- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
SKÚTRY - demonstrace za povolení
Demonstrace České sportovní asociace vodních skútrů za povolení letního provozu motorových skútrů na splavných úsecích řek.
Místo konání: Praha 1. Před Ministerstvem dopravy, nábřeží Ludvíka Svobody 1222.
Pořádá: Česká sportovní asociace vodních skútrů, http://www.csavs.cz. Zajímají mě vaše osobní zkušenosti, názory, diskuze.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NKapitán - Profil | Po 12.11.2007 17:41:13
Rád podám jaké koliv vysvětlení k problematice na Správčáku co se týče motorových člunů,skútrů a vodního lyžování ,samozřejmě za každého druhého nemúžu dát ruku do ohně s pozdravem.
Každý kdo jezdí motorovým člunem má platné doklady ,když nedodržuje předpisy tak ať to řeší policie !
NDavid - Profil | Po 12.11.2007 13:18:38
To co tam vyvadeji party, ktere tam jezdi na delsi dobu,(umyslne nepisu kaprari, ac jsou to prave vetsinou oni) je kapitola sama pro sebe. Celkem by mne zajimalo, maji-li na to povoleni. Za rok tam vyrostlo x chat a dalsich prapodivnych pribytku, v lesiku je narvanejch nekolik maringotek, vsude bordel a v okoli nasr... Musim tedy konstatovat, ze Spravcak poskodili vic "rybari" nezli kdokoliv jiny.Vysledek je pro mne ten, ze na Spravcak jezdim uz jen mimo sezonu.
Njechyn - Profil | Pá 9.11.2007 22:37:44
NSander - Profil | Pá 9.11.2007 19:10:28
ČárkamA - čárkami. PříZpěvek - příspěvek.
Neber to osobně, ale na Kapitána to od tebe moc nesedělo.
NMiki - Profil | Pá 9.11.2007 18:25:11
NKapitán - Profil | Pá 9.11.2007 17:56:55
Já jsem skoro denně v sezóně na Správčáku ty lidi co mají lodičky tak se chtějí bavit samozřejmě po svém jako rybáři,spousta lodičkářu jsou také rybářia všichni chytají ryby buď ráno nebo k večeru přez den nebo v pařáku ty ryby moc neberou.
Máte pravdu v poslední době co se tam děje je strašné podívejte se na břehy co tam většina rybářů předvádí kácejí porost narušují břehy a když někdo jezdí na lodi nebo lyžuje tak většinou v podnapilém stavu se baví s tím že po nich střílí prakem nebo hází olovem a sprostě se vyjadřují na jejich adresu.
Koupat se samozřejmě můžete když vyloženě nemusíte plavat v plavební dráze
jje tam samozřejmě vetšina místa kde vás nikdo nebude ohrožovat.
Buďme k sobě tolerantní všichni se chceme bavit po svém čekám na vaší reakci
s pozdravem.
Nmirmen - Profil | Po 9.7.2007 12:43:09
Závěrem - tolerance je samozřejmostí jen pro slušné lidi .. ale není samozřejmostí pro asociály. Takže - ani u skůtrů ( a jinde a jinde a jinde .... ) nelze na toleranci příliš spoléhat.... atd.atd.
Nrudyru - Profil | St 4.7.2007 20:36:55
Rád se podělím o informace a zkušenosti. Jezdíme hned za státní hranici přez přechod Habartice. Od přechodu je to přímo k jezeru cca 2 až 3 km. Jezero se jmenuje podle vesnice Wilka
Jsou tam jak plavci tak rybáři, jachtaři a skůtraři a nikdo nikomu nevadí a nepřekáží.
Na provoz dohlíží polská vodní policie. Tak, že je nutné mít doklady v pořádku.
Když jsem tam byl poprvé, přijela zmíněná polici, provedla kontrolu dokladů a od té doby mě už nikdo nekontroloval. Jak si vysvětlit, že jinde to jde bez konfliktů a dohadů. Možná, že jsou už na sebe všichni zvyklí a nebo možná jiný kraj jiný mrav.
Nrudyru - Profil | St 4.7.2007 20:21:11
Jenom na okraj se chci zeptat těch křiklounů, kteří nás mají za zbohatlíky co se chtějí předvádět. Jestli právě vy nesedíte zrovna někde v hospodě a nelejete do sebe jedno pivo za druhým za současného otravování vzduchu kouřem z cigaret vycházejícím z vaších úst. Potom lze samozřejmě všechno pochopit, protože Vy už jste si svého skůtra propil a prohulil a tak Vám zbývá jenom plácat nesmysly.
Já jezdím na ryby do okolí Třeboně a na Vysočinu, ale na žádné vodě jsem nikdy neviděl motorový člun nebo skůtr a rybačka je tam skvělá. Je to jenom o výběru a tom, že je dobré se řídit pravidlem CO SE NELÍBÍ MĚ,NEDĚLÁM JÁ DRUHÝM.
já si myslím, že takové názory jako 90 olovo a přesný nához nebo střílení prakem na živý terč jsou přesně ty výplody chorých mozků, kteří nejsou sto pochopit, že když je vodní plocha vyčleněna pro motorové vodní sporty a současně pro rybáře, že všechno asi bude na úrovni tolerance a respektování práv těch druhých.
NDavid - Profil | Čt 26.4.2007 21:25:48
Ndoncoyote - Profil | Čt 26.4.2007 17:12:02
NMiky26 - Profil | Čt 26.4.2007 16:59:11
NRasto. - Profil | Čt 26.4.2007 16:19:09
NModrák - Profil | Čt 26.4.2007 15:52:17
NMichal - Profil | Čt 26.4.2007 14:46:30
NStanďour - Profil | Čt 26.4.2007 14:41:49
NModrák - Profil | Čt 26.4.2007 14:33:56
NMiky26 - Profil | Čt 26.4.2007 14:06:06
Ndoncoyote - Profil | Čt 26.4.2007 13:53:15
NMiky26 - Profil | Čt 26.4.2007 13:47:51
Porušení = pokuta a seberem ti papíry na skůtr (jako s přestupky s autem.)
Nšeptal - Profil | Čt 26.4.2007 13:32:52
Miky26: Rozhodně bych jim ale nevydal v plen všechny vhodné vody a omezil je i časově. Přece jen, doba tření, koupající se děcka..... Nejsem zastánce plošných zákazů, ale volám po pevných mantinelech.
NMiky26 - Profil | Čt 26.4.2007 13:28:52
Co takhle zakázat rallye.motokros,autokros,letiště.
Věř tomu,že ta ryba si na to na rozdíl od tebe zvykne.
Spousta rybářů mi dá zapravdu třeba v tom,že na rybníce,kde se koupou zároveň lidi můžeš bez problémů chitit i rybu hned vedle nich.
Nstrejka - Profil | Čt 26.4.2007 13:14:43
Nstrejka - Profil | Čt 26.4.2007 13:01:37
NDavid - Profil | Čt 26.4.2007 12:56:46
Schválená provozní doba:
Vodní lyžování: denně 9 - 19 hod.
/tzn. i soboty, neděle, svátky/
Jízda na skútru: denně 9 - 12 hod. 14 - 19hod.
Motorový člun: denně 9 - 19 v kluzu
19 - 9 pouze ve výtlačném režimu.
Tzn. od jara do podzimu, denne kraval, vlny, zkalena voda, ryby v prdeli.
http://www.spravcak.cz/
NTK - Profil | Po 16.4.2007 16:36:52
Nstrejka - Profil | Po 16.4.2007 15:45:57
Nšeptal - Profil | Po 16.4.2007 8:13:03
NMiky26 - Profil | Ne 15.4.2007 13:09:28
Navíc jsme národ kecalů ,kteří si stěžují na třeba na bezohledné řidiče a když se podle toho připraví zákon s pořádnými pokutami a postihy tak všichni řvou.
Jen si vzpoměnte kolik bylo kolem keců když se řeklo,že RS ti může skontrolovat i kufr u auta.
Ntomsa - Profil | Ne 15.4.2007 10:16:47
Nmildas - Profil | Ne 15.4.2007 9:58:34
NPetrasek - Profil | Ne 15.4.2007 9:29:22
Vyznavači tohoto sportu i jejich zastánci v parlamentu by si podle ní měli uvědomit, jak nesmírně hluk zatěžuje obyvatele obcí podél řeky a co všechno mohou čluny a skútry zničit. "Loni nám mimo jiné zcela zlikvidovali nasazené malé rybičky na Kocábě. Zajížděli totiž do tohoto ramene Vltavy, kde se malé rybičky držely u hladiny a doslova je rozjezdili. Když jsem je na to upozornila, sprostě mi nadávali," uvedla Vlková.
beru, ze to neni jen o stroji,ale hlavne o uzivateli skutru. Asi budou muset policajti zridit specialni jednotku, ktera bude kazdej den skutrare hlidat... asi jako deti na piskovisti
Ntomsa - Profil | Ne 15.4.2007 9:04:30
Nx.y.c.h.t. - Profil | Ne 15.4.2007 8:38:24
Nejhorší je, že s každým takovým zákazem se s tím sveze plno slušných, který bordel nedělají a pravidla by dodržovali. Určitě bych i skútrařům nějak umožnil, aby v létě mohli tenhle sport provozovat.
Nmildas - Profil | Ne 15.4.2007 6:44:44
RwCh: Nepojedu. Mám na to na Orlíku prostor, kde je to dovoleno, ohraničeno bójkama. Je to pod skálou, nejbližší pláž je asi 2km a rybařit se tam nedá, protože břeh je 8 matrů nad hladinou. Že na ty skály jde někdo na okouny a já ho tam seru, je v tu chvíli jeho problém.
NRoyale with Cheese - Profil | Ne 15.4.2007 0:08:10
NSalmo1 - Profil | So 14.4.2007 23:58:10
NVítek - Profil | So 14.4.2007 23:35:22
Nx.y.c.h.t. - Profil | So 14.4.2007 23:21:50
Nleguan - Profil | So 14.4.2007 23:17:30
Nmajkk1 - Profil | So 14.4.2007 23:14:51
NMiloš_Dia - Profil | So 14.4.2007 22:56:52
Nmildas - Profil | So 14.4.2007 22:47:56
NRoyale with Cheese - Profil | So 14.4.2007 22:29:59
NToledo - Profil | So 14.4.2007 21:53:17
Na riekach zásadne nie!
NMiky26 - Profil | So 14.4.2007 19:10:27
petrásek - jestli ti neco říká vodní tryska -pohon většiny skůtrů prostě takové čerpadlo v přední části vodu nasaje turbína ,která ji následně vytlačí pod určitým tlakem ven a tím skůtr pohání .Turbína má samostatnou osu na které je připojen řemenicí a variátorovou převodovkou motor.Tzn.žádná tyč s lodním šroubem od motoru rovnou do vody.
NPvl - Profil | So 14.4.2007 18:47:57
NPetrasek - Profil | So 14.4.2007 18:45:22
Nmildas - Profil | So 14.4.2007 18:44:01
RWC: to je ten zastupce blbu.
NMiky26 - Profil | So 14.4.2007 18:43:56
Pokud chci na klidnou vodu pojedu na Blanici,Nežárku, Otavu,nebo Malši.
Jak tu již několik lidí psalo přede mnou "není to o nástrojích,ale o lidech".
Uřčitě mě víc sere parta rybářů co jezdí s Tranzitem "kominictví"na Poněšice,kde si rozbalí udírnu štípou dřevo a jejich děcka lítaj po plechových lodích s ulovenejma bolínkama rovnou k udírně,než pako ,kterej se desetkrát projede kolem s člunem.
NBosanac - Profil | So 14.4.2007 18:40:39
U nas na Labi mame usek pro skutrysti , kolik ja vim , nebo muj svara ktery je tam nablizku pravidelne , dodrzuji vymezeny usek . A ten kdo chce chytat na tom useku muze ocekavat i hluk i prejedene vlasce .
NStanďour - Profil | So 14.4.2007 18:34:15
NMiki - Profil | So 14.4.2007 18:16:33
Jinak srovnávat plavce, vodáky, surfaře atd. se skůtrařema je tak trochu mimo mísu. Je to jako kdyby někdo srovnával kolo s motorkou, prostě blbost. Skůtraři devastují naprosto bezohledně pobřežní sekci a v ní pochopitelně trpí pobřežní živočichové. O ohrožování plavců, rybářů a třeba i surfařů či vodáků nemluvě. Ať si jezdí, ale na vyhražených lokalitách. Jinde by jezdit neměly----to je můj názor.
NRoyale with Cheese - Profil | So 14.4.2007 18:12:48
NPvl - Profil | So 14.4.2007 18:11:03
NStanďour - Profil | So 14.4.2007 18:05:41
NPvl - Profil | So 14.4.2007 17:59:08
NMilan B. (MB) - Profil | So 14.4.2007 17:43:25
Ps: Skutr nemam a mit nebudu.
Nkokes - Profil | So 14.4.2007 17:30:56
NOndra.L - Profil | So 14.4.2007 17:10:16
Nmildas - Profil | So 14.4.2007 16:33:07
Že se dá koupit tank, jsem opravdu netušil. Poukazoval jsem na to, že srovnávat tank se skůtrem je přinejmenším nadnesené.
Ve zbytku souhlas, v podstatě nejsme ve sporu.
NMiky26 - Profil | So 14.4.2007 16:21:15
To,že to nevíš je tvá blbost,protože ohrožuješ sám sebe.(už jsem slyšel pár příběhů z Puly o useknuté ruce od lodního šroubu atd. a sám jsem zažil člun metr nade mnou i když jsem měl boji)
1.Tank je v ČR volně v prodeji jako jakákoliv vojenská technika cca 60 - 100.000,- samozřejmě trvale znehodnocen zbranový system s certifikací.
Zamysli se ,než vystartuješ.:-)
Co se týká otázky nejsem proti skůtrům pokud se budou tak jak mají pohybovat v plavební dráze ,a budou dodržovat pravidla lodní dopravy.
Takže proč ne,ale za určitých podmínek.Jestli projede parník s turisty,nebo skutr je už jedno.Je to jen o dohledu policie a řešení těchto přestupků.
Co se týká skůtrů - vrtule mají uvnitř a mají tzv.turbínový pohon tzn. minimální dopad na životní prostředí (oleje,palivo atd.)Musíš na něj mít zkoušky jako na jakýkoliv motorový člun.
Skůtr nemám a ani ho nechci at se každý baví jak je mu libo.
Nmildas - Profil | So 14.4.2007 16:15:27
já bych je omezoval při rybolovu ?? Zažil jsi to někdy ? Bylo by to jako na silnicích !! Dost možná patříš taky do té skupiny !!EDIT : Já si povolenku atd . zaplatím . A oni co ?? Ještě mi budou jezdit přes silony a mít z toho prču ??
NPvl - Profil | So 14.4.2007 16:01:01
Ncertbert - Profil | So 14.4.2007 15:57:47
NPvl - Profil | So 14.4.2007 15:57:40
NPvl - Profil | So 14.4.2007 15:49:11
Nmildas - Profil | So 14.4.2007 15:22:23
noap: Můžeš mi říct, jak skůtr poškozuje přírodu ? noape, tank není volně v prodeji, skútry ano. Přemýšlej, než něco plácneš.
Pvl: Přečti si to po sobě. Ty omezuješ skůtraře při rybolovu ? Jaké je to na silnicích ?
Nnoap - Profil | So 14.4.2007 14:34:54
NKONY - Profil | So 14.4.2007 14:30:28
v ostrave mame olejove laguny (a nejenom tu). tam by se pustit snad mohli, ne? :)
Nnoap - Profil | So 14.4.2007 14:13:59
Ne opravdu nemá smysl jim něco povolovat, protože lidi co si nakoupí skůtry za težký hrachy a už předem je jim musí být jasný, že to poškozuje přírodu, ohrožuje plavce, lodičkáře a kde co všechno, nehledě na to že na to nemáme ani pořádně adekvátní vodní plochy + ani zákon jim není nakloněn :) - jsou trotli......
To je asi tak, jak kdybych si koupil tank a pak bych šel řvát na ministerstvo že mi s ním nedovolí jezdit po silnici......
NKONY - Profil | So 14.4.2007 14:10:57
nemam skutry rad. presto si myslim, ze nejake plochy by se jim vyhradit mohly. neni na me, abych posoudil, ktere plochy a ktere useky. to samozrejme vyzaduje, aby se zprisnil i dohled ze strany policie a podobne ...
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










