MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jezerni muskareni - prut

Autor diskuse: TomL
Zařazeno do: muškaření - náčiní, doplňky, 30.5.2000

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N TomL Út 30.5.2000 7:55:55
Ja sam uvazuji o prutu s rychlejsi akci v delce kolem 3m, AFTMA 7 -8. Sedmicku bych pouzil plovouci a 8 Intermediate?? Ale to jsme si fakt jen vymyslel - zkusenost = 0.
N Vráťa Út 30.5.2000 14:58:26
Toml> a co chceš chytat? To je podle mě dost podstatný! TO náčiní, co uvádíš, je dost těžký a nemyslím si, že by bylo univerzální. Já chytám na lehčí, samosebou ne trofejní pstruhy a metrový štiky. A zrovna intermídu bych vzal o 1 AFTMA nižší, vzhledem k vyšvihávání. A taky záleží na tom, jestli si ty šňůry představuješ v DT nebo WF.
N TomL Út 30.5.2000 15:48:10
Budu chytat nejcasteji ryby kolem 30-40 cm - pstruh. Samozrejme chci zajit na Policku apod., kde nejaka ta 70-tka hrozi, ale vsak to znas. Na mimopstruhovku take zajdu, ale ne tak casto. Proste bohuzel potrebuji jezerni univerzal, protoze vice prutu si nemohu dovlit.
N TomL Út 30.5.2000 15:49:55
Snury jsme mel na mysli WF, ale klidne se necham ukecat na DT, pokud je to lepsi :-)
N Vráa St 31.5.2000 14:49:24
Zkusím to shrnout, i kdyľ je to trochu sloľité. JInak jsem na tom s prostředky podobně a extra výbavu na stoják, jakou bych si představoval, si také nemůľu dovolit:1. Prut- já pouľívám na stoják stejný prut, jako na řeku na pstruhy. Je to devítistopý Loomis z IM6 AFTMA 5-6, s akcí "mid flex"(coz na stoják zrovna dobré není). S ním obsáhnu jak suchou muąkařinu tak lov namokro na nymfu na menąí strímry a na Booby nymph. MOje největąí ryba zdolaná jím byla ątika 67cm, 2,5 kg a netrvalo to déle neľ 15 minut. Troufám si tvrdit, ľe by nebyl problém jím zdolat rybu mnohem větąí. Problém těľąího náčiní, které pouľijeą jako universální, tkví předevąím v chytání na sucho: podle mých zkuąeností ąňůra č. 7 předevąím při lovu na suchou uľ dost plaąí ryby (zvl. v WF to musí být markantní) i při 5 metrovém nástavci, který někdy není legrace uvodit (samotnému mě ryby nejlépe braly z hladiny při pouľití čtyřkového lipanového náčiní, s kterým ale bohuľel nejsem schopen dostatečně daleko dohodit). Takľe: kjá bych volil prut s rychlou (dle mě sympatické terminologie Orvisu "tip flex") akcí. AFTMA 6 , 10 stop délky (305cm). Nějaké firmě bych tady nerad dělal reklamu, ale snad uľ dnes není nutné cpát do takového prutu 18 tisíc. ňůry: bezesporu základem je dobrá plovoucí. Kdyľ budeą chtít tahat strímry pod hladinou, stačí ji doplnit interem. nebo pomalu potápivým návazcem. Intermída podle mě nezbytná není. CO je podle mě naprosto nutné, je superrychle( třeba i extra)potápivá ąňůra s hmotnostní kompenzací. POtřebujeą ji na lov s nyfami na dně /zvl. pakoąi/ a k lovu na Booby, ty jsou na stoják velmi důleľité. K WF vs.DT: jak jsem byl čerstně poučen, volí se takto: k prutu AFTMA 5-6 buď DT 5 nebo WF 6 (která při deląím vysoukání méně zatěľuje prut). Osobně si myslím, ľe WF je při dopadu opravdu hlučnějąí neľ DT a to je zvl. na stojáku někdy dost na závadu. Má ale svoje přednosti - o tom tu nemusíme diskutovat. POkud máą k běľnému chytání náčiní, které se tomu, co jsem popsal, blíľí, pak jistě můľeą chytat s ním a rovnou jít do AFTMA 7-8. To ti umoľní i těľąí strímrování ( a pro nymfování rozhodně není na závadu) a pak dřeą jednu metrovou ątiku za druhou :-))) a samozřejmě ho dobře vyuľijeą k strímrování na řece. To, co jsem TI zde popsal, vychází z mojí pouze asi 4leté zkuąenosti chytání na stojácích. Doufám, ľe se někdo vytasí s něčím daląím.
N TomL Pá 2.6.2000 12:48:45
Tak sje potkal jednoho kouska, kterej chyta prevezne zpusobem na ktery jsme se ptal. Doporucil mi take AFTMA 7. Takze v tomto mam jasno. Ovsem v typu prutu me teda dostal. Rekl, ze pokud chcu opravdu special, tak jedine Loomis GLX. Jinak to pry bude kompromis. Jenze ten prut stoji 30 000 a to tedy nezvladnu. Asi nekde uriznu olsi a bude vystarano. Moje otazka se tedy rozsiruje na konkretni typ prutu.
N Vráťa Pá 2.6.2000 21:37:39
TomL> i já jsem myslel spíš AFTMA 6-7 než do pětky. Pošlu Ti mejla, snad nějaký rozumy vytáhneme i od ostatních - ta diskuze mě těď už dost zajímá. Loomis za třicet si každej asi hned tak nekoupí, musí být i jiná cesta. To taky můžu tvrdit, že jediný auto je Ferrari a ostatní jsou kompromis (sakra, to je blbý přirovnání, vždyť je to pravda ) :-)))
N Pavel Dolák So 3.6.2000 10:24:08
Já mám prut Ron Thomson Scierra 9,5 stopy AFTMA 6-7 a jsem s ním moc spokojený. Prodává je Vrátník v Plzni na Slovanech a stál 5000 Kč. Teď si jdu pro druhý 2,4m AFTMA 4-5 na lipany protoľe ten starý jsem rozlámal.
N TomL St 7.6.2000 14:42:54
Napis za kolik mas ten lipani special a co to je za typ. Mimo jine potrebuji i prut AFTMA 4, delka asi 250 cm.
N Pitris Po 12.6.2000 14:41:15
Myslim, ľe dobrá alternativa k Loomisu by byl i Redington. Koukal jsem na ně v Plzni a celkem jsem slintal. Kdybych měl prachy, tak kaąlu na Loomise a koupil bych si Red. a za zbytek bych ąel na pivo... :o)
N Vrata Út 18.7.2000 15:47:55
TomL> tak pred 14 dny mi JS strcil do ruky Reda 7-8, za 3500 Kc. NO commnent, i kdyz GLX to neni. ALE ZA USETRENY PRACHY BYCH SI HNED KOUPIL BELLYBOAT (NEBO2), TEN SE NA JEZERE VZDYCKY HODI.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | náčiní, doplňky ]

Co je nového - muškaření + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Mikado Tsubame MH spin

Silná, ale rychlá a lehká udice vyrobená z prvotřídního grafitu. Klasická akce s malým průhybem je ideální pro lov s woblery, stejně jako i se středními a velkými rotačkami.

akce, rybareniTotální Výprodej

Top Sleva na rybářské potřeby!!!! Nakupte za opravdu jedinečnou cenu!!!

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6