozne ze si lestil tyce jeste kdyz jsem jeste tahal kacera, ale myslim si ze o tomhle toho vim docela dost na to abych mohl, nekomu zodpovedet jeho dotaz, ci upresnit jeho odpoved.
Jenom me napada ze snad ( necham se poucit )jediny prazky jaderny reaktor je dneska na Fakulte jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT ( Vrabec) a byl spusten poprvé spuštěn 3. prosince 1990, tak kde jsi tu brigadu mel? Mozna je jeden jeste v Rezi, tam si ale nemyslim ze by ses dostal.
NAdmin_cz - Profil | Po 14.11.2005 17:07:30
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 17:02:39
To o Cernobylu vim, doslo k prehrati reaktoru, protaveni plaste reaktorova nadoby, bohuzel privod a odvod a nejblizsi chladici okruhy byly z uhlikovych bloku, ty se vznaly a nasledny velky pozar roznesl vysoce radioaktivni latky do siroke oblasti :-)
NMarcel - Profil | Po 14.11.2005 16:55:14
NMrKos - Profil | Po 14.11.2005 16:49:20
a víš že v Černobylu nedošlo vůbec k jadernému výbuchu ale pouze k požáru a bouchal vodík který vznikl když se to hasiči snažili hasit vodou.... ? a všechny následky byly jen díky rozmetaným kouskům vysoce radioaktivního materiálu a především neznalosti a laxnosti personálu ?....
ale všechna čest... Tvoje znalosti nemáme... tak se na nás nezlob :-)
Njerzyy - Profil | Po 14.11.2005 16:44:41
Dík
NAdmin_cz - Profil | Po 14.11.2005 16:42:26
to bylo na jedny strane 30kg a na druhy kolem 100kg a kdyz se spojili stalo se neco jako na hirosime a nagasaki
NMilan B. (MB) | Po 14.11.2005 16:29:31
Izotopy jsou atomy chemického prvku, které mají stejný počet protonů, ale rozdílný počet neutronů, tedy stejné atomové číslo a rozdílné hmotové číslo a atomovou hmotnost. Mame stabilni a nestabilni izotopy, u stabilnich jsou energeticke bilance v rovnovaze ( pomery mezi protony, neutrony atd..), u nestabilnich nikoliv, tudiz maji tendenci prechazet do enrgeticky nizsiho stavu a tedy se rozpadat, tim se uvolnuje energie v ruznych formach...svetlo, teplo, zareni..
To same je pouzito v techto tycinkach.
Co se tyka nebezpecnosti techto tycinek, i kdyz budete cely rok nosit hromadu tycinek po kapsach, tak daleko vetsi davku dostanete treba koukanim na film vecer v televizi, nebo kdyz se vyplaznete na jedno odpoledne v lete na slunko.
To Milos_speedloader jaderny fyzik-spatny samouk:
Neni pravda, napriklad izotop uranu 235 je velmi stabilni, nachazi se v prirode, zareni lze odsinit treba listem papiru. Obohacen izotopem U238 ( cca 3-8%, dle typu reaktoru ) je uzivan jako palivo.
To Jerzy: Vyhorele palivo se dale nezpracovava (tedy pokud neni regenerovano a znovu pouzito, nebo uzito na specialni ucely ). Cisteni je prilis drahe. Pro lekarske ucely je levnejsi urcite latky vyrobit umele.
Jinak kdyz jdete treba na rentgen zaludku, dostanete vypit pomerne velke mnozstvi radioaktivni latky, aby to bylo lepe videt na RTG :-), on i samotny RTG vas pekne ozari :-).
To ALL: Vite vubec jake je minimalni kriticke mnozstvi naplne pro atomovou bombu?
NMrKos - Profil | Po 14.11.2005 16:09:19
NVojta | Po 14.11.2005 16:08:27
Ostatní promiňte mi můj příspěvek, ale už se to nedalo číst. Snad mě chápete
Njerzyy - Profil | Po 14.11.2005 16:08:01
Nazdar a už neměj tak stupidní otázky bo mě to už sere.
NMrKos - Profil | Po 14.11.2005 16:05:38
NMiloš_speedloader | Po 14.11.2005 16:05:26
Vážený kolego,
čeho že to jste vlastně student ??? Vaše schopnost vyhodnodit vnější vzruchy a informace jsou totiž na úrovni somálského raketového inženýra.....
S pozdravem Miloš_Dia
Njerzyy - Profil | Po 14.11.2005 16:02:09
NAdmin_cz - Profil | Po 14.11.2005 16:02:05
tak mi to vysvetete diky moc jak to funguje ze to září
NJaro - Profil | Po 14.11.2005 16:01:20
NMiloš_speedloader | Po 14.11.2005 16:00:26
Vážený kolego,
to nevadí, že to nevíte, na tomto webu rozhodně nejste osamocen, navíc u Vás se to dá prominout, u ostatních tolerovat, u některých i pochopit.
S pozdravem Miloš_Nukleoidní
NMiloš_speedloader | Po 14.11.2005 15:53:49
Vážený kolego,
já netrvrdím ani jsem nikdy netvrdil, že zde diskutovaný materiál je sypký....o barvě též nebyl brífing...Doporučuji Vaši touhu po vzdělání ukojit u PRODEJCE. Jestliž prodejce ví, že produkt který prodává se cituji "vyrábí z Uranu" , měl by i vědět jak postupovat v případě jeho emigrace z ochranného obalu..Pokud neprodává naporcovaného emzáka z Uranu, tak zřejmě prodává izotop chemického prvku uranu 235, což má do neškodnosti dipu "14 dní rozmražená lednička" dosti daleko.
S pozdravem Chceš-li býti top, tak si šlehni izotop....
NMarcus 2 | Po 14.11.2005 15:46:18
NMiloš_speedloader | Po 14.11.2005 15:28:30
Milý Admine,
všechny izotopy uranu jsou jedovaté a radioaktivní......Takže nelámat, nevylévat ani nevysypávat, a jíst či vdechovat již vůbec ne.
S pozdravem jaderný fyzik - samouk přes noc a rychle....
Kde to žije - všechna témata
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...











