Je to masařina nebo ne?!

Zdravim celé osazenstvo MRKu.
Chtěl bych se na něco čistě hypoteticky zeptat, když se mluví o masařině, je to vždy ve spojitosti s "větší" rybou jako je násadovej či vzrostlejší kapr, velký cejni či něco "pekáčových" rozměrů. Ale jak se bude pohlížet na to když nachytám a budu chtít sežrat třeba 5kg ouklejí (na kusy strašné množství), bude to taky bráno jako masařina?!
Kmínu a máslu zdar :)
Autor diskuse: kopi - Profil , 3.4.2007 všeobecné - ostatní

Cottus - Profil | St 15.8.2007 23:47:20

Proti masařům nic nemám (je to mnohdy zdravá výživa)....
horší jsou ti , kdož ohrožují ty druhy ryb,které neustále ubývají....

    taurus - Profil | Út 14.8.2007 23:27:06

    Dalimil- pokud budeš dodržovat zdravou stravu 2 ryby týdně, tak těch 100kg je pro celou rodinu tak akorát ,pokud jsi sám tak je to až až , možná už to smrdí masařinou :-))

      scopi - Profil | Út 14.8.2007 13:57:21

      dalimil: a kde masíš? (sranda) - já na vysočině a tady v Brně v líšni.......

        scopi - Profil | Út 14.8.2007 13:55:06

        Dalimil: však já se na cenu povolenky nedívám, ale těch 75 kg kapříků si ročně taky odnesu - jím ryby rád.........

          [uzivatel odstranen] - Profil | Út 14.8.2007 13:52:26

          scopi -- mně to nevadí, já budu klidně masař...:-))) ryby já rád, a povolenka se musí vyplatit...

            scopi - Profil | Út 14.8.2007 13:50:54

            Dalimil: na masaři většinou jako na člověku není určitě nic špatného, ale řekl bych že ty jím z části jsi...

              jirka mz - Profil | Út 14.8.2007 13:50:00

              to pravě myslim, např: rybnika asi 0,8 ha, dycky když tam du, tak berou kapři tak vod 35-40cm, to větší ůspěch mam na řece, tam jich sice nechytím tolik, ale když tak 48- 55 cm
              nevím čim to je, jesti třeba nasazujou na rybník jen takovou drobotinu, a na řeku spíš větší??

                scopi - Profil | Út 14.8.2007 13:49:39

                Dalimil: záleží také na tom, za jakým účelem k vodě chodíš), za masem či za pohodou, přírodou, při čemž když zabere kapr, jedině dobře)?

                  [uzivatel odstranen] - Profil | Út 14.8.2007 13:47:03

                  All -- když si vezmu z mých asi 150 docházek ročně přibližně 100 kg ryb, tak jsem masař? I když je to jen dvě třetiny kila na vycházku?

                    scopi - Profil | Út 14.8.2007 13:41:35

                    v každé větší vodě je spousta starých ryb či ty z přirozeného výtěru. To že se na ty , co si berou jen pár ryb do roka nedostane, platí jen na vyloženě malých vodách.....

                      jirka mz - Profil | Út 14.8.2007 13:38:37

                      kdyz ty ryby vymlátí masaři po nasazeni, tak se potom na ty co si odnesou par ryb za rok ani nedostane!

                        Mr.Stick - Profil | Út 14.8.2007 13:25:39

                        @scopi: A co je na tom za hrůzu? Jak jsem napsal, kaprů je víc, než much.

                          Mlady_Rybar - Profil | Út 14.8.2007 13:25:22

                          taky mě masaři štvou, ale přiznejme si, že těch násadových kapříků zas taková škoda není, je to nepůvodní ryba, leckde je jí moc a užírá potravu původním druhům. Dokáže mě ale nasr*t, když někdo v pohodě v dubnu jde a chytá čerstvě vytřené a tudíž vyčerpané a vyhladovělé štiky na živou rybičku. To je podle mě opravdová masařina. Takový lidi bych střílel :o(((

                            brach - Profil | Út 14.8.2007 13:24:51

                            Vždyť to je tak půl kila na den, prosím tě...

                              scopi - Profil | Út 14.8.2007 13:21:11

                              a v první řadě chodím k vodě za přírodou a za zážitky, což masaři pravého slova smyslu asi ne. (ale s tou částečnou masařinou souhlasím), něco jiného je "starší pán" - žije sám se ženou, od vody má již v srpnu 60 kaprů a vše 40 - 45 cm - to je hrůza................

                                jirka mz - Profil | Út 14.8.2007 13:18:18

                                Kobrik: přesně tak, když někdo vezme 1 mirovyho kapra na MRS
                                a odejde od vody, je to na 99,9% masař!

                                  Cottus - Profil | Út 14.8.2007 13:17:16

                                  TK: já jsem si upravil interní míru kapra na 48-55 cm...nic víc,nic míň!

                                    TK - Profil | Út 14.8.2007 13:11:38

                                    scopi > štik je málo a ani mě moc nechutná, proto je pouším. Jinak na tom UPŘÍMĚ nevidím nic špatného. Osobně mám cca 40 docházek a 3 ks kapra od 50-60 odneseno.

                                      Kobrik - Profil | Út 14.8.2007 13:11:25

                                      řekl bych, že to je částečmá masařina :-) Taky si občas u vody částečně zamasařím. Letos mám od vody 7 kapříků do 50 a 3 cejny při počtu docházek - vlastně ani nevím, ale do konce srpna si budu muset zajít pro nový ulovkový list :-) Za masaře se nepokládám, ale to asi nikdo :-). Jinak typický masař je ten, co po ulovení 1 mírového ( MRS ) kapra balí pruty i po 1 h lovu a tradá domů

                                        scopi - Profil | Út 14.8.2007 13:09:07

                                        jirka mz: ročně si vezmu třeba 1 amura, 2 štičky, candátka, ale těch kapříků třeba 30 - 40 ks mezi 45 - 60 cm (větší ryby pouštím), kapry vždy jen pro vlastní spotřebu či sem tam pro někoho z mých nejbližších.................(někdy také třeba pouštím kapry 40 - 50 a jdu domů bez ryby)

                                        vidíte na tom UPŘÍMĚ něco špatného?

                                          Mr.Stick - Profil | Út 14.8.2007 13:03:08

                                          Kaprů ať si každej sežere kolik chce, těch je všude víc jak much.

                                            jirka mz - Profil | Út 14.8.2007 13:02:03

                                            scopi: tak to ja taky tak minimalne tech 45cm, a max co bych vzal tak 55cmkapra
                                            ja to berutak co bych bral ja, ale tech 10 za rok se mě zatim co mam povolenku nepovedlo, většinou tak 0-3ks
                                            takže když bereš vic(ne zas co den to kapr), a máš to pro vlastni potřebu tak je to v pořádku